Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Mit láttál legutóbb?

+8
Balakin
sepi
wurlitzer
Beyonder
boorman
Mr. Scott Pilgrim
scorsesefan
admin
12 posters

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down  Üzenet [1 / 6 oldal]

1Mit láttál legutóbb? Empty Mit láttál legutóbb? Kedd Márc. 20, 2012 1:58 pm

admin



Dicsérj, dühöngj, elemezz.

2Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Ápr. 10, 2012 11:36 am

scorsesefan

scorsesefan

Kopaszkutya

Látta mindenki? Eléggé rendben van, ölég menő, hogy valamikor ilyen filmet is tudtak a magyarok csinálni. Az ilyen "rakjunk össze egy zenekart!" típusú filmek között nálam előkelő helyet szerzett (azt mondjuk túlzás volna állítani, hogy rengeteg ilyen mozit láttam már). Mondjuk ha a zenéje nem jön be, akkor ez nem a te filmed lesz. Elkapott valamit a (magyar) rock n rollból, úgy érzem.

9/10

Pszichoszingli

Jason Reitman újabb dramedyje - színvonalában kissé elmarad az Egek Urától és a Junotól, de igen tisztességes kis mozi - inkább karaktertanulmány, mint történetközpontú, annak viszont érdekes, egy olyan központi karakterrel, aki miatt a filmet néha már-már kényelmetlen (nem rossz értelemben) nézni. Tetszett, hogy bár a szokásos dramaturgiát követi, azért tartogat kisebb meglepetéseket is. Charlize Theron a főszerepben elviszi a hátán a filmet.

8/10

3Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Ápr. 10, 2012 12:17 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

scorsesefan írta:

Pszichoszingli

Jason Reitman újabb dramedyje - színvonalában kissé elmarad az Egek Urától és a Junotól, de igen tisztességes kis mozi - inkább karaktertanulmány, mint történetközpontú, annak viszont érdekes, egy olyan központi karakterrel, aki miatt a filmet néha már-már kényelmetlen (nem rossz értelemben) nézni. Tetszett, hogy bár a szokásos dramaturgiát követi, azért tartogat kisebb meglepetéseket is. Charlize Theron a főszerepben elviszi a hátán a filmet.

8/10

Egynek elment a Jennifer's Body is, de Cody nekem bebizonyította a Young Adulttal, hogy kurvajó forgatókönyvíró, és nem csak egyszer kijött neki a lépés. Bár a Junot egy picivel jobban szeretem összességében, azt kell mondjam, ez a szkriptje jobb, mint amivel Oscart nyert. Charlize Theron meg zseniális (ő mondjuk még a szar filmekben is minimum elfogadhatót hoz, ha meg jó szerepet kap, akkor brillíroz, imádom), meg Patton Oswalt is rohadt jó (nem is értem, hogyan szorította ki Jonah Hill szimplán csak korrekt alakítása az Oscaron), kettőjük közt volt valami bizarr kémia.

Szerintem a Young Adultban már szinte semmi vígjátéki nincs, simán csak dráma. Egyébként érdekes, a Thank You For Smoking színtiszta vígjáték, a drámai vonal nem igazán hangsúlyos, a Junonál már kb. fele-fele arányban van a dráma és a vígjáték, az Up In The Air-ben van némi vígjátéki, de sokkal inkább drámai, a Young Adult meg teljes egészében dráma. (bár lehet ezt csak én látom így, és hülyeség)

Egyébként imádom Jason Reitmant, eddig nemhogy rossz, de közepes filmet sem csinált (nálam), bár talán már sosem fog annyira zseniálisat alkotni, mint a Thank You For Smoking, ha továbbra is tartja ezt a szintet, továbbra is nagyon fogom szeretni, meg várni az újabb filmjét.

4Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Ápr. 10, 2012 4:29 pm

scorsesefan

scorsesefan

A filmmel kapcsolatban egyetértek veled teljesen.

Mr. Scott Pilgrim írta:
Szerintem a Young Adultban már szinte semmi vígjátéki nincs, simán csak dráma. Egyébként érdekes, a Thank You For Smoking színtiszta vígjáték, a drámai vonal nem igazán hangsúlyos, a Junonál már kb. fele-fele arányban van a dráma és a vígjáték, az Up In The Air-ben van némi vígjátéki, de sokkal inkább drámai, a Young Adult meg teljes egészében dráma. (bár lehet ezt csak én látom így, és hülyeség)

Ezt így még végig sem gondoltam, de amúgy van benne igazság (nem tudom mennyire tudatos, de érdekesnek érdekes, az biztos). Szerintem a Thank you for smoking nem "színtiszta" vígjáték (bár nagyon vicces), vannak komolyabb részei, de a fentiek közül a "legvígjátékabb" talán tényleg.
És Reitmant én is bírom. Apukát úgy néz ki túl fogja szárnyalni rendezőként.

5Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Ápr. 10, 2012 4:46 pm

boorman

boorman

Mr. Scott Pilgrim írta:Cody nekem bebizonyította a Young Adulttal, hogy kurvajó forgatókönyvíró, és nem csak egyszer kijött neki a lépés.

Jujj, ezért a mondatért nagyon ki fognak csinálni azok, akik engem is lecsesztek, amiért mertem szeretni a Juno-t. Sad (Juno = A film, ami azért "szar, mert függetlennek próbál látszani, de nem az", és mert "egy tetkós ex-sztripper Oscart kapott miatta". Ezeket az objektív bírálati ismérveket én is akkor tudtam meg.)

6Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Ápr. 10, 2012 11:48 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

boorman írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:Cody nekem bebizonyította a Young Adulttal, hogy kurvajó forgatókönyvíró, és nem csak egyszer kijött neki a lépés.

Jujj, ezért a mondatért nagyon ki fognak csinálni azok, akik engem is lecsesztek, amiért mertem szeretni a Juno-t. Sad (Juno = A film, ami azért "szar, mert függetlennek próbál látszani, de nem az", és mert "egy tetkós ex-sztripper Oscart kapott miatta". Ezeket az objektív bírálati ismérveket én is akkor tudtam meg.)

A Juno azért szar, mert kurvára modoros. Modorosak a dialógok, modorosan játszik Ellen Page és modorosan szívja azt a kurva pipát is. Neutral

A Jennifer teste is az, de ott a műfaj miatt nem zavart annyira.

http://filmvilag.blog.hu/

7Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Ápr. 11, 2012 7:08 am

boorman

boorman

Beyonder írta:A Juno azért szar, mert kurvára modoros.

Ez már az új változat, attól tartok. Smile

8Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Ápr. 15, 2012 1:43 pm

wurlitzer



írásra késztetett a tegnap esti filmnézés:

A Mission Impossible negyedik része eléggé rendben van. Helyszínek, csajok, kütyük, mind ott vannak, amiben elmarad a mai napig etalon első résztől az a történet, meg a paranoia. Cáfoljatok meg, de egy 2011 legjobb akciójelenetei válogatásba simán bekerülhetne egy-két jelenet ebből a filmből. Először megijedtem, hogy több mint két órás, de semmi baj nem volt a hosszal, a film egyszer sem bicsaklik meg a lezárás utáni extra lezárásig.

Humoros, pörgős, látványos, Tom Cruise is csak a legvégén kezdett el idegesíteni. A történetbe persze bele lehet kötni, az ugrálások a helyszínek között elég nagyvonalúra sikeredtek, engem érdekelt volna például, hogyan jutnak el a vonatból Dubajba. Szokásos hiba ez a mostani akciófilmeknél, nem szánnak időt a történet kibontására, vagy nem is írnak. Itt is, mintha először a nagyszabású akciójeleneteket találták volna ki, azokat aztán elhelyezték a világ különböző pontjain, és legvégül, gyorsan összekötötték őket pár mondvacsinált magyarázattal, hogy film legyen belőle. A MI:4-ben ez azért nem különösebben zavaró, mert maguk az akciójelenetek kárpótolnak. Volt egy-két odavetett mondat ugyan arról, hogy Moszkva után miért mennek Dubajba, sokat nem segített, amikor a kamera körbetáncolja a "világ legmagasabb toronyházát", rögtön nyilvánvalóvá válik, hogy azért mentek oda, mert a filmbe pár helyi olajsejk is befektetett. Azt pedig elfelejtették elmondani, hogy Bogdán mit is keres tulajdonképpen Dubajban. Ethan Huntnak persze kapóra jött a segítsége: "I have friends in the region", de ez nagyon lusta forgatókönyvírói húzás volt, odatenni valakit, mindenféle indoklás nélkül, akit utoljára Moszkvában láttunk, csak hogy mehessen tovább a történet.

Az akciójeleneteknél nyilvánvaló képtelensége már nem zavart, mégiscsak az a címe a filmnek, hogy lehetetlen küldetés, némelyikük egészen lenyűgöző volt, mindenki a toronyházas mászást mondja, de nekem a homokviharos volt a kedvenc. A poénok is mindig jó időben jöttek, visszarángattak a valóságba pár másodpercre (a telefonfülke elfelejti megsemisíteni magát, Simon Pegg megjegyzései).

A lezárásban aztán Ethan Hunték megmentik a világot, elmúlik a veszély, küldetés lezárva, jöhet a stáblista. Helyette azonban egy gyalázatos tíz perc következik. Seattle-ben söröznek az ügynökök, és az egész átmegy egy kínos szappanoperába. Nagyon nem kellett volna ez az extra lezárás. Egy akciófilm akkor ér véget, amikor a főgonoszt elintézik, ennyi. Itt meg egy teljesen érdektelen mellékszálat magyaráznak meg, hogy Ethan Hunt még nagyobb király legyen, ennél még az is jobb befejezés lett volna, ha Tom Cruise invitálására felszállnak egy szcientológus hajóra, leadják a bankszámlaszámukat, megtérnek, és elkezdik felmosni a fedélzetet.

3 legjobb dolog: homokvihar, Lea Seydoux, mint bérgyilkos, Budapest, mint helyszín.

Elég hosszú lett, az admintól kérdezem, hogy az ilyet legközelebb inkább linkeljem tubmliról?

9Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Ápr. 15, 2012 1:54 pm

sepi

sepi
Admin

wurlitzer írta:
Elég hosszú lett, az admintól kérdezem, hogy az ilyet legközelebb inkább linkeljem tubmliról?

Isten ments, legalább nem kell átkattintani. Very Happy
Kb. tökmindegy.

http://prizmafolyoirat.com

10Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Ápr. 15, 2012 2:07 pm

wurlitzer



és az adminnak bejött az MI4?

11Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Ápr. 15, 2012 2:08 pm

sepi

sepi
Admin

wurlitzer írta:és az adminnak bejött az MI4?

szégyen, de nem láttam, nem vagyok egy nagy M:I-rajongó.

http://prizmafolyoirat.com

12Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Pént. Ápr. 20, 2012 1:07 pm

wurlitzer



A Csatahajó miatt megnéztem a rendező egyik korábbi filmjét, a Hancockot. Nagyon gyenge film, volt egy frappáns alapötlet, amiből aztán semmi értékelhetőt nem sikerült kihozni. A végső összecsapás egyenesen kínos volt az erőltetett drámaiságával. A Hancockhoz hasonlítva, még a Csatahajó is egy jobb filmnek tűnik, mint ami valójában,egy nevetséges alapötletből kihoztak egy teljesen átlagos, agyatlan blockbustert. Nagyon úgy néz ki, egyszeri csoda volt az Amazonas kincse a rendezői életműben. Ha egyáltalán érdemes ezeket a filmeket a rendezőből kiindulva összehasonlítani.



A hozzászólást wurlitzer összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 20, 2012 1:10 pm-kor.

13Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Pént. Ápr. 20, 2012 1:09 pm

sepi

sepi
Admin

A Ronda ügy is jóvót a Peter Bergtől, Hancock már tényleg ratyi.

http://prizmafolyoirat.com

14Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Pént. Ápr. 20, 2012 1:28 pm

boorman

boorman

sepi írta:A Ronda ügy is jóvót a Peter Bergtől

Tagadom. Az alapötlet még tényleg rendben lett volna, de azt meg konkrétan lopták, nem kicsit gátlástalanul:

http://www.imdb.com/title/tt0120192/

15Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Pént. Ápr. 20, 2012 8:55 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Bergnek van humora és ritmusérzéke, ezért is lett a Csatahajó nézhetőbb, mint bármelyik Transformers film.

http://filmvilag.blog.hu/

16Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Ápr. 23, 2012 10:53 am

wurlitzer



Avengers: ez bizony jó volt! Újra akarom azért nézni, mert félek, hogy túl lelkes vagyok.

17Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Ápr. 23, 2012 11:19 am

scorsesefan

scorsesefan

Na, ha neked is tetszett, akkor bizakodom.

A hétvégén megnéztük a 4. Underworldöt, ami nem érdemel különösebben szót (olyan 4/10), meg a Harold és Kumar karácsonya 3D-bent, ami jobb volt, a szokásos tapló, vaskos, füves humor, a templomnál mikor Kumar vázolja a tervet a fa ellopására, és végén Trejo "nagyon megörül" a fának, az egy pár perces röhögőgörcsöt kiváltott azért belőlem (jó mondjuk ittunk közben kicsit) (6/10).

18Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Ápr. 23, 2012 2:19 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Megkaptam a meghívót az Avengers vetítésre, de csak ma reggel néztem meg, hogy konkrétan melyik napon lesz. Eszembe se jutott, hogy vasárnap is lehet vetítés (nem szokott.)

Crying or Very sad Sad Mad

http://filmvilag.blog.hu/

19Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Ápr. 23, 2012 5:02 pm

Balakin

Balakin

Beyonder: facepalm Very Happy Ha ez velem történt volna meg, már tuti vízbe folytottam volna magam Very Happy
Egyre kevésbé bírok magammal annyira várom már a csütörtököt.

http://balakin1.deviantart.com/

20Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Ápr. 23, 2012 6:44 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Beyonder írta:Megkaptam a meghívót az Avengers vetítésre, de csak ma reggel néztem meg, hogy konkrétan melyik napon lesz. Eszembe se jutott, hogy vasárnap is lehet vetítés (nem szokott.)

Crying or Very sad Sad Mad
nem tudom mennyire vigasztal ez, de van rosszabb, pl. itt emberemlékezet óta nincs mozi (meg amíg volt, addig is szar volt, Matrix 2-t premieren 3 emberrel néztem, angol nyelven román felirattal adták, én meg egy kurva szót sem értettem kiskamaszként Very Happy), szóval most nagyjából 2-3 hónapig csorgathatom a nyálam (miközben mindenki ódákat zeng róla)

21Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Ápr. 23, 2012 6:48 pm

sepi

sepi
Admin

Beyonder írta:Megkaptam a meghívót az Avengers vetítésre, de csak ma reggel néztem meg, hogy konkrétan melyik napon lesz. Eszembe se jutott, hogy vasárnap is lehet vetítés (nem szokott.)
Crying or Very sad Sad Mad

Annyira hipszter vagyok, hogy tegnap Avengers helyett az Orgazmót néztem otthon. MUHAHA drunken Basketball bounce rabbit king

http://prizmafolyoirat.com

22Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Ápr. 23, 2012 6:58 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

sepi írta:
Beyonder írta:Megkaptam a meghívót az Avengers vetítésre, de csak ma reggel néztem meg, hogy konkrétan melyik napon lesz. Eszembe se jutott, hogy vasárnap is lehet vetítés (nem szokott.)
Crying or Very sad Sad Mad

Annyira hipszter vagyok, hogy tegnap Avengers helyett az Orgazmót néztem otthon. MUHAHA drunken Basketball bounce rabbit king

Szóval nem kaptál meghívót. Kínos. Very Happy

Amúgy most tudtam meg, hogy szinkronos a film, úgyhogy annyira már nem is bánom, hogy lemaradtam róla. Megnézem majd a MOM Parkban, ott szokták eredeti hanggal is adni a filmeket.

http://filmvilag.blog.hu/

23Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Ápr. 23, 2012 10:43 pm

Balakin

Balakin

Háhh, ne is álmondj róla! A Mom is már Cinema city lett szóval egyenprogram van mindenhol, nincs felirat. Nézheted originalban de az is 3D(én azt fogom pedig rühellem a 3D-t de a szinkront jobban)
Állítólag a Lurdyban még van esély feliratosra de nem reménykedek.

http://balakin1.deviantart.com/

24Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Ápr. 25, 2012 12:17 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Balakin írta:Háhh, ne is álmondj róla! A Mom is már Cinema city lett szóval egyenprogram van mindenhol, nincs felirat. Nézheted originalban de az is 3D(én azt fogom pedig rühellem a 3D-t de a szinkront jobban)
Állítólag a Lurdyban még van esély feliratosra de nem reménykedek.

Említettem valahol a feliratot? Smile Szerencsére nincs rá szükségem, de nyilván lennének olyan nézők is, akik igényelnék. Ráégetni a kópiára a feliratot nem olcsó móka, a forgalmazó nyilván úgy van vele, hogy költött eleget a szinkronra, az a pár száz néző, akit a feliratos verzió érdekel, annyit nem érdemel.

http://filmvilag.blog.hu/

25Mit láttál legutóbb? Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Ápr. 25, 2012 9:04 am

Balakin

Balakin

Említettem valahol a feliratot?
és tényleg nem Very Happy
Érdekes, hogy a Momban kb minden felirattal megy csak ez nem, pedig nem mondhatnák, hogy ez a film nem fogja behozni az árát.

http://balakin1.deviantart.com/

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 6 oldal]

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.