Egyesült magyar filmes fórum!

You are not connected. Please login or register

Híres alakok megformálása a vásznon

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1 Híres alakok megformálása a vásznon on Hétf. Márc. 26, 2012 6:05 pm

Nekem amolyan hobbim ismert személyiségek, vagy történelmi alakok megformálására alkalmas színészeket találni. Very Happy Meg szoktam néha morogni is, ha a színész egyáltalán nem hasonlít a megformált figurára (pl. a Non-stop party arcokon kicsit háborogtam, hogy Ian Curtis megformálója kb. jobban hasonlít Johnny Rottenre, mint Curtisre) Gondoltam nyitok egy topicot, ahol ki lehet majd beszélni az ilyen casting híreket, meg casting ötleteket. (pl. én remélem készül valamikor film Truffautról Ralph Fiennes főszereplésével)

Most két film is készül Hitchcockról, az egyikben Anthony Hopkins, a másikban Toby Jones fogja alakítani, első blikkre egyik sem tűnik alkalmasnak külsőleg a szerepre (mondjuk elég nehéz alkalmas embert találni), utóbbi projektből pedig már van kép is.

Felhasználó profiljának megtekintése

2 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Hétf. Márc. 26, 2012 6:56 pm

Hitchcock-hasonmást nyilván nem könnyű találni, de protézisekkel sok mindent meg lehet oldani. Sok értelmét viszont nem látom annak, hogy minden egyes anyajegy a helyén legyen. Nem az a lényeg, hanem hogy éljen a figura önálló életet, ne csak egy ügyes imitátor legyen a színész. Meryl Streep pl. hiába utánozta tökéletesen Thatcher hangját, volt olyan színésznő egy korábbi adaptációban, aki (szerintem) jobban megragadta a figura lényegét.

Kapcsolódó video, hátha van, aki még nem látta:

Felhasználó profiljának megtekintése http://filmvilag.blog.hu/

3 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Hétf. Márc. 26, 2012 7:14 pm

Persze, nem is ez a lényeg, de azért szerintem fontos, hogy nagyjából hasonlítson arra, akit alakít. Sok múlik az alakításon is, de pl. a Non stop party arcokban képtelen voltam egy pillanatra is elhinni (pedig nem olyan nehéz kerek arcú, fekete hajú, kék szemű színészt találni), és elég zavaró volt.

4 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Hétf. Márc. 26, 2012 7:21 pm

Jó téma, ami beugrik ezzel kapcsolatban:

- Robert De Niro és Jake La Motta - tudomásom szerint De Niro nem igazán hasonlít La Mottára, mégsem zavar(t) sok embert, az alakítás erejét pedig nem nagyon vitatja senki (kérdéses filmet nemrég néztem újra, még mindig az egyik kedvencem).

- Jamie Foxx a Rayben szerintem igen jót alakít, és nálam növelte az élményt, hogy nagyon hasonlít Ray Charlesra.

Lényegében azt tudom mondani, hogy (nálam) a színész képességei meghatározóak alapvetően, de a hasonlóság nem hátrány, az biztos. Persze ha valaki egyáltalán nem hasonlít az alakított személyre, az rendkívül zavaró lehet.
(Félelmetes mekkora igazságokat ki tudok szülni magamból, ha akarok. Bocs. Neutral )

5 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Hétf. Márc. 26, 2012 7:57 pm

Beyonder írta:Kapcsolódó video, hátha van, aki még nem látta:

Ez kibaszott jó! Laughing

Egy hiba van benne: Caine nem pislog. A hang mellett ezt a titkot is ismerni kell, ha el akarod kapni Carter eszenciáját.

6 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Szer. Ápr. 18, 2012 11:59 pm

nabazmeg? ez itt Anthony Hopkins, mint Hitchcock

7 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Csüt. Ápr. 19, 2012 7:51 am

Mr. Scott Pilgrim írta:nabazmeg? ez itt Anthony Hopkins, mint Hitchcock

Nálam nem látszik a kép. Sad

Ehhez mit szóltok?

Emlékeztetőül: így nézett ki a manus fénykorában:

8 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Csüt. Ápr. 19, 2012 10:43 am

És ez se látszik. No

9 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Csüt. Ápr. 19, 2012 10:49 am

Beyonder írta:És ez se látszik. No

Fuckin' fórummotor! Mad

Innen van a kép:

http://rodtaylorsite.com/inglouriousbasterds.shtml

10 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Csüt. Ápr. 19, 2012 1:03 pm

és most?

11 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Csüt. Ápr. 19, 2012 1:42 pm

Nálam működik!

Egyébként nem rossz, nem rossz, de szerintem nem teljes az illúzió. Már nem Hopkins, még nem Hitchcock (azt a behízott fejet nem lehet könnyű reprodukálni Smile ).

12 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Csüt. Ápr. 19, 2012 2:38 pm

mondjuk ki illene fizimiskára? John Goodman? Seymour Hoffman?

13 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Csüt. Ápr. 19, 2012 3:27 pm

Nem a fizimiska a lényeg, hanem az alakítás. Nixonra még ennyire sem hasonlított, mégis elhittem róla, hogy ő az.

14 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Csüt. Ápr. 19, 2012 3:31 pm

Mr. Scott Pilgrim írta:mondjuk ki illene fizimiskára? John Goodman? Seymour Hoffman?

Nagyon nehéz feladvány. scratch Talán Hoffman össze tudná hozni, bár a szemei neki is elég (=túl) jellegzetesek (ld. Hopkins-t). Nekem Hitch klasszikus kövérnek tűnik, az alsó ajka is kb. 3 kilót nyomhatott, míg Goodman úgy nagydarab, hogy colos is, tehát sokkal inkább sportember, mint székben ücsörgő intelektüel.

15 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Szer. Május 02, 2012 6:28 pm

Felliniről is készül egy film, Wagner Moura alakítja.

16 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Kedd Május 15, 2012 9:41 am

Bár nem létező alakokról van szó, hanem rajzfilmfigurákról, szerintem elfér itt. Szóval, már korábban szó volt egy élőszereplős Cowboy Bebop filmről, Keanu Reevest le is szerződtették, aztán azóta kuss van, már évek óta, szóval szerintem hagyták a projektet. De ha egyszer készülne egy Cowboy Bebop film, nekem ez lenne az álomszereposztás.

Spike - Robert Sheehan

Jet - Bruce Willis

Faye - Emma Stone

Edward - Chloe Moretz

Ha meg már álom, legyen teljes, és rendezőnek megtenném Guy Moshet, a Bunraku író-rendezőjét. Szerintem tök jó Bebop filmet csinálna.

17 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Kedd Május 15, 2012 3:24 pm

chloe Moretz már most öreg ehhez a szerephez, nem mellesleg gyűlölöm de nagyon Very Happy
Jettel meg az a baj, hogy ha Willis játsza akkor az nem Jet lesz hanem Willis.
De szerintem semmi szükség erre a filmre.

Felhasználó profiljának megtekintése http://balakin1.deviantart.com/

18 Re: Híres alakok megformálása a vásznon on Kedd Május 15, 2012 4:17 pm

Balakin írta:De szerintem semmi szükség erre a filmre.

+1

Cowboy Bebop úgy jó, ahogy van. Smile

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]