Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

'80s Synthpop, Soft Rock, meg bármi az érából

+3
sepi
boorman
GyZ
7 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Go down  Üzenet [2 / 3 oldal]

Metalucifer

Metalucifer

Szerintem a '80-asévek egy fokkal nem műanyagabb, mint mondjuk a '90-es évtized, ráadásul az összes kedvenc zenei irányzatom ebben a dekádban élte világkorát.



Ez pl. műanyag zene?

GyZ

GyZ

Metalucifer írta:Szerintem a '80-asévek egy fokkal nem műanyagabb, mint mondjuk a '90-es évtized, ráadásul az összes kedvenc zenei irányzatom ebben a dekádban élte világkorát.



Ez pl. műanyag zene?

Annál félelmetesebb szerintem. Ez klasszikus hónaljszőrzetmetál. Csak hallga' a harmóniákat, "Rocky eddz a Katedrálisban" fíling az egész végig.

Nem tudom ezt ismeritek-e, nálam ez jeleníti meg a legit LÁZADJG*CI!! metálérzést a '80-asokból :

http://noiseshaft.blogspot.com

boorman

boorman

GyZ írta:Szomorú gyanakvás : ha ez a nóta benne lenne mittomén' a Bűnvadászokban - bacpenszerterenszhill - amibe szerintem 111%-ig beleiillik, akkor erre a nótára révednél karmazsin egekbe könnycseppel szemedbe' egy Tarr Béla szódásszifon mellett. És ha így lenne, az sznobság lenne.

Éppen ezért nincs is erről szó. Smile Nem kajolok be bármit csak azért, mert helyet kapott egy Spencer-Hill-filmben. (Mondjuk ez azért is butaság kicsit, mert van egy erős hajlamom arra, hogy ne keverjem össze azt, amit szeretek azzal, amit jónak tartok. A kettő gyakran erős átfedésben van egymással, de távolról sem azonosak.)
Jó zenéket hozott össze a két De Angelis-bratyó ezekhez a mozikhoz? Az esetek túlnyomó többségében igen. Szeretem én ezeket a zenéket? Határozottan igen (bár a hangszerelés és a hangzás akkor sem tetszik sok esetben - fuckin' 80s!!!). Szeretném a Pan&Scan (vagy mi a neve) számát, ha ez lenne a Bűnvadászok főcímdala, de más érdemet nem tudna felmutatni? Lófaszt.

Ezzel együtt otthon meghallgatom és véleményezem a Flash&Gordon (vagy mi) nótáját. Mert nekem a Te boldogságod a legfontosabb, Zotika. Smile

GyZ írta:De kérlek ne gyere az ízlésdősdivel, az halál uncsi. Az ízlés csak bekorlátoz, arrogánnsá tesz.

Ezen már régebben is vitatkoztunk, úgyhogy csak a felmelegített káposztával tudok szolgálni: az ízlés nem bekorlátoz, te magad vagy az ízlés. Ha te csak és kizárólag számokat akarsz magadhoz venni, nem előadókat, akkor neked ilyen az ízlésed. Másnak meg másmilyen:
Elég nyitott arcnak tartom magam, de ha azt tapasztalom, hogy egy dolog 99 alkalommal nem működött, akkor nem fogok vele próbálkozni századszor is. Viszont ha valami tetszik, keresni fogom a hasonszőrűt, és csak akkor adom fel a kutatást, ha egyértelműen nem jön be, amit addig találtam. Korlátolt lennék ettől? Nem hiszem. Arrogáns? Az se nem.

Következetes?

Hát, igen, igyekszik az ember. Embarassed

boorman

boorman

GyZ írta:Nem tudom ezt ismeritek-e, nálam ez jeleníti meg a legit LÁZADJG*CI!! metálérzést a '80-asokból

Hát ez az. Sad A nyolcvanas években már nem is akart lázadni a metál, arra ott volt a punk. Nem LÁZADJGECI, hanem VEGYEDMEGALEMEZETGECI lett a jelszó. Cicanadrág, hajráf, tapadós fölső, színes ingek, szintetizátor... Nekem ez jut eszembe azokról a zenekarokról.

No offence, of course. Smile

GyZ

GyZ

boorman írta:
GyZ írta:Nem tudom ezt ismeritek-e, nálam ez jeleníti meg a legit LÁZADJG*CI!! metálérzést a '80-asokból

Hát ez az. Sad A nyolcvanas években már nem is akart lázadni a metál, arra ott volt a punk. Nem LÁZADJGECI, hanem VEGYEDMEGALEMEZETGECI lett a jelszó. Cicanadrág, hajráf, tapadós fölső, színes ingek, szintetizátor... Nekem ez jut eszembe azokról a zenekarokról.

No offence, of course. Smile

Ugyammár. Ez a nóta teljes értékű variáns a '80-as évek legit metáljára. Értsd : szartak rá, hallgatja-e valaki rajtuk kívül, akik "kénytelenek voltak", mert - játszották.

A Sex Pistols is hájpba és relatív népszerűségbe fordult, és Sid Viciousnek becézte titkon a teddimaciját a tinicsajszi. A pánkos dekadencia felemlegetésével most mit akarsz? Van Exploited cédém, de hogy a gecibe mertek lemezt kiadni ezek a mocsadék áruló patkányígéretek ahelyett hogy beszipuzva zenélnének halálukig és azon túl a szenespincémben??? Köccser kommersz parasztok!!!!

Notice : a hitelesség mértékét nem kell hogy rontsa, hogy mennyi lemezt ad el valaki. Vagy abban látod/keresed a visszaigazolását annak hogy mennyire jóltájékozott andergrand pattern valaki, hogy mennyi felfedezésrevárókomolyígéretet tud kapásból felsorolni magának és ivópartnereinek? Te azt a fogyasztói étoszt képviseled, amikor már nem is érdekel annyira valami, ha populár? Akkor az már fújjos?

Van egy Blut Aus Nord nevű francia kiberindusztriál feketemetál együttes. Ők voltak a "hot shit" egy éve. Most, hogy az új albumukat rivjúvolják a presztízzsel bíró szájtok, az elitisták már fürdőskurvaként nyüszítenek. Attól a zene még jó, jajistenemmileszmost!

Nem jegyzem meg 1935-ben lezajlott beszélgetések tartalmát, még jó hogy te igen. De szerintem jó lenne, ha a jelenben beszélgetnénk, lehet, hogy azóta mondjuk transzvesztita lettem.

Az ízlésről amit írsz, nem mond ellent annak, amit én írtam. TE MAGAD is lehetsz első sorban MAGADDAL SZEMBEN arrogáns, preferenciák által önhipnotizált és bekorlátolt, sör ináf.

Hogy nem hallgattad meg a nótát, szerintem lesúlytó és arrogáns. Nyelek is egy nagyot fájdalmas pofával. És azért tehetem meg, mert én egy Tom Waits albumot meghallgattam neked, te pedig egy nótát nem hallgatsz meg nekem. oáááááá oáááááááááááááááá oááááááááááááááááááhhhhhhhhháháháháháááááááááá

http://noiseshaft.blogspot.com

Metalucifer

Metalucifer

GyZ írta:
Nem tudom ezt ismeritek-e, nálam ez jeleníti meg a legit LÁZADJG*CI!! metálérzést a '80-asokból :

Persze, az egyik kedvenc lemezem. Szomorú apropója, h a zenekarvezető pár hete halt meg, ésúgy tűnik, h végleg annyi a bandának. Júliusban megyünk egy fesztiválra Hamburg mellé, ott is felléptek volna, már totál rá voltam kattanva h hallhatom élőben a Thundersteel, a Fire Down Under, és a többi klasszikus album nagyszerű dalait, de sajnos mégsem.Sad

GyZ

GyZ

Igen, tudok a halálesetről. Reméljük, azóta már egy szebb helyen tolja.

http://noiseshaft.blogspot.com

Metalucifer

Metalucifer

boorman írta:
GyZ írta:Nem tudom ezt ismeritek-e, nálam ez jeleníti meg a legit LÁZADJG*CI!! metálérzést a '80-asokból

Hát ez az. Sad A nyolcvanas években már nem is akart lázadni a metál, arra ott volt a punk. Nem LÁZADJGECI, hanem VEGYEDMEGALEMEZETGECI lett a jelszó. Cicanadrág, hajráf, tapadós fölső, színes ingek, szintetizátor... Nekem ez jut eszembe azokról a zenekarokról.

No offence, of course. Smile

Tehát nagy ívben basztál meghallgatni a belinkelt dal... nagyon "korrekt".

Hol hallasz itt szintetizátort? Meg úgy ánblokk, hány '80-as években működő Heavy Metal banda életművét ismered, hogy ennyire kollektívnek tartod a szintetizátor használatát?
És mi ez a vedd meg a lemez baromság? Pont a Riot, akik a brit és európai hatású Metal-t nyomták Amerikában, abban a közegben, ahol ez a műfaj mindig is undergroundnak számított? A legtöbb Metal banda ebben az évtizedben nem a pénzért zenélt, és nem is követtek trendeket, mert ha így tettek volna,akkor a 90-esévek elején átnyergeltek volna arra az okádék grundge-ra.

Bár most meg gondolom jössz majd azzal, amivel anno a geekz fórumján is, hogy az igazi heavy Metal Jimi Hendrix, meg a Steppenwolf... jaj, kár volt erre a fórumra regelni.

Metalucifer

Metalucifer

GyZ írta:Igen, tudok a halálesetről. Reméljük, azóta már egy szebb helyen tolja.

És közben jogosan énekelheti magáról, h "I was the king of the neighbourhood".

sepi

sepi
Admin

boorman írta:
GyZ írta:Nem tudom ezt ismeritek-e, nálam ez jeleníti meg a legit LÁZADJG*CI!! metálérzést a '80-asokból

Hát ez az. Sad A nyolcvanas években már nem is akart lázadni a metál, arra ott volt a punk.

Akkor a nyolcvanas években született trash/death/black metál az mi?

http://prizmafolyoirat.com

GyZ

GyZ

sepi írta:
boorman írta:
GyZ írta:Nem tudom ezt ismeritek-e, nálam ez jeleníti meg a legit LÁZADJG*CI!! metálérzést a '80-asokból

Hát ez az. Sad A nyolcvanas években már nem is akart lázadni a metál, arra ott volt a punk.

Akkor a nyolcvanas években született trash/death/black metál az mi?

tHrash . Very Happy bocs, nem vagyok "grammarnazi", de ezt sokszor keverik. Szerintem tuti csak elírtad.

Lelkes aficionádóknak :
A thrash metal nem szemétmetál, (no trash) hanem "thrash"-el elfele mindent mint egy száguldó kamion. Doooh.

A kérdés maga jogos, odaírhattam volna, hogy "többek között". Ez a Riot nóta inkább olyan power/thrash keverék. A power metállal nagyon vigyázni kell, nehogy az ember lelkes live fantasy rajongóvá váljon, mint a boorman. Smile

http://noiseshaft.blogspot.com

boorman

boorman

GyZ írta:A Sex Pistols is hájpba és relatív népszerűségbe fordult, és Sid Viciousnek becézte titkon a teddimaciját a tinicsajszi. A pánkos dekadencia felemlegetésével most mit akarsz? Van Exploited cédém, de hogy a gecibe mertek lemezt kiadni ezek a mocsadék áruló patkányígéretek ahelyett hogy beszipuzva zenélnének halálukig és azon túl a szenespincémben??? Köccser kommersz parasztok!!!!

Aranyos dolog a Pistols emlegetése, én is bírom őket, de ha punk, akkor Stooges, Clash, Black Flag, Dead Kennedys, ilyenek. Ismersz Henry Rollins- vagy Iggy Pop-babát cirogató egykori tizenévest? Naugye. A Pistols kirakatzenekar volt, annak jó is. Ami a punkkal kapcsolatos sztereotípiákat illeti, az Exploitedről nem tudok nyilatkozni, de a nevezett bandák nem a nihilt hirdették, voltak konkrét célpontjaik, és 1-2 kivételtől eltekintve azzal sem vádolhatók meg, hogy eladták volna magukat.

GyZ írta:Notice : a hitelesség mértékét nem kell hogy rontsa, hogy mennyi lemezt ad el valaki.

Ez igaz. És? Állítottam ilyesmit? Naugye. Smile

GyZ írta:Vagy abban látod/keresed a visszaigazolását annak hogy mennyire jóltájékozott andergrand pattern valaki, hogy mennyi felfedezésrevárókomolyígéretet tud kapásból felsorolni magának és ivópartnereinek? Te azt a fogyasztói étoszt képviseled, amikor már nem is érdekel annyira valami, ha populár? Akkor az már fújjos?

Már megint összekeversz a belső démonaiddal. Smile A zene üzenetére gondoltam. Főszabály szerint leszarom, mennyire sikeres vagy sikertelen valaki. (Szerinted hányan hallgatnak rajtam kívül Spin Doctors-t a mai napig, és merik ezt nyilvános fórumon vállalni? Vagy a Two Princes újra hasít a listákon? Esetleg az lett trendi, aki utálja a Spin Doctors-t? Se egyik, se másik: a világ szarik a Spin Doctors-ra, én nem. Látod-látod.)

GyZ írta:Van egy Blut Aus Nord nevű francia kiberindusztriál feketemetál együttes. Ők voltak a "hot shit" egy éve. Most, hogy az új albumukat rivjúvolják a presztízzsel bíró szájtok, az elitisták már fürdőskurvaként nyüszítenek. Attól a zene még jó, jajistenemmileszmost!

Derék dolog, drukkolok nekik? Na és? A véleményemet ld. fent.

GyZ írta:Nem jegyzem meg 1935-ben lezajlott beszélgetések tartalmát, még jó hogy te igen. De szerintem jó lenne, ha a jelenben beszélgetnénk, lehet, hogy azóta mondjuk transzvesztita lettem.

Nem jegyzek meg semmit én sem, simán csak megmarad (már amit maradandónak ítél a memóriám). Te viszont már akkor is transzi voltál, szóval nem baszol át! Very Happy

GyZ írta:Az ízlésről amit írsz, nem mond ellent annak, amit én írtam. TE MAGAD is lehetsz első sorban MAGADDAL SZEMBEN arrogáns, preferenciák által önhipnotizált és bekorlátolt, sör ináf.

Preferenciák akkor is vannak, ha nem vallod be őket magadnak. That's the point.

GyZ írta:Hogy nem hallgattad meg a nótát, szerintem lesúlytó és arrogáns. Nyelek is egy nagyot fájdalmas pofával. És azért tehetem meg, mert én egy Tom Waits albumot meghallgattam neked, te pedig egy nótát nem hallgatsz meg nekem. oáááááá oáááááááááááááááá oááááááááááááááááááhhhhhhhhháháháháháááááááááá

Ne sírj, mert én is sírni fogok. Sad Crying or Very sad Szolgáljon mentségemül, hogy négyig egy hangkártyamentes gép előtt húzom az igát, hazaérve pedig mindig sok a dolgom, pl. zenét hallgatni se marad általában sok időm. De azért igyekezni fogok. Smile

GyZ

GyZ

Oké! De pls rendesen elemezd ki, és ne legyél vele alapból elutasító lécci. Csak ha rászolgál.

http://noiseshaft.blogspot.com

boorman

boorman

Metalucifer írta:Hol hallasz itt szintetizátort?

Nem rémlik, hogy hozzád intéztem volna a szavaimat. Amit írtam, elég egyértelmű, és semelyik részében sem vonatkozik rád vagy az általad belinkelt számra, csak arra, amit GyZ írt. Ha nem értesz valamit, kérdezz.

Metalucifer írta:Meg úgy ánblokk, hány '80-as években működő Heavy Metal banda életművét ismered, hogy ennyire kollektívnek tartod a szintetizátor használatát?

Annyiét, ahány Pearl Jam-lemezt életedben végighallgattál.

Metalucifer írta:A legtöbb Metal banda ebben az évtizedben nem a pénzért zenélt, és nem is követtek trendeket, mert ha így tettek volna,akkor a 90-esévek elején átnyergeltek volna arra az okádék grundge-ra.

Talán bizony nem nyergeltek át? Very Happy Ha jól tévedek, több nagy metálikon is megcsinálta akkoriban a maga grunge-lemezét. (Mellesleg így írják helyen, nem grundge-nak. Okádéknak persze nevezheted, csak semmi értelme. Ahogy annak sem volt a jelek szerint, hogy udvariasságból beírtam a "no offence"-t és elhelyeztem egy smiley-t.)

Metalucifer írta:Bár most meg gondolom jössz majd azzal, amivel anno a geekz fórumján is, hogy az igazi heavy Metal Jimi Hendrix, meg a Steppenwolf...

Speciel nem ezzel "jöttem", a jelek szerint már akkor is komoly gondjait voltak a szövegértéssel. (Többieknek: a "heavy metal" kifejezés eredetéről és értelméről esett szó annak idején a geekz fórumán, így jöttek képbe az említett előadók.)

Metalucifer írta:jaj, kár volt erre a fórumra regelni.

Bízom benne, hogy egyszer rátalálsz arra a fórumra, ahol mindenki szakasztott ugyanazt gondolja mindenről, amit te. Talán kicsit unalmas lesz, de sebaj, legalább majd nem kell érvelni. Igaz, emberkedésre is kevesebb úgy a lehetőség, dehát valamit valamiért...

sepi

sepi
Admin

GyZ írta: A power metállal nagyon vigyázni kell, nehogy az ember lelkes live fantasy rajongóvá váljon, mint a boorman. Smile
Nagyon szépen összefoglalta ezt ez a rövid dalocska:

http://prizmafolyoirat.com

boorman

boorman

sepi írta:
boorman írta:
GyZ írta:Nem tudom ezt ismeritek-e, nálam ez jeleníti meg a legit LÁZADJG*CI!! metálérzést a '80-asokból

Hát ez az. Sad A nyolcvanas években már nem is akart lázadni a metál, arra ott volt a punk.

Akkor a nyolcvanas években született trash/death/black metál az mi?

Leginkább underground, nem? Rolling Eyes A populáris metálhoz, amiről én beszélek, nem sok közük van, ahogy a topik is a popzenéről szól, nem az egzotikus vadhajtásokról. De ha te is meg akarsz sértődni ok nélkül, csak bátran, ma én vagyok a bálanya. Very Happy

GyZ

GyZ

sepi írta:
GyZ írta: A power metállal nagyon vigyázni kell, nehogy az ember lelkes live fantasy rajongóvá váljon, mint a boorman. Smile
Nagyon szépen összefoglalta ezt ez a rövid dalocska:


'80s Synthpop, Soft Rock, meg bármi az érából  - Page 2 5b8lxx

Dude, what?

http://noiseshaft.blogspot.com

boorman

boorman

OFF

boorman: (magának) A félreértés egyértelmű, de én nem fogok magyarázkodni.

ON

sepi

sepi
Admin

boorman írta:
Leginkább underground, nem? Rolling Eyes A populáris metálhoz, amiről én beszélek, nem sok közük van, ahogy a topik is a popzenéről szól, nem az egzotikus vadhajtásokról. De ha te is meg akarsz sértődni ok nélkül, csak bátran, ma én vagyok a bálanya. Very Happy

A topiknak az a neve nekije, hogy "'80s Synthpop, Soft Rock, meg bármi az érából" (kiemelés tőlem), ebből hol következik, hogy popzenéről szól?
A további félreértések elkerülése végett vegyed figyelembe, hogy a metál gyűjtőfogalom, aminek csak icipicike szeletkéje az általad kifogásolt hajlakkos popperkedés, ne általánosítsad ki. (btw a nyolcvanas évek végére már a Metallica is felkerült a toplistákra meg Grammy-jelölést is kapott, pedig még thrasht toltak, ennyit a kategorikus "ez mind underground"-ról.)






http://prizmafolyoirat.com

boorman

boorman

sepi írta:A topiknak az a neve nekije, hogy "'80s Synthpop, Soft Rock, meg bármi az érából" (kiemelés tőlem), ebből hol következik, hogy popzenéről szól?
A további félreértések elkerülése végett vegyed figyelembe, hogy a metál gyűjtőfogalom, aminek csak icipicike szeletkéje az általad kifogásolt hajlakkos popperkedés, ne általánosítsad ki. (btw a nyolcvanas évek végére már a Metallica is felkerült a toplistákra meg Grammy-jelölést is kapott, pedig még thrasht toltak, ennyit a kategorikus "ez mind underground"-ról.)

"'80s Synthpop, Soft Rock, meg bármi az érából" - kiemelés tőlem. De ha már szőrözni akarunk, egyikünknek sincs igaza, mert "minden egyformán popzene", ami boltokba kerül. Szerintem érthető volt a diskurzus, legalábbis az, akinek válaszoltam (GyZ), értette, miről van szó.

A félreértéshez pedig kellett valaki, aki mindent sértésnek vesz, ami eltér a véleményétől, és első indulatra előrántja az évekkel ezelőtti (vélt) sérelmeit is. Ezt pedig Te vedd figyelembe.

Kategorikus kijelentések ügyében viszont minden tanácsod megfogadom, nálad jobban kevesen értenek a témához. Very Happy Wink

(A Metallica azonos című albuma 1991-es. Ez előtt is lehettek népszerűek, de nem voltak a mainstreamben, és ezt nem én mondom, hanem a rajongóik többsége, meg a média.)

sepi

sepi
Admin

Nem értem, mit jelent a kiemelésd scratch

"minden egyformán popzene", ami boltokba kerül."
Te most melyik értelmét használod a szónak? Popzene,ami nem komolyzene, popzene, mint mainstream zene, etc? Az említett (tényleg underground) black/death cuccok egy része csak nagyon limitáltan került boltokba (vagy még annyira se), John Cage-et viszont bizonyára lehetett kapni.


A rajongó(k többsége) mint olyan mióta számít megbízható forrásnak? Nevükbe' is benne van, hogy rajong --> elfogult--> ha éppen ciki mainstreamnek lenni, akkor tagadni fogja, amíg csak lehet.
Az viszont elég objektív mainstream-mérő. hogy az 1988-as ...And Justice for All album hatodik helyig jutott a Billboardon és jelölték Grammy-re. A Fekete album még nagyobb siker volt, igen, de ettől még a hatodik legjobban fogyó albumnak lenni is elég mainstream, vagy ha ez nem, akkor mi?

Sérelmeitek engemet nem érdekelnek, semmi közöm nincsen hozzá, a megjegyzésed pedig félreérthető volt, mert Metalucifer és is félreértettem, ammeg nem érv, hogy nem is nekünk szólt, mer ez fórum, nem cset.[quote]

http://prizmafolyoirat.com

boorman

boorman

Már megint ez a kibaszott szőrözés! Evil or Very Mad Mad Exclamation

sepi írta:Nem értem, mit jelent a kiemelésd scratch

Azt jelenti, hogy a topik főprofilja nem az, amit te kiemeltél, illetve ha esetleg nincs ún. főprofil, akkor a mainstream cucc legalább annyira fontos összetevő, mint a neszenektek-alapon odavetett "meg minden más".

sepi írta:"minden egyformán popzene", ami boltokba kerül."
Te most melyik értelmét használod a szónak? Popzene,ami nem komolyzene, popzene, mint mainstream zene, etc? Az említett (tényleg underground) black/death cuccok egy része csak nagyon limitáltan került boltokba (vagy még annyira se), John Cage-et viszont bizonyára lehetett kapni.

Hát ez az, hogy melyik értelmét használjuk a szónak! Mi a popzene? Hát kb. ami nem komolyzene, legtágabb értelemben. De ugyanúgy jelenti a mainstream könnyűzenét is, ami a nagyobb hallgatottságú rádiókban hallható. Volt a nyolcvanas években ezekben a rádiókban Metallica vagy death metal? Nem igazán. Hajmetál viszont volt! Erről beszéltem, ez a gyökere a félreértett mondatnak is, ld. az előzményeit. De ha tényleg követnéd a topikot, nem csak kötözködnél, biztosan feltűnt volna. Neutral

sepi írta:A rajongó(k többsége) mint olyan mióta számít megbízható forrásnak?

Erről MetaLucifert kérdezd, ő nem volt hajlandó már a geekz-en sem elfogadni, hogy a heavy metal "hivatalosan" nem azzal azonos, amit ő annak gondol.

sepi írta:Az viszont elég objektív mainstream-mérő. hogy az 1988-as ...And Justice for All album hatodik helyig jutott a Billboardon és jelölték Grammy-re. A Fekete album még nagyobb siker volt, igen, de ettől még a hatodik legjobban fogyó albumnak lenni is elég mainstream, vagy ha ez nem, akkor mi?

Hát az, ha egyszercsak a háztartásbeliek is észreveszik, hogy van a világon olyan, hogy Metallica, plusz a média is rákattan (ezt már említettem, ügyesen átsiklottál felette). Pár random idézet a Metallica+mainstream gugli-eredményeiből:

Before 1991, Metallica were merely a very successful metal band. Coming out of the Los Angeles metal scene, the foursome became one of the “big four” thrash bands of the ’80s – thanks to constant touring and beloved albums like Ride the Lightning and Master of Puppets. James Hetfield and company even scored a hit in 1989 with “One,” thanks in part to its popular MTV video. But that was nothing compared to what was to come.

On this day in 1991, their “black” album would debut at #1 on the U.S. charts. Enter Metallica.

Mainstream popularity and legend came from the self-titled Metallica album, better known as The Black Album. “Enter Sandman” was the first single and became both a smash hit and perhaps the best known single of Metallica’s library. “The Unforgiven,” “Sad but True,” and “Nothing Else Matters” were all hits and the Black Album debuted at No.1 and would eventually go to 15-times platinum. A massive year-and-a-half tour followed the Black Album, including a co-headlining tour with Guns-n-Roses. Metallica vaulted themselves to the absolute top of the metal world with the tour and album. The tour and album made Metallica tickets the top prize in music.

Ez a közkedvelt wikiről van:

Metallica achieved substantial commercial success with their eponymous fifth album (also known as The Black Album), which debuted at number one on the Billboard 200. With this release the band expanded its musical direction resulting in an album that appealed to a more mainstream audience.

Az ún. szakíróknak sem hiszel? Question Question Question
(Ha ezek után is ragaszkodsz hozzá, hogy a Metallica a Black Album előtt több volt egy sokra hivatott, feltörekvő, de alapvetően a nagy áttörés előtt álló (kult)zenekarnál, akkor kénytelen leszek összekaparni pár jelentéktelen és/vagy hipergáz zenekart, amit jelöltek Grammy-re és a lemeze megjárta a Billboardot. Szívesen kihagynám ezt a kört, de ha kívánod, sor kerülhet rá.)

sepi írta:ez fórum, nem cset.

Igazad van! Nem kéne megtanulnod végre fórumozni? Komolyan kérdem. Neutral A fórum lényege nem az, hogy belekötsz az élő fába is, akár van rá okod, akár nincs, ez inkább a politikai cikkírás és kommentelés profilja.

S U M M A

Végigpörgettem a topikot. Alapvetően GyZ és boorman diskurzusából áll, akik folyamatosan egymásnak felelgetnek (pontosabban: Zotika folyton megszólít engem, én pedig válaszolok nekik), mindenki más csak 1-1 videót linkel be, tisztelet a kivételnek. Egy párbeszédbe bele lehet folyni egy fórumon, ofkorsz, de miután én sem Metalucifer, sem a te posztjaidra nem reagáltam, ez a tömeges sértődésroham kicsit idegesítő és nehezen indokolható*. Amikor GyZ posztjára válaszoltam, még csak a konkrét szám se került szóba, kizárólag az ő LÁZADJGECIs megjegyzése! Ez talán felhívás volt keringőre? Mad Nem hinném. Amikor pedig körülírtam, mi az, ami szerintem gáz a korabeli mainstream metálban (vonatkozó idézet GyZ-től: "Ez klasszikus hónaljszőrzetmetál. Csak hallga' a harmóniákat, 'Rocky eddz a Katedrálisban' fíling az egész végig."), akkor megkaptam a pofámba, hogy így meg úgy vagyok fasz, és egyébként is, volt akkoriban death metal is.

Hát talán aki belekotyog mások diskurzusába, legyen az fórumon, cseten, csőpostán, faliújságon vagy bárhol, vegye már a fáradságot, hogy az összefüggésekre tekintettel teszi közzé a beböfögéseit!

Tetszik vagy sem: t i b a s z t á t o k e l . Lehet mentegetni a szitut, ld. törzsanyag, együttdolgoztunk, szóbankértemengedélyt, akkormégszabadottplagizálni, azegyetemtehetróla etc., de a tények makacs dolgok: nem minden egyes zenekarról volt szó, amelyik gitárt is használt a nyolcvanas években és nem az volt a cél, hogy bárki is megsértődjön. Aki ezt a két dolgot nem képes megérteni, az tőlem ki is nyalhatja, de azt jobban teszi, ha mihamarabb lemászik a netről, mert még sok kellemetlen élménye lesz a jövőben.

*Az már csak hab a tortán, hogy éreztem a veszélyt, ezért (mint már említettem) direkt odatettem a 'no offence' jelzést meg egy mosolygós smiley-t a megjegyzésemhez, nehogy már bárki is megsértődjön. Persze sokra megyek az ilyen udvariassági körökkel, ha valaki direkt arra utazik, hogy megsértődhessen, ugye? Valaki más pedig inkább örömmel relativizálja addig az összefüggéseket, amíg úgy tűnhet, mintha igaza lenne, pedig valójában semmi más célja nincs az egésszel, csak a trollkodás.



Részemről a "vita" ezzel lezárva.

sepi

sepi
Admin

Ezt mér én kaptam, nem én sértődtem meg Sad

Az mér belekötés, ha nem értek veled egyet és ennek hangot is adok, kötsög? Összevissza irkász itt mindenfélét, oszt hagyjam rád?

Volt-e mainstream a thrashmetál (és vele együtt a Metallica) a nyolcvanas években kérdésre pedig szintén válaszol a közkedvelt wiki:
"
Thrash metal:
Mainstream popularity: Underground in early 1980s, with a gradual rise in popularity until peaking at mainstream levels in late 1980s and early 1990s, and then a gradual decline until being effectively underground in mid 1990s. Moderate resurgence in mid 2000s."

Hogy micsoda egy kibaszott hisztérika vagy te lol!

(edit: én is visszapörgettem a topikot, a deathmetálos kérdésre beszélgetőpartnered, GyZ is hozzáfűzte, hogy jogos. most akkor már ő sem érti, mit szeretne kicsi lelked?)


http://prizmafolyoirat.com

boorman

boorman

Meghallgattam a Flash and Pan-, a Fifth Angel- és Riot-számokat. Az első tetszett a legjobban, bár szerintem semmi köze a Spencer-Hill filmekhez, és bizony erősen le kellett volna spórolni belőle a korszak manírjait, hogy igazán bejöjjön. Ezzel együtt jó nóta, ami továbbra sem tett fanné. Smile
Ami a másik kettőt illeti, olcsó húzás lenne okádéknak minősíteni őket, de ez sajnos nem áll módomban, mert egyik sem az, plusz értelmesebb is vagyok ennél a szintnél. Egyik sem a világom, de attól még nem rosszak, sőt. Az énektémák annyira nem jöttek be (főleg a Riot esetében), viszont a gitár és a dob elég jól húzott (a Fifth Angelnél még a basszust is meg kell említeni, külön tetszett).

sepi: Leszarom, akármit is írsz.

Ez pedig a Men At Work, amit már említettem. A Down Undert valszeg mindenki hallotta már, akinek van füle. A Who Can It Be Now már nem akkora sláger, viszont az a huncut szaxofon szinte ellenállhatatlanná teszi. Razz Valószínűleg nem kicsit tett jót ennek a zenekarnak, hogy nem amcsik, hanem ausztrálok. Smile





Ez pedig alapvetés. lol!

GyZ

GyZ

A "Down Under" olyan nekem, mint valami kicsit bátortalan Bobmerli és Laid Back keverék, aranyos, de nem csinál velem csemmiccsenem. Olyan, mint dögleni egy jakuzziban miközben kigyúrt kétméteres núbiai négerek legyeznek furcsa ingekben és öntik rám a mézestejet. Az akkordmenet és a hangsz(a)(e)relési metodika mindent megjelenít, ami viszont szerintem gagyi a nyolcvanasokban. Már csak az az alamuszi kalimba-dob hiányzott volna - dudettkonga, biaccs!! - hogy idegösszeomoljak. Egyébként ezt nem azért mondom, mert te linkelted. Beláthatod, hogy az alapgrúv totál fehéroroszpopfeszt'.

A "Who can at be"-ben a szakszofon szerintem is szuper, sőt az egész nótát sokkal jobbnak ítélem meg mint az előzőt. Ez egy legit kompozíciónak hangzik, amit tényleg ŐK találtak ki, és nem egy nyomvadék evergreen akkordprogressziót erőszakoltak meg. Tetszett.

Sajna a Family Guy videó "embedding disabled by request", doktor. Nyomassad újra majd.


http://noiseshaft.blogspot.com

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 3 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Similar topics

-

» 30 Rock (NBC)

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.