Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Napi abszurd

+8
cj
wurlitzer
Mr. Scott Pilgrim
scorsesefan
boorman
Beyonder
sepi
admin
12 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down  Üzenet [4 / 6 oldal]

76Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Hétf. Jún. 25, 2012 10:14 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

sepi írta:
dézi írta:
sepi írta:én amúgy tényleg nem tudom, kik ezek és mit akarnak, a kurvázós megfejtés meg nem állt össze. ők prostituáltak, akiknek elegük lett? vagy nem-prostituáltak, akiknek ezzel az a céljuk, hogy mi?
Ez egy feminista szervezet, a FEMEN tüntetése volt. Erről híresek, hogy félmeztelenül tüntetnek, és hogy miért? Mert különben nem kerülnének be a hírekbe és senki sem figyelne rájuk, azért....... És igen, gondolom itt a prostitúcióra hívták fel a figyelmet éppen. És nem arra, hogy a férfiak a képeiket nézegetve arról társalogjanak, hogy mennyire csúnyák vagy sem...

hát nemtom. szerintem egyetlen dologra hívják fel itt a figyelmet, az pedig saját maguk.
teszemazt, ha kimegyek az utcára egy szál faszban és kiérkező médiának azt mondom, hogy a pandáknak rossz, ezért jöttem ide ebben a formában, azzal nem ugyan teszek semmit, amihez a pandáknak bármi köze lenne, sőt, inkább ocsmány módon kihasználom a pandák köztudottan hátrányos helyzetét arra, hogy saját magamnak (esetleg a "mászkáljunk egy szál faszban" nevű szervezetemnek) csencseljek némi médiafigyelmet. közben meg esetleg még úgy is teszek, mintha sem az érintettek (pandák, bambuszok), sem pedig a szélesebb társadalom (vadőrök) nem tudnának arról, hogy a pandáknak rossz.
ha mindezek után pár genya kiröhögi a netre fölkerült képeimet, hogy kicsi a közszemlére tett kukim, akkor magamra vessek.
eztet gondolom erről

Jogos, 10-ből 7 embernek ez jön le, de legalább 3 lesz, aki kíváncsiságból csak ráguglizik, hogy mi az FEMEN vagy mi van a pandákkal.

http://filmvilag.blog.hu/

77Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Hétf. Jún. 25, 2012 10:23 pm

boorman

boorman

dézi írta:
boorman írta:2. Nem igazán, de úgy egyszerűbb lenne mindenkinek, nem igaz?
Én csak örülnék neki, ha nem így lenne Smile De a előző hsz-eid alapján el tudom képzelni (a hímsovinizmust).

Pedig nem vagyok hímsoviniszta, mi több, a női jogok védelmével, illetve tiszteletben tartásával sincs bajom. Smile Viszont sepivel is egyet kell értenem bizonyos fokig. A nők jogaiért tüntetni félmeztelenül, az EB idején könnyen kontraproduktív lehet, és sztem aki ilyen helyzetben nem veszi "elég" komolyan a jelenséget (pl. azzal, hogy megjegyzést tesz a tüntetők alakjára, külsejére), még nem feltétlenül cinikus szexista, aki magasról tosz mindenki másra. Talán csak felületes volt az adott pillanatban, esetleg azt hitte, rajongókat, és nem kritikusok lát... (Mondjuk szerintem aki a prostitúció ellen tüntet, az akár az időjárás ellen is tüntethetne, de ez más és elég bonyolult kérdés, messzire vezet.)

Nem tudom, ez mentségemre szól-e, de azóta láttam más képeket is a tüntetőkről, és azok között a lányok között volt jópár nagyon csinos is! Wink

78Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Hétf. Jún. 25, 2012 10:41 pm

dézi

dézi

A pandás példa nem teljesen jó, mert a pandáknak valóban nem sok köze van az emberi meztelenséghez. A feminizmusnak és annak, hogy a meztelen nők kapnak CSAK (vagy mindenképpen) figyelmet a médiában, ezeknek igenis van közük egymáshoz... Egyébként a FEMEN-t feministák is szokták bírálni, de nekem tetszik, amit csinálnak, az más kérdés, hogy szokás szerint csak a meztelenségük terjed tovább, a mondanivalójuk nem annyira, de a hiba (szerintem) nem az ő hozzáállásukban van.

79Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Hétf. Jún. 25, 2012 10:51 pm

dézi

dézi

Beyonder írta:Jogos, 10-ből 7 embernek ez jön le, de legalább 3 lesz, aki kíváncsiságból csak ráguglizik, hogy mi az FEMEN vagy mi van a pandákkal.
Ez is igaz...

boorman írta:Mondjuk szerintem aki a prostitúció ellen tüntet, az akár az időjárás ellen is tüntethetne
Lehet, hogy a rabszolgaságra is ezt mondták egykor... Persze ha úgy vesszük, máig nem tűnt el az sem, de azért némi haladás talán történt az ügyben.

És az, hogy néhány csinos lányt is találtál, nem tudom, hogy szólna a "mentségedre", nem az a lényeg, hogy minden nőt szépnek lássanak a férfiak, egy kicsit másról szól a feminizmus. De hogy nem "feminista hülyepicsáztál" le egyből, már az is valami Smile

80Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Hétf. Jún. 25, 2012 11:34 pm

sepi

sepi
Admin

dézi írta:A pandás példa nem teljesen jó, mert a pandáknak valóban nem sok köze van az emberi meztelenséghez. A feminizmusnak és annak, hogy a meztelen nők kapnak CSAK (vagy mindenképpen) figyelmet a médiában, ezeknek igenis van közük egymáshoz... Egyébként a FEMEN-t feministák is szokták bírálni, de nekem tetszik, amit csinálnak, az más kérdés, hogy szokás szerint csak a meztelenségük terjed tovább, a mondanivalójuk nem annyira, de a hiba (szerintem) nem az ő hozzáállásukban van.

A pandák arra vannak, hogy látszódjon, hogy ezt a médiahekkelési stratégiát bármilyen ürüggyel el lehet játszani, kb. ilyen "a médium maga az üzenet"-dolog, azaz teljesen lényegtelen, hogy ők most a pandák, az éhező afrikaiak vagy az ukrán prostik miatt vannak ott.
Az elég nagy evidencia, hogy a női meztelenség - leegyszerűsítve - mindennél jobban generálja a kattintást, ezzel zsonglőrködni kb. annyi, mintha csinálnánk egy szervezetet, ami felhívja rá a figyelmet, hogy a nők havonta menstruálnak. Eredmény: lesz egy sokadik, mérsékelten szórakoztató akciócsoport, ami egy "üzenet" mögé bújva ugyanúgy elsősorban saját magáról és saját maga futtatásáról szól, mint egy U2-segélykoncert. Ráguglizni is arra fogok, hogy FEMEN, nem arra, hogy "pandák", mert utóbbit tudom micsoda - tehát igazából csak a FEMEN nyert.

http://prizmafolyoirat.com

81Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 12:00 am

dézi

dézi

sepi írta:teljesen lényegtelen, hogy ők most a pandák, az éhező afrikaiak vagy az ukrán prostik miatt vannak ott.
Magyarul ha valaki figyelemfelhívó módon szeretne valamit mondani, akkor inkább ne is mondjon semmit, mert mindenki csak a módra fog figyelni és nem az üzenetre? Nem értek egyet.

sepi írta:Az elég nagy evidencia, hogy a női meztelenség - leegyszerűsítve - mindennél jobban generálja a kattintást, ezzel zsonglőrködni kb. annyi, mintha csinálnánk egy szervezetet, ami felhívja rá a figyelmet, hogy a nők havonta menstruálnak.
Csakhogy az első egy problémás jelenség (hogy a nők akkor érnek el bármit is, ha a testüket használják ill. hagyják használni - leegyszerűsítve), a második meg egy természetes, amivel senkinek semmi baja nincs.

sepi írta:Eredmény: lesz egy sokadik, mérsékelten szórakoztató akciócsoport, ami egy "üzenet" mögé bújva ugyanúgy elsősorban saját magáról és saját maga futtatásáról szól, mint egy U2-segélykoncert.
És az nem lehet, hogy ők így akarnak tenni egy számukra fontos ügyért? Mi ezzel a baj? Hogy szerinted hatástalan? Tudsz jobb módszereket? Ki is próbáltad már őket? ... Persze, nyilván jót tesz a saját hírnévnek is (mondjuk ezt a U2-ra értem), de én nem gondolom, hogy kizárólag erről szólna az sem.

sepi írta:Ráguglizni is arra fogok, hogy FEMEN, nem arra, hogy "pandák", mert utóbbit tudom micsoda - tehát igazából csak a FEMEN nyert.
Tehát szerinted az emberek tudják, mi a feminizmus? Hát, sajnos nem így van. Bár az igaz, hogy azt hiszik, hogy tudják, közben meg sokan tévhitben élnek. De szerintem simán lehet, hogy azok közül, akik rágugliznak a FEMEN-re, páran eljutnak a feminizmushoz is, és esetleg tájékozódnak arrafelé is - ahogy Beyonder is írta. Másrészt meg, szerintem azért is jó a FEMEN, mert fiatal, szép lányok a tagjai - ezzel azt a tévhitet is célba veszik, hogy a feministák csúnya, kiégett, "senkinek se kell" típusú "csalódott" nők...

82Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 12:57 am

sepi

sepi
Admin

Figyelemfelhívás: azt nem mondtam sehol, hogy ne mondjanak semmit, nem is volna szép dolog tőlem.
de a FEMEN meg a hipotetikus pucérpanda nem simán figyelemfelkeltőek, hanem extrém módon azok, a közlés módja arra irányítja a figyelmet, hogy "hahó, itt vagyunk, mi, a FEMEN", és nem arra, hogy vannak ezek a pandák. miért kellene nekik megszavaznom nekik azt a bizalmat, hogy van bármiféle értékelhető üzenetük a pandákról is az önpromón kívül?

Testhasználat: az, hogy a meztelen női test alkalmas ilyesfajta manipulációkra, éppoly készen kapott dolog, mint a menstruáció. miért kellene erre külön szervezet(ek)nek felhívni a figyelmet?

Fontos ügy: itt kibékíthetetlen nézetellentét van, én sem Bonónak, sem a FEMEN-nek nem hiszem el, hogy a "fontos ügy" a prioritás, és nem pedig az, hogy "hahó, itt vagyok én, Bonó/FEMEN".

Gugli: rágugliztam a FEMEN-re, a webshopjukba jutottam - illetve ez nem teljesen igaz, mert a blogjuk fentebb van kettővel, viszont azt nem fordították le oroszból angolra, csak a webshopot. tehát a feminizmusról nem tudtam meg tőlük semmit, viszont pólókat már vettem. akkor most hol a prioritás és mi az üzenet?

http://prizmafolyoirat.com

83Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 7:47 am

boorman

boorman

dézi írta:És az, hogy néhány csinos lányt is találtál, nem tudom, hogy szólna a "mentségedre", nem az a lényeg, hogy minden nőt szépnek lássanak a férfiak, egy kicsit másról szól a feminizmus.

Tessék mondani, a humorérzék is hímsoviniszta dolog? És arról miért én tehetek, hogy a feministák éppen a testükkel próbálnak érvényesülni? (Hmm, kikre is emlékeztet ez a jelenség?...)

dézi írta:De hogy nem "feminista hülyepicsáztál" le egyből, már az is valami Smile

Szép dolog egy szexistától, nem? Smile A feministák mintha gyorsabban és szigorúbban ítélkeznének egy rögtönítélő bíróságnál... Vajon mit kapna az, aki nem csak a kérés nélkül nyilvánosan nudizó csajok testére tesz megjegyzést, hanem konkrétan el is ítéli a feminizmust?

84Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 11:18 am

dézi

dézi

sepi írta:miért kellene nekik megszavaznom nekik azt a bizalmat...

1) Miért kéne mindent csak a felszínnel azonosítani? Miért nem kéne azt is megkérdezni, hogy miért, és nem beérni a látszattal? Magyarul hozzáállás kérdése szerintem, hogy ki milyen bizalmat szavaz (vagy sem), ha ilyesmivel találkozik. Te lehet, hogy nem szeretsz ilyesmit kérdezni, ha valami szerinted csak önmagát reklámozza, én meg pl. igen, meg nekem amúgy is tetszeni szokott, ha valaki nem hagyományos, szokványos módokat használ (akármire).

2) Az, hogy a női test mire "alkalmas" és hogy mire "használódik", mire etikus vagy sem használni, két külön dolog. A férfi test is sok mindenre alkalmas, mégsincs olyan dolgoknak kitéve, mint a nőké. Vagy ha mégis (pl. háborúra gondolok), nem a nők által...... A kérdésed meg kb. azt jelenti, hogy miért van szükség feminista szervezetekre... ez meg nem hiszem, hogy kérdés.

3) Akkor te elég bizalmatlan/pesszimista ember lehetsz Smile Pedig én is az vagyok, de nem azokkal, akik legalább tesznek is valamit valami jó ügy érdekében, és nem csak kritizálnak vagy sajnálkoznak (ahogy az emberek többsége, nem feltétlen rád gondoltam). De kérdeztem, hogy szerinted milyen hatásosabb módszere lehet mondjuk a FEMEN-nek... mikor lenne szerinted hiteles? És ha az lenne, szerinted mennyi nyilvánosságot kapna?... Szóval attól még, hogy valaki exhibicionista/önimádó/önpromótáló, még lehet benne tényleges őszinte motiváció is szerintem... A másik meg, hogy promóció nélkül egy szervezet sem tudna működni...

4) Én meg amikor először hallottam róluk, elolvastam, mit írnak róluk a wikin, és tetszett, amit találtam, és most pl. továbbadtam az információt nektek, hogy mit is csinálnak ott azok a félmeztelen lányok, és ennek kapcsán előkerült a feminizmus és hogy miről is szól. Ez az üzenet például... hogy terjedjen a feminizmus, beszéljenek róla az emberek, keressenek rá, olvassanak róla... és talán lassan a fejekbe is bekerülnek a gondolatai... Szóval megint csak hozzáállás: te azt találtad meg benne, amit "kerestél", a terméket, én meg azt, amit én szeretek találni, a gondolatokat.

De azért az "vicces", hogy most sem arról van szó, hogy tényleg pfuj-pfuj prostitúció, és hogy milyen jó, hogy fiatalok ezzel foglalkoznak, hogy kiállnak ilyen elvek mellett, hanem arról, hogy pfuj-pfuj feministák, meg miért így, meg miért nem amúgy, meg egyébként is felesleges meg hatástalan, meg csak önmagukat reklámozzák..... Én meg azt mondom, bár több ilyen fiatal (és nem fiatal) lenne, aki ha valamennyire azért is, hogy magát mutogassa, de legalább olyan szervezetnek az aktív tagja, ami tényleg fontos ügyet képvisel...

85Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 11:48 am

dézi

dézi

boorman írta:Tessék mondani, a humorérzék is hímsoviniszta dolog?
A humorérzék nem, de a hímsoviniszta humorérzék...

boorman írta:És arról miért én tehetek, hogy a feministák éppen a testükkel próbálnak érvényesülni? (Hmm, kikre is emlékeztet ez a jelenség?...)
Arról nem te tehetsz, te arról "tehetsz", hogy erre hogy reagálsz... És pontosan azért csinálják ők is ezt, mert ezzel erre a jelenségre is felhívják a figyelmet, de ezt már írtam. Persze az emberek többségét nem érdekli, hogy mit is csinálnak és miért, csak a meztelenségig jutnak.

boorman írta:A feministák mintha gyorsabban és szigorúbban ítélkeznének egy rögtönítélő bíróságnál...
Ez azért van, mert a legtöbben, akik feministának vallják magukat, már eljutottak arra a szintre, hogy egyből felismernek bizonyos dolgokat (mert sokat látták/hallották), másrészt meg oda, hogy mindezt nem feltétlen akarják barátságosan közölni, mert nagyon elegük van a mindent átszövő hímsoviniszta nézőpontból. (Mindezt nem [csak] magamra értem, elég sok hasonló "vitát" láttam már.) Szerintem nem személyes sértésnek kell venni, bármit is mondok, pláne, hogy alapvetően pozitív megjegyzésnek szántam, amit te ezek szerint nem annak vettél...

86Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 12:06 pm

sepi

sepi
Admin

1. Milyen jelek utalnak a honlapjukon, a wiki oldalukon és a főleg promóanyagokkal és vicces képekkel operáló Facebook-oldalukon, hogy a provokatív performanszok többet szándékoznak üzenni, mint maga a provokatív performansz? Nagyrészt semmi. Mit írnak magukról a webshopban: "The women's movement FEMEN is non-profit public organization. Items on this site are presented as a gift for charitable assistance to the women's movement FEMEN. Funds collected through the site femenshop.com will focus on the development of the women's movement FEMEN." Tehát ez annyi, hogy vagyunk, adjál még pénzt, hogy továbbra is legyünk. Innen számomra egy elég nagy leap of faith, hogy ennek köze van az ukrán kurvák helyzetéhez is szegről-végről, mert minden gesztusuk egy saját farkába harapó kígyót mutat. De ha te megelőlegezed nekik a bizalmat, hát hajrá, alkati kérdés ez is gondolom, de elég necces elvárni, hogy más is megtegye (lásd ebben a topikban első hozzászólásod), mert egyáltalán nem evidens.

2.Nem vagyok túl jártas a feminizmusban, csak a filmelméleti részében (és az tényleg elsősorban a női test reprezentációjára van kihegyezve), de én úgy tudom, hogy ez csak egyik fontos témájuk, tehát a női testhasználat kritikája nem egyenlő a feminizmus egészével, így azt sem látom, hogy azzal, hogy megkérdőjelezem ezt a kritikát, azzal feminista mozgalom egészét kérdőjelem meg (mint azt sugallod). Azt továbbra is tartom, hogy a meztelen női test és az arra adott hímreakciók természetszerűleg determinált dolgok, így konkrét ez ellen protestálni nem sok értelmét látom.

3. Szerencsére a bizalmatlanság és a pesszimizmus jókora adag cinizmussal is párosul, így egész elviselhető létállapot Very Happy .
Hogy mitől lennének hitelesek? Hát, hamarabb meggyőzne, ha legalább egy prostisegítő szolgálatuk vagy menhelyük is lenne a webshop mellett.

A végén pedig csúsztatsz, részemről sehol nem volt fúj-fúj feminizmus, teljesen konkrétan az ilyen akcionista protest-csoportok tevékenységet baszogattam, éppenséggel a FEMEN kapcsán, akik mintegy mellékesen feministák, de az én szempontból tüntethetnének akár pandákért is.

http://prizmafolyoirat.com

87Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 12:46 pm

boorman

boorman

dézi írta:
boorman írta:Tessék mondani, a humorérzék is hímsoviniszta dolog?
A humorérzék nem, de a hímsoviniszta humorérzék...

boorman írta:És arról miért én tehetek, hogy a feministák éppen a testükkel próbálnak érvényesülni? (Hmm, kikre is emlékeztet ez a jelenség?...)
Arról nem te tehetsz, te arról "tehetsz", hogy erre hogy reagálsz... És pontosan azért csinálják ők is ezt, mert ezzel erre a jelenségre is felhívják a figyelmet, de ezt már írtam. Persze az emberek többségét nem érdekli, hogy mit is csinálnak és miért, csak a meztelenségig jutnak.

boorman írta:A feministák mintha gyorsabban és szigorúbban ítélkeznének egy rögtönítélő bíróságnál...
Ez azért van, mert a legtöbben, akik feministának vallják magukat, már eljutottak arra a szintre, hogy egyből felismernek bizonyos dolgokat (mert sokat látták/hallották), másrészt meg oda, hogy mindezt nem feltétlen akarják barátságosan közölni, mert nagyon elegük van a mindent átszövő hímsoviniszta nézőpontból. (Mindezt nem [csak] magamra értem, elég sok hasonló "vitát" láttam már.) Szerintem nem személyes sértésnek kell venni, bármit is mondok, pláne, hogy alapvetően pozitív megjegyzésnek szántam, amit te ezek szerint nem annak vettél...

Alapvetően sepivel értek egyet, nem is mennék bele mélyebben a dolognak ebbe a részébe, de azért akad itt pár gondolat:

- Én ugyan nem bántottam a feministákat, sőt, jeleztem is, hogy a maga módján támogatom a női jogokat, mégis ki lettem nevezve hímsovinisztának (vagy csak a humorérzékem? Mindegy is.) Akkor most ki a felületes?

- A feministák "egyből felismernek dolgokat", és azért nem barátságosak, mert "elegük van a mindent átszövő hímsoviniszta nézőpontból". Magyarán megspórolják a gondolkodást, vitát és elemi udvariasságot csak azért, hogy ráerőltethessék a gondolkodási paneljeiket másokra. Ez így ebben a formában nekem nem szimpatikus, amit a feministák helyében nem csodálnék.

- Azt implikálod, hogy hímsoviniszta vagyok (miközben nem vagyok), de ne vegyem személyes sértésnek, mert ez alapvetően pozitív megjegyzés... Azért ez valahogy mégiscsak bonyolult. Smile

88Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 12:57 pm

dézi

dézi

sepi írta:1. Milyen jelek utalnak...

1) Értem, amit mondasz, és igen, ők lehet, hogy pénzzel nem támogatják az ukrán kurvák helyzetén segítő szervezeteket, viszont az elv akkor is ott van mögötte már eleve azzal, hogy feministának mondják magukat, és (szerintem) ennyi ebben az esetben éppen elég üzenetnek. Náluk a figyelemfelhívás, a provokáció az üzenet, más feminista szervezetek meg mással foglalkoznak, ennyi. Sokféleképpen lehet tenni ugyanazért az ügyért szerintem, szerinted nem? Meg azért az nem igaz, hogy csak meztelenkednek és feministának mondják magukat, mert azért ténylegesen olyan helyeken, olyan eseményeken szoktak tüntetni, ahol igenis szükség van rá. Mint ahogy az ukrán kurvákat is szükséges segíteni, nyilván, de én nem várom el, hogy egy szervezet csináljon mindent...

2) Nem tudom, te mit kérdőjelezel meg a feminizmuson belül és mit nem, azt én sem mondtam, hogy a feminizmus csak erről szól, de ez is elég fontos része. Az utolsó mondattal meg nem értek egyet. Sok olyan "természetes" dolog van, amin valahogy már sikerült felülkerekednie a civilizált embernek, persze nem mindegyiknek, gondolok itt arra, hogy ha valakire annyira dühös vagy, hogy megütnéd vagy akár meg is ölnéd, nem feltétlen teszed meg... A hímreakciók ugyanilyen "természetes", ösztönös dolgok, mint az agresszió, amit meg lehet tanulni kezelni is esetleg... és nem elhárítani a felelősséget, hogy de én ilyen vagyok gyárilag..........

3) A cinizmust is észrevettem, sőt, általában tetszik is, ha valaki ilyen, de vannak esetek, amikor félre lehet azért tenni szerintem. Persze nem muszáj. Gondolom, hogy hamarabb meggyőzne, de erre mondtam az 1)-ben, hogy ők ezt a részét, a "buli" részét szeretik csinálni a dolognak, akkor miért ne tegyék? Kinek ártanak vele? Szerintem senkinek, sőt, inkább használnak. (Bár ebben valószínűleg nem minden feminista ért velem egyet.)

Nem a csúsztatás volt a célom, hanem hogy egy kicsit távolabbról nézzem ezt a vitát... De látom, még mindig ugyanazt gondolod, mint az elején, pandák stb. Nyilván nem a FEMEN a legkomolyabb feminista szervezet, de vannak olyanok is szerencsére, vannak ilyenek is szerencsére, én ennek csak örülök, minél többen, többfélék vannak, annál jobb szerintem. Te nem így látod, cinikus vagy, oké, te tudod.

89Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 1:16 pm

dézi

dézi

boorman írta:de azért akad itt pár gondolat...

1) Nem neveztelek hímsovinisztának. Az más kérdés, hogy voltak olyan megjegyzéseid, amik tipikusan hímsoviniszta megjegyzések (ha nem is a legdurvábbik fajtából).

2) Szerinted udvariatlan voltam vagy nem gondolkodtam, mielőtt írtam volna? Vagy úgy érzed, rád erőltetek valamit? Csak leírtam a véleményem, gondolataim valamiről, az a te dolgod, hogy mit kezdesz vele utána.

3) Azt mondtam, hogy "el tudom képzelni", nem azt, hogy az vagy. A hímsoviniszta gondolkodásnak, megnyilvánulásoknak is vannak szintjei, bizonyos szinten lehet, hogy (számomra) az vagy, mert aki abszolút nem az, az nem mondana olyasmiket, amiket te igen. A pozitív megjegyzés meg az volt, amikor azt írtam, hogy látom, hogy nem vagy feltétlenül ellenséges, ha egy feminista beleköt valamibe, amit mondtál, ami jó dolog. (És nem csak ha feminizmusról van szó, hanem általában is.)

90Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 1:31 pm

sepi

sepi
Admin

ők ezt a részét, a "buli" részét szeretik csinálni a dolognak, akkor miért ne tegyék? Kinek ártanak vele? Szerintem senkinek, sőt, inkább használnak.

Na, csak helyben vagyunk: azt sem mondta senki, hogy ne tegyék. De ha csak a buli részét szeretik csinálni, akkor semmi meglepő nincs abban, hogy egyesek (pl. én) buliként (önmagáért való médiahekként) fogják majd fel a tevékenységüket, és nem azon agyalok majd a FEMEN kapcsán, hogy egyébként vannak feminista szervezetek, akik a "nem buli" részét intézik, hanem azon, hogy ezek a bulis csajok randák vagy sem, melyiküknek szebb a melle, etc.
Mert hát ha bulit szolgáltatnak, akkor miért mérném a produkciót másként, mint buli?

http://prizmafolyoirat.com

91Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 1:46 pm

dézi

dézi

sepi írta:Mert hát ha bulit szolgáltatnak, akkor miért mérném a produkciót másként, mint buli?
Mert nem CSAK buli, hanem feminista buli, azért nem mindegy. Mert pont nem az a céljuk, hogy jól szórakozva a mellüket méricskéljed, hanem az, hogy a mellméricskélés összekapcsolódjon azzal a gondolattal is, hogy ja hoppá, ő egy emberi lény, akinek gondolatai és érzései vannak, nem egy termék, amit akkor használok, amikor akarok, mert megtehetem (=prostitúció)... Így talán legközelebb, amikor félmeztelen/meztelen nőket látsz képeken, esetleg erre is gondolsz majd... önszántából van ott? Miért is van ott? stb stb.

92Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 2:09 pm

sepi

sepi
Admin

Mert nem CSAK buli, hanem feminista buli, azért nem mindegy.

De számomra teljesen mindegy, az buli az buli, még ha magára is tapaszt egy hangzatos címkét, ami ezúttal a feminizmus.
Méricskélés közben teljesen tisztában vagyok vele, hogy ők egyébként emberek, sőt, nők, pl. nemibeteg koalamacik melleit nem szoktam méricskélni. Legjobb tudomásom szerint a FEMEN tagjai önszántukból vannak ott, ezért különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül nézegetem őket, szemben pl. az ukránkurvás tinipornóval, amit nem szívesen nézegetek, mert jól látható, hogy az érintettek nem szívesen csinálják, és ez zavar, nem szeretek szenvedő/bedrogozott tiniket nézni kelletlen szexelés közben.
Ebből a szempontból az ukránkurvás tinipornó sokkal jobban betölti a pedagógiai funkcióját, mert egyszerűen rossz nézni és látom, hogy nekik most szar. Viszont FEMEN ezt például pont nem közvetíti, mert semmilyen morális skrupulusom nincs abból, hogy önszántukból meztelenül vonulgató csajok farát stírölgetem. Hogy erről eszembe kéne jutnia a valóban nyomorult ukrán kurváknak is? Miért kéne?

http://prizmafolyoirat.com

93Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 2:39 pm

boorman

boorman

dézi írta:pont nem az a céljuk, hogy jól szórakozva a mellüket méricskéljed

Akkor elég csúnyán kudarcot vallottak, nem? Amiből viszont nem az következik, hogy minden faszi hímsoviniszta, hanem hogy (ezek) a feministák elég rosszul válogatták meg az eszközeiket (ld. kontraproduktív eredmény, amit már korábban is említettem).

Egyébként továbbra is sepivel tartok. Ez a meztelenkedős performansz sehogyse akar összeállni azzá, aminek szánták. De ettől még nem lesz automatikusan minden kritikus se felületes, se hímsovi, se a prostitúció szekértolója.

94Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 3:09 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

dézi írta: Én meg azt mondom, bár több ilyen fiatal (és nem fiatal) lenne, aki ha valamennyire azért is, hogy magát mutogassa, de legalább olyan szervezetnek az aktív tagja, ami tényleg fontos ügyet képvisel...

Ezt támogatom én is! tongue


(Csak hogy legyen igazi hímsoviniszta humor is a topikban.)

http://filmvilag.blog.hu/

95Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 5:07 pm

dézi

dézi

sepi írta:Hogy erről eszembe kéne jutnia a valóban nyomorult ukrán kurváknak is? Miért kéne?

Mert az számodra teljesen lényegtelen, hogy valaki miért mutogatja magát? Szóval ha valami negatív köthető a mutogatáshoz (ukránkurva), akkor érdekel az oka, de ha valami pozitív (feminizmus) akkor nem érdekel? Egyébként nem is az a lényeg, hogy a FEMEN-es csajok méricskélése közben érezd magad rosszul (az ilyesmi már csak a tökéletesen feminista férfinak menne Very Happy), hanem az, hogy eljusson hozzád a MIÉRT is, és általánosságban értsd meg a dolgot. De te nagyon ellenállsz / vagy úgy csinálsz Smile Vagy ha csak a módszerrel nem értesz egyet, ha szerinted ez nem jó módszer arra, amit el szeretnének érni, az megint más kérdés...
Amúgy meg nem mindenki van úgy az ukránkurvás tinipornóval, mint te, épp ezért (is) van szükség feminizmusra, meg arra, hogy felhívják a figyelmet a prostitúcióra, hogy foglalkozzanak vele az emberek, figyeljenek oda a nők is, férfiak is...

Ja és amúgy ezt: "Méricskélés közben teljesen tisztában vagyok vele, hogy ők egyébként emberek" - szerintem minden férfi így gondolja magáról, az is, aki utcán fütyörészik a csinos nők után vagy akár megjegyzéseket is tesz rá, hogy mit csinálna vele... hogy még durvább dolgokat ne is említsek. Ha megkérdeznénk tőle, biztos ő is azt mondaná, hogy persze, ő is tudja, hogy az a másik egy ember... Akkor az ilyen viselkedés is teljesen normális és megengedhető szerinted? ...

96Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 5:10 pm

dézi

dézi

boorman írta:Akkor elég csúnyán kudarcot vallottak, nem?

Nem vallottak kudarcot, éppen hogy csak azt bizonyítják ezzel, hogy VALÓBAN egy hímsoviniszta világban élünk, és a férfiak többsége csak a mellekig jut el. Ők a melleiket csak használják, de ez nem sok embernek tűnik fel Smile

boorman írta:De ettől még nem lesz automatikusan minden kritikus se felületes, se hímsovi, se a prostitúció szekértolója.

És ki mondta, hogy az? Lehet valaki kritikus úgy is, hogy közben érti a mondanivalót és a módszert is... Nem kell szeretni, csak érteni. Illetve azt sem "kell", csak nem árt, ha valaki vitatkozni akar valamivel. Smile

97Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 5:15 pm

boorman

boorman

dézi írta:
boorman írta:Akkor elég csúnyán kudarcot vallottak, nem?

Nem vallottak kudarcot, éppen hogy csak azt bizonyítják ezzel, hogy VALÓBAN egy hímsoviniszta világban élünk, és a férfiak többsége csak a mellekig jut el. Ők a melleiket csak használják, de ez nem sok embernek tűnik fel Smile

boorman írta:De ettől még nem lesz automatikusan minden kritikus se felületes, se hímsovi, se a prostitúció szekértolója.

És ki mondta, hogy az? Lehet valaki kritikus úgy is, hogy közben érti a mondanivalót és a módszert is... Nem kell szeretni, csak érteni. Illetve azt sem "kell", csak nem árt, ha valaki vitatkozni akar valamivel. Smile

Ismered a - hímsoviniszta - viccet Mórickáról és a neki mindenféle rajzokat mutogató pszichológusról? Engem most már erre emlékeztet a feminista világfelfogás. Smile

98Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 5:23 pm

dézi

dézi

Nem, de nem is túlságosan érdekel. Smile

99Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 5:27 pm

boorman

boorman

dézi írta:Nem, de nem is túlságosan érdekel. Smile

Fő a nyitottság. Wink

100Napi abszurd - Page 4 Empty Re: Napi abszurd Kedd Jún. 26, 2012 5:33 pm

cj

cj

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [4 / 6 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.