Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Érdemes megnézni?

+7
Metalucifer
piszkos13
sepi
Mr. Scott Pilgrim
Beyonder
boorman
scorsesefan
11 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down  Üzenet [3 / 5 oldal]

51Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:05 am

sepi

sepi
Admin

Én se vagyok egy Donnie Darko-fanboj, de a Southland Tales-t azt megszenvedtem rendesen, nálam az Inland Empire-rel van egy szinten, sok órányi blöff és mindfuck, amiből igazából csak a fuck marad. Viszont Balakin örülhet, van hozzá képregény. Very Happy

Nálam amúgy a DD után a Domino Kelly második legjobb filmje.

Most már értem, miért lett a Domino Tony Scott legrosszabb filmje. Very Happy

http://prizmafolyoirat.com

52Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:10 am

boorman

boorman

sepi írta:Most már értem, miért lett a Domino Tony Scott legrosszabb filmje. Very Happy

Meg kell védenem Tony-t! Ritka pillanat... Azért egy olyan életműben, ahol egymást követheti a Top Gun és a Beverly Hills Zsaru 2., a Déja Vu-ről nem is beszélve, igencsak gonosz és torz állítást a relatíve korrekt Dominót beállítani legrosszabbként. Evil or Very Mad

53Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:18 am

sepi

sepi
Admin

boorman írta:
sepi írta:Most már értem, miért lett a Domino Tony Scott legrosszabb filmje. Very Happy

Meg kell védenem Tony-t! Ritka pillanat... Azért egy olyan életműben, ahol egymást követheti a Top Gun és a Beverly Hills Zsaru 2., a Déja Vu-ről nem is beszélve, igencsak gonosz és torz állítást a relatíve korrekt Dominót beállítani legrosszabbként. Evil or Very Mad

Hát most mit tegyek, ha a Top Gunnál is jobban gyűlöltem (azt legalább gyerekként láttam, vótak benne röpcsik bounce ), a BHZS2-t meg a Deja Vu-t pedig kifejezetten szeretem.
De az a modoros májerkedés, ami a Dominóban zajlott, hát az okádósszmájli.

http://prizmafolyoirat.com

54Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:24 am

boorman

boorman

sepi írta:
boorman írta:
sepi írta:Most már értem, miért lett a Domino Tony Scott legrosszabb filmje. Very Happy

Meg kell védenem Tony-t! Ritka pillanat... Azért egy olyan életműben, ahol egymást követheti a Top Gun és a Beverly Hills Zsaru 2., a Déja Vu-ről nem is beszélve, igencsak gonosz és torz állítást a relatíve korrekt Dominót beállítani legrosszabbként. Evil or Very Mad

Hát most mit tegyek, ha a Top Gunnál is jobban gyűlöltem (azt legalább gyerekként láttam, vótak benne röpcsik bounce ), a BHZS2-t meg a Deja Vu-t pedig kifejezetten szeretem.
De az a modoros májerkedés, ami a Dominóban zajlott, hát az okádósszmájli.

Hát jó, ízlések és pofonok. Én a Top Guntól hidegrázást kapok, a Beverly Hills-i zsaru 2. sztem szórakoztató ugyan, de az első részhez képest igazi trash, vagy camp, vagy ami tetszik, a Déja Vu-t pedig konkrétan végigröhögtem. A Dominóról ezt írtam annak idején:

DOMINO - Szinte tetszett, ld. tartalom és forma egysége. Tony persze nem tagadta meg magát (sajnos). Tom Waits pluszpontot ér! (10/7 - od)

A "tartalom és forma egysége" dolog természetesen ironikusan értendő. Smile

55Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:30 am

wurlitzer



itt valakinek problémája van a beverly hillsi zsaru 2-vel???? életem egyik legtöbbször látott filmje!!!! (megvolt videokazettán)

képes valaki szemadán györgy pártjára állni? ugyanitt minden idők egyik legfergetegesebb kritikakezdése:

Mint tudjuk: a világ nyugati felének rendőrei részint békésen tüntető diákok véresre veréséről, részint a gonosz alvilág által rettegett igazságosztó hevületükről nevezetesek. Előbbi – csoportosan elkövetett – tevékenységüket néha a tévé, magányos hősként vívott csatáikat pedig a mozi szokta elénk tárni.

ezt a fajta pofátlan propagandaszöveget vajon bele kellett rakni egy amerikai film kritikájába még 1987-ben is, vagy szemadán györgy ezt tényleg így gondolta?



A hozzászólást wurlitzer összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 02, 2012 11:46 am-kor.

56Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:33 am

boorman

boorman

wurlitzer írta:itt valakinek problémája van a beverly hillsi zsaru 2-vel???? életem egyik legtöbbször látott filmje!!!! (megvolt videokazettán)

Nekem, öcsi,
nem is kicsi.

(vers)

Most mi lesz? Suspect

57Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:40 am

wurlitzer



az lesz, hogy a következő sörözésen harciivászatot fogunk tartani!

szóval egy véleményen vagy szemadán györggyel?

58Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:44 am

boorman

boorman

wurlitzer írta:az lesz, hogy a következő sörözésen harciivászatot fogunk tartani!

Ezek után kénytelenek leszünk... Mad

wurlitzer írta:szóval egy véleményen vagy szemadán györggyel?

Na, ez övön aluli volt. Sad Miért nem mindjárt Návaival boronálsz össze? Crying or Very sad

59Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:49 am

boorman

boorman

OFF

Minden, amit tudnod kell Szemadám Györgyről -- tőle, magától!

Az ördögűzőről ezt tudta írni 1989-ben (befejező gondolatok a kritikájából):

Talán csak a maszkmesternek és néha a vágónak maradt helyén a szíve, s ők akkor is végezték a dolgukat, amikor már végképp nem lehetett tudni, hogy mire is megy ki az egész. Mert azt azért nem hiszem, hogy ördögi sugallatra ennyi pénzt pazarolt volna el Hollywood csak azért, hogy lássa, amint a nyuszifogú kislány alakítója idegösszeroppanást kap a film első megnézésekor. Ami mellékesen azért be is következett! Vagy az Alvilág nagyralátó lakói elvárnák tőlünk, hogy Az ördögűzőt filmnek – netán filmművészetnek – tekintsük?

Mellesleg tud valaki arról, hogy Linda Blair idegösszeroppant volna a film hatására? Mert ez így konkrétan hazugságnak tűnik... Exclamation

60Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:54 am

wurlitzer



uramisten. ez eléggé öntökönszúrás lenne, de egyszer lehetne csinálni egy összeállítást: filmvilág-kritikák, amik nem állták ki az idő próbáját.

kiváncsi leszek, mikor, mondjuk 30 év múlva, visszaolvassuk pár cikkünket vajon mennyit fogunk belőlük cikinek, hülyeségnek tartani.

61Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:56 am

sepi

sepi
Admin

boorman írta:Mellesleg tud valaki arról, hogy Linda Blair idegösszeroppant volna a film hatására? Mert ez így konkrétan hazugságnak tűnik... Exclamation

Annyiban nem hazudik, hogy tényleg létezik a városi legenda, miszerint Linda Blair összeroppant az Ördögűző forgatása alatt/miatt, ez terjedt a sajtóban és jót tett a film körüli hájpnak, de később a színésznő cáfolta.
Szerintem itt a Szemadám csak átvett egy közszájon forgó pletykát, de nem ő farigcsálta.

Szegény Filmvilágot nem szép dolog a 20-30 éves kritikáival szívatni, de tényleg szórakoztató. Very Happy

http://prizmafolyoirat.com

62Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 11:59 am

boorman

boorman

wurlitzer írta:uramisten. ez eléggé öntökönszúrás lenne, de egyszer lehetne csinálni egy összeállítást: filmvilág-kritikák, amik nem állták ki az idő próbáját.

Jó ötlet! (És mi legalább korrektek lennénk, szemben a manipulatív indexesekkel, ld. Az idő urai műbalhé.)

wurlitzer írta:kiváncsi leszek, mikor, mondjuk 30 év múlva, visszaolvassuk pár cikkünket vajon mennyit fogunk belőlük cikinek, hülyeségnek tartani.


Nekem tiszta a lelkiismeretem! Smile A gond csak az, hogy valszeg Szemadámnak is...

63Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 12:02 pm

scorsesefan

scorsesefan

Ha már régi FV-os cikkek... A Jó, a Rossz és a Csúf '79-es kritikáját olvastátok? Rolling Eyes silent scratch

64Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 12:07 pm

wurlitzer



Igen! Kb annak a kritikának kellene kezdenie az összeállítást!

Boorman, akkor ezzel meg is válaszoltad a kérdésem, ha jól értem, szerinted Szemadán ezt tényleg így gondolta 1987-ben, és nem érezte hogy hatalmas öngól ilyet leírni.

65Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 12:11 pm

wurlitzer



Kiváncsiságból elolvastam a korabeli Nyolcadik utas: A Halál kritikát. azt vártam, hogy le fogja szólni, olvastam valahol, hogy a film kezdeti fogadtatása nem volt jó, de nem, csupán távolságtartó, és kihozza, hogy ilyenre is szükség van. viszont eléggé spoileres.

66Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 12:12 pm

sepi

sepi
Admin

Van itten ma is aktív kedvenc szerzőm, Peckinpah-t és a modern horrort is ugyanazzal az elkötelezettséggel és tájékozottsággal képes helyiértéken kezelni, és bizonyítja, hogy bármelyik filmről lehet a szocializmusra asszociálni.

http://prizmafolyoirat.com

67Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 12:17 pm

wurlitzer



Sepi! Köszönöm!!! Ez a Sikoly-kritika döbbenetesen szórakoztató! Gulyás-gonzó!

68Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 12:33 pm

sepi

sepi
Admin

És persze van a nagybetűs Szerző, akinek munkássága szerény elméletem szerint boorman kolléga akadémia-fóbiájáért is nagyban felelőssé tehető: Bergman és a Szégyen jobb, mint a Szakasz; hogyan próbáljuk meg viccesen elmesélni a Terminátort egy rövid oldalban,, ennek a zárómondatát pedig különösen ajánlom boormannek, sznobok, John Wayne és Piedone.

http://prizmafolyoirat.com

69Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 1:19 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

boorman írta:
Mellesleg tud valaki arról, hogy Linda Blair idegösszeroppant volna a film hatására? Mert ez így konkrétan hazugságnak tűnik... Exclamation
hát az Ördögűző 2-ben is főszerepet játszott, szóval nem hiszem Very Happy

70Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 2:35 pm

boorman

boorman

sepi írta:Van itten ma is aktív kedvenc szerzőm, Peckinpah-t és a modern horrort is ugyanazzal az elkötelezettséggel és tájékozottsággal képes helyiértéken kezelni, és bizonyítja, hogy bármelyik filmről lehet a szocializmusra asszociálni.

Bullseye. Ő tudta ezt is leírni:

Jön itt nekünk John Frankenheimer, a veterán nímand, és csodát tesz. A mesterről annyit, hogy immár négy-öt évtizedet átívelő pályájának kétségtelen ékköve A mandzsúriai jelölt. Ki látta? És mire tetszik emlékezni belőle?

Meg ezt, a Hamis a baba apropóján:

Ajjaj, magyar itt minden, csak a narancs nem, az görög, mert hogy abban kábítószer van. (A magyar narancs? Az meg már nincs is talán.) Ami abszolút újdonság, új időknek új szele: a szex. Á la Popó Magazin, csak úgy, mint otthon. Megjelenik Duci Juci, asszem Bögyös Macának hívják. Álmaink asszonya. Kissé hátborzongató ugyan az önmagunkkal való szembesülés, de félni azért nem kell. Ez csak egy mozi. Hát kalandra fel!

71Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 2:40 pm

boorman

boorman

sepi írta:És persze van a nagybetűs Szerző, akinek munkássága szerény elméletem szerint boorman kolléga akadémia-fóbiájáért is nagyban felelőssé tehető: Bergman és a Szégyen jobb, mint a Szakasz; hogyan próbáljuk meg viccesen elmesélni a Terminátort egy rövid oldalban,, ennek a zárómondatát pedig különösen ajánlom boormannek, sznobok, John Wayne és Piedone.

Részemről szó sincs akadémia-fóbiáról, mindössze annyiról, hogy nem fogok automatikusan padlót se attól, amit a kánon (aktuálisan) állít, se attól, ha valaki erre hivatkozik. Smile Egyébként nevezett szerző életműve valóban... ööö... figyelemreméltó, és sajnos cseppet sem atipikus kis honi viszonyaink között.

Ánekdóta! Nevezett szerző egy pécsi kritikusi "mesterkurzuson" azt tudta állítani, hogy a vígjátékok általában nem túl sikeresek, kevés kivétellel, pl. Van, aki forrón szereti. Laughing

72Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 2:45 pm

boorman

boorman

wurlitzer írta:Boorman, akkor ezzel meg is válaszoltad a kérdésem, ha jól értem, szerinted Szemadán ezt tényleg így gondolta 1987-ben, és nem érezte hogy hatalmas öngól ilyet leírni.

Teljesen biztos vagyok benne. Az ő felfogása szerint nincs szó kettős mércéről, sznobizmusról, vagy ha mégis, az úgy helyes és jó, ahogy van, hiszen a magasművészet mégiscsak valami, szemben a tömegszarral. És hogy mi melyik kategóriába tartozik, nyilván ő mondja meg.

(Hogy golyóérett-e az ilyen ember? Hááát... Neutral )

73Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 2:50 pm

sepi

sepi
Admin

Igen, Frankenheimer veterán nímand, Peckinpah jónevű kommersz és még vannak páran, akik helyre lettek rakva. Báron csak sznob, akik sose írná le, hogy hogy adott hollywoodi produkció művészi értéket is képviselő faszaság volt (inkább kikerüli azzal, hogy hát Bergman jobb; meg minden, ami klasszikus és főleg kanonizált hollywoodi szerző jobb, ez meg oké-oké, de hátmégiscsak HItchcock volt a valami), Turcsányi az valami sokkal rosszabb. (és főleg károsabb)

http://prizmafolyoirat.com

74Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 2:52 pm

boorman

boorman

sepi írta:Turcsányi az valami sokkal rosszabb. (és főleg károsabb)

Van erre is szó. "F"-fel kezdődik és "asz"-szal folytatódik.

75Érdemes megnézni? - Page 3 Empty Re: Érdemes megnézni? Szomb. Jún. 02, 2012 3:02 pm

scorsesefan

scorsesefan

Egy részlet a Robotzsaru kritikájából, most olvastam:
"Itt minden olajozott, precíz, szinte tökéletes. Robot forgatókönyvíróval, robotrendezővel. Alkalmasint robotnéző is akad majd hozzá." (Fáber András, 1989)

Megjegyzem, egész jól hangzik, kár, hogy sületlenségnek tartom...

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [3 / 5 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Similar topics

-

» Mit fogsz megnézni?

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.