Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Pályázatok

+4
sepi
Mr. Scott Pilgrim
boorman
Beyonder
8 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Go down  Üzenet [3 / 3 oldal]

51Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Pént. Jún. 08, 2012 9:53 pm

cj

cj

Óriási érdeklődés övezte a szakmabeliek és az amatőrök részéről is a Magyar Nemzeti Filmalap (MNF) által meghirdetett filmötlet-vadászatot. A június 6-án zárult akció keretében több mint 900 filmötlet érkezett a Filmalap forgatókönyv-fejlesztési igazgatóságához.

52Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Pént. Jún. 08, 2012 10:53 pm

boorman

boorman

cj írta:
Óriási érdeklődés övezte a szakmabeliek és az amatőrök részéről is a Magyar Nemzeti Filmalap (MNF) által meghirdetett filmötlet-vadászatot. A június 6-án zárult akció keretében több mint 900 filmötlet érkezett a Filmalap forgatókönyv-fejlesztési igazgatóságához.

A pályázaton végtelenül meglepő módon az ifj. Simicska Lajos -- Divinyi Réka páros projektje nyert.

53Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Pént. Aug. 03, 2012 3:56 pm

cj

cj

Kitették, hogy kikkel állnak szóba.

54Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Pént. Aug. 03, 2012 11:50 pm

frank



akkor elmondom én is mit gondolok róla.

először az volt, h nem kell forgatókönyv, elég az ötlet. mondtam h boldog-boldogtalan jelentkezni fog. így is lett.

aztán kiválasztanak 15-öt? tényleg?

a 15 névből 12 bizonyosan szakmabeli. tényleg? mert eddig olyan sikeres volt a filmgyártás? és ha már csináltak előtte filmet, megnézték azt h az mégis milyen?

én az voltam, aki hittem benne, h Andy Vajna garancia arra, h tényleg szakmai szemmel fogják nézni. vagy szakmai értő szemek fogják nézni. most már nem hiszek abban, h a magyar filmszakmában van egyetlen egy ember is aki képes megmondani egy ötlet* jó vagy nem. az, h egy forgatókönyv jó vagy nem, talán. lehet. ki tudja.

*ja, nem ötlet, szinopszis. rosszabb.

55Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Szomb. Aug. 04, 2012 12:10 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Asszem lemaradtam valamiről. Miről van szó?

http://filmvilag.blog.hu/

56Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Szomb. Aug. 04, 2012 8:52 am

frank



57Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Kedd Aug. 07, 2012 6:28 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Azért nem elképzelhetetlen, hogy a Köbli és Tasnádi-féle profik érdekesebben tudnak ötletet prezentálni, mint a kezdő írók. Az igazi persze az lett volna, ha jeligés rendszerben bírálják el a pályázatokat.

http://filmvilag.blog.hu/

58Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Kedd Aug. 07, 2012 7:22 pm

frank



elképzelni el lehet... de most nézd meg a címeket. őszintén...

egy szinopszis esetén az érdekesség is fontos szempont* (én nem veszem magától értetődőnek, már csak a magyar film eddigi teljesítménye miatt sem), de sokkal lényegesebb döntő szempont a dramaturgia, az h a sztori a karakterekkel rendben van-e - vagy rálegyintettek, h majd még úgyis alakítva lesz... én meg meg vagyok győződve h amit küldtem, abból nem egy frankón kamuzás nélkül kész van, egész a sztori.

ha meg akarod, védd meg ezt a szinopszist. ez szerinted rendben van?
http://www.port.hu/kokainfutar/pls/th/theatre.directing?i_direct_id=17616&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_cntry_id=44&i_topic_id=

vagy ez?
http://www.port.hu/vilagjobbitok/pls/fi/films.film_page?i_film_id=117416&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_where=1&i_topic_id=1

a Hannibál jó sztori? szerintem határeset. de mondjuk érdekes?

ezzel nem Tasnádi ellen van valami kifogásom. szíve joga arról írni, amiről akar és ugyanúgy akinek tetszik, semmi bajom vele. aki ilyet akar moziban, akkor már húzom a szám, mert az azt jelenti, h egy olyan film nem készülhetett el, amit én is megnéznék.

ne csináljunk úgy, mintha Billy Wilder-ek lennének. de ha van olyan szinopszisod, amit tuti ők írtak, arról is elbeszélgetek veled. konkrét dolgokról konkrétan.


*nem mellékesen szubjektív.

59Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Szer. Aug. 08, 2012 9:28 am

cj

cj

60Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Szer. Aug. 08, 2012 2:16 pm

frank



a leírásokból nem lehet megítélni, h kész van-e a sztori, de a témaválasztásból lehet egy kicsit következtetni mi várható

ja, tépem a számat és ellenségeket szerzek... nem érdekel

ebből én 3 vagy 4 témát tartok elképzelhetőnek, h jó film készülhet belőle

a tanyavilágban férjüket megmérgező nők
- gáz
Kiss József pilótáról, első világháborús film
- a discovery-n halomban vannak ilyenek, 3d-vel, tengeri csatákkal, részletes beszámolókkal, nem túl érdekes (nekem)

a horrorfilmek alapból kiestek az én szűrőmön, hacsak nem Coppola csinálja a Drakulát vagy Final Destination-féle gógyi van mögötte

a Seuso-kincs története
szerintem sovány fordulatokban, de mondjuk ha szerepel benne a titkosszolgálat is, akkor el tudom képzelni
szovjet katonák a rendszerváltás környékén, vígjáték
- nyet, duraci ne intereszujet
Eu-s pályázatokkal felvirágoztatnak egy falut, vígjáték
- ultragáz hazugság
egy öregember beleszeret egy fiatal nőbe, vígjáték
- gáz
a tiszaeszlári perről, tárgyalásos film
- vasvillával nem nyúlnék hozzá
történelmi tanár története, időutazós történelmi film
- 1. hihetetlenül nehéz jól megírni (hitchhiker's guide) 2. borzalmasan drága (ha valamit mutatni is akar) - nem véletlen, h pl. a Róma c. sorozatban is maga az ókori város a teljes játékidőben egy-két percre tűnik föl, mondjuk azóta megoldhatóak dolgok ha okosan állnak hozzá, de még mindig elég drága lesz ahhoz, h egy történelmi tanár sztoriját mutassa be

és akkor
Árpa Attila: Holtomiglan
meglepően jó a demo reel, jó a szöveg (nincs jól felmondva, az azért nem sikerült igazán) viszont nem kerülte el a figyelmemet, h ez narratív szöveg, a dialóg az más tészta
de a sztori amit olvastam róla, annak van esélye h jó film legyen
Köbli Norbert: Sole Mio - hatvanas évekbeli kémfilm, vígjáték
- ki tudja, egy biztos, h nem újdonság
Pálffy László: A beolvasó - napjainkban játszódó irodai film, vígjáték
- lehetséges
Sára Júlia: Mamikó gyermekei - párkeresési nehézségek, családi romantikus dráma
- lehetséges, de a téma ezzel a műfajjal párosítva inkább tévéfilm

61Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Csüt. Aug. 09, 2012 4:50 pm

frank



ez az egész felvet még egy kérdést. az, h a többség pályázni tudott volna producerrel (párnak talán még filmgyártó státusa is van), miért nem tette meg?

a producerek nem álltak oda egy olyan terv mögé, ami a filmalapnál (ahogy látszik) nyerő volt?

talán mégiscsak egy kamuszakma a producer Magyarországon?

62Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Pént. Aug. 10, 2012 11:55 am

cj

cj

frank írta:
talán mégiscsak egy kamuszakma a producer Magyarországon?

Inkább ez a pályázat tűnik kamunak, szívatásnak, eleve lejátszottnak, ahogy azt sejteni is lehetett.

- Sopánkodok akkor már egyet én is. -

Először is. Jó lett volna, ha két kategóriára osztják. Az ismert szakmabeliek és az újak, kezdők, amatőrök együtt versenyeztetése nem túl fair.
Aztán igen, a kiválasztott 15 kevésnek tűnik a 900-nál is több 1008-hoz képest. (Végül is nem írták ki először tévesen, a tízmillió is több a 900-nál.) Valószínű egy nagyságrenddel több volt a használható ötlet. Ez alatt azt értem, hogy ami nem béna, komolytalan hülyeség, abból lehet normális filmet csinálni. Csak szándék kérdése. Az a kérdés, mire van igény. Most már tudjuk mire nincs.

Legalább politikailag korrekt az eredmény, ügyeltek rá. Például Groó Diána a "balliberális" oldal üdvöskéje. Az alibi, lám ők nem elfogultak.

Az előolvasókra hivatkozás azonban teljesen inkorrekt: "Több lépcsőn több mint 15 előolvasó szűrte az anyagokat [...]" Miféle előolvasókról nyilatkozott Divinyi, milyen jogon adták ki másoknak olvasni? Divinyi a forgatókönyv fejlesztési igazgató és van négy ember forgatókönyv fejlesztő. Forgatókönyv olvasónak nincs feltüntetve senki, egyszerűen nincsenek (még) ilyenek a Filmalapnál. Tehát ők csakis nemhivatalos előolvasók lehettek. Magyarul azt se tudhatod kik szelektálták a beküldött anyagokat, nem hogy "Andy Vajna garancia" volna bármire is. (Persze meg lehet próbálni kimagyarázni: még nem volt idejük kitenni, hogy kik az olvasók vagy bizalmas infó vagy olyanokra bízták a feladatot, akikben megbíznak és tudják, hogy hozzáértők, hirtelen nagy volt a feladat és azért kellett új embereket beszervezni.) Úgy látszik ezt jelenti a szakmaiság a Filmalapnál.
Lehet amit beküldtél, el se olvasták a Filmalap munkatársai, hanem az ad hoc külsős előolvasók - ha elhisszük, hogy léteztek - dobták a kukába.

63Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Pént. Aug. 10, 2012 3:39 pm

frank



fair-nek fair, de mégis... semmi se indokolta, h a nyertesek többsége itt induljon v ha mégis, akkor a producerekkel van a baj.

az, h jónéhányról már abból a pár szóból látható, h bajos lesz, az az előolvasókat minősíti. Divinyivel nincs egy ízlésünk, azt már régóta tudom... és az az érzésem, h az előolvasók ízlése inkább volt döntő, az, h szerintük miből lehet jó film, mint az, h tudják miből lehet jó film...

jó film a Holdomiglan, a Haramiák és a Seuso lehet elméletileg

Tasnádi ötlete egyébként nem rossz, horror a temető helyén épült lakóparkban - de ez simán b-movie is lehet - viszont a csicskáztatókról forgató stáb sztorija (amihez van forgatókönyv! és nem is rossz) rögtön előtte van, mert az found footage azon felül

a másik érzésem, h semmi szerepet nem játszott a döntésben, h van-e kész forgatókönyv vagy nincs

kicsit ránéztem mégis milyen kémes vígjátékok voltak
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Spy_comedy_films
http://boxofficemojo.com/genres/chart/?id=spycomedy.htm

és asszem abban megegyezhetünk, h az Austin Powers, a Get Smart, a Tuxedo, a Johnny English, de talán még az OSS117 is gyenge
és ami jó ebben a műfajban, az a Burn after Reading, Confessions of a Dangerous Mind, meg a The Man Who Knew Too Little - merthogy Köbli meg ezek ellen indul

64Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Hétf. Aug. 13, 2012 2:43 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Nincs az együtt indulással semmi probléma, a nézőt se izgatja, hogy az író kezdő vagy profi, csak az, hogy jó legyen a sztori. Jeligés megoldás kellett volna. Utólag persze a vesztesek így is úgy is bundát kiáltanak.

http://filmvilag.blog.hu/

65Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Hétf. Aug. 13, 2012 3:11 pm

cj

cj

Az Ászok, a Post Mortem, Haramiák gyanúsan olyanok, hogy nagyon el se lehet őket rontani. (A magyar filmgyártást tekintve persze ezt túlzás kijelenteni.)
A kirívóan nehéz estek pedig: Drakula lakópark, Ha hadvezér, Borsodagárd (erőltetett és készült már ugye egy Mázli című film).

Szerintem szakmailag nem lehet alátámasztani azt, hogy miért nincs ott még száz vagy kétszáz másik ötlet a listán. A szakmaiság objektivitást feltételezne, ám ez az eljárás nem túl szakmai, hiszen körülbelül ezer embert hülyének tekint, a felvázolt ötleteik hülyeségnek, film készítésére alkalmatlannak lettek minősítve. Biztos sok ilyen van közöttük, de az, hogy majdnem mind az, az röhej. Egyszerűen az előolvasók és a filmalap munkatársai szubjektíven eldöntötték mi tetszik nekik. (Azok az előolvasók, akikről a pályázat kiírásakor szó sem volt, sőt, az eredményhirdetés után sem tudhatod, kik voltak.)
Az csak egyes guruk hülye szövege, hogy ezernyi forgatókönyvből esetleg egy alkalmas filmnek. Ráadásul forgatókönyvet, amiből pontosabb képet lehet kapni, itt nem is néztek, tehát felvázolt koncepciók között válogattak. És ha Borsodagárd szerintük szakmailag a legjobbak között van, akkor felmerül a kérdés, vajon milyen a többi?
De a lényeg: akik egyébként is tudtak volna pályázni, azok értelmetlenné tették ezt az akciót. (Illetve a szervezők, akik lehetővé tették.)

Frank, aki "megfelelő referenciával rendelkező forgatókönyvíró", annak nem kell producer a pályázáshoz. Ilyen szempontból mellékes a felvetésed, hogy mi a helyzet a producerekkel.

Köbli ötleténél a hatvanas évek felidézésén legalább annyira múlik a végeredmény, mint hogy a vígjáték műfajban hogyan tud alkotni. A rendszerváltás idején játszódó sztoriknál (Holtomiglan, Sarló és aratás) is ez lehet a problémás, hűen visszaadni a kort. (Az első világháborút vagy a Rákóczi-szabadságharcot egyszerűbb filmre vinni.)

66Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Hétf. Aug. 13, 2012 3:14 pm

cj

cj

Beyonder írta:Utólag persze a vesztesek így is úgy is bundát kiáltanak.
Bunda? Ennél a Czetőnél szerintem bárkinek szarás közben jobb ötletei vannak. Ahol a gagyi Marslakók című tévésorozat vezető írójának a műve az etalon, oda - azt is lehet mondani - örülhetsz, hogy nem kerültél be.

67Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Hétf. Aug. 13, 2012 4:28 pm

frank



Beyonder írta:Nincs az együtt indulással semmi probléma, a nézőt se izgatja...

nincs probléma szerintem se, ahogy mondtam...

na de fordítsuk meg. minek kell akkor producer? Smile

Beyonder írta:...jó legyen a sztori. Jeligés megoldás kellett volna.

na ez a gond. hiába jeligés, ha az olvasók nem értenek hozzá. (mint korábban írtam, nem hiszek a hozzáértésükben és ezt bárkinek a szemébe mondom.)

(és bárkivel leállok dramaturgiáról vitázni, bassza meg)

cj írta:Frank, aki "megfelelő referenciával rendelkező forgatókönyvíró", annak nem kell producer a pályázáshoz. Ilyen szempontból mellékes a felvetésed, hogy mi a helyzet a producerekkel.
ja, igaz. akkor mi a búbánat akart lenni ez a pályázat? azt akarta valaki elhitetni, h nézd má, há úgyis ezek jönnek ki legjobbnak?!

68Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Hétf. Aug. 13, 2012 5:16 pm

frank



továbbmegyek.

Divinyi szakértelmében sem hiszek. Lehet, h jól tud írni, de az nem azt jelenti, h meg is tud valamit ítélni.

és itt van, h miért nem hiszek Divinyi szakértelmében. lehet vitatkozni aki akar

Home Guards
http://www.scripteast.pl/35,4,2011.html

nincs benne, h miért kezdenek hirtelen a cigányokra támadni. hiányzik a megalapozottság, a motiváció(!). ha nincs motiváció, akkor az hiányzik (annak kimondása/leírása, h agyatlan majmok, akik nekimennek akárkinek. érted? felvezető jelenet. set-up!)

nincs benne, h amikor alibit biztosít a testvérének és rájön, h hazudott neki, akkor a többiek ellen fordul (nem tudom, mert nincs leírva. spicli lesz?), hogy miért fordul ellenük (megint az ok hiányzik - lehetne, h lelép, mert csalódik benne - de ha ellenük fordul, akkor ok kell és egy hazugság kiderülése nem az!)


Ten Commandments
http://www.scripteast.pl/35,1,2010.html

ezzel a sztorival dramaturgiailag az a baj, h a szereplők nem tesznek semmi olyat, amitől rokonszenvesek lennének. a néző valószínűleg azt kívánná, h dögöljenek meg (Final Destination effektus) és a végén a 'nagyvonalú' ad-az-életnek-még-egy-esélyt egy gyáva egoista szánalmas húzásként jön le.

mi a történet mondanivalója?

69Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Hétf. Aug. 13, 2012 10:55 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Divinyit az eddigi filmjei alapján kellene megítélni, nem a még le sem forgatott szkriptjei pár mondatos szinopszisáról.

http://filmvilag.blog.hu/

70Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Kedd Aug. 14, 2012 7:38 am

frank



most szinopszisok megítélése volt

71Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Kedd Aug. 14, 2012 9:31 am

boorman

boorman

Beyonder írta:Divinyit az eddigi filmjei alapján kellene megítélni, nem a még le sem forgatott szkriptjei pár mondatos szinopszisáról.

Vakok közt a félszemű esete? Smile

72Pályázatok - Page 3 Empty Re: Pályázatok Szer. Aug. 15, 2012 12:55 am

Beyonder

Beyonder
Admin

boorman írta:
Beyonder írta:Divinyit az eddigi filmjei alapján kellene megítélni, nem a még le sem forgatott szkriptjei pár mondatos szinopszisáról.

Vakok közt a félszemű esete? Smile

Kábé. Smile

http://filmvilag.blog.hu/

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [3 / 3 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.