Egyesült magyar filmes fórum!

You are not connected. Please login or register

Martin Scorsese

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1 Martin Scorsese on Kedd Márc. 20, 2012 2:40 pm

Szeretjük?

Felhasználó profiljának megtekintése

2 Re: Martin Scorsese on Kedd Márc. 20, 2012 3:00 pm

Majd nem, mi?!

3 Re: Martin Scorsese on Szer. Márc. 21, 2012 1:41 am

Ez egy jó topic, tetszik. Lehet a Taxisofőr, a Dühöngő bika vagy a Nagymenők rendezőjét nem szeretni?

Az öregedéséről mondjuk lehet érdekeseket elmélkedni - szerintem igen korrekt filmeket csinál még mindig, érti még a csíziót, de öregszik, ez tény, nem várom tűkön ülve az újabb filmjeit. Pedig az Oscar megvan, már nem kell rajta "görcsölni"... Smile

4 Re: Martin Scorsese on Szer. Márc. 21, 2012 1:59 am

sepi

Admin
Az nagyon ciki, ha Az ártatlanság korát soha nem tudtam végignézni?

Felhasználó profiljának megtekintése http://prizmafolyoirat.com

5 Re: Martin Scorsese on Szer. Márc. 21, 2012 2:12 am

Gondolom nem, nekem személy szerint nincs vele bajom és nagyjából semmi nem ragadt meg bennem belőle.

6 Re: Martin Scorsese on Szer. Márc. 21, 2012 2:44 am

scorsesefan írta:Ez egy jó topic, tetszik. Lehet a Taxisofőr, a Dühöngő bika vagy a Nagymenők rendezőjét nem szeretni?

Az öregedéséről mondjuk lehet érdekeseket elmélkedni - szerintem igen korrekt filmeket csinál még mindig, érti még a csíziót, de öregszik, ez tény, nem várom tűkön ülve az újabb filmjeit. Pedig az Oscar megvan, már nem kell rajta "görcsölni"... Smile

Spielberghez vagy Lucas-hoz képest jól öregedett meg Scorsese. Neki elhiszem, hogy pl. tényleg izgatja a 3D, mint új kifejezési forma, nem csak azért próbálta ki, mert most az a divat. Plusz: van akkora filmbuzi, mint Tarantino, ami nálam szintén jó pont.

Felhasználó profiljának megtekintése http://filmvilag.blog.hu/

7 Re: Martin Scorsese on Szer. Márc. 21, 2012 8:56 am

sepi írta:Az nagyon ciki, ha Az ártatlanság korát soha nem tudtam végignézni?

Szerintem sem ciki, azzal én is szenvedtem. (Ami főleg azért érdekes, mert a hasonszőrű, de kb. 20 évvel korábbi és jóval gyengébben fogadott Bogdanovich-filmet, a Daisy Millert kifejezetten szeretem. Meg a Napok romjait is. Furcsa dolgok ezek.)

Egyébként Beyondernek is igaza van. Marty papa alapvetően nagyon jó arc, de azért én örülnék neki, ha lenne annyira punk (a Clash szerepelt A komédia királyában!), mint Friedkin, De Palma, Coppola etc., és lemenne kutyába 1-2 film erejéig, azaz merészebb témákról forgatna low-budgetben.

8 Re: Martin Scorsese on Pént. Márc. 23, 2012 5:53 pm

Kellemes újra fórumozni.

Láttátok mindannyian Scorsese "Big Shave" című '67-es rövidfilmjét? Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek melyik későbbi filmjével mutat azonos meghatározó motívumokat.

9 Re: Martin Scorsese on Pént. Márc. 23, 2012 7:02 pm

Big Shave alap. Smile Szerintem több filmmel lehet kapcsolatot találni - Aljas utcák (zene, vágások), Nagymenők (zene, zenére vágás), Taxisofőr (vériszamos végkifejlet + háborús kapcsolat, ha nézzük, hogy a Shave eredetileg Viet '67 vagy milyen névre hallgatott volna).

10 Re: Martin Scorsese on Szomb. Márc. 31, 2012 2:40 pm

Számomra a valaha volt egyik legnagyobb rendező, akitől rengeteget tanultam a filmekkel kapcsolatban. Kedvencem tőle a Raging Bull, de nem csak a klasszikus filmjeit, hanem az új alkotásait is szeretem. A Hugo is szuper lett!

11 Re: Martin Scorsese on Hétf. Ápr. 02, 2012 11:30 pm

Big Shave de állat! Megmondom őszintén, hogy én ezt most láttam először teljes egészében, viszont közben leesett, hogy egyszer rég láttam valami vámpíros dokumentumfilmet, és abban volt egy kis részlet belőle. Kicsi voltam még, és az egészből csak a borotválkozós vérömlős jelenet maradt meg bennem, de az nagyon.

12 Re: Martin Scorsese on Pént. Ápr. 06, 2012 9:44 pm

13 Re: Martin Scorsese on Szer. Jún. 27, 2012 3:32 pm

Felhasználó profiljának megtekintése http://filmvilag.blog.hu/

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]