Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Milyen horrort láttál?

+7
Beyonder
Thunderstick
scorsesefan
sepi
Mr. Scott Pilgrim
schanda
admin
11 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

26Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Szer. Aug. 29, 2012 8:52 pm

wurlitzer



most megpróbálom felkavarni az állóvizet. ez a cabin in the woods max egy ok-ra volt jó nálam. 6/10

27Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Szer. Aug. 29, 2012 11:46 pm

manuva



Annyira tényleg nem remekmű, de én mondjuk 8/10-re osztályoznám.

28Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Csüt. Aug. 30, 2012 10:44 am

Balakin

Balakin

én szerettem, jól szórakoztam, bár a horror zsáner alapból nem vonz annyira mint mondjuk 13 évesen, szóval a végén nem volt nagy nerdgazmom ami gondolom sok embernek megvolt de értékeltem azért a dolgot. Plussz a zárás feelinges volt.

http://balakin1.deviantart.com/

29Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Pént. Aug. 31, 2012 1:32 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Jut eszembe: én a Detention-t láttam legutóbb. Nagyon bizarr jószág, még most se tudom, hogy pontosan mit láttam. Mintha Richard Kelly rendezett volna egy slashert a Scott Pilgrim írójának egy új művéből. Aki nem gyűlöli az első másodperctől, az szeretni fogja. Nekem kicsit sok volt.



Láttam az új Peter Strickland filmet is, de az nem igazán horror, több köze van a régi Lynch és Polanski-filmekhez.

http://filmvilag.blog.hu/

30Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Pént. Aug. 31, 2012 7:35 am

Thunderstick

Thunderstick

Beyonder írta:Jut eszembe: én a Detention-t láttam legutóbb. Nagyon bizarr jószág, még most se tudom, hogy pontosan mit láttam. Mintha Richard Kelly rendezett volna egy slashert a Scott Pilgrim írójának egy új művéből. Aki nem gyűlöli az első másodperctől, az szeretni fogja. Nekem kicsit sok volt.
A trailer alapján ezt nekem találták ki. Ma vagy holnap én is megnézem.

31Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Vas. Szept. 02, 2012 10:46 pm

scorsesefan

scorsesefan

A Cabin in the woods-ot én is most néztem, korrekt cucc, az alapötlet tetszett és a vége elég pofás, plusz van benne egy-két jó "Whedon-os" poén beszólás. Jól szórakoztam.
7,5/10

32Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Hétf. Szept. 03, 2012 4:44 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Thunderstick írta:
Beyonder írta:Jut eszembe: én a Detention-t láttam legutóbb. Nagyon bizarr jószág, még most se tudom, hogy pontosan mit láttam. Mintha Richard Kelly rendezett volna egy slashert a Scott Pilgrim írójának egy új művéből. Aki nem gyűlöli az első másodperctől, az szeretni fogja. Nekem kicsit sok volt.
A trailer alapján ezt nekem találták ki. Ma vagy holnap én is megnézem.

Hogy tetszett?

http://filmvilag.blog.hu/

33Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Kedd Szept. 04, 2012 4:09 pm

Thunderstick

Thunderstick

Beyonder írta:
Thunderstick írta:
Beyonder írta:Jut eszembe: én a Detention-t láttam legutóbb. Nagyon bizarr jószág, még most se tudom, hogy pontosan mit láttam. Mintha Richard Kelly rendezett volna egy slashert a Scott Pilgrim írójának egy új művéből. Aki nem gyűlöli az első másodperctől, az szeretni fogja. Nekem kicsit sok volt.
A trailer alapján ezt nekem találták ki. Ma vagy holnap én is megnézem.

Hogy tetszett?
Na, erről teljesen elfelejtkeztem. Egyszer biztos sorra kerül.

34Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Szer. Szept. 12, 2012 4:45 pm

Thunderstick

Thunderstick

Milyen horrort láttál? - Page 2 A-Quiet-Place-Half-sheet

Egy nyugodt vidéki helyecske - Un tranquillo posto di campagna (1968)
Elio Petrinek, a zseniális Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében (de szép cím!) rendezőjének filmje. Klasszikus értelemben vett története nem igazán van, a jelenetek között sincs látszólag sok összefüggés. Jelen és múlt, képzelet és valóság a végére teljesen összemosódik benne. És bár horror filmről van szó, a műfaj kliséit teljesen elhagyja, a misztikumot háttérbe szorítja, helyettük a főszereplő pszichéjére koncentrál. Épp ezért rendkívül egyedi, és emlékezetes élményt ad. Aki kíváncsi milyen lenne a Kubrick féle Ragyogás és Antonioni Nagyításának egyvelege, feltétlenül nézze meg!

35Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Csüt. Szept. 13, 2012 11:29 am

boorman

boorman

Thunderstick írta:Egy nyugodt vidéki helyecske - Un tranquillo posto di campagna (1968)
Elio Petrinek, a zseniális Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében (de szép cím!) rendezőjének filmje. Klasszikus értelemben vett története nem igazán van, a jelenetek között sincs látszólag sok összefüggés. Jelen és múlt, képzelet és valóság a végére teljesen összemosódik benne. És bár horror filmről van szó, a műfaj kliséit teljesen elhagyja, a misztikumot háttérbe szorítja, helyettük a főszereplő pszichéjére koncentrál. Épp ezért rendkívül egyedi, és emlékezetes élményt ad. Aki kíváncsi milyen lenne a Kubrick féle Ragyogás és Antonioni Nagyításának egyvelege, feltétlenül nézze meg!

Kösz, engem már érdekel egy ideje.

36Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Pént. Szept. 14, 2012 6:43 pm

Thunderstick

Thunderstick

boorman írta:
Thunderstick írta:Egy nyugodt vidéki helyecske - Un tranquillo posto di campagna (1968)
Elio Petrinek, a zseniális Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében (de szép cím!) rendezőjének filmje. Klasszikus értelemben vett története nem igazán van, a jelenetek között sincs látszólag sok összefüggés. Jelen és múlt, képzelet és valóság a végére teljesen összemosódik benne. És bár horror filmről van szó, a műfaj kliséit teljesen elhagyja, a misztikumot háttérbe szorítja, helyettük a főszereplő pszichéjére koncentrál. Épp ezért rendkívül egyedi, és emlékezetes élményt ad. Aki kíváncsi milyen lenne a Kubrick féle Ragyogás és Antonioni Nagyításának egyvelege, feltétlenül nézze meg!

Kösz, engem már érdekel egy ideje.
Megnézted? Valami hasonlót tudsz ajánlani?

37Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Szomb. Szept. 15, 2012 12:47 am

boorman

boorman

Thunderstick írta:Megnézted? Valami hasonlót tudsz ajánlani?

Még nem láttam sajnos, de úgy hallottam, az Il Terzo Occhio némileg hasonlít rá. (Ez a The Third Eye 1966-ból, szintén Franco Neróval. Ebből a f ilmből készítette Joe d'Amato a hírhedt Buio Omegát, úgyhogy lehetnek benne brutális dolgok.)

38Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Szomb. Szept. 15, 2012 12:42 pm

Thunderstick

Thunderstick

boorman írta:
Thunderstick írta:Megnézted? Valami hasonlót tudsz ajánlani?

Még nem láttam sajnos, de úgy hallottam, az Il Terzo Occhio némileg hasonlít rá. (Ez a The Third Eye 1966-ból, szintén Franco Neróval. Ebből a f ilmből készítette Joe d'Amato a hírhedt Buio Omegát, úgyhogy lehetnek benne brutális dolgok.)
Már töltöm is! Remélem még ma este megtudom nézni.

39Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Szomb. Szept. 15, 2012 1:12 pm

boorman

boorman

Thunderstick írta:
boorman írta:
Thunderstick írta:Megnézted? Valami hasonlót tudsz ajánlani?

Még nem láttam sajnos, de úgy hallottam, az Il Terzo Occhio némileg hasonlít rá. (Ez a The Third Eye 1966-ból, szintén Franco Neróval. Ebből a f ilmből készítette Joe d'Amato a hírhedt Buio Omegát, úgyhogy lehetnek benne brutális dolgok.)
Már töltöm is! Remélem még ma este megtudom nézni.

Akkor majd referálj erről is, lécci. Very Happy

40Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Vas. Szept. 16, 2012 9:51 am

Thunderstick

Thunderstick

Még mindig tölti Evil or Very Mad

41Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Vas. Szept. 16, 2012 6:27 pm

boorman

boorman

Thunderstick írta:Még mindig tölti Evil or Very Mad

Én közben megnéztem. Very Happy Sztem jó cucc, érdemes csekkolni.

42Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Hétf. Szept. 17, 2012 5:23 pm

Thunderstick

Thunderstick

boorman írta:
Thunderstick írta:Még mindig tölti Evil or Very Mad

Én közben megnéztem. Very Happy Sztem jó cucc, érdemes csekkolni.
Nekem is tetszett, bár nem egészen ilyenre számítottam.

43Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Hétf. Szept. 17, 2012 9:32 pm

scorsesefan

scorsesefan

Basket Case (1982)

Egy srác, Duane New Yorkba érkezik egy hatalmas kosárral, amiben van valaki-valami, aki-ami helyette gyilkolja a kipécézett orvosokat. Ennél többet nem tudom szabad-e írni, a fordulat nem sok és nagy, viszont nagyrészt a játékidő alatt azok a dolgok derülnek ki, amiket itt homályban hagytam (ki van a kosárban, miért gyilkolnak orvosokat).
A film ránézésre uzsonnapénzből forgott, a színészek bámulatosan túljátszanak minden jelenetet, félelmetesnek nem mondanám, inkább csak véres meg egy minimális gore van benne. Olyan kicsit, mint egy korai Cronenberg (erre még visszatérek), aki szörnyfilmet rendez - maga a lény kicsit vicces, mintha egy kopasz John Malkovich mellszobrot megolvasztottunk volna a villanyrezsón, a trükkök olcsók, de bájosak (stop-motion). Az egész egyfajta klasszikus, tragikus (-nak szánt, de néha viccesbe forduló) szörnyfilm egy-két érdekesebb fennhanggal (amit a lény Duane csajával leművel). Érdekes mozi, kultstátuszát bizonyos körökben szerintem a szörny miatt nyerte el.

5,5/10

Brain Damage (1988)

Na de ez!!! Igen-igen kellemes meglepetés. Ha az előző film volt mondjuk Hennenlotter Paraziták-ja, akkor ez az ő Videodrome-ja (a film befejezése ezt a párhuzamot egész jól mutatja), ahol a tévézés a drogozás.
Papó hazaér mamóhoz, zsírpapírjában agyakkal, amiket mamó kéjes örömmel (és zöldségzöldjével) tálal fel, majd a kád felé veszi az irányt, ami azonban üres. Kiderül, hogy egy széklet alakú parazitának szánta a fenséges eledelt, aki viszont úgy döntött lelécel és az egyik szomszéd srácnál próbálkozik be. A lény kiválaszt egy kék folyadékot, ami eufórikus állapotba juttatja az embert, cserébe azonban emberi agyakat eszik (másokét). A srác először fel sem fogja mit tesz (végig "be van lőve"), majd lassan leesik neki a tantusz, és megpróbál a parazita ellen fordulni...
Fergetes ez a film. A film sztárja egyértelműen a parazita, aki olyan tenyérbemászó hangon beszél, olyan kedvesen, hogy nem lehet nem mosolyogni akárhányszor megszólal. Ezen felül akkora paraszt-köcsög, hogy az valami hihetetlen (ld. a hotelbeli szcénák, az énekes jelenet). Ja, és úgy néz ki, hogy az még rátesz egy lapáttal - raktak rá két szemet, a szája pedig úgy áll, mint a mosolygó Julia Robertsé fogak nélkül (ld. ezt a plakátot). A score (mely tipikus '80-as évekbeli, nekem halványan a Re-animátor ugrott be róla) remekül megy a jelenetekhez, hozzáad a hangulathoz. Nagyon jól szórakoztam.
Ó, és még egy vicces cameo is akad - megjelenik a srác a kosarával az előbb tárgyalt Basket Case-ből.

8/10

44Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Kedd Szept. 25, 2012 10:02 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Nem lehet, hogy a South Park székletfigurájának ötlete innen jött? Smile

http://filmvilag.blog.hu/

45Milyen horrort láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen horrort láttál? Szer. Szept. 26, 2012 6:03 pm

scorsesefan

scorsesefan

Nem rossz felvetés, még akár ezt is el tudnám képzelni, bár Mr Hanky-nek inkább vékony hangja van, míg a parazitának ilyen kedves mesélő nagypapás. De kinézetre végül is... Very Happy

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.