Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Mi készül? Hírek, infók, találgatások

+4
Mr. Scott Pilgrim
Beyonder
sepi
admin
8 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Go down  Üzenet [2 / 3 oldal]

26 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Kedd Május 01, 2012 8:25 pm

sepi

sepi
Admin

boorman írta:
Dinós-díbolós-biboldós, höhö. Embarassed

 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 184814_700b

http://prizmafolyoirat.com

27 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Vas. Május 06, 2012 12:18 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

James Cameron lenyilatkozta, hogy most szarik minden egyéb projektre, és csinál még 2-3 részt az Avatarhoz, mert "azzal mindent el tud mondani, amit el akar". Cameron bekaphatja. És lepasszolhatná a Battle Angelt valaki olyannak, akit még a történetmesélés is érdekel, nem csak a technika, és nem a hordónyi pénz motiválja.

28 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Vas. Május 06, 2012 1:48 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Tudod milyen sokba kerül egy mélytengeri merülés (saját fejlesztésű cuccokkal)? Új projektet indítani kockázatos, ellenben az Avatar 2,3,4 biztos pénzt jelent. Neutral

http://filmvilag.blog.hu/

29 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Vas. Május 06, 2012 1:49 pm

wurlitzer



a technika igen, de nehezen tudom elképzelni, hogy cameront a pénz is motiválná. több lehet neki, mint dagobert bácsinak. inkább a megalomániája, hogy akkora látványt hozzon össze mint még senki más. sok sikert neki, de ebben a buliba én nem fogok elmenni.

30 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Vas. Május 06, 2012 1:54 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

wurlitzer írta:a technika igen, de nehezen tudom elképzelni, hogy cameront a pénz is motiválná. több lehet neki, mint dagobert bácsinak. inkább a megalomániája, hogy akkora látványt hozzon össze mint még senki más. sok sikert neki, de ebben a buliba én nem fogok elmenni.

Szóval megtagadod, hogy megnézd és kritikát írj róla? Very Happy

http://filmvilag.blog.hu/

31 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Vas. Május 06, 2012 1:55 pm

wurlitzer



igen! én avatart soha nem fogok nézni!

32 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Csüt. Május 10, 2012 7:13 pm

sepi

sepi
Admin

http://prizmafolyoirat.com

33 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Pént. Május 11, 2012 10:24 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Érdekelne. De mitől merész az ötlet?

http://filmvilag.blog.hu/

34 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Pént. Május 11, 2012 10:29 am

sepi

sepi
Admin

Nem az ötlet a merész, hanem ez a szem-szájnak ingere all-star fanservice vállalás. Waits, Nick Cave, rókauras animátor, Jim Henson Co., belóbálta a mézesmadzagot rendesen.

http://prizmafolyoirat.com

35 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Hétf. Május 14, 2012 8:52 pm

sepi

sepi
Admin

http://prizmafolyoirat.com

36 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Szomb. Május 19, 2012 3:52 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

van itt ez az elég jó poszt a Warner-DC helyzetről, én meg kommentben kifejtettem, hogy mit kezdenék a jogokkal, bemásolom ide is, hátha valamelyikőtöknek van ismerőse a Warner vezetésénél Very Happy
Egyébként játszunk fantázia filmstúdió managert, hogyan csinálnám én meg "ellenAvengersként" a JLA-t:
Man of Steel után, meg a harmadik Nolan Batman után rebootolnám a teljes Univerzumot. Radikális változások lennének. Először is, Batman középkorú lenne, és főleg igazi mizantróp, ráadásul komor lenne ugyan, de a fekete humor végig jellemezné a karaktert, szóval nem hasonlítana a Nolan filmekhez, Batman egy tökös, régi vágású figura lenne, aki előbb eltöri az ujjad, aztán kérdez, utálná magát, de mindenki mást mégjobban. A projektre ráállítanám Martin McDonaghot, írná és rendezné, Batman meg mondjuk Josh Brolin lenne. Ezt így három filmen keresztül, aztán a negyedik egyfajta átmenet lenne a régi (Bruce Wayne) és az új (Terry McGinnis) Batman közt, az idős, már visszavonult Bruce Wayne mentorként jelenne meg a filmben, a film pedig felvezetne egy új trilógiát, amiben a Batman Beyondból ismert csúcstechnológiás modernizált Batmant vezetné fel.
Supermant teljesen átformálnám. Eleve ott a gond, hogy az álcája csak egy tincs, meg egy szemüveg. A kosztüm mellőzné a palástot, a cucca ráfeszülő bőrcumó lenne, és végre valami szemkötő is lenne az arcán, ami legalább valamennyire takarja az arcát. Tragikus hős lenne, aki folyton gyötörné magát, hogy bár a világot folyton megmenti, azokat, akiket a legjobban szeret, sosem tudja megmenteni. Lenne itt Földi szülők halála, meg mindenféle. Színésznek mondjuk Ryan Goslingot próbálnám meggyőzni, nem lenne egyszerű, de ő tökéletes lenne erre a "súlyos terheket cipelő, önostorozó" karakterhez, még szóba jöhetne Ewan McGregor, de akár Jake Gyllenhaal karrierje is főnixként emelkedhetne fel ezzel. A projekt élére Duncan Jonest helyezném.
Ezután jönne a Wonder Woman. Korábban volt szó róla, szóval Nicolas Winding Refn rendezné, és ahogy már korábban megemlítette, Christina Hendricks lenne a Csodanő. Szerintem tudna adni mélységet a karakterének.
Majd jönne a Flash, színésznek Robert Sheehant dobnám be, akit már bevezetnék az előzményfilmekben (mindháromban feltűnne pár percre), és a másik McDonagh, John Michael írná és rendezné. A legoldottabb, legvidámabb film lenne az Univerzumban, Flash igazi hülyegyerek lenne, de egyben ellentmondásos is (mint Gleeson karatere a The Guardban, csak fiatalabb, lazább kiadásban), amolyan nem tudod eldönteni, hogy zseni, vagy teljesen ostoba.
Ezután jönne a Justice League film, amit Guillermo Del Toro rendezne, és itt ismernék meg nézők a Zöld Lámpást (akit Idris Elba játszana), aki az egész Igazság ligájának a szellemi atyja lenne, és egyben a legmagabiztosabb és érettebb karakter lenne, amolyan igazi vezér és pszichológus egyszerre, aki a sok különböző, összeférhetetlen figurát összefogná, és egységgé kovácsolná.

37 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Szomb. Május 19, 2012 7:38 pm

Balakin

Balakin

Amiket írsz azok borzalmasak és csak valami alternatív, kiskiadós minisorozatnak lehetne az alapja.
Pont azt kéne már belátni végre, hogy az elmúlt évtizedek szuperhősfilm készítési gyakorlata egy baszomnagy hülyeség volt és a Marvel csinálta jól.
Nem lehet mindenkinek megfelelni, de ha már licenszkarakterekhez nyúl az ember, akkor kezelje helyén őket és ne úgy próbáljon meg pénzt csinálni belőle, hogy rászabadít valami hozzá nem értő író/rendezőt, akinek köze nincs a műfajhoz (pl: Mario Puzzonak lövése nem volt Supermanről, Donnerék át is írták a script nagy részét).
Születtek jó filmek persze így is de valahol mind megerőszakolta az alapműveket és a MArvel studiosnak sikerült megcsinálnia azt, hogy a rajongók és a laikusok is elégedettek lettek.
Vagy kicsit egyszerűbben fogalmazva: ha nem érted a képregények és a karaktereik működési elvét akkor ne csinálj képregényfilmet!
Aki olvas képregényeket évek óta az nem csak azt tudja, hogy kedden milyen színű alsónadrágot hord Aquaman, hanem általában érti is mitől olyan az adott hős amilyen.

Amiket te felsorolsz meg amik a cikkben is vannak (Nick Cage-es Batman és feka autószerelős Batman Year one) ... god help us all....

Mindenek felett pedig: A Warner inkább ne erőlködjön valaki pedig adjon pénzt Finchernek meg Powellnek, hogy befejezzék végre a The Goon-t.

szerk. megint:
- sötét, idősebb, nem annyira vicces: ezek az alapelvek már veszélybe sodorták magát az iparágat a tengerentúlon egyszer.
-minek kell mindig eredetsztori? Akciófilmekben is ha van egy csapat, nem csinálnak külön mindenkinek filmet. Robbantsanak egy tökös JLA filmmel, bele az arcba, használják ki, hogy mekkora ikonok vannak, még az Avengersnél is nagyobb léptékű akciókkal és ha bejött akkor bombázzanak meg a "spin off" filmekkel!
- egy komment "rhogy pizsamás akciófilm helyett mernek-e valamiféle sötét, sci-fista, világzabálós űreposz-ruhát a JLA-ra aggatni"
Ez már nem JLA lenne bazdmeg! (igen, dühös geek-fanboy vagyok Very Happy ) lásd: Frank Miller: Spirit

http://balakin1.deviantart.com/

38 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Vas. Május 20, 2012 11:39 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Pilgrim feltalálta a hipster szuperhősöket. Very Happy

A DC-filmek szerintem soha nem lesznek olyan népszerűek, mint a Marvel-adaptációk, aminek baromi egyszerű oka van: a Marvel-hősök izgalmasabbak, érdekesebbek, emberibbek. A DC nagy tragédiája, hogy a legrégebbi karakterük, akivel mindenki azonosítja őket (Superman), történetesen a legunalmasabb is. Többek közt azért, mert túl erős. Batmanben van fantázia, ő viszont egy két lábon járó paradoxon. Mivel nincs szuperképessége ezért a realista megközelítés jobban illene hozzá (lásd Nolan-filmek), de egy realista környezetben elég viccesen néz ki egy bőrruhás, denevérfüles csávó.

http://filmvilag.blog.hu/

39 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Vas. Május 20, 2012 12:18 pm

Balakin

Balakin

Pedig lehet mindegyikkel jó sztorit csinálni csak hozzáértő, jó írók kellenek.
Nolan Batmanével annyi a bajom amúgy (azon felül, hogy a filmek meglennének Batman nélkül is), hogy Batman a világ legjobb detektívje, nem csak egy high-tech ninja. A JLAben se a kütyüi meg a reszelős hangja miatt van helye, hanem mert egyszerűen ő a legokosabb.

http://balakin1.deviantart.com/

40 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Vas. Május 20, 2012 1:40 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

én tökre bírnám, ha ilyen lenne a JLA Very Happy meg így épülne fel. mondjuk a képregényekben sokkal kevésbé vagyok jártas, mint ti (amolyan kocaolvasó vagyok, ismergetem, olvasgatom, de azért geeknek nem mondanám magam)

viszont nekem az Avengers előzményfilmekkel az volt a bajom, hogy túlságosan hasonlóak voltak, mindegyik "tipikus Marvel film" volt, és éppen ezért az Iron Manen kívül egyik sem volt maradandó élmény. azt nem vitatom, hogy hűek voltak az alapanyaghoz, de attól még filmként jobb esetben is csak közepesek voltak nekem. meg mindegyiken végig rajta volt a kis "Hamarorsan..." post it cetli. én jobban örülnék, ha a Warner is nem nyírná ennyire fazonra a DC filmeket, és olyan rendezőket bíz majd meg, akiknek egyéni látásmódja, újszerű ötletei vannak. hosszú távon nagyon unalmas lesz ez a "tipikus szuperhősmozi" dolog.

mondjuk most eléggé bízom a Hagyában, meg a Vasember 3-ban, Edgar Wright és Shane Black stílusa elég karakteres ahhoz, hogy valami különlegeset alkossanak az alapanyagból, közepesnél jobbat. Edgar Wright már a Scott Pilgrimmel is bizonyította nálam, hogy tud úgy képregényt adaptálni, hogy az hű maradjon az alapanyaghoz, és annak erényeit kidomborítsa, de közben saját, jól felismerhető stílusát is megőrizze, és a filmje "Edgar Wright film" maradjon.

41 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Vas. Május 20, 2012 3:02 pm

Balakin

Balakin

Ha ilyen jellegű csapatfelépítést akarsz akkor ne a két nagy háza táján keresgélj hanem kisebb kiadóknál, Alan Moore, Warren Ellis, Ed Brubaker stb. cuccait nézegesd.
A Scott Pilgrim film az...érdekes...bírom, meg fasza, meg egyedi de egy idő után elfárad. Mondjuk a végére azért feléled némileg de nemtom, kicsit lehetett volna jobb is ( a képregényeket olvastam mind). Ja és Cera sztem szar. Scott király arc Cera meg csak egy vinnyogó buzi Rolling Eyes
Marvel mozik: én se azt modntam ,hogy világmegváltó alkotások, de ügyesen megtalálták az egyensúlyt ellentétben a Warner szinte bármelyik próbálkozásával.

http://balakin1.deviantart.com/

42 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Hétf. Május 21, 2012 11:47 am

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

43 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Hétf. Május 21, 2012 12:25 pm

Balakin

Balakin

Vaughn-al, Blackel meg Wrightal egyetértek, működne, a többivel nem annyira.
Előzőhöz visszatérve: eszembe jutott, hogy ajánljam neked Mark Waid és Alex Ross Kingdome Come-ját. Öreg hősök, morgós öreg Batman és rá lehet élvezni Alex Ross festett stílusára. Viszont nagyon szépen szembeállítja a golden age (nem is JLA hanem JSA van itt vigyázat!) és a modern, 90es évekre hajazó hősöket.
halozsak.hu-n fennvan magyarul (1-2 éve olvastam utoljára de eléggé bejött).

http://balakin1.deviantart.com/

44 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Hétf. Május 21, 2012 2:12 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Balakin írta:
Előzőhöz visszatérve: eszembe jutott, hogy ajánljam neked Mark Waid és Alex Ross Kingdome Come-ját. Öreg hősök, morgós öreg Batman és rá lehet élvezni Alex Ross festett stílusára. Viszont nagyon szépen szembeállítja a golden age (nem is JLA hanem JSA van itt vigyázat!) és a modern, 90es évekre hajazó hősöket.
halozsak.hu-n fennvan magyarul (1-2 éve olvastam utoljára de eléggé bejött).
mindjárt neki is ugrok, köszi Smile

45 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Hétf. Május 21, 2012 2:22 pm

Balakin

Balakin

nemtom JSA-t mennyire vágod, kérdezz nyugodtan ha valami nem tiszta (én anno nem vágtam amikor olvastam és Dr. Mid-nitera végig azt hittem, hogy Robin Very Happy meg a papról se tudtam kicsoda)

http://balakin1.deviantart.com/

46 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Csüt. Május 24, 2012 12:21 am

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Balakin írta:nemtom JSA-t mennyire vágod, kérdezz nyugodtan ha valami nem tiszta (én anno nem vágtam amikor olvastam és Dr. Mid-nitera végig azt hittem, hogy Robin Very Happy meg a papról se tudtam kicsoda)
wikipédián meglestem, elkezdtem olvasni, de hamar rájöttem, hogy felét a karaktereknek nem ismerem, szóval átböngészem előtte majd, meg utána olvasgatok a JSA tagoknak, aztán megint nekiugrok Smile

47 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Csüt. Május 24, 2012 12:56 am

Balakin

Balakin

szerintem nem para, én se ismertem amikor olvastam de azért a dramaturgia összeállt.
Irredeemable tűnik még neked valónak, pont ma jelent meg az utolsó rész. Bekattant Superman szerű forma tömegmészárlásba kezd, nem tudni miért, a társai meg nem tudnak mit csinálni vele (Waid írta ezt is). Jó cucc.

http://balakin1.deviantart.com/

48 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Csüt. Május 24, 2012 1:15 am

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Balakin írta:szerintem nem para, én se ismertem amikor olvastam de azért a dramaturgia összeállt.
Irredeemable tűnik még neked valónak, pont ma jelent meg az utolsó rész. Bekattant Superman szerű forma tömegmészárlásba kezd, nem tudni miért, a társai meg nem tudnak mit csinálni vele (Waid írta ezt is). Jó cucc.
köszi, bepróbálom azt is, érdekesen hangzik Smile (ezt a beszélgetést szerintem folytassuk majd a képregény topikban, mert itt rövidesen seggbe leszünk rúgva az offolásért, és joggal Very Happy )

49 Mi készül? Hírek, infók, találgatások - Page 2 Empty Re: Mi készül? Hírek, infók, találgatások Csüt. Május 24, 2012 10:18 am

Balakin

Balakin

igen. ez már nekem is eszembe jutott Very Happy

http://balakin1.deviantart.com/

sepi

sepi
Admin

http://prizmafolyoirat.com

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 3 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.