Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Zene, csak úgy

+5
wurlitzer
sepi
Mr. Scott Pilgrim
GyZ
Beyonder
9 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down  Üzenet [4 / 9 oldal]

76Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Ápr. 07, 2012 12:09 pm

boorman

boorman

GyZ írta:@boorman : lehet, hogy szeretem Tom Waits, még nem hallottam soHHHsenem. Majd most, amit linkeltél. És majd a füledbe súgom hogy tetszett-e, akarod???????????sokkérdőjel

Egyrészt nagyon szeretném, én lennék a legboldogabb lány a telepen, másrészt ha annyira lesz megalapozott és tolerálható, mint amit annak idején az egyik legjobb Stooges-számról mondtál, akkor inkább fojtsd el, "jobb a békesség" alapon. Crying or Very sad

77Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Ápr. 07, 2012 12:13 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

GyZ írta:@Mr. Scott Pilgrim : Megnéztem a második élőt is amit mutatsz Fehér Jánostól, a 2003-as Conan O'Brien-est. Tényleg elég hatásos. Szerintem szinte biztos, hogy a pasas keményen be van kokainozva, de a dobos lánnyal együtt fincsi, elementális pszichedelikrakebili sót nyomatnak. Megmondom nőbb mint én, szerintem a gyerek nem olyan jó mint amilyennek gondolja magát, de leszarja, - hja, kokain? - és ettől kokarizmatikus.
Elképzelhető az is, de nem biztos, Jack White kb. mindig ilyen (ezért is hatalmas szívfájdalom, hogy már sosem fogom látni élőben a The White Stripes-t), vagy mindig kokainozik, vagy csak szimplán egy jó értelemben vett őrült. Smile (bár előbbinek azért rendesen nyoma lenne rajta) Hatalmas arc, itt egy doksiban (It Might Get Loud) éppen MacGyver módjára fabrikál egy gitárt.

GyZ írta:@boorman : lehet, hogy szeretem Tom Waits, még nem hallottam soHHHsenem. Majd most, amit linkeltél. És majd a füledbe súgom hogy tetszett-e, akarod???????????sokkérdőjel
ezesetben súlyos pótolni valód van Very Happy nem is tudom, hol kezd, talán a tavalyi lemezével, ami nálam 2011 legjobb albuma volt, itt van a teljes anyag:

78Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Ápr. 07, 2012 12:43 pm

boorman

boorman

Mr. Scott Pilgrim írta:(ezért is hatalmas szívfájdalom, hogy már sosem fogom látni élőben a The White Stripes-t)

Erre azért ne tegyél nagy összegben, ha a Morrison-mentes Doors tartott turnét, illetve 1-1 alkalomra összeállt a Led Zeppelin és a Waters-Gilmour felállású Pink Floyd, akkor a White Stripes is megfordulhat még a kerületi művházban. Smile

Mr. Scott Pilgrim írta:nem is tudom, hol kezd, talán a tavalyi lemezével, ami nálam 2011 legjobb albuma volt

Nálam is, bár erősen versenyzett a Primus új albumával. Smile

79Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Ápr. 07, 2012 1:04 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

boorman írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:(ezért is hatalmas szívfájdalom, hogy már sosem fogom látni élőben a The White Stripes-t)

Erre azért ne tegyél nagy összegben, ha a Morrison-mentes Doors tartott turnét, illetve 1-1 alkalomra összeállt a Led Zeppelin és a Waters-Gilmour felállású Pink Floyd, akkor a White Stripes is megfordulhat még a kerületi művházban. Smile
Ez mondjuk így lenne, ha Jack White unatkozna, és nem lenne jobb dolga. De nem így van, folyamatosan pörög, gondozza a kiadóját (The Third Man Records), producerkedik (tavaly Wanda Jackson, meg az általa felfedezett The Black Belles lemezén, idén Bobby Womack, meg a saját lemezén), aztán ott van most a szóló próbálkozása, ezek mellett rágják folyamatosan a rajongók a fülét, hogy mikor lesz már új The Raconteurs, vagy The Dead Weather lemez, és abban sem vagyok biztos, hogy nem fog majd még másik bandát is alapítani, tele van folyton ötletekkel, és iszonyat hiperaktív munkamániás fazon. Nem hiszem, hogy lesz már The White Stripes, max akkor, ha tényleg úgy érzi, hogy van értelme, és mondjuk elég ötlete és kedve egy új lemezhez. Mert amúgy azért lett vége kb., mert már nem volt hozzá se ideje, se kedve, és úgy érezte, hogy már kihoztak Meggel mindent belőle, amit lehet, ráadásul a csúcson hagyták abba egy hibátlan diszkográfiával. Meg azt sem hiszem, hogy valaha elkurvulna, arra eddig is volt számtalan lehetősége, de mégsem tette, mindig is azt csinálta, amit szeretett, meg amihez éppen kedve volt, nem hiszem, hogy ez valaha is változna.
boorman írta:Nálam is, bár erősen versenyzett a Primus új albumával. Smile
Itt az én listám Smile pofátlan, minősíthetetlen önreklám:
http://gepnarancs.hu/2012/01/2011-legjobb-lemezei-1/
http://gepnarancs.hu/2012/01/2011-legjobb-lemezei-2-resz-a-legjobb-10/

80Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Ápr. 07, 2012 1:18 pm

boorman

boorman

Mr. Scott Pilgrim írta:Itt az én listám Smile pofátlan, minősíthetetlen önreklám:
http://gepnarancs.hu/2012/01/2011-legjobb-lemezei-1/
http://gepnarancs.hu/2012/01/2011-legjobb-lemezei-2-resz-a-legjobb-10/

Nekem sokkal egyszerűbb dolgom van a listázással: nem sok 2011-es albumot ismerek a Bad as Me-n és a Green Naugahyde-on kívül. Very Happy

81Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Ápr. 07, 2012 1:38 pm

sepi

sepi
Admin

GyZ írta:

@sepi : Manson zenéjében időről-időre felfedeztem egy ilyen "ijesztgetős-freddikrúger-kiszámolós-mondókás" retardisztikus timbörtönvájbot, ami szerintem mindig a szolid zenei gondolat hiányát szerette volna elfedni, és ettől mindig nagyon lelohadt a lelkesedésem. Nem állítom, hogy mélyrehatóan ismerem Manson munkásságát, de amit igen, az ilyen "toy-slipknot" volt köbö. Ajánlhatsz tőle ha van kedved alapvetéseket. Interjúi alapján elismerem, hogy a csávesz kitűnő intellektus, és gondolom ettől most ő is megnyugszik, és nem akarja (ma este) kiszívni a lelkem a szememen át.

A Mansontól az Antichrist Superstar album a nagy hűde-hajde, (meg ha nagyon ortodox az ember,akkor minden, ami előtte volt), utána kezdte a bácsi a glamrock madonnáskodást meg nyíltszíni mókázást, Mechanical Animals c. album főleg Bowie/Dinosaur Jr./ősglam-hommage, aztán a Holy Wood megin usa-dekadencia meg sokkrokk/EBM kutyulvány (nekem bejött nagyon, btw.) Ez az infantilis dingdingdong-vonal télleg mindig benne volt, de a Goldan Age of Grotesque albumon hatalmasodott el, itten a vállalás is az, hogy dark cabaret, huszasévek Németország, zúzda meg showbiz. Aztán amikor ugyanezt a dingdingdongot a következő két albumon langyi dethpopba ojtotta, akkó tényleg uncsi lett, mondjuk még így is izgibb, mint az Orgy.
Slipknotot különösebben nem szeretem, de mindig nevetek, mikor látom, hogy alig férnek el a színpadon.


http://prizmafolyoirat.com

82Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Vas. Ápr. 08, 2012 10:01 pm

GyZ

GyZ

Jó sokat idetermeltetek.

@Mr. Scott Pilgrim und sepi : köszi a Tom Waits alapTeVés és Manson alaplé linkeket. Csekkolom őket hamarosint.

@boorman : látom, nem múlt el nyomtalanul... .... most tanulok morzézni. Azóta már nem tartom sem ízlésesnek sem hasznosnak a nagyívű megnyilatkozásként odaszart szélsőséges/lazázós véleményeket, főleg, miután egyszer rámutattál, hogy mindenhez hozzálehet állni lealacsonyodó - pun galore - pozícióból.

Ez az észlelés egyébként remek, meg értelmetlen sok és sokféle zenét hallgatok mostanában, és már fantasztikusan-, idegborzolóan rémesnek és/vagy szerintemhazugnak kell legyen valami ahhoz, hogy direkt bántsam. Lehet, hogy már "érteném" azt a Stooges dalt is. Ha van kedved, linkeld be újra.

Addig küldöm legfrisebb középtempós kísérleti kiberromantikusomat. HD-ben kell. Hallgassátok, vagy ne, de köszi, ha.



This is a track about digital consciousness.

Lyrics :

set me up from the core,
motherfucker

set me up more
come and
set me up more

set me up from the core,
motherfucker

http://noiseshaft.blogspot.com

83Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Vas. Ápr. 08, 2012 11:24 pm

boorman

boorman

GyZ írta:@boorman : látom, nem múlt el nyomtalanul...

Semmi sem múlik el nyomtalanul, barátom. Csak a nyomtalanság maga. study

GyZ írta:Azóta már nem tartom sem ízlésesnek sem hasznosnak a nagyívű megnyilatkozásként odaszart szélsőséges/lazázós véleményeket, főleg, miután egyszer rámutattál, hogy mindenhez hozzálehet állni lealacsonyodó - pun galore - pozícióból.

Megtisztelő, hogy én nyitottam fel a szemed. Smile

Viszont a linkelést (höhö, érted, linkelés) most kihagynám, előbb nyilatkozz Tom Waits-ről. Very Happy

84Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 09, 2012 12:11 am

sepi

sepi
Admin

Egyik kedvenc tavalyi albumról:

http://prizmafolyoirat.com

85Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 09, 2012 12:50 am

GyZ

GyZ

Egy olyan albumot hallgatok, ami 111% Scarface soundtrack. Tony Montánává válsz a nótáktól. Very Happy

A dalok sajna még nincsenek fent a neten, mert májusi a megjelenés, de úúúúúúúgy linkelem őket majd mint atom!

@boorman : igen, szerintem szuperfontos, hogy tudjuk magunkat kalibrálni, ha valakitől/ben olyan bioprogramot kapunk-, érzékelünk, aminek használatával az egész rendszer optimálisabban működhet. Ha visszaemlékszel, nem is mondtam a counter-kiakadásodra semmit, mert azonnal működött a mindhack. Very Happy

Mindjárt kuksizom Tom Waitset.

Fosok a bohócoktól.

edit :
Jaaaaa. Nem is bohóc. Nézem ezt is.

http://noiseshaft.blogspot.com

86Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 09, 2012 4:35 am

GyZ

GyZ

Tom Waits.

Hadd várjon.

Olyan nekem, mintha egy parallel Univerzumból származó Tom Jonest hallgatnék, aki szeretett volna popénekes lenni, de közbeszólt az alkoholizmus, és ezt panaszolja minden dalban. Nyugi, csak boormant provokálom. Az album szövetében szerencsére többségben vannak a teljesértékű kompozíciók, és ehhez képest minimális a tinglitangli blúz, ami csak néha köszön be.

Pl. a "Kiss me" c. dal egy highlight nekem : finike harmóniákból van szőve az egész. Erőteljesen emlékeztet a

Cry me a river-re.

Itt Tom Waits is uralkodik, mert szépen definiáltan énekel. Meg a Last Leaf-ben is. Meg a New Year's Eve-ben. Amikor az ember így, érzelmesen és pontosan definiáltan nyomja, az tényleg nagyon kendőzetlen, - kicsit olyan "hómlesszfazonBEszépverse!" fíling - és mentes a használtzokni-vájbtól ami egyébként rendesen jelen van az album blúz-szegmensében, úgy hallom.

Összességében egy Joe Cocker-szerű előadót hallottam, a cappcarapp blúzrészek szerintem nagyon olcsón akarják elnyerni a tetszésemet, - úgyhogy f*szt kapnak, tetszést nem - de az "ekcsüel" kompozíciók - ezek vannak többen szerencsére - kétségtelenül komoly kontribúciók, noha magamtól nem hallgatnám egyiket sem, csak ha öngyi akarnék lenni éppen. Ezeknél a nótáknál jól jön Tom Waits átélésifaktóriálisa : mindent csak egyszer vesz fel, mert ő nem hibázik sosenem.

De most komolyan. Hitelesség, mélység, megbékélt reménytelenség szempontjainak szintjén robosztus elpé, csak nem akarom magam ÍGY érezni, ahogy Tom Waits.

No thank you.

VIGYÁZZ!! akna.

http://noiseshaft.blogspot.com

87Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 09, 2012 12:15 pm

boorman

boorman

GyZ írta:Olyan nekem, mintha egy parallel Univerzumból származó Tom Jonest hallgatnék, aki szeretett volna popénekes lenni, de közbeszólt az alkoholizmus, és ezt panaszolja minden dalban.

Provokáció, vagy sem, van benne igazság. A teljes TW-életmű ismeretében ezt nyugodtan merem állítani. (Mondjuk Tom Jones-t cseréljük fel Sinatrára, és említsük meg, hogy pia nem a letérő volt az útról, hanem maga az út, és már elég közel járunk.)

GyZ írta:tinglitangli blúz

Ebben viszont szerintem tévedni tetszel, tinglitangli itt nincs, maga a blues se adja magát könnyen a tinglinek.

GyZ írta:Pl. a "Kiss me" c. dal egy highlight nekem : finike harmóniákból van szőve az egész. Erőteljesen emlékeztet a

Cry me a river-re.

Itt Tom Waits is uralkodik, mert szépen definiáltan énekel. Meg a Last Leaf-ben is. Meg a New Year's Eve-ben. Amikor az ember így, érzelmesen és pontosan definiáltan nyomja, az tényleg nagyon kendőzetlen, - kicsit olyan "hómlesszfazonBEszépverse!" fíling - és mentes a használtzokni-vájbtól ami egyébként rendesen jelen van az album blúz-szegmensében, úgy hallom.

Meg kéne hallgatnod az első lemezét. Ott még alig-alig smirglis a hangja, viszont sokkal komolyabban veszi a dzsessz-blues--country-beat fílinget, szóval minimális az alterkodás.

GyZ írta:Összességében egy Joe Cocker-szerű előadót hallottam

Fogjuk rá, bár ez is sok helyen laza hasonlat. A többi gondolat is méltányolható, még ha nem is értek teljesen egyet, nem túl meglepő módon. Smile

88Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 09, 2012 1:08 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Damon Albarnnak megint elkattant az agya, és kijelentette, hogy nem lesz többé se Gorillaz, se Blur (pedig utóbbinál már Coxon és Orbit is hivatalosan megerősítette, hogy még idén lesz új album, egy számot fel is vettek, aztán Albarn lefújta a lemezt). Sad

89Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 09, 2012 2:41 pm

GyZ

GyZ

A "Stylo" szerintem szuper. Ja, és Bruce még mindig nagyon karizmatikus mint McCoy arhcetípus.

A második dalt ismertem, nem tudom, ez az eredeti-e vagy egy cover, de a nóta maga egy bomba-tinisláger, amire egy házibulin tizennégy évesen illik valakit összehányni a puszta ifjonti rebellis elkötelezettség parancsára.

http://noiseshaft.blogspot.com

90Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Kedd Ápr. 10, 2012 8:22 pm

GyZ

GyZ

Alszik mindenki?

/feltekeri a hangerőt

http://noiseshaft.blogspot.com

91Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Kedd Ápr. 10, 2012 11:27 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Június elején lesz M83 koncert az A38-on. A tavalyi lemez nekem kicsit csalódás volt, de attól még nagyon elmennék rá, kár, hogy valószínűleg nem tudok majd menni.

92Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Kedd Ápr. 10, 2012 11:31 pm

GyZ

GyZ

Miért? Tudod előre, hogy addigra nem lesz lábad? Bosc, szar volt. Smile

http://noiseshaft.blogspot.com

93Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Csüt. Ápr. 12, 2012 2:12 pm

sepi

sepi
Admin

friss felfedezmény, elég boldog vagyok vele:

http://prizmafolyoirat.com

94Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Csüt. Ápr. 12, 2012 2:25 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

GyZ írta:Miért? Tudod előre, hogy addigra nem lesz lábad? Bosc, szar volt. Smile
lábam lesz, csak alatta talaj nem biztos Very Happy (de azért szóltak, hogy megpróbálnak sajtójegyet szerezni rá, aztán ha nem leszek Pesten, akkor megy helyettem valaki más)

95Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Vas. Ápr. 15, 2012 11:30 am

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Donald Glover a Communityből Childish Gambino néven tol zenei karriert, egy-két dalt meghallgattam tőle, de nagyon nem foglalkoztam vele, tipikus "színész, aki kipróbálja magát a zenében is" előadónak gondoltam, akinél érdekesebb, hogy színészként zenél, mint maga a zenei produkció. Aztán most a Youtube streameli a Coachella fesztivált, és elcsíptem a koncertjét. Az egyik legjobb koncert volt, amit elcsíptem, és elgondolkodtam rajta komolyabban, hogy be kellene pótolni egy-két lemezt a sráctól.

96Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Vas. Ápr. 15, 2012 12:31 pm

Balakin

Balakin

királyság! nem is vágtam, hogy zenél is. Elég zsivány ez a Coachellás:

http://balakin1.deviantart.com/

97Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 16, 2012 12:41 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Nem ismertem én sem erről az oldaláról, mondjuk sokat nem is vesztettem, komikusnak azért jobb. A Community-t nem nézem, viszont a Derrick Comedy-ből ismerem.

http://filmvilag.blog.hu/

98Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 16, 2012 12:58 am

GyZ

GyZ

A fekete srác viccel.



hádében oszd

Lyrics :

latex gimp retro ultra fusion power

collagen queen
you're the Buddha, Buddha
you're the Buddha
you against all
fla-fla-fla flat inertia

cover the time with all the Buddha libido
want a debate with a tongue apolitical

retro, ultra, fusion, power

latex gimp retro ultra fusion power

collagen queen
you're the Buddha, Buddha
you're the Buddha
you against all
fla-fla-fla flat inertia

cover the time with all the Buddha libido
want a debate with a tongue apolitical

retro, ultra, fusion, power

latex gimp retro ultra fusion power

cover the time with all the Buddha libido
want a debate with a tongue apolitical

http://noiseshaft.blogspot.com

99Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 16, 2012 1:02 am

wurlitzer



dolgok, amiket megnéznék: sepi és boorman egy M83 koncerten. vajon hogyan reagálnál le a zenét?

100Zene, csak úgy - Page 4 Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Ápr. 16, 2012 1:03 am

sepi

sepi
Admin

wurlitzer írta:dolgok, amiket megnéznék: sepi és boorman egy M83 koncerten. vajon hogyan reagálnál le a zenét?

mijaza m83?
valszeg bebasznánk, aztán dugnánk a vécében

http://prizmafolyoirat.com

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [4 / 9 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.