Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Milyen képregényt olvasol?

+9
wurlitzer
scorsesefan
EdinaBHolmes
boorman
Balakin
fdave
Beyonder
piszkos13
admin
13 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Go down  Üzenet [3 / 3 oldal]

51Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Pént. Május 25, 2012 5:06 pm

Balakin

Balakin

Az első kör mindig a tpb, ami akkora mint a magyart kiadás, aztán jönnek ezek a HC-k, ami nálad is van.
Mondjuk én nem szeretem az ilyen nagy méretűeket mert alapból úgy csinálják a rajzolók, hogy B4esben, A3ban,A4ben rajzolnak aztán a füzetek meg B5ös méretűek kb, szóval lekicsinyítik a rajzokat, kinagyítva nem minden néz ki olyan jól, más élmény a szemnek. Persze nem mindenre igaz ez, van ami jól néz ki nagyban.

http://balakin1.deviantart.com/

52Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Vas. Május 27, 2012 2:30 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Balakin írta:Az első kör mindig a tpb, ami akkora mint a magyart kiadás, aztán jönnek ezek a HC-k, ami nálad is van.
Mondjuk én nem szeretem az ilyen nagy méretűeket mert alapból úgy csinálják a rajzolók, hogy B4esben, A3ban,A4ben rajzolnak aztán a füzetek meg B5ös méretűek kb, szóval lekicsinyítik a rajzokat, kinagyítva nem minden néz ki olyan jól, más élmény a szemnek. Persze nem mindenre igaz ez, van ami jól néz ki nagyban.

Nagyban se néz ki rosszul, mondjuk egy ilyen ponyvához a kisebb méret és puhafedel talán jobban is passzol.

Lehet, hülye a kérdés, de ha a rajzolók eleve nagyban alkotnak, akkor miért a TPB-t (vagy a füzetet) nagyítják fel a HC-hez, miért nem az eredeti rajzokat használják?

http://filmvilag.blog.hu/

53Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Vas. Május 27, 2012 2:41 pm

Balakin

Balakin

erre nem tudom a választ, lehet néha már elveszett az eredeti fájl, újraszíneztetni meg nem fogják.

http://balakin1.deviantart.com/

54Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Hétf. Jún. 18, 2012 4:27 pm

Balakin

Balakin

Hard time (season one):
Na ilyen kellemes meglepetésben is rég volt részem. Csak azért szedtem el ezt a képregényt mert Brian Hurtt rajzolta (Sixth gun, The Damned) és nagyon bírom a stílusát. Aztán kicsit félni kezdtem tőle, amikor megtudtam, hogy Steve Gerber, az író, Howard the Duck kitalálója de félelmem alaptalannak bizonyult.
A sztori dióhéjban annyi, hogy két középsulis srác egy kicsit durva tréfát eszel ki, hogy lealázzák az őket zaklató, tipikus focis arcokat ám az egyikük bekattan és lelő 5 embert. A másik, a főszereplő Ethan, megöli barátját, ezzel megmentve jó pár ember, viszont a bíróság a nyakába varrja az egész balhét (még a gyilkosságokat is ) és alig 16 évesen 50 év börtönre ítélik.
Az első rész rendkívül lehangoló, direkt rámegy arra, hogy minél igazságtalanabb legyen az egész környezet, viszont onnantól, hogy Ethan börtönbe kerül már nem nagyon van lejjebb, és ez az olvasó lelkivilágának is jót tesz.
Ja igen, lelkivilág! Az egész sztori pikantériája Ethan különleges képessége (amivel haverját is megöli), hogy néha transzba esik és elhagyja a testét és poltergeistként csinál dolgokat (félholtra veri az őt korábban letámadó nácit pl), ezzel határozottan növelve túlélési esélyeit a börtönben.
Az írás nagyon jó, Gerber remekül kezeli a karaktereket, érdekessé teszi őket, szépen árnyalja a jellemüket. Az olvasó szívesen követi a sorsukat és azt is elfelejtjük időnként, hogy a főszereplőnk bizony az egész életét egy börtönben kénytelen leélni.
Brian Hurtt rajzai frenetikusak mint mindig. Elegáns de dinamikus, sose hivalkodó, nagyon jól követhető panelezés és plánozás és szép, kicsit rajzfilmes de mindenki számára élvezhető stílus.
Sose hallottam még a DC Focus nevű inprintjéről és tudtommal nem is élt sokáig, de örülök, hogy ezt a 12 részes első évadot megcsinálták. Ezt követi egy második évad is, ami sajnos csak 7 számot élt meg de biztos vagyok benne, hogy lesz olyan jó mint az első.
Misztikus dráma, remek karakterekkel és nagyon olvastatja magát. Bátran ajánlható mindenkinek azt hiszem!
Milyen képregényt olvasol? - Page 3 63691-11051-96687-1-hard-time_super
Hard time, season two:
Ethan misztikus börtönkálváriája folytatódik, sajnos csak 7 részben, mivel nem volt a kötetben sem Batman sem dzsásztiszlíg ezért elkaszálták. Alapból nem is értem miért DC logó alatt jött ki, mehetett volna Vertigonak és akkor megérhetett volna még pár volume-ot.
Mert lenne benne legalább még egy, ez érződik az utolsó részen, ami tényleg csak kényszerből olyan amilyen, de ha már le kellett zárni a sztori, legalább ügyesen tették.
A cselekmény ugyan olyan érdekes mint eddig volt, bár van aki nem kap akkora szerepet mint eddig (később kapna, csak véget ért a képregény ugye) illetve a karakterizáció néha átmegy sablonosba (az iskolai bullying rész eléggé, viszont a transzvesztitás szál elég érdekes és lehet egyedi is, mert erre eddig nem sok példát találtam) de továbbra is olvastatja magát a rajz pedig még mindig szuper.
Nagyon sajnálom, hogy 7 rész után véget ért, az utolsó szám bár megadja a lezárást de szerintem nem ez lett volna a végkimenetele a dolognak ha Gerbernek lett volna még legalább 10-20 résznyi cselekményre lehetősége.
Mindenképp megér egy próbát!
Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Hardtime

http://balakin1.deviantart.com/

55Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Szer. Jún. 20, 2012 2:26 pm

sepi

sepi
Admin

Gyúrok Batmanből, elkezdtem olvasni a Knightfall-sagát meg a járulékos cuccokat, szépen az elejéről, kezdve a Sword of Azraellel. Ez a négyszámos sztori egyelőre nem volt egy nagy szám, a cselekmény betonközepes, Quesada rajzstílusa pedig nem jön be nekem, az hogy hektikus meg kaotikus még nem zavar, de a karikatúra-szerűsége már annál inkább.

http://prizmafolyoirat.com

56Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Szer. Jún. 20, 2012 2:52 pm

Balakin

Balakin

Valamiért nem vonz a Kinghtfall engem annyira. Gotham Central felénél járok, az viszont király, bár minimális a Batman benne és akkor is ott lebeg a levegőben mindig egy "FUCK YOU ASSHOLE" szellemiség Very Happy

http://balakin1.deviantart.com/

57Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Szer. Jún. 20, 2012 3:04 pm

sepi

sepi
Admin

ú, azzal szemeztem régebben, tök menőn hangzik a koncepció, de valszeg mire lenne időm rá, megint el is feledkezek róla Very Happy

http://prizmafolyoirat.com

58Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Szer. Jún. 20, 2012 3:44 pm

Balakin

Balakin

40 szám amúgy, szóval nem vészes és igen elég menő, bár szerintem Brubaker nem DC-s crime sztorijai jobbak (sőt a nem DC-s metahumán cuccai mint ugye az Incognito meg a Sleeper is, főleg a Sleeper). Rucka színvonala nagyjából konstans minden címen amit olvastam tőle.
Ajánlom még Bendis Powers-ét (ami viszont már túl van a 100adik részen), ugyan az a koncepció csak más megközelítéssel és független univerzumban (tehát csöcs, vér és halál is akad).

http://balakin1.deviantart.com/

59Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Szer. Jún. 27, 2012 11:59 am

Balakin

Balakin

Ed Brubaker krimi cuccairól röviden (sajnos a Sleepert megelőző Pint Blancot nem olvastam, de most nagyon el vagyok merülve a 100bulletsban)

Fokozatosan haladok egyre mélyebbre a mocsárban kezdve a 40 részes DC ongoingal a Gotham Centralal.
Itt a legtisztábbak a főszereplők, mind Jim Gordon által kiválasztott, becsületes rendőrök, ők alkotjáj a M.C.J.-t (major crime unit). A gothami rendőrségről Frank Miller óta tudjuk, hogy korruptak és megbízhatatlanok, viszont nagyon is összetartóak. az M.C.J. a kivétel. A többi rendőr nem is bírja őket, általában csak egymásra számíthatnak pedig nem egyszerű a helyzetük, Gotham rendkívül beteg város, főleg a sok szuperbűnöző miatt. Ez egy nagyon lényeges aspektusa a képregénynek, hogy milyen is rendőrnek maradni egy ilyen végletekben gondolkozó környezetben, ahol egy denevérnek öltözött fickó a legmegbízhatóbb szövetségesed (persze csak a partnered után).
Életszerű karakterek ( egy kettő talán elsikkad kicsit a többi mellett) és jó konfliktusok érdekes megoldásokkal. Rucka sztorijai talán valamivel elmaradnak Brubaker mögött de végig tartja a színvonalat ( a rajz néha ingadozó amikor nem Lark csinálja, illetve a színezés pár helyen összecsapott). Nem baj ha nem szereted Batmant, őt se szereti senki, csak kár, hogy belerondítanak a képbe a DC-s események (War Games, Infinite Crisis stb).
A rajzolók általában stilizáltan és kontrasztosan rajzolnak, de nem rajzfilmes, inkább kellemesen oldschool. Természetesen Michael Lark a legjobb de a Guidano-Kano páros is igen csak élvezetes képeket szállít (váltják egymást a penciller/inker poszton), a többi rajzoló meg erős közepes.
Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Gotham_Central_1
Sleeper: A vol 1ről már írtam, a vol2 se különbözik sokban. Érdekes kémes, beépülős sztori a Wildstorm szuperhős univerzumában (amiről semmit nem kell tudnod, max azt, hogy ki az a Grifter úgy nagy vonalakban). Mozgalmas, olvastatja magát, kreatív és a végén kapunk egy eléggé végleges lezárást is. Nem túl boldog de ütős (bár egy apró eleme kicsit elcsépelté teszi talán). Itt a főhős már nem egy makulátlan rendőr(ügynök) hanem a két fél közt őrlődő áldozat.
Milyen képregényt olvasol? - Page 3 66528-11346-99525-1-sleeper-season-two_super
Innen pedig lejjebb már csak a bűnözők vannak, de azért még maradunk a metahumán vonalon az Incognito két rövidebb volume-jában is. Az alapkoncept pofon egyszerű de annál hatásosabb: ex szuperbűnöző a tanuvédelmi programban. Persze elege van belőle, ki akar törni, vissza az izgalomba, de nem teheti mert volt főnöke egyből ráküldené az összes emberét. Persze főhősünk nem bírja ki aztán meg már nyakába szakad a szar rendesen.
A sztori pikantériáját a pulp vonal adja (mint ahogy a részek végi esszék is mondják: " the secret ingredient is pulp"), a sztori modern de a 30as, 40es évek pulp világán nyugszik, Shadow szerű vigilante-k és Zeppelinen utazó tudósok formálták a világot.
Hősünk bár idővel elkezdi keresni a megváltást de múltja nem engedi el, hiába akar hős lenni, túl sokáig volt bűnöző.
Milyen képregényt olvasol? - Page 3 546228-incognito_01_cvr_super
A következő állomás a Criminal ami egy 4-6 részes minisorozatokból álló ongoing (talán).
A főcím mindenhol a Criminal és kap sztorinként egy alcímet (Lawless, Coward stb), főhősei pedig mind bűnözők. Egy rabló, egy szökött katona, egy meghurcolt képregény rajzoló akit egy elcseszett femme fatale rángat bele a rosszba és közben kezd kicsit meghasadni szellemileg, de mégis mind szerethető, lehet velük azonosulni valamiért. Persze ezen is folyamatosan "ront" Brubaker, az utolsó történetre már elég kevés kapcsolódási pontunk marad a főhőssel (direkt), mégis izgalmas és érdekes tud maradni a történet.
A szereplők feltűnnek egymás történeteiben és közös kapcsolódási pont is van, egy bár, akár csak a Sin cityben, de ne higgyük, hogy ez egy Sin city koppintás lenne a hasonló szerkezettől, messze áll attól. Sokkal karcosabb és realisztikusabb, bár Brubaker szeret kliséket használni (korábban szuperhős kliséket, most pedig ismert krimi elemeket) mégis mindig ad nekik egy egyedi ízt vagy egy érdekes csavart (a képregény rajzoló beszélget a rajzolt karakterrel pl, vagy a Last of the innocentsben Archie comics szerű bevágásokban mutatják meg a főszereplő múltját).
Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Criminal5_pg3
Végül pedig elérkeztünk a legsötétebb zugba, a Fatalehoz . Itt már "the secret ingredient is horror" a szlogen.
Elbaszott noir házasságtöréssel és reménytelen szerelemmel, amit nyakon öntenek egy Chtulhu szerű horror vonallal, őrült szektával és kegyetlen gyilkosságokkal.
Megváltás sok nincs és a hozzánk legközelebb álló szereplő is jó esetben szánalomra méltó, de valójában gusztustalan (csalja a terhes feleségét) a vége pedig épp. hogy kielégítő, de hát mit várunk ha horrort ötvözzük a noirral?
Milyen képregényt olvasol? - Page 3 1167953_ful
A rajzokat nem említettem a Gotham central óta, mivel a Sleepertől kezdve egy ember volt Brubaker tettestársa végig, Sean Phillips. Phillips koszos, mocskos, csúnya, kontrasztos rajzstílusa tökéletes ezekhez a sztorikhoz, nagyon tetszenek és bár azt mondtam, hogy csúnyák, mégis ez adja a szépségét (mert technikailag ugye semmi baj nincss vele). Nem próbál meg esztétizálni mint Miller vagy Risso (100 bullets) ahogy Brubaker se teszi a sztorival, egyenesen az arcodba nyomják és klasszikus értelemben se a cselekmény, se a rajz nem túl dekoratív, mégis szereted mert jó.



A hozzászólást Balakin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jún. 27, 2012 4:55 pm-kor.

http://balakin1.deviantart.com/

60Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Szer. Jún. 27, 2012 2:37 pm

scorsesefan

scorsesefan

A Brubaker-Phillips cuccok egyszerűen jók. Ráadásul a Criminal-okban Brubaker ír érdekeseket olyan filmekről, mint például az Altman-féle Long Goodbye.
A 100 Bullets az Azarello, nem?

Knightfall (az előzmény képregények nélkül) - korrekt cucc, Bane egy elég kemény karakter, a sorozat nagyjából konzekvensen tartja magát az egy rész-egy ellenség koncepcióhoz, fokozatosan amortizálva le a már a történet elején sem a toppon lévő Sötét lovagot. Hangyányit fárasztó, de elég változatos ahhoz, hogy lekösse az embert. Meglepetésemre az Azrael-Batman-es részek sem lettek rosszak, sőt, kifejezetten érdekes néha Batman egy jóval keményebb változatát látni.
8/10

61Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Szer. Jún. 27, 2012 4:54 pm

Balakin

Balakin

100 Bullets az igen, Azarello és Eduardo Risso rajzoló. Mind a 100 részt ő rajzolta, szóval érdemes együtt emlegetni őket mert nagyon sokat ad a látványvilág a műhöz.
Brubakeres ömlengésem kiegészítettem egy kimaradt bekezdéssel a végére a rajzokról.

http://balakin1.deviantart.com/

62Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Hétf. Júl. 09, 2012 11:56 am

scorsesefan

scorsesefan

Amiken most rágtam át magam:

Grant Morrison - Frank Quitely: All-Star Superman

Supermant mindig is kedveltem, bár kevésbé, mint Batmant, a Punishert vagy az X-ment. Nagyon keveset is olvastam Superman képregényt (így kapásból csak a magyarul is megjelent Superman halála jut eszembe, de biztos, hogy megvolt más is), a figurával inkább rajzfilmsorozatokban találkoztam (Bruce Timm féle Superman; Justice League; ősrégi 10 perces Superman rajzfilmek), a filmekben természetesen, és a Smallville sorozatban.

Morrison sorozatára véleményem szerint senkinek egy szava sem lehet. 12 füzet, mind a 12 egyben is, összességében is kiválóan megállja a helyét, a történet rendkívül sűrítettek, 24 oldalon annyi minden történik, ami máshol 2-3 számban, mindezt úgy, hogy egyáltalán nem követhetetlen, érthetetlen. Superman - Clark Kent rendkívül el van találva, az alapsztori (Supermant akkora dózisban éri a napenergia, hogy a sejtjei túltöltődnek, és ettől szépen lassan haldokolni kezd - Superman!) izgalmas, és a sorozat nagyjából minden labdát le is üt - Supermannek új képességei lesznek, szinte minden fontos mellékszereplő (Louis, Jimmy, Luthor) kap egy saját számot, időutazás, marha jó ötletek tömkelege. Az egész talán kicsit fantasy-sabb, mint általában a Supermanek, de mivel "alulolvasott" vagyok a témában, ez csak megérzés.
A rajzokhoz nem igazán értek megint csak, de Quitely rajzai tetszetősek, tökéletesen passzolnak a sztorihoz.
Egy szó mint száz - közel hibátlan, a Supermannel annyira nem szimpatizálóknak is bátran ajánlható.
Milyen képregényt olvasol? - Page 3 All_Star_Superman_Cover

David Mazuchelli - Asterios Polyp

Mazuchelli nekem eddig csak a Batman: Első év rajzolójaként volt meg, nem olyan rég hallottam erről a graphic novel-jéről, mely egy építész életét követi nyomon, aki, miután leég a lakása, úgy dönt új életet kezd egy másik városban, közben pedig visszaemlékszik a "régire", és gondolkozik hol rontotta el. A megvalósítás egyrészt szemet gyönyörködtető, igen-igen kreatív és változatos (pl. hogy csak az egyik legalapvetőbb dolgot említsem: minden szereplőnek saját betűtípusa a buborékokban), másrészt elgondolkodtató, kissé filozofikus úgy, hogy közben szórakoztató, végig leköti az olvasót, köszönhetően a remek párbeszédeknek és vicces figuráknak. Woody Allen, ha rajzolna, valószínűleg hasonló dolgokat készítene. Kiváló olvasmány.Milyen képregényt olvasol? - Page 3 6a00d8341d928653ef01156ff042dd970c-800wi

(edit - Quitely-ről a befejezetlen mondatomat befejeztem Smile )



A hozzászólást scorsesefan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 09, 2012 3:56 pm-kor.

63Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Hétf. Júl. 09, 2012 2:30 pm

Balakin

Balakin

Az all-star Supi azért kicsit fantasy-sabb mert Morrison írta és nála csoda ha nem folyik ki az agyunk a fülünkön. Ez is tele van rengeteg silver age utalással, imádja ezeket belepakolni a sztorijaiba. Amúgy tényleg nagyon jó (kevés Morrison sztorik egyike amit tényleg szeretek), Quitely meg zseniális.
Asteryost egyszer elkezdtem de nem volt hozzá épp hangulatom és azóta is pihen, pedig már többször rákészültem.

http://balakin1.deviantart.com/

64Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Hétf. Júl. 16, 2012 6:09 pm

boorman

boorman

Ezt a képregényt olvastam ki az imént:

Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Hod

Sok jót nem tudok elmondani róla, de guilty pleasure-ként mindenképpen figyelemreméltó, ld. a sok meztelen csajos képet, vagy az olyan gyöngyszemeket, mint a frappáns zárómondat ("Igyekszem, ezredes elvtárs..."). Egyébként egy James Bond-szerű, igencsak túlbonyolított sztoriról van szó, amelynek a rajzai, hááát... Azt nem állítom, hogy ilyet én is tudnék, mert ez nettó baromság, de egy Zórádhoz, Korcsmároshoz etc. szokott szem azért ezeken felszisszen. (Milyen csodás képzavar!) A történetet már csak azért sem könnyű követni, mert kb. minden szereplő ugyanúgy néz ki, és a szálak közötti váltást sem érzékelteti a művész képi eszközökkel. Szóval szar, de bájos, na. Smile

65Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Csüt. Okt. 18, 2012 6:18 pm

Balakin

Balakin

Betelt a második polcom (tegyük hozzá, mint a mellékelt ábra is mutatja, azért nem hatalmasak ezek a polcok). Az alábbi képeken, az előző "helyzetjelentés" óta beszerzettek láthatóak, illetve a 3.-on a teljes kollekció.
https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/5a9ft.jpg
https://2img.net/h/oi46.tinypic.com/29p3xb8.jpg
https://2img.net/h/oi46.tinypic.com/24p000x.jpg

http://balakin1.deviantart.com/

66Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Csüt. Okt. 18, 2012 9:15 pm

manuva



A Daytrippert amikor olvastam, nagyon tetszett, így visszagondolva picit giccsesnek vagy ilyen spirituális limonádénak tűnik, de sztem ha újraolvasnám, ugyanúgy tetszene.

67Milyen képregényt olvasol? - Page 3 Empty Re: Milyen képregényt olvasol? Csüt. Okt. 18, 2012 9:33 pm

Balakin

Balakin

Lehet rá ezt is mondani igen, de szerintem pont ez a jó benne amit írtál, hogy amikor olvasod nem ez jut eszedbe, mert jól van tálalva.

http://balakin1.deviantart.com/

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [3 / 3 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.