Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Pályázatok

+4
sepi
Mr. Scott Pilgrim
boorman
Beyonder
8 posters

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Go down  Üzenet [1 / 3 oldal]

1Pályázatok Empty Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 12:30 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Lehet agyalni.

1. Az akcióban referenciára tekintet nélkül vehetnek részt alkotók vagy alkotócsoportok.

2. A Filmalap az akció során elsősorban hagyományos műfaji-film ötleteket (vígjáték, thriller, romantikus, történelmi stb.) vár, ezen belül is kifejezetten olyanokat, amelyek vagy a magyar történelem sorsfordító eseményeit és meghatározó alakjait helyezik a drámai cselekmény központjába, vagy jelen korunk jellegzetes problémáit, jelenségeit, élethelyzeteit mutatják be. Ugyanakkor az akcióra bármilyen ötlettel lehet jelentkezni.

http://filmvilag.blog.hu/

2Pályázatok Empty Re: Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 12:37 pm

boorman

boorman

vagy jelen korunk jellegzetes problémáit, jelenségeit, élethelyzeteit mutatják be.

Az Ángyán professzor úr igazságkeresését és kicsinálását bemutató thrilleremmel vajon nyernék?... scratch

3Pályázatok Empty Re: Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 1:50 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

előkotrom a kis "filmötletek" noteszomat, hátha valamelyikkel összejön.

egyébként készült már moziban is bemutatott magyar horror? nem értem, a magyar filmesek miért nem próbálkoznak a zsánerrel, hisz ki lehet hozni nagyon jó filmeket lószar költségvetésből is

4Pályázatok Empty Re: Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 2:01 pm

sepi

sepi
Admin

Itt azt írja, a Hasfalmetszőknek volt mozibemutatója.

http://prizmafolyoirat.com

5Pályázatok Empty Re: Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 2:14 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

sepi írta:Itt azt írja, a Hasfalmetszőknek volt mozibemutatója.
aucs Very Happy

egyébként szerintem a magyar filmnek is megérné, ha több horror készülne. lenne közte egy halom fos ugyan, de ha egy-kettő igazán jó készülne (mondjuk 4-5 évente legalább), akkor egyrészt elindíthatna a pályán pár nagyon kreatív embert, másrészt ha ügyesen lenne terjesztve, akkor külföldi forgalmazásban még viszonylag szép bevételt is termelhetne. főleg ha botrányt keltene Mo.-n. ott van a Szerb film, ami egy harmadrangú fos tehetségtelen emberektől, de bejátszották a sokkolás, meg a botránykeltés kártyát, és máris hatalmas (pénzügyi) sikere lett nemzetközileg is, a rendező meg most amcsi szkeccsfilmben rendez epizódot. Mo.-n meg szerintem nem nehéz botrányt kelteni, ha ehhez még egy jobbacska film is társulna, akkor jobban odafigyelnének a filmgyártásunkra, vagy nem?

6Pályázatok Empty Re: Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 2:24 pm

boorman

boorman

Tényleg, azzal az élienes (?) sci-fi horrorral mi van, ami néhány éve készült el, de még nem volt bemutatója (legalábbis nem tudok róla)?

7Pályázatok Empty Re: Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 2:38 pm

sepi

sepi
Admin

Amennyire tudom, nálunk forgalmazni se nagyon éri meg a horrort - hacsak nem valami 3D/látványfilm-franchise-ról van szó, mint a Fűrészek vagy a Végső állomás. Amíg nincsen neki elég széles fogyasztóbázisa vagy legalább egy betonbiztos szubkultúrája (mint pl. a nálunk hasonló cipőben járó képregénynek), elég nehezen piacosítható, ezért gyártani mégannyira se buli. (na nem mintha az államilag dotált rendszer olyan sokat rugózna azon, hogy "piac".) Ebben a csináljunk extrém low-budget filmeket külföldre-dologban van potenciál, hogy mérnem működik, arról mesélek mostan egy tanulságost.
Kb. két éve volt egy event a magyarhangyával, hétvégi horrorvetítés, éjszakai táncház, + egy kerekasztal horroristákkal. Utóbbi úgy nézett ki, hogy Wostry moderált, jött még két vagy három gyártós emberke (maszkmester, rendező-író), akik nagyon szeretik a horrort és csinálnák is, meg én kushadtam még az asztal szélén. Az egy dolog, hogy pillanatok alatt beindult a rinyamalom, hogy nemadnakrápénzt - tök ugyanúgy, mintha mondjuk dokumentumfilmes kerekasztalt olvasnál a Filmvilágban -, de még kellemetlenebb volt, amikor arra terelődött a szó, hogy ki mit néz, mit gondol a nemzetközi trendekről, etc. Itt elég hamar elhangoztak olyanok, hogy "az Ideglelést láttam utoljára", meg hogy nem nézem a mai filmeket, mer szar kommersz horror, pfúj (persze az nem hangzott el mellé, hogy a nemkommersz szcénában akkor miújság). Szóval elég nehéz úgy rácsatlakozni a nemzetközi horrorpiacra, hogy az alkotóknak lövésük sincs, hogy mi van ott.

Eztet az élienes dolgot nem vágom, a balatoni zombifilmet várom már rég.

http://prizmafolyoirat.com

8Pályázatok Empty Re: Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 3:33 pm

boorman

boorman

sepi írta:Eztet az élienes dolgot nem vágom

Kis nyomozás után meglett!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9169569

Block-66, Lóránt Demeter filmje.

9Pályázatok Empty Re: Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 6:41 pm

frank



Beyonder írta:Lehet agyalni.

1. Az akcióban referenciára tekintet nélkül vehetnek részt alkotók vagy alkotócsoportok.

2. A Filmalap az akció során elsősorban hagyományos műfaji-film ötleteket (vígjáték, thriller, romantikus, történelmi stb.) vár, ezen belül is kifejezetten olyanokat, amelyek vagy a magyar történelem sorsfordító eseményeit és meghatározó alakjait helyezik a drámai cselekmény központjába, vagy jelen korunk jellegzetes problémáit, jelenségeit, élethelyzeteit mutatják be. Ugyanakkor az akcióra bármilyen ötlettel lehet jelentkezni.

fél év kellett, h elteljen, mire megvalósították. jól van.

erre mit csinálnak? nem kell forgatókönyv, elég "legfeljebb" 3 oldal. döbbenet.
az valamennyire javít a képen, h megkérdezik, van-e már kész forgatókönyv.

el lesznek havazva, mint Alaszka...

10Pályázatok Empty Re: Pályázatok Szomb. Május 05, 2012 7:04 pm

frank



boorman írta:
sepi írta:Eztet az élienes dolgot nem vágom

Kis nyomozás után meglett!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9169569

Block-66, Lóránt Demeter filmje.
Lovas Balázs és Krigler Gábor írta, ha igaz (ők írtak még pár horrort) aztán Kis-Szabó Márk átírta (?)

a film már pár éve húzódik
http://filmdroid.blog.hu/2009/12/29/magyar_filmek_2010_ben
mutánshorror. A történet szerint egy föld alatti bázison balul sül el valami kísérlet, az ott lévő embereknek pedig különféle szörnyekkel kell szembenézi.

itt van valami dolog, amiben Köbli van említve, de ez valszeg annyi
http://wemakeafilm.blogspot.com/2009_07_01_archive.html

11Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 10:06 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Volt még szó valami Krigler által írt horrorról is, ami a Terror házában játszódott volna, az érdekesnek tűnt a szinopszis alapján.

http://filmvilag.blog.hu/

12Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 1:39 pm

frank



az a Kamra, gondolom
http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20100224-dyga-zsombor-es-madarasz-isti-kamra-cimu-politikai-horrorfilmet-rendez.html

meg van ez
http://www.yetifilms.com/index.php/104/development/fi=23/cat=1/Umschlagplatz

az egyik egy ávós és áldozata közti szerepcsere, a másikban meg meg nem nyugvó zsidó áldozatok szellemei kísértenek.

nem tudom, én még horrort nem találtam érdekesnek. talán a Final Destination ötletét tartom annak, de az nem is igazán horror. ja, a forgkönyvtáron az amikor csicskáztatásról mennek forgatni, annak az alapötlete jó, meg h found footage. amúgy minden horror meg gore egy kaptafának tűnik, hacsak nincs benne valami csavar. még Miike utolsó horrorját se igazán nézném meg újra, pedig van benne csavar is, meg jó színész...

13Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 1:49 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

ezzel az erővel minden akciófilm (meg kb zsánerfilm) egy kaptafára megy Smile mindent le lehet végtelenül egyszerűsíteni Smile enyhén sznobság szerintem ez, a film elsődleges célja a szórakoztatás, minden más másodlagos (halálom, amikor lenézik a szimpla zsánerfilmeket, mert "nincs mondanivalójuk/nem mélyek/nem fejtegetik az élet értelmét" stb.)

14Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 1:52 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

frank írta:az a Kamra, gondolom
http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20100224-dyga-zsombor-es-madarasz-isti-kamra-cimu-politikai-horrorfilmet-rendez.html

meg van ez
http://www.yetifilms.com/index.php/104/development/fi=23/cat=1/Umschlagplatz

az egyik egy ávós és áldozata közti szerepcsere, a másikban meg meg nem nyugvó zsidó áldozatok szellemei kísértenek.

nem tudom, én még horrort nem találtam érdekesnek. talán a Final Destination ötletét tartom annak, de az nem is igazán horror. ja, a forgkönyvtáron az amikor csicskáztatásról mennek forgatni, annak az alapötlete jó, meg h found footage. amúgy minden horror meg gore egy kaptafának tűnik, hacsak nincs benne valami csavar. még Miike utolsó horrorját se igazán nézném meg újra, pedig van benne csavar is, meg jó színész...

A horrort azért szeretem mert baromi jól ki lehet benne exploitálni a társadalmi félelmeket, frusztrációkat, jobban mint bármelyik másik műfajban. Csak egy példa a sok ezer közül: Inside. Na még egy: Eden Lake. Valami hasonlót látnék szívesen nálunk is.

http://filmvilag.blog.hu/

15Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 2:09 pm

wurlitzer



ez tök jó! itt az idő, hogy elkezdjem írni egy régi ötletemet, egy magyarországon játszódó westernt. tudom, már volt ilyen, de nem árt ha lesz több Smile most agyalok három hétig, aztán ti lesztek az előzsüri, mit szóltok? van már egy elég konkrét időszak, amibe a történetet akarom helyezni, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre, Magyarország történelmének mely időszakában tudnátok elképzelni egy westernt? káosz kell, és törvénytelenség, és ne talpuk alatt fütyül a szél féle betyáros hortobágy legyen, az már volt.

16Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 2:28 pm

boorman

boorman

Mr. Scott Pilgrim írta:a film elsődleges célja a szórakoztatás, minden más másodlagos

Azért ez így meg igaz. A film is a művészet egyik ága, ennek megfelelően lehet csak szórakoztató és csak "művészi célú" (jelentsen ez bármit) is, de a legtöbb film azért egyszerre próbálkozik mindkettővel (még ha a művészi -- gondolat- és érzelemgerjesztő -- cél pl. a hollywoodi filmek esetében erősen közhelyes is). Szóval ezt a megközelítést én erősen tévesnek érzem. (Nyilván a jó "művészfilm" is képes szórakoztató lenni a maga módján, ellenkező esetben senki nem nézné meg, de ez más kérdés.)

17Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 2:41 pm

sepi

sepi
Admin

wurlitzer írta:ez tök jó! itt az idő, hogy elkezdjem írni egy régi ötletemet, egy magyarországon játszódó westernt. tudom, már volt ilyen, de nem árt ha lesz több Smile most agyalok három hétig, aztán ti lesztek az előzsüri, mit szóltok? van már egy elég konkrét időszak, amibe a történetet akarom helyezni, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre, Magyarország történelmének mely időszakában tudnátok elképzelni egy westernt? káosz kell, és törvénytelenség, és ne talpuk alatt fütyül a szél féle betyáros hortobágy legyen, az már volt.

Modern és brutális kortárs western kell ide, nyócker, zsákfalvak, uzsorások, nyomor és BOSSZÚ (roargh!).

http://prizmafolyoirat.com

18Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 2:55 pm

frank



sepi írta:
Modern és brutális kortárs western kell ide, nyócker, zsákfalvak, uzsorások, nyomor és BOSSZÚ (roargh!).
azt tudjátok, h Hajdu készül egyre
amúgy én is csak jelen korban (vagy max 20 évre vissza) tudok elképzelni kvázi-westernt Magyarországon

Mr. Scott Pilgrim írta:ezzel az erővel minden akciófilm (meg kb zsánerfilm) egy kaptafára megy Smile mindent le lehet végtelenül egyszerűsíteni Smile enyhén sznobság szerintem ez, a film elsődleges célja a szórakoztatás, minden más másodlagos (halálom, amikor lenézik a szimpla zsánerfilmeket, mert "nincs mondanivalójuk/nem mélyek/nem fejtegetik az élet értelmét" stb.)
ez nem igaz Smile. akkor úgy mondom, tipikus öldöklős horrorból még nem tanultam semmit. nem is szórakoztat az, ha azt látom, h valaki mészárol. a "frusztrációk kiélése" is csak frusztrál.

ha olyan alak van benne, h mondjuk álomban jön elő, az igen. elkezdek gondolkozni a sztori keretei között, variálni a lehetőségeket... az, h valakik elmennek egy olyan helyre, ahol valaki halomra öli őket, unalmas. a Vacancy azért volt mérsékelten érdekes, mert voltak variációk, mérlegelési lehetőségek. a zombikon fel nem foghatom hogy tud valaki szórakozni, a legunalmasabb téma a világon.

ha megnézel egy jó krimit, abból rengeteg dolgot lehet megérteni. mit miért tesz valaki, mit miért nem vág le valamit valaki, mit miért tesz rosszul valaki... a karakterekben egy egész életet látsz, látod milyen korlátai vannak valakinek, miért nem tud kilépni a saját árnyékából...

19Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 4:30 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

jó, picit sarkítottam, csak azt akartam mondani, hogy az egyáltalán nem baj, ha egy film csak szórakoztatni akar, és nem szeretem azt a hozzáállást, hogy ami nem gondolkodtat el, csak simán szórakoztat (pl. Indiana Jones), az alantasabb, mint az, ami elgondolkodtat.

edit: picit túlreagáltam reggel, ne haragudj Smile de minden horrort ne vegyél egy kalap alá, feltételezem a slasherre gondolsz, de a Videodrome is horror pl., az meg sokkal több sima öldöklésnél Smile



A hozzászólást Mr. Scott Pilgrim összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Május 06, 2012 4:40 pm-kor.

20Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 4:37 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

wurlitzer írta:ez tök jó! itt az idő, hogy elkezdjem írni egy régi ötletemet, egy magyarországon játszódó westernt. tudom, már volt ilyen, de nem árt ha lesz több Smile most agyalok három hétig, aztán ti lesztek az előzsüri, mit szóltok? van már egy elég konkrét időszak, amibe a történetet akarom helyezni, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre, Magyarország történelmének mely időszakában tudnátok elképzelni egy westernt? káosz kell, és törvénytelenség, és ne talpuk alatt fütyül a szél féle betyáros hortobágy legyen, az már volt.

ez mondjuk nem Magyarország, hanem Erdély, meg annyira nem is régi, de a Marosvásárhelyi "Fekete március" esetleg? Smile

21Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 5:31 pm

boorman

boorman

Mr. Scott Pilgrim írta:csak azt akartam mondani, hogy az egyáltalán nem baj, ha egy film csak szórakoztatni akar, és nem szeretem azt a hozzáállást, hogy ami nem gondolkodtat el, csak simán szórakoztat (pl. Indiana Jones), az alantasabb, mint az, ami elgondolkodtat.

Ebben igazad is van. Smile

De engem akár az Indiana Jones is el tud gondolkodtatni. Konkrét példa: hogyan bírja levegővel Indy a tengeralattjáróra kapaszkodva hosszú-hosszú kilométereken át? scratch Nem keveset törtem ezen a fejem.

22Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 5:52 pm

Thunderstick

Thunderstick

boorman írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:csak azt akartam mondani, hogy az egyáltalán nem baj, ha egy film csak szórakoztatni akar, és nem szeretem azt a hozzáállást, hogy ami nem gondolkodtat el, csak simán szórakoztat (pl. Indiana Jones), az alantasabb, mint az, ami elgondolkodtat.

Ebben igazad is van. Smile

De engem akár az Indiana Jones is el tud gondolkodtatni. Konkrét példa: hogyan bírja levegővel Indy a tengeralattjáróra kapaszkodva hosszú-hosszú kilométereken át? scratch Nem keveset törtem ezen a fejem.

Az IMDB ezt írja: There is a deleted scene in which you see Indy holding on to the periscope, which is sticking out of the water. Early submarines generally traveled the oceans on the surface of the water under diesel power, which requires access to the air for inlets to the engines. They could only travel short distances under water, as this required electric propulsion and the battery power of the submarine did not last very long. German U-boats would only submerge when they'd attack surface ships. However, there would generally be four or five crewman on the conning tower as lookouts. U-boats generally would submerge to a depth of roughly 12 meters, deep enough to see out the periscope. In the novelization, Indy lashed himself to the periscope with his bullwhip and rode/dozed through 20 frigid hours in oceanic water. In the movie, we never see the sub fully submerge, so are left with the conclusion that Indy rode on the top, a more believable scenario than riding it underwater without freezing or drowning.

23Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 6:06 pm

boorman

boorman

Thunderstick írta:
boorman írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:csak azt akartam mondani, hogy az egyáltalán nem baj, ha egy film csak szórakoztatni akar, és nem szeretem azt a hozzáállást, hogy ami nem gondolkodtat el, csak simán szórakoztat (pl. Indiana Jones), az alantasabb, mint az, ami elgondolkodtat.

Ebben igazad is van. Smile

De engem akár az Indiana Jones is el tud gondolkodtatni. Konkrét példa: hogyan bírja levegővel Indy a tengeralattjáróra kapaszkodva hosszú-hosszú kilométereken át? scratch Nem keveset törtem ezen a fejem.

Az IMDB ezt írja: There is a deleted scene in which you see Indy holding on to the periscope, which is sticking out of the water. Early submarines generally traveled the oceans on the surface of the water under diesel power, which requires access to the air for inlets to the engines. They could only travel short distances under water, as this required electric propulsion and the battery power of the submarine did not last very long. German U-boats would only submerge when they'd attack surface ships. However, there would generally be four or five crewman on the conning tower as lookouts. U-boats generally would submerge to a depth of roughly 12 meters, deep enough to see out the periscope. In the novelization, Indy lashed himself to the periscope with his bullwhip and rode/dozed through 20 frigid hours in oceanic water. In the movie, we never see the sub fully submerge, so are left with the conclusion that Indy rode on the top, a more believable scenario than riding it underwater without freezing or drowning.

Mik derülnek ki nyugdíjas koromra! Köszi! Very Happy

24Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 6:10 pm

wurlitzer



a fekete márciusban tényleg benne van egy nagyon jó film lehetősége, de az inkább ilyen kézikamerás, urbánus, blackhawkdownos mozinak tudnám elképzelni, ha már western, akkor nekem kell a természeti táj, azt pedig elég nehéz ebbe a sztoriba belerakni.

25Pályázatok Empty Re: Pályázatok Vas. Május 06, 2012 6:13 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

wurlitzer írta:a fekete márciusban tényleg benne van egy nagyon jó film lehetősége, de az inkább ilyen kézikamerás, urbánus, blackhawkdownos mozinak tudnám elképzelni, ha már western, akkor nekem kell a természeti táj, azt pedig elég nehéz ebbe a sztoriba belerakni.
lehetne belőle még ostromfilmet

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 3 oldal]

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.