Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Showder Klub

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Showder Klub Empty Showder Klub Kedd Márc. 20, 2012 1:05 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Lesz magyar roast is!

Ráadásul az idei évadban lesz még egy dobása a Showder Klubnak: megpróbálják meghonosítani a Roast műfaját. A Comedy Centralon ’98 óta évente egyszer-kétszer jelentkező műsorban egy-egy igazi hírességet égetnek le a pályatársak és a humoristák, ráadásul úgy, hogy az ünnepelt a főhelyről hallgathatja végig, ahogy cikizik. Igazi tisztelgés ez a műsor, persze vaskos sértések hangzanak el, de a lényeg akkor is a szeretet, az elismerés és a tisztelgés: hiszen aki ezt kibírja, az már akkora ember, hogy neki semmi sem árt. Az első magyar adásban közelebbről meg nem nevezett okokból Nagy Ferót égetik majd le, a Showder Klub legjava mellett olyan pályatársak, mint Hajós András vagy éppen Zalatnay Cini. Az amerikai verzióban például Pamela Anderson mosolyogva tűrte, hogy azt mondták neki, hogy a pinája a legbüdösebb hely a galaxisban, kérdés, hogy Nagy Feróval idehaza meddig jutnak.

Kíváncsi leszek... Ott ennek komoly hagyományai vannak, még Obama és McCain is megroastolta egymást és saját magát. Ez az a műfaj, amit korhatárosan, finomkodva elég nehéz (jól) művelni.

http://filmvilag.blog.hu/

2Showder Klub Empty Re: Showder Klub Pént. Ápr. 20, 2012 8:42 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Megnéztem én is a Feró-roastot. Valóban jobb, mint amire számítani lehetett. Fele olyan kemény volt, mint az amerikai változat, kimaradt egy csomó ziccer (Feró MIÉP-es múltja például), de elsőre ez korrekt volt. Látszik, hogy nagyon nincs ennek a műfajnak hagyománya nálunk, egyedül a stand uposok éreztek rá a dologra (főleg Dombovári, aki itt jobb volt, mint bármikor korábban), a „civilek” Zalatnay-tól a Tereskováig csak magukat égették, de a Comedy Centrálos eredetiben is általában a meghívott celebek a leggyengébbek. Olyan arcok kellenének, mint Jeff Ross, akiknek saját stílusuk van, és nem csak felolvassák a poénokat a súgógépről. (Kár, hogy Villám Géza már nem aktív…) Feró is sokkal hitelesebb lett volna, ha a saját szövegét nyomja a végén, nem a Littkay-ék által összeizzadt poénokat.

http://filmvilag.blog.hu/

3Showder Klub Empty Re: Showder Klub Pént. Ápr. 20, 2012 9:40 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Civilek általában tényleg gyengébbek, pozitív kivétel pl. szerintem Snoop Dogg volt, aki viccesebb volt, mint néhány hivatásos komikus. Gyengék voltak ugyan a magyar civilek is, de a Jersey Shore-os A Szituáció roastját egyiknek sem sikerült alulmúlnia.

4Showder Klub Empty Re: Showder Klub Pént. Ápr. 20, 2012 11:17 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Közben megnéztem milyen reakciók születtek a műsorra. Másnak is feltűnt, hogy Feró beszéde zöld háttér előtt mehetett, magyarán újra felvették később.

Showder Klub Fero_bluebox_www.kepfeltoltes.hu_

Egy néző, aki ott volt a felvételen:

Elég fura volt, mert:
- a felvétel jóval viccesebb volt.
- Cini kb 15-20 percig szerencsétlenkedett, szerencsére ezt megvágták 1 percre
- Mindenki súgógépről olvasott, még a Stand-uposok is, persze ők profibbak, s nem tűnt fel
- a poénok 80%-át kivágták.
- Varnus mellett Havast is nagyon ekézték, ő most volt a Heti hetesben is, gondolom, ezért kellett kivágni
- Feró visszavágása így volt egyébként, igaz, jóval hosszabb volt, szerintem 10 perc minimum, de lehet, negyed óra is. Gondolom, azt vagdosták össze
- Tereskova egyszer kiment pisilni is, talán Jáksó beszéde közben
- A durvább poénok következetesen eltűntek.
- Remélem lesz vágatlan, mert nagyon nagyon tetszett, felvételről kevésbé.
- Magyar Attila teljes beszéde nagyon jó volt, jobb, mint így összevágva.

Interjú a producerrel:

Első lépésként meg kellett keresniük azokat, akik részt vesznek benne és egyáltalán hajlandók egy stúdióban leülni egymással. Három hónappal a felvétel előtt megvolt a lista, ekkor mindenkinek neki kellett állnia dolgozni a szövegen. A szerkesztők mindenkiről kikerestek 2-300 oldalnyi cikket, minden szereplőről 15-20 oldalas tematikus kivonat is készült, háttérinfókkal. Az anyagokat elküldték a résztvevőknek, a stand-uposok elvonultak, a saját anyagaikat megírták. A többiekkel négyszer vagy ötször is le kellett ülnie a stábnak, hogy minden flottul menjen.
A Roast-ra hetekkel előtte mindenki gyakorolt, de egy 3 x 1 méteres súgógép is volt a helyszínen, annyira kellett figyelni arra, nehogy megcsússzon a műsor. A sztárok szövegeit meghúzták, improvizálni a helyszínen már nem nagyon lehetett.

http://filmvilag.blog.hu/

5Showder Klub Empty Re: Showder Klub Pént. Május 11, 2012 11:59 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Látta valaki a Kőhalmi különkiadást? 45 perces anyag, a Thália színházban vették fel. Nekem csalódás, uyanolyan volt, mint a 8-10 perces Showderes fellépései csak hosszabb. Egy "egészestés" produkciótól én többet várnék ennél. Mondjuk valami koncepciót, hosszabb, 10-15 perces összefüggő blokkokat, nem szimpla viccmesélést. Van még hova fejlődni.

http://filmvilag.blog.hu/

6Showder Klub Empty Re: Showder Klub Pént. Május 11, 2012 6:39 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Beyonder írta:Látta valaki a Kőhalmi különkiadást? 45 perces anyag, a Thália színházban vették fel. Nekem csalódás, uyanolyan volt, mint a 8-10 perces Showderes fellépései csak hosszabb. Egy "egészestés" produkciótól én többet várnék ennél. Mondjuk valami koncepciót, hosszabb, 10-15 perces összefüggő blokkokat, nem szimpla viccmesélést. Van még hova fejlődni.
az összefüggő koncepciót én is hiányoltam, valamit, amire az egészet felfűzi, de összességében nekem tetszett, Kőhalmit bírom alapból, ez a különkiadás meg jobb volt, mint bármelyik eddigi SK epizód, amit láttam eddig.

7Showder Klub Empty Re: Showder Klub Csüt. Május 17, 2012 2:15 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

ha jól értem, lesz Mogács önálló est szezonzáróként. őt eléggé bírom, simán kiemelkedik néha a magyar mezőnyből szerintem.

8Showder Klub Empty Re: Showder Klub Csüt. Május 17, 2012 3:23 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

A poénokon néha még dolgozhatna, de az előadói képességeit illetően tényleg kiemelkedik, neki van önálló karaktere. Róla el tudom képzelni, hogy egy vígjátékban is tudná hozni ezt a figurát.

Jók a videói is:

http://filmvilag.blog.hu/

9Showder Klub Empty Re: Showder Klub Vas. Jún. 10, 2012 10:25 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

ma voltam Mogács standupon, és egész jó volt. volt egy-két húzósabb rész, meg így élőben mindig viccesebb ez, de simán megérte rá befizetni. mondjuk miután visszatapsolták, akkor nagyon bénán rögtönzött, először viccelődött kicsit Bokros arcszőrzetén, majd mondott egy viccet (mármint rendes viccet. három ember utazik a vonaton...), azt leszámítva tök jó volt.

10Showder Klub Empty Re: Showder Klub Vas. Jún. 10, 2012 10:29 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Mr. Scott Pilgrim írta:ma voltam Mogács standupon, és egész jó volt. volt egy-két húzósabb rész, meg így élőben mindig viccesebb ez, de simán megérte rá befizetni. mondjuk miután visszatapsolták, akkor nagyon bénán rögtönzött, először viccelődött kicsit Bokros arcszőrzetén, majd mondott egy viccet (mármint rendes viccet. három ember utazik a vonaton...), azt leszámítva tök jó volt.

Ez hol volt? És hány percet nyomott le? Bokroson poénkodni most, amikor annyi mindenki más (kurrens) közéleti figurán lehetne, egy kicsit necces.

http://filmvilag.blog.hu/

11Showder Klub Empty Re: Showder Klub Hétf. Jún. 11, 2012 1:42 am

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Beyonder írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:ma voltam Mogács standupon, és egész jó volt. volt egy-két húzósabb rész, meg így élőben mindig viccesebb ez, de simán megérte rá befizetni. mondjuk miután visszatapsolták, akkor nagyon bénán rögtönzött, először viccelődött kicsit Bokros arcszőrzetén, majd mondott egy viccet (mármint rendes viccet. három ember utazik a vonaton...), azt leszámítva tök jó volt.

Ez hol volt? És hány percet nyomott le? Bokroson poénkodni most, amikor annyi mindenki más (kurrens) közéleti figurán lehetne, egy kicsit necces.
Székelyudvarhely, Erdély, nagyjából 1 órát nyomott végig. a ráadás elég gáz volt (szerencsére csak nagyjából 5 perc volt), de addig több, mint korrekt volt, amit lenyomott. továbbra is tartom, hogy kiemelkedik a magyar standuposok közül (jó, mondjuk abból nem nehéz, de mondjuk Bödőcs és Köhalmi mellett simán a legjobbak közé tartozik)

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.