Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Martin Scorsese

+4
sepi
scorsesefan
boorman
admin
8 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Martin Scorsese Empty Martin Scorsese Kedd Márc. 20, 2012 2:40 pm

admin



Szeretjük?

2Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Kedd Márc. 20, 2012 3:00 pm

boorman

boorman

Majd nem, mi?!

3Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Szer. Márc. 21, 2012 1:41 am

scorsesefan

scorsesefan

Ez egy jó topic, tetszik. Lehet a Taxisofőr, a Dühöngő bika vagy a Nagymenők rendezőjét nem szeretni?

Az öregedéséről mondjuk lehet érdekeseket elmélkedni - szerintem igen korrekt filmeket csinál még mindig, érti még a csíziót, de öregszik, ez tény, nem várom tűkön ülve az újabb filmjeit. Pedig az Oscar megvan, már nem kell rajta "görcsölni"... Smile

4Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Szer. Márc. 21, 2012 1:59 am

sepi

sepi
Admin

Az nagyon ciki, ha Az ártatlanság korát soha nem tudtam végignézni?

http://prizmafolyoirat.com

5Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Szer. Márc. 21, 2012 2:12 am

scorsesefan

scorsesefan

Gondolom nem, nekem személy szerint nincs vele bajom és nagyjából semmi nem ragadt meg bennem belőle.

6Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Szer. Márc. 21, 2012 2:44 am

Beyonder

Beyonder
Admin

scorsesefan írta:Ez egy jó topic, tetszik. Lehet a Taxisofőr, a Dühöngő bika vagy a Nagymenők rendezőjét nem szeretni?

Az öregedéséről mondjuk lehet érdekeseket elmélkedni - szerintem igen korrekt filmeket csinál még mindig, érti még a csíziót, de öregszik, ez tény, nem várom tűkön ülve az újabb filmjeit. Pedig az Oscar megvan, már nem kell rajta "görcsölni"... Smile

Spielberghez vagy Lucas-hoz képest jól öregedett meg Scorsese. Neki elhiszem, hogy pl. tényleg izgatja a 3D, mint új kifejezési forma, nem csak azért próbálta ki, mert most az a divat. Plusz: van akkora filmbuzi, mint Tarantino, ami nálam szintén jó pont.

http://filmvilag.blog.hu/

7Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Szer. Márc. 21, 2012 8:56 am

boorman

boorman

sepi írta:Az nagyon ciki, ha Az ártatlanság korát soha nem tudtam végignézni?

Szerintem sem ciki, azzal én is szenvedtem. (Ami főleg azért érdekes, mert a hasonszőrű, de kb. 20 évvel korábbi és jóval gyengébben fogadott Bogdanovich-filmet, a Daisy Millert kifejezetten szeretem. Meg a Napok romjait is. Furcsa dolgok ezek.)

Egyébként Beyondernek is igaza van. Marty papa alapvetően nagyon jó arc, de azért én örülnék neki, ha lenne annyira punk (a Clash szerepelt A komédia királyában!), mint Friedkin, De Palma, Coppola etc., és lemenne kutyába 1-2 film erejéig, azaz merészebb témákról forgatna low-budgetben.

8Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Pént. Márc. 23, 2012 5:53 pm

Móka

Móka

Kellemes újra fórumozni.


Láttátok mindannyian Scorsese "Big Shave" című '67-es rövidfilmjét? Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek melyik későbbi filmjével mutat azonos meghatározó motívumokat.

9Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Pént. Márc. 23, 2012 7:02 pm

scorsesefan

scorsesefan

Big Shave alap. Smile Szerintem több filmmel lehet kapcsolatot találni - Aljas utcák (zene, vágások), Nagymenők (zene, zenére vágás), Taxisofőr (vériszamos végkifejlet + háborús kapcsolat, ha nézzük, hogy a Shave eredetileg Viet '67 vagy milyen névre hallgatott volna).

10Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Szomb. Márc. 31, 2012 2:40 pm

Metalucifer

Metalucifer

Számomra a valaha volt egyik legnagyobb rendező, akitől rengeteget tanultam a filmekkel kapcsolatban. Kedvencem tőle a Raging Bull, de nem csak a klasszikus filmjeit, hanem az új alkotásait is szeretem. A Hugo is szuper lett!

11Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Hétf. Ápr. 02, 2012 11:30 pm

Barni

Barni

Big Shave de állat! Megmondom őszintén, hogy én ezt most láttam először teljes egészében, viszont közben leesett, hogy egyszer rég láttam valami vámpíros dokumentumfilmet, és abban volt egy kis részlet belőle. Kicsi voltam még, és az egészből csak a borotválkozós vérömlős jelenet maradt meg bennem, de az nagyon.

12Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Pént. Ápr. 06, 2012 9:44 pm

scorsesefan

scorsesefan

13Martin Scorsese Empty Re: Martin Scorsese Szer. Jún. 27, 2012 3:32 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

http://filmvilag.blog.hu/

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.