Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Egy film, egy mondat

+2
scorsesefan
wurlitzer
6 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Egy film, egy mondat Empty Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 12:53 pm

wurlitzer



Vegyetek részt 2012 legígéretesebb új vállalkozásában! tegnap hirdettem meg a játszóteremen (wurlitzer.tumblr.com), és már egész sok frappáns megfejtés érkezett. csekkoljátok. Ez a filmkritika új, közösségi alapú változata lesz, mindenki beküld egy lehetőleg jól hangzó rövid, egymondatos itéletet, dicséretet, szidást, én pedig azokat névvel ellátva felrakom egy csodálatos, nagyfelbontású képre a filmből. tök unalmas, hogy csak ajnározó, kiragadott mondatok vannak a plakátokon, ezen fogunk változtatni, remélhetőleg közös erővel!

Gladiator, Alien 3, Fantasztikus róka úr, ezekhez várom a kinyilatkoztatásokat. hétfőn megcsinálom az oldalt a három képpel valamint jön három új filmcím, és meglátjuk, beindul- ez a dolog.

2Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 2:42 pm

scorsesefan

scorsesefan

Alien 3 - "A végén meghal a csaj!" Very Happy

3Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 2:51 pm

boorman

boorman

Gladiátor - "Az Akadémia fejlődik: a csúnya betegségek után már az is Oscart ér, ha szakállas ember gabonát simogat."

4Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 2:51 pm

wurlitzer



scorsesefan, ez kurvajó! ilyenekre várok és még sokat, sokat Smile

5Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 2:53 pm

sepi

sepi
Admin

boorman írta:Gladiátor - "Az Akadémia fejlődik: a csúnya betegségek után már az is Oscart ér, ha szakállas ember gabonát simogat."

OFF
találós kérdés: melyik az a híres filmrendező, akinek visszatérő szerzői kézjegye a gabona és fűsimogatás?

http://prizmafolyoirat.com

6Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 2:54 pm

wurlitzer



boorman, ez is biztos megy a képre! ha megbocsátasz, rövidek kellenek, hogy minél több kiférjen, ezért "oscart ér, ha szakállas ember gabonát simogat" lesz belőle.

7Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 2:55 pm

wurlitzer



malick?

sepi, híres akarsz lenni? te is küldj mondatot!

8Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 3:09 pm

boorman

boorman

wurlitzer írta:boorman, ez is biztos megy a képre! ha megbocsátasz, rövidek kellenek, hogy minél több kiférjen, ezért "oscart ér, ha szakállas ember gabonát simogat" lesz belőle.

Megtisztelsz. Smile

sepi írta:OFF
találós kérdés: melyik az a híres filmrendező, akinek visszatérő szerzői kézjegye a gabona és fűsimogatás?

Taníts!

9Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 3:12 pm

sepi

sepi
Admin

wurli megfejtette, ezzel is bizonyítva, hogy valóban ő írta róla a portrét és nem schmittelte

http://prizmafolyoirat.com

10Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 3:21 pm

boorman

boorman

Malick nyilván jó megfejtés, de azt hittem, "klasszikusabb" arcok is szóba jöhetnek, John Ford vagy ilyesmi.

11Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 3:26 pm

wurlitzer



ez izgalmas! tudsz mondani konkrét filmet Fordtól, amelyben gabonamező van emberrel?

12Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 3:28 pm

sepi

sepi
Admin

Malick nyilván jó megfejtés, de azt hittem, "klasszikusabb" arcok is szóba jöhetnek, John Ford vagy ilyesmi.

Igazából nem agyaltam azon, hogy több helyes megfejtés is lehet, én Malick-re gondoltam, oszt annyi Very Happy

http://prizmafolyoirat.com

13Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 3:36 pm

boorman

boorman

wurlitzer írta:ez izgalmas! tudsz mondani konkrét filmet Fordtól, amelyben gabonamező van emberrel?

Elsőre nem az ő világa, tény (az inkább a Death Valley), de a róla szóló doksik alapján beugrottak hasonló snittek. Nincs gabonás kép pl. az Érik a gyümölcsben? Vagy a beszédes című How Green Was My Valley-ben? (Egyiket se láttam, sajnos.)

14Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Szomb. Jún. 02, 2012 4:07 pm

wurlitzer



mindkettő régóta letöltve várja hogy megnézzem őket Sad

15Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Vas. Jún. 03, 2012 4:01 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Gladiátor - Lehetne grandiózusabb
Fantasztikus róka úr - Hip hop, jön a hipszter Vuk (vagy: Hip hop, jön Clooney, a hipszter Vuk)
Alien 3 - Majd meghal értetek vagy Áldozatot hoz a tar *

* bocs!

http://filmvilag.blog.hu/

16Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Hétf. Jún. 04, 2012 12:27 am

scorsesefan

scorsesefan

Gladiátor - "Vannak a filmben jó részek, és olyanok, amikben beszélgetnek."
Illetve, a saját vonalat folytatva - "A csávó meghal a végén."

Fantasztikus Róka Úr - "Ennek a filmnek az előzetesénél csak maga a film jobb!!!"
Illetve: "Akkor se lenne jobb, ha Scorsese rendezte volna. Csak véresebb."

(Utóbbiban személyes kedvencem tumblr-ről a: "nincs is benne Clooney!")

17Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Hétf. Jún. 04, 2012 10:10 am

boorman

boorman

Alien3 - "Mindig sejtettem, hogy Ripley szívéhez azért nagyon közel van a 8. utas."

18Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Kedd Jún. 05, 2012 9:50 pm

wurlitzer



Készen vannak a plakátok (nem vagyok egy grafikai génusz szkúzi), elindult az oldal:
csinaljunkplakatot.tumblr.com
Reklámozzátok, és már lehet is a három új filmen gondolkozni: Élet fája, Good Will Hunting, Mad Max.

19Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Kedd Jún. 05, 2012 10:20 pm

Thunderstick

Thunderstick

Good Will Hunting: A második rész jobb volt. Ez nyálas. De Affleck azért állat volt... a Fantomokban!

20Egy film, egy mondat Empty Re: Egy film, egy mondat Kedd Jún. 05, 2012 11:06 pm

boorman

boorman

Good Will Hunting: "Kellett volna egy mellékszál Will ritka betegségéről, és még a büfés is Oscart kap."

Mad Max: "Akkor még csak nem is sejtettük, hogy ez a film Mel cionisták elleni küzdelmének allegóriája."

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.