Egyesült magyar filmes fórum!

You are not connected. Please login or register

Milyen horrort láttál?

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

26 Re: Milyen horrort láttál? on Szer. Aug. 29, 2012 8:52 pm

most megpróbálom felkavarni az állóvizet. ez a cabin in the woods max egy ok-ra volt jó nálam. 6/10

Felhasználó profiljának megtekintése

27 Re: Milyen horrort láttál? on Szer. Aug. 29, 2012 11:46 pm

Annyira tényleg nem remekmű, de én mondjuk 8/10-re osztályoznám.

28 Re: Milyen horrort láttál? on Csüt. Aug. 30, 2012 10:44 am

én szerettem, jól szórakoztam, bár a horror zsáner alapból nem vonz annyira mint mondjuk 13 évesen, szóval a végén nem volt nagy nerdgazmom ami gondolom sok embernek megvolt de értékeltem azért a dolgot. Plussz a zárás feelinges volt.

Felhasználó profiljának megtekintése http://balakin1.deviantart.com/

29 Re: Milyen horrort láttál? on Pént. Aug. 31, 2012 1:32 am

Jut eszembe: én a Detention-t láttam legutóbb. Nagyon bizarr jószág, még most se tudom, hogy pontosan mit láttam. Mintha Richard Kelly rendezett volna egy slashert a Scott Pilgrim írójának egy új művéből. Aki nem gyűlöli az első másodperctől, az szeretni fogja. Nekem kicsit sok volt.

Láttam az új Peter Strickland filmet is, de az nem igazán horror, több köze van a régi Lynch és Polanski-filmekhez.

Felhasználó profiljának megtekintése http://filmvilag.blog.hu/

30 Re: Milyen horrort láttál? on Pént. Aug. 31, 2012 7:35 am

Beyonder írta:Jut eszembe: én a Detention-t láttam legutóbb. Nagyon bizarr jószág, még most se tudom, hogy pontosan mit láttam. Mintha Richard Kelly rendezett volna egy slashert a Scott Pilgrim írójának egy új művéből. Aki nem gyűlöli az első másodperctől, az szeretni fogja. Nekem kicsit sok volt.
A trailer alapján ezt nekem találták ki. Ma vagy holnap én is megnézem.

31 Re: Milyen horrort láttál? on Vas. Szept. 02, 2012 10:46 pm

A Cabin in the woods-ot én is most néztem, korrekt cucc, az alapötlet tetszett és a vége elég pofás, plusz van benne egy-két jó "Whedon-os" poén beszólás. Jól szórakoztam.
7,5/10

32 Re: Milyen horrort láttál? on Hétf. Szept. 03, 2012 4:44 pm

Thunderstick írta:
Beyonder írta:Jut eszembe: én a Detention-t láttam legutóbb. Nagyon bizarr jószág, még most se tudom, hogy pontosan mit láttam. Mintha Richard Kelly rendezett volna egy slashert a Scott Pilgrim írójának egy új művéből. Aki nem gyűlöli az első másodperctől, az szeretni fogja. Nekem kicsit sok volt.

Hogy tetszett?

33 Re: Milyen horrort láttál? on Kedd Szept. 04, 2012 4:09 pm

Beyonder írta:
Thunderstick írta:

Hogy tetszett?
Na, erről teljesen elfelejtkeztem. Egyszer biztos sorra kerül.

34 Re: Milyen horrort láttál? on Szer. Szept. 12, 2012 4:45 pm

Egy nyugodt vidéki helyecske - Un tranquillo posto di campagna (1968)
Elio Petrinek, a zseniális Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében (de szép cím!) rendezőjének filmje. Klasszikus értelemben vett története nem igazán van, a jelenetek között sincs látszólag sok összefüggés. Jelen és múlt, képzelet és valóság a végére teljesen összemosódik benne. És bár horror filmről van szó, a műfaj kliséit teljesen elhagyja, a misztikumot háttérbe szorítja, helyettük a főszereplő pszichéjére koncentrál. Épp ezért rendkívül egyedi, és emlékezetes élményt ad. Aki kíváncsi milyen lenne a Kubrick féle Ragyogás és Antonioni Nagyításának egyvelege, feltétlenül nézze meg!

35 Re: Milyen horrort láttál? on Csüt. Szept. 13, 2012 11:29 am

Thunderstick írta:Egy nyugodt vidéki helyecske - Un tranquillo posto di campagna (1968)
Elio Petrinek, a zseniális Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében (de szép cím!) rendezőjének filmje. Klasszikus értelemben vett története nem igazán van, a jelenetek között sincs látszólag sok összefüggés. Jelen és múlt, képzelet és valóság a végére teljesen összemosódik benne. És bár horror filmről van szó, a műfaj kliséit teljesen elhagyja, a misztikumot háttérbe szorítja, helyettük a főszereplő pszichéjére koncentrál. Épp ezért rendkívül egyedi, és emlékezetes élményt ad. Aki kíváncsi milyen lenne a Kubrick féle Ragyogás és Antonioni Nagyításának egyvelege, feltétlenül nézze meg!

Kösz, engem már érdekel egy ideje.

36 Re: Milyen horrort láttál? on Pént. Szept. 14, 2012 6:43 pm

boorman írta:
Thunderstick írta:Egy nyugodt vidéki helyecske - Un tranquillo posto di campagna (1968)

Kösz, engem már érdekel egy ideje.
Megnézted? Valami hasonlót tudsz ajánlani?

37 Re: Milyen horrort láttál? on Szomb. Szept. 15, 2012 12:47 am

Thunderstick írta:Megnézted? Valami hasonlót tudsz ajánlani?

Még nem láttam sajnos, de úgy hallottam, az Il Terzo Occhio némileg hasonlít rá. (Ez a The Third Eye 1966-ból, szintén Franco Neróval. Ebből a f ilmből készítette Joe d'Amato a hírhedt Buio Omegát, úgyhogy lehetnek benne brutális dolgok.)

38 Re: Milyen horrort láttál? on Szomb. Szept. 15, 2012 12:42 pm

boorman írta:

Még nem láttam sajnos, de úgy hallottam, az Il Terzo Occhio némileg hasonlít rá. (Ez a The Third Eye 1966-ból, szintén Franco Neróval. Ebből a f ilmből készítette Joe d'Amato a hírhedt Buio Omegát, úgyhogy lehetnek benne brutális dolgok.)
Már töltöm is! Remélem még ma este megtudom nézni.

39 Re: Milyen horrort láttál? on Szomb. Szept. 15, 2012 1:12 pm

Thunderstick írta:
boorman írta:

Már töltöm is! Remélem még ma este megtudom nézni.

Akkor majd referálj erről is, lécci. Very Happy

40 Re: Milyen horrort láttál? on Vas. Szept. 16, 2012 9:51 am

Még mindig tölti Evil or Very Mad

41 Re: Milyen horrort láttál? on Vas. Szept. 16, 2012 6:27 pm

Thunderstick írta:Még mindig tölti Evil or Very Mad

Én közben megnéztem. Very Happy Sztem jó cucc, érdemes csekkolni.

42 Re: Milyen horrort láttál? on Hétf. Szept. 17, 2012 5:23 pm

boorman írta:
Thunderstick írta:Még mindig tölti Evil or Very Mad

Én közben megnéztem. Very Happy Sztem jó cucc, érdemes csekkolni.
Nekem is tetszett, bár nem egészen ilyenre számítottam.

43 Re: Milyen horrort láttál? on Hétf. Szept. 17, 2012 9:32 pm

Basket Case (1982)

Egy srác, Duane New Yorkba érkezik egy hatalmas kosárral, amiben van valaki-valami, aki-ami helyette gyilkolja a kipécézett orvosokat. Ennél többet nem tudom szabad-e írni, a fordulat nem sok és nagy, viszont nagyrészt a játékidő alatt azok a dolgok derülnek ki, amiket itt homályban hagytam (ki van a kosárban, miért gyilkolnak orvosokat).
A film ránézésre uzsonnapénzből forgott, a színészek bámulatosan túljátszanak minden jelenetet, félelmetesnek nem mondanám, inkább csak véres meg egy minimális gore van benne. Olyan kicsit, mint egy korai Cronenberg (erre még visszatérek), aki szörnyfilmet rendez - maga a lény kicsit vicces, mintha egy kopasz John Malkovich mellszobrot megolvasztottunk volna a villanyrezsón, a trükkök olcsók, de bájosak (stop-motion). Az egész egyfajta klasszikus, tragikus (-nak szánt, de néha viccesbe forduló) szörnyfilm egy-két érdekesebb fennhanggal (amit a lény Duane csajával leművel). Érdekes mozi, kultstátuszát bizonyos körökben szerintem a szörny miatt nyerte el.

5,5/10

Brain Damage (1988)

Na de ez!!! Igen-igen kellemes meglepetés. Ha az előző film volt mondjuk Hennenlotter Paraziták-ja, akkor ez az ő Videodrome-ja (a film befejezése ezt a párhuzamot egész jól mutatja), ahol a tévézés a drogozás.
Papó hazaér mamóhoz, zsírpapírjában agyakkal, amiket mamó kéjes örömmel (és zöldségzöldjével) tálal fel, majd a kád felé veszi az irányt, ami azonban üres. Kiderül, hogy egy széklet alakú parazitának szánta a fenséges eledelt, aki viszont úgy döntött lelécel és az egyik szomszéd srácnál próbálkozik be. A lény kiválaszt egy kék folyadékot, ami eufórikus állapotba juttatja az embert, cserébe azonban emberi agyakat eszik (másokét). A srác először fel sem fogja mit tesz (végig "be van lőve"), majd lassan leesik neki a tantusz, és megpróbál a parazita ellen fordulni...
Fergetes ez a film. A film sztárja egyértelműen a parazita, aki olyan tenyérbemászó hangon beszél, olyan kedvesen, hogy nem lehet nem mosolyogni akárhányszor megszólal. Ezen felül akkora paraszt-köcsög, hogy az valami hihetetlen (ld. a hotelbeli szcénák, az énekes jelenet). Ja, és úgy néz ki, hogy az még rátesz egy lapáttal - raktak rá két szemet, a szája pedig úgy áll, mint a mosolygó Julia Robertsé fogak nélkül (ld. ezt a plakátot). A score (mely tipikus '80-as évekbeli, nekem halványan a Re-animátor ugrott be róla) remekül megy a jelenetekhez, hozzáad a hangulathoz. Nagyon jól szórakoztam.
Ó, és még egy vicces cameo is akad - megjelenik a srác a kosarával az előbb tárgyalt Basket Case-ből.

8/10

44 Re: Milyen horrort láttál? on Kedd Szept. 25, 2012 10:02 pm

Nem lehet, hogy a South Park székletfigurájának ötlete innen jött? Smile

45 Re: Milyen horrort láttál? on Szer. Szept. 26, 2012 6:03 pm

Nem rossz felvetés, még akár ezt is el tudnám képzelni, bár Mr Hanky-nek inkább vékony hangja van, míg a parazitának ilyen kedves mesélő nagypapás. De kinézetre végül is... Very Happy

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2