Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Mivel játszol?

4 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Mivel játszol? Empty Mivel játszol? Kedd Márc. 20, 2012 2:19 pm

admin



Mivel muszáj.

2Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Szomb. Ápr. 28, 2012 8:25 pm

sepi

sepi
Admin

Warlords 3 Battlecry
Elég régi ahhoz, hogy fusson az elég régi laptopomon, kb. egy-másfél hónapon keresztül elprüntyögtem vele üres óráimban, de nem a húdenagyon behúzott kategória. Amennyire tudom, ez amolyan klasszikusa az RTS/RPG-hibrideknek, jó móka is volt, amíg rá nem jöttem, hogy a Fey fajjal van tuti stratégia, amivel le lehet gyakni mindenkit. Majd pár év múlva valszeg előveszem újra.

http://prizmafolyoirat.com

3Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Csüt. Május 31, 2012 7:38 pm

Thunderstick

Thunderstick



Ez kurva jó.

4Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Csüt. Május 31, 2012 7:45 pm

sepi

sepi
Admin

Hitman alapból kurva jó.

De ha már ez a topik, eldicsekszem, hogy elővettem újra az Arcanumot és még mindig kurva jó az is.

http://prizmafolyoirat.com

5Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Csüt. Május 31, 2012 8:54 pm

Thunderstick

Thunderstick

A point 'n click kalandjátékokat szeretitek?

6Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Csüt. Május 31, 2012 9:10 pm

sepi

sepi
Admin

A klasszikusokkal próbálkoztam, de valahogy nem jöttek be, a Sanitariumot végignyomtam, és ugyan nem point 'n' click, de kaland, a Bad Mojo majdnem nagyon bejött, csak elakadtam kb. a legelején.
Igazából ostobácska és türelmetlen vagyok én ezekhez, nincsen idegzetem napokig azon agyalni, hogy akkor most hogy legyen a cseresznyefával.

http://prizmafolyoirat.com

7Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Pént. Jún. 01, 2012 7:07 pm

Thunderstick

Thunderstick

sepi írta:A klasszikusokkal próbálkoztam, de valahogy nem jöttek be, a Sanitariumot végignyomtam, és ugyan nem point 'n' click, de kaland, a Bad Mojo majdnem nagyon bejött, csak elakadtam kb. a legelején.
Igazából ostobácska és türelmetlen vagyok én ezekhez, nincsen idegzetem napokig azon agyalni, hogy akkor most hogy legyen a cseresznyefával.
Olyan Lucasarts-os klasszikusokkal, mint a Monkey Island, vagy a Grim Fandango játszottál már? Ha a játékstílus nem is jön be, azért a sztori, a humor, meg a fenomenális hangulat miatt mindenképp érdemes őket kipróbálni.

8Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Pént. Jún. 01, 2012 7:17 pm

sepi

sepi
Admin

Igen, mindkettőt kipróbáltam (a cseresznyefás példa is egy Lucasarts klasszikusból van Very Happy ), de fenti okok miatt megragadt a dolog a kipróbálásnál. Lehetőleg minél szabadabb játékmenetű RPG-k vagy meg a GTA-stílusú (ennek lett már azóta rendes neve? kb. 5 évvel le vagyok maradva, de inkább héttel) cuccok a zsánerem, ezekkel hónapokat el tudok szüttyögni, alkalomadtán egy kis stratégia, de az se a hardcore matekozós vonalból (Dungeon Keeper rulez.)

http://prizmafolyoirat.com

9Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Pént. Jún. 01, 2012 7:29 pm

Thunderstick

Thunderstick

sepi írta:Igen, mindkettőt kipróbáltam (a cseresznyefás példa is egy Lucasarts klasszikusból van Very Happy ), de fenti okok miatt megragadt a dolog a kipróbálásnál. Lehetőleg minél szabadabb játékmenetű RPG-k vagy meg a GTA-stílusú (ennek lett már azóta rendes neve? kb. 5 évvel le vagyok maradva, de inkább héttel) cuccok a zsánerem, ezekkel hónapokat el tudok szüttyögni, alkalomadtán egy kis stratégia, de az se a hardcore matekozós vonalból (Dungeon Keeper rulez.)
A cseresznyefás a Day of the Tentacle-ben van? Az is fasza játék! Bár rossz point and click az én szememben nem nagyon van, még a Rossz pc játék sorozatból ismert City Interactive cuccaival is elvoltam.

De persze más műfajú játékokat is szeretik, a GTA-kat, vagy a Hitmant például legalább ugyanennyire.

10Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Pént. Jún. 01, 2012 7:45 pm

sepi

sepi
Admin

HItman, Thief és egyéb ölős-osonós holmik nekem is jöhetnek bármikor Very Happy

Cseresznyefás feladvány igen, a csáposban van, arra nem tudok rájönni tegnap óta, hogy a kecskés melyikben van.

http://prizmafolyoirat.com

11Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Pént. Jún. 01, 2012 7:47 pm

Thunderstick

Thunderstick

sepi írta:HItman, Thief és egyéb ölős-osonós holmik nekem is jöhetnek bármikor Very Happy

Cseresznyefás feladvány igen, a csáposban van, arra nem tudok rájönni tegnap óta, hogy a kecskés melyikben van.

Broken Sword! Az is zseniális.

12Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Szomb. Jún. 02, 2012 12:53 am

Beyonder

Beyonder
Admin

A point and click a klasszikus kalandjátékokat takarja? Azokat nagyon szerettem, amikor még játszottam PC-n (és a múlt évezredben C64-en.) Indiana Jones-t például, gondolom az is Lucasarts. Imádtam, hogy teljesen bele lehet merülni a játék világába, nem kell kapkodni, kellemes hangulata van.

Melyik az a viszonylag új kalandjáték, ahol egy újságírónőt kell irányítani?

http://filmvilag.blog.hu/

13Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Szomb. Jún. 02, 2012 7:33 am

Thunderstick

Thunderstick

Beyonder írta:A point and click a klasszikus kalandjátékokat takarja? Azokat nagyon szerettem, amikor még játszottam PC-n (és a múlt évezredben C64-en.) Indiana Jones-t például, gondolom az is Lucasarts. Imádtam, hogy teljesen bele lehet merülni a játék világába, nem kell kapkodni, kellemes hangulata van.

Melyik az a viszonylag új kalandjáték, ahol egy újságírónőt kell irányítani?
Syberia! Annak is rendkívül különleges, relaxáló hangulata van, én imádtam a folytatásával együtt.

14Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Vas. Jún. 03, 2012 4:22 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Thunderstick írta:
Beyonder írta:A point and click a klasszikus kalandjátékokat takarja? Azokat nagyon szerettem, amikor még játszottam PC-n (és a múlt évezredben C64-en.) Indiana Jones-t például, gondolom az is Lucasarts. Imádtam, hogy teljesen bele lehet merülni a játék világába, nem kell kapkodni, kellemes hangulata van.

Melyik az a viszonylag új kalandjáték, ahol egy újságírónőt kell irányítani?
Syberia! Annak is rendkívül különleges, relaxáló hangulata van, én imádtam a folytatásával együtt.

Nem ismerem. Én a Heavy Rainre gondoltam. (A Playstation exkluzív változathoz volt szerencsém.)



http://filmvilag.blog.hu/

15Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Vas. Jún. 03, 2012 7:45 pm

Thunderstick

Thunderstick

Erről is hallottam már, nagyon komolynak néz ki. Csak sajna nincs PS-em. Viszont a fejlesztőknek van egy hasonló régebbi játéka is, a Fahrenheit, az van PC-re is. És kurvajó.

Az előbb meg faszságot mondtam, mert a Syberiában ügyvéd a csaj. De lényegtelen igazából.

16Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Szer. Jún. 20, 2012 12:48 pm

Thunderstick

Thunderstick

Mióta kijött a PS3 és társai, kábé 0 technikai fejlődés történt a játékiparban, így sajnos a Max Payne 3 sem lett olyan forradalmi mint mondjuk a sorozat első része, de így is lazán bealázza az elmúlt évek akciótermését az biztos.
Mind a játékmenet, mind a sztori zseniálisan össze van rakva, olyan látványvilággal, amit Tony Scott Man on Fire-je is megirigyelhetne. Ráadásul kihívás is van benne, újratöltődő élet híján még easy fokozaton is könnyű elpatkolni.
Viszont egy komolyabb hátulütője van a játéknak, az pedig a helyigénye (35 giga kell neki), de ez is érthető, hiszen valami 3 órányi átvezető van a játékban, de mindenképp érdemes őket végigülni, mert nagyon jól megvannak írva a szövegek, és a napsütéses helyszínek ellenére is árad az egészből a noir hangulat.

17Mivel játszol? Empty Re: Mivel játszol? Vas. Jún. 24, 2012 2:44 pm

Thunderstick

Thunderstick

Alan Wake's American Nightmare
Mivel játszol? AWAKU
Míg a szenzációs első rész, a Twin Peaks, és Stephen King hátborzongató világát hívatott megidézni, addig ez a kiegészítő egyfajta akcióval hígított Twilight Zone epizódnak fogható fel. De ez nem különösebben probléma, mert nem az alapnak a folytatása, hanem egy teljesen különálló történet és univerzum, amitől nem szabad elvárni az eredeti játék sajátosságait. Mert míg az egy kalandos pszicho-horrornak felelt meg, ezt inkább amolyan egyszeri, és egyszerű lövöldének szánták, különösebben bonyolult sztori, vagy fejtörők nélkül, hangulatos arizóniai helyszíneken. Aki mélyebb tartalmát vár, az inkább az eredetit válassza, aki viszont egy egészestés filmek hosszát épphogy meghaladó könnyed akciózásra vágyik, annak ezt ajánlanám.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.