Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Milyen sci-fit láttál?

+7
Mr. Scott Pilgrim
Thunderstick
Dick Torrance
wurlitzer
sepi
Beyonder
admin
11 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

26Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Vas. Júl. 08, 2012 2:47 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

boorman írta:
Azt hittem, ezzel a filmmel fogok elveszteni a 3D-szüzességemet, de miután sikerült egy 2D előadást kinéznem, ez se következett be. Crying or Very sad

Erre a Hugót ajánlom.

http://filmvilag.blog.hu/

27Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Vas. Júl. 08, 2012 4:11 pm

boorman

boorman

Beyonder írta:
boorman írta:
Azt hittem, ezzel a filmmel fogok elveszteni a 3D-szüzességemet, de miután sikerült egy 2D előadást kinéznem, ez se következett be. Crying or Very sad

Erre a Hugót ajánlom.

Kösz, de nem kizárt, hogy megpróbálok érintetlen maradni. Mint Britney. I love you

28Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Vas. Júl. 08, 2012 4:50 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

boorman írta:
Beyonder írta:
boorman írta:
Azt hittem, ezzel a filmmel fogok elveszteni a 3D-szüzességemet, de miután sikerült egy 2D előadást kinéznem, ez se következett be. Crying or Very sad

Erre a Hugót ajánlom.

Kösz, de nem kizárt, hogy megpróbálok érintetlen maradni. Mint Britney. I love you

Vagy megerőszakolnak. (Mondjuk egy általad várt film csak 3D-ben lesz elérhető, vagy az összes tévécsatorna átáll 3D-re.)

http://filmvilag.blog.hu/

29Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Hétf. Júl. 09, 2012 8:46 am

boorman

boorman

Beyonder írta:Vagy megerőszakolnak. (Mondjuk egy általad várt film csak 3D-ben lesz elérhető, vagy az összes tévécsatorna átáll 3D-re.)

Akkor feladom a szakmát. Felháborodva rábaszom majd Gusztáv asztalára a stukkert meg a jelvényt ezekkel a szavakkal: "Velem ezek nem fognak kibaszni. Engem ezek nem fognak megbaszni! 2D forever!"

30Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Szer. Júl. 11, 2012 12:25 am

Beyonder

Beyonder
Admin

boorman írta:
Beyonder írta:Vagy megerőszakolnak. (Mondjuk egy általad várt film csak 3D-ben lesz elérhető, vagy az összes tévécsatorna átáll 3D-re.)

Akkor feladom a szakmát. Felháborodva rábaszom majd Gusztáv asztalára a stukkert meg a jelvényt ezekkel a szavakkal: "Velem ezek nem fognak kibaszni. Engem ezek nem fognak megbaszni! 2D forever!"

Rossz hírem van. Very Happy

http://filmvilag.blog.hu/

31Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Szer. Júl. 11, 2012 8:38 am

boorman

boorman

Beyonder írta:
boorman írta:
Beyonder írta:Vagy megerőszakolnak. (Mondjuk egy általad várt film csak 3D-ben lesz elérhető, vagy az összes tévécsatorna átáll 3D-re.)

Akkor feladom a szakmát. Felháborodva rábaszom majd Gusztáv asztalára a stukkert meg a jelvényt ezekkel a szavakkal: "Velem ezek nem fognak kibaszni. Engem ezek nem fognak megbaszni! 2D forever!"

Rossz hírem van. Very Happy

Le vagy maradva, bébi. Rolling Eyes

Így jár, aki nem ismeri a klasszikusokat. És ezt Koreának is üzenem.

32Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Szer. Júl. 11, 2012 3:39 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

boorman írta:
Beyonder írta:
boorman írta:
Beyonder írta:Vagy megerőszakolnak. (Mondjuk egy általad várt film csak 3D-ben lesz elérhető, vagy az összes tévécsatorna átáll 3D-re.)

Akkor feladom a szakmát. Felháborodva rábaszom majd Gusztáv asztalára a stukkert meg a jelvényt ezekkel a szavakkal: "Velem ezek nem fognak kibaszni. Engem ezek nem fognak megbaszni! 2D forever!"

Rossz hírem van. Very Happy

Le vagy maradva, bébi. Rolling Eyes

Így jár, aki nem ismeri a klasszikusokat. És ezt Koreának is üzenem.

Ismerem, már linkelted. Smile

http://filmvilag.blog.hu/

33Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Pént. Szept. 14, 2012 6:41 pm

Thunderstick

Thunderstick

Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Ladecimavittima

A tizedik áldozat - La decima vittima (1965)
Running Man előd Elio Petritől. Egy olyan utópiában játszódik, ahol az emberek egy játék keretein belül szabadon vadászhatják, gyilkolhatják egymást.
A rendező későbbi filmjeit ismerve valami elgondolkodtatóbb politikai szatírára számítottam, ehelyett egy önmaga paródiájába forduló eurospy stílusú filmet kaptam, de sebaj, így is tetszett. A giccses 60-as évekbeli hangulatvilág, továbbá Marcello Mastroianni és Ursula Andress párosa miatt érdemes egyszer megnézni.

34Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Pént. Szept. 14, 2012 10:53 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Láttam én is, ha jól emlékszem. Szintén kissé blődnek éreztem, elkomolytalankodták.

http://filmvilag.blog.hu/

35Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Hétf. Szept. 17, 2012 10:20 pm

Balakin

Balakin

Na végre láttam a Prometheust. A szörnyes rész elég átgondolatlan volt (minek mi a funkciója, mi miért van),
Spoiler:
A jockey-s szál meg csak simán nem tetszett, főleg a kinézetük.
Olyan érzésem volt mintha túl okos akart volna lenni a film de közben meg buta volt. Egyszer oké volt.
Spoiler:

http://balakin1.deviantart.com/

36Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Kedd Szept. 18, 2012 8:06 am

boorman

boorman

Balakin írta:Olyan érzésem volt mintha túl okos akart volna lenni a film de közben meg buta volt.

Azt mondjuk nem merném állítani, hogy buta film, de alapvetően egyetértek. Nolan filmjeinél szoktam hasonlót érezni: jó ez, jó ez, de okosabb akar lenni annál, amilyen.

37Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Kedd Szept. 18, 2012 10:00 am

Balakin

Balakin

NEm arra fondoltam, hogy Fast and Furious szinten buta, hanem ahhoz képest, ami akar lenni. Az utolsó Batmannél pontosan ilyen érzésem volt, csak ott kicsit kritikusabb vagyok az alaptéma miatt (de akinek az Alien a szent grál az meg ezzel lesz kritikusabb).
Szerintem amugy az Alienben pont az volt a jó, hogy az alapvetően nem túl bonyolult szörnyfilmet meghintette ezzel a földönkívülis témával (mármint a lezuhant űrhajó meg a jockey), de nem magyarázott meg semmit, ezért megmaradt a misztikum.

http://balakin1.deviantart.com/

38Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Kedd Szept. 18, 2012 12:04 pm

boorman

boorman

Balakin írta:NEm arra fondoltam, hogy Fast and Furious szinten buta, hanem ahhoz képest, ami akar lenni.

Ezzel már teljesen egyetértek! Smile

Balakin írta:akinek az Alien a szent grál az meg ezzel lesz kritikusabb

Kb. ebbe a körbe sorolom magam, de próbáltam magam függetleníteni az Alien-filmektől, amikor néztem. Önmagában is jópár hiányossága van a Prometheusnak, az első két Alien-filmhez képest meg főleg, viszont összességében elég szórakoztató volt, pár elgondoldkotató részlettel. (Az okosságos részt nem ismétlem meg, de egyébként nekem is ez volt a fő problémám. Már azon túl, hogy szerintem túl egyszerű húzás SPOILER emberszerű istenként szerepeltetni a space jockey-kat, én jobban díjaztam volna, ha egy teljesen idegen faj egyedei maradnak, és ezzel próbál kezdeni valamit az író. Egyéni szocprobléma, asszem. Smile )

Balakin írta:Szerintem amugy az Alienben pont az volt a jó, hogy az alapvetően nem túl bonyolult szörnyfilmet meghintette ezzel a földönkívülis témával (mármint a lezuhant űrhajó meg a jockey), de nem magyarázott meg semmit, ezért megmaradt a misztikum.

Ezzel is teljesen egyetértek. Viszont ha már kellett folytatás (márpedig kellett, a pénz nagy úr) Ripley halála után, akkor az Alien elejéhez volt a legokosabb visszanyúlni. A kínos Alien 4-re se volt már semmi szükség, az AVP-filmekről nem beszélve. De ez már késő bánat - nem így döntöttek az okosok. Sok jó ziccert hagytak ki egyébként, lett volna fantázia az AVP alaphelyzetében (piramisok, fajok harca stb.), de még az AVP 2-ében is (alienek a földön), csak aztán a végeredmény olyan lett, amilyen.

39Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Szer. Szept. 19, 2012 10:51 am

scorsesefan

scorsesefan

Az az alapvető problémám a Prometheus-szal, hogy ha nem lesznek folytatásai, akkor az egésznek nem igazán volt teteje...

40Milyen sci-fit láttál? - Page 2 Empty Re: Milyen sci-fit láttál? Pént. Szept. 21, 2012 12:58 pm

Balakin

Balakin

Eszembe jutott még valami, ami már a film első egy percében fura volt, a score. Sokszor mintha egy Star trek filmből emelték volna át, fura volt.

http://balakin1.deviantart.com/

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.