Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Körkérdés!

+7
manuva
scorsesefan
Balakin
Thunderstick
Mr. Scott Pilgrim
boorman
Beyonder
11 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down  Üzenet [4 / 6 oldal]

76Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Szer. Júl. 11, 2012 12:09 am

Beyonder

Beyonder
Admin

OZ
Drót
Maffiózók
Louie
South Park
Breaking Bad


http://filmvilag.blog.hu/

77Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Szer. Júl. 11, 2012 12:19 am

sepi

sepi
Admin

Breaking Bad, Sons of Anarchy, The Shield, South Park, Drót + itt lenne a Dexter is, ha nem olyan lenne az utóbbi pár évad, amilyen, illetve jó eséllyel a Deadwood és a Carnivale is, ha nem maradtak volna torzóban.

http://prizmafolyoirat.com

78Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 16, 2012 10:22 am

Thunderstick

Thunderstick

Kedvenc horrorjaitok?

79Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 16, 2012 10:26 am

Balakin

Balakin

az utóbbi időben nem vagyok nagy rajongója a műfajnak, de talán a The Thinget mondanám ( Carpenter féle természetesen).

http://balakin1.deviantart.com/

80Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 16, 2012 3:01 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Mártírok, Rosemary gyermeke, Ragyogás, Romero zombi trilógiája, Texasi láncfűrészes, Alien, Audition

http://filmvilag.blog.hu/

81Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 16, 2012 3:36 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Haute Tension, Profondo Rosso, Rosemary gyermeke, Az ördögűző, A légy, The Texas Chainsaw Massacre, The Thing, Videodrome

82Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 16, 2012 6:39 pm

scorsesefan

scorsesefan

Az ördögűző, A légy, Videodrome, A dolog, Alien, Az élőhalottak éjszakája, Evil Dead, A ragyogás.

83Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 23, 2012 2:21 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Kiről írnál ebben a sorozatban, ha felkérnének?

Erika Eleniak (Jó filmjére mondjuk nem nagyon emlékszem.)

http://filmvilag.blog.hu/

84Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 23, 2012 3:04 pm

wurlitzer



Jennifer Connelly Smile

egyébként meg Nadja a pitéből!

85Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 23, 2012 3:43 pm

manuva



Thunderstick írta:Kedvenc horrorjaitok?
Inside, Ragyogás, Romero első három zombifilmje, Videodrome, The Thing, Shaun of the Dead, Boncasztal, Ómen meg a korai Cronenbergek: Rabid, The Brood, Shivers.



Melyik azok az amerikai filmek szerintetek, amik a hatvanas évek végén vagy a hetvenes években készültek, és nagyon alulértékeltek, nem kapják meg az őket megillető figyelmet?

86Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 23, 2012 5:51 pm

boorman

boorman

Beyonder írta:(Jó filmjére mondjuk nem nagyon emlékszem.)

Az Úszó erőd ugyan nem eredeti, de jó.

Egyébként Sophie Marceau jut eszembe (pl. a Boldog húsvéti ünnepeket!-ben van 1-2 jó jelenete.)

wurli: Jennifer Connelly már volt a sorozatban, pont a Hot Spot miatt.

87Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 23, 2012 6:09 pm

wurlitzer



boorman: Így van! És ki írta? Surprised Cool

88Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 23, 2012 6:28 pm

scorsesefan

scorsesefan

Melleket tekintve a már említett Nadja, valamint Sharon Stone. Illetve aki nem vetkőzött (tehát így nem nagyon passzol a tematikába), de nagyon tetszett - Rachel Leigh Cook (a "ronda" csaj az A csaj nem jár egyedülből).

A hatvanas-hetvenes évekből amik eszembe jutnak azok nagyrészt megkapták azt az elismerést, figyelmet, amit szerintem megérdemelnek. Talán Friedkin Sorceror-ja jut eszembe, ami egy igen-igen jó film, de nagyon ritkán emlegetett csak. Az, hogy nagyon alulértékelt lenne talán túlzás.

89Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 23, 2012 7:04 pm

boorman

boorman

wurlitzer írta:boorman: Így van! És ki írta? Surprised Cool

Nem az a kérdés, hanem hogy kitumblizta-e... Shocked



A hozzászólást boorman összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 23, 2012 7:15 pm-kor.

90Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 23, 2012 7:15 pm

boorman

boorman

scorsesefan írta:Az, hogy nagyon alulértékelt lenne talán túlzás.

Ma már nem annyira alulértékelt, ez igaz, de azért még bőven van mit behoznia. (Jelzésértékű, hogy a mai napig nincs normális DVD-kiadása, csak egy fapados cucc sok-sok évvel ezelőttről, pedig már régóta ígérgetik a bluray-t, meg mindent.)

Pár alulértékelt (vagy nem a rangján értékelt) film a kérdéses időszakból:

Night Moves (Penn)
THX-1138 (Lucas)
Fekete vasárnap (Frankenheimer)
Zsarufrász (Rush)
A társaság (Flynn)
A hosszú búcsú (Altman)
Kaliforniai pókerparti (Altman)
A születésnap (Friedkin)
The Boys in the Band (Fiedkin)
Haláli meló (Friedkin)

Ezek persze jórészt kultfilmek (ma már), de vagy "nem illik" szeretni őket (pl. Zsarufrász), vagy önhibájukon kívül háttérbe szorultak (THX-1138). És még lehetne sorolni, sok ilyen akad (sajnos)...

91Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Hétf. Júl. 23, 2012 10:54 pm

scorsesefan

scorsesefan

A hosszú búcsút adom, a többit még nem láttam. Viszont a THX-ről azt gondoltam volna, hogy kellően ismert és elismert - itthon mintha valami díszdoboz féle is jelent volna meg belőle. Persze a Star Wars-hoz képest nyilván alulreprezentált (ilyen értelemben idekerülhetne akár a másik Lucas, az American Graffiti is, ami szerintem egy jó film egyébként).

92Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Kedd Júl. 24, 2012 8:43 am

boorman

boorman

scorsesefan írta:Viszont a THX-ről azt gondoltam volna, hogy kellően ismert és elismert - itthon mintha valami díszdoboz féle is jelent volna meg belőle. Persze a Star Wars-hoz képest nyilván alulreprezentált (ilyen értelemben idekerülhetne akár a másik Lucas, az American Graffiti is, ami szerintem egy jó film egyébként).

Idézem a (szerintem) tipikus és abszolút téves véleményt:

Művészkedő, monoton sci-fi az 1984 nyomdokain; a Csillagok háborúja ellenpólusa. Az orwelli jövőben stimuláló szerek tartják kordában a hangyatársadalom névtelen dolgozóit. THX-1138 (Duvall) megszegi az együttélés rigorózus szabályait, és menekülni kényszerül a rendszer robotrendőrei elől. Lucas első filmje, főiskolai vizsgamunkájának kibővített változata erős európai hatás alatt készült; és valóban: távolabb már nem is eshetne a hollywoodi formuláktól. Lucas és írótársa, Walter Murch vágó-hangmérnök nagy gondot fordít a jövő képi és hanghatásainak megtervezésére, de forgatókönyvük néhány jó ötlet után kipukkan, és lila ködben magára hagyja a közönséget. Nem egy jó film; nem véletlen, hogy nagyot bukott.

Persze, volt a THX-nek díszkiadása, de ez is tipikus Lucas-cucc volt: lecserélte a speciális effektusokat és újravágta a filmet, hogy lehúzza róla az utolsó utáni bőrt. Viszont az American Graffitivel ellentétben ezt a filmet nem jelölték Oscarra, nem ünnepelte a kritika, nem robbantott kasszát, nem adta gyakran a TV... A DVD-kiadás előtt még beszerezni se nagyon lehetett. Szerintem az elismertségével mindenképpen van gond, ha az ismertségével (hála a Star Wars-nak és az újrakiadásnak) nem is.

93Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Kedd Júl. 24, 2012 10:54 am

manuva



Szerintem egy remekmű a THX, de tényleg nem a történet fordulatossága a legnagyobb erőssége. A Sampon még olyan, amit kevesen ismernek, pedig megérdemelné, hogy többen.

Nem tudjátok, ennek a legvégén miből van az idézet?

94Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Kedd Júl. 24, 2012 10:59 am

manuva



Na meg a Kvintett Altmantól.

95Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Kedd Júl. 24, 2012 1:27 pm

boorman

boorman

manuva írta:Szerintem egy remekmű a THX, de tényleg nem a történet fordulatossága a legnagyobb erőssége.

Ez igaz, de szerintem nem is akart nagyon fordulatos lenni. Meg aztán a legtöbben azért nem szeretik, mert alig emlékeztet a SW-ra.

manuva írta:Na meg a Kvintett Altmantól.

Remekműnek nem mondanám, de sokkal jobb a hírénél. Altman az életműve nagyságához képest ritkán hibázott, a hetvenes években különösen keveset.

96Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Szer. Júl. 25, 2012 12:32 pm

boorman

boorman

Mai körkérdésünk (esetleg OFFunk):

Szerintetek az alábbi mondat mi a faszt jelent, és mégis miért jelenik meg a Facebook-oldalamon kedves emberek üzeneteként?

Yeşilçam unutulmaz yaa hala gülüyoruz

Annyit már tudok, hogy törökül van, és szó szerint valami nevetéssel kapcsolatos dologra utal, de egyébként passz.

A helyes megfejtéseket ugyanide várom. Jelige nincs.

97Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Szer. Júl. 25, 2012 1:56 pm

sepi

sepi
Admin

Azt írja, "vírus vagyok, ha rám kattintasz, elküldöm magam az összes ismerősödnek".

http://prizmafolyoirat.com

98Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Szer. Júl. 25, 2012 2:41 pm

boorman

boorman

sepi írta:Azt írja, "vírus vagyok, ha rám kattintasz, elküldöm magam az összes ismerősödnek".

Faszbukra beírna helyetted a vérus? Suspect

99Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Szer. Júl. 25, 2012 2:49 pm

sepi

sepi
Admin

Simán beír/posztol helyetted, ilyen már tök régóta van. Aztán meg kérdheted a sok bocsánatot, hogy nem is te pakoltad teli minden ismerősöd falát ezzel szarral manuálisan.
Ha kapsz egy ilyent a faladra, töröljed le azonnal és főleg ne kattints rá, mert akkor ciki leszel.

http://prizmafolyoirat.com

100Körkérdés! - Page 4 Empty Re: Körkérdés! Szer. Júl. 25, 2012 4:28 pm

boorman

boorman

sepi írta:Simán beír/posztol helyetted, ilyen már tök régóta van. Aztán meg kérdheted a sok bocsánatot, hogy nem is te pakoltad teli minden ismerősöd falát ezzel szarral manuálisan.
Ha kapsz egy ilyent a faladra, töröljed le azonnal és főleg ne kattints rá, mert akkor ciki leszel.

Nekem mindegy, már így is ciki vagyok.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [4 / 6 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.