Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Filmötletek

+4
sepi
Mr. Scott Pilgrim
Beyonder
wurlitzer
8 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

26Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Szomb. Jún. 23, 2012 2:41 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Mr. Scott Pilgrim írta:én mondjuk egy kevésbé akció dús (és látványos, illetve amcsi propaganda) filmet képzelek el, ahol az emberiség szopórolleren van, és bármit választ, úgyis szopni fog valamilyen szinten Very Happy meg az emberiség döntéshozó része túl nagy kényelemben él ahhoz, hogy megváltsa magát, illetve az emberiséget. egy pesszimista jövőkép. de lehet hagyom akkor Very Happy

jah meg itt nem a Földért folyna a harc, hanem a Föld, és lakóinak uralmáért, nincsenek jó űrlények és rossz űrlények Very Happy

Szóval Men in Black akció és vígjáték elemek nélkül? Nem rossz ötlet.

http://filmvilag.blog.hu/

27Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Szomb. Jún. 23, 2012 9:44 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Beyonder írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:én mondjuk egy kevésbé akció dús (és látványos, illetve amcsi propaganda) filmet képzelek el, ahol az emberiség szopórolleren van, és bármit választ, úgyis szopni fog valamilyen szinten Very Happy meg az emberiség döntéshozó része túl nagy kényelemben él ahhoz, hogy megváltsa magát, illetve az emberiséget. egy pesszimista jövőkép. de lehet hagyom akkor Very Happy

jah meg itt nem a Földért folyna a harc, hanem a Föld, és lakóinak uralmáért, nincsenek jó űrlények és rossz űrlények Very Happy

Szóval Men in Black akció és vígjáték elemek nélkül? Nem rossz ötlet.
jó, akkor hagyjuk Very Happy

28Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Szomb. Jún. 23, 2012 9:48 pm

sepi

sepi
Admin

A Filmalapnál még próbálkozhatsz, tutira kedvesebbek lesznek mint mi Very Happy

http://prizmafolyoirat.com

29Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Vas. Jún. 24, 2012 2:43 pm

boorman

boorman

A Land of the Dead is benne van, ha már listázunk... Smile

30Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Vas. Jún. 24, 2012 2:54 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Beyonder írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:én mondjuk egy kevésbé akció dús (és látványos, illetve amcsi propaganda) filmet képzelek el, ahol az emberiség szopórolleren van, és bármit választ, úgyis szopni fog valamilyen szinten Very Happy meg az emberiség döntéshozó része túl nagy kényelemben él ahhoz, hogy megváltsa magát, illetve az emberiséget. egy pesszimista jövőkép. de lehet hagyom akkor Very Happy

jah meg itt nem a Földért folyna a harc, hanem a Föld, és lakóinak uralmáért, nincsenek jó űrlények és rossz űrlények Very Happy

Szóval Men in Black akció és vígjáték elemek nélkül? Nem rossz ötlet.

Nem ironizáltam ebben tényleg van még potenciál. Ha már teljesen eredeti történeteket nem lehet kitalálni, akkor érdemes ugyanazt más tónusban, műfajban, ritmusban megcsinálni. Jó példa: Sebezhetetlen. Egy milliószor látott / olvasott szuperhős eredettörténetet mutat be egy más szemszögből.

http://filmvilag.blog.hu/

31Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Vas. Jún. 24, 2012 3:12 pm

Thunderstick

Thunderstick

Én egy olyan horrorkomédián gondolkoztam, amiben a démon/szellem/vírus/akármi, azzal ölné meg az embereket, amire éppen gondoltak. Mint a Szellemirtók végén. Lehetne is hozzá egy rakat folytatást gyártani, mert a halálnemek kifogyhatatlanok.

32Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Vas. Jún. 24, 2012 3:12 pm

sepi

sepi
Admin

Beyonder írta:
Beyonder írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:én mondjuk egy kevésbé akció dús (és látványos, illetve amcsi propaganda) filmet képzelek el, ahol az emberiség szopórolleren van, és bármit választ, úgyis szopni fog valamilyen szinten Very Happy meg az emberiség döntéshozó része túl nagy kényelemben él ahhoz, hogy megváltsa magát, illetve az emberiséget. egy pesszimista jövőkép. de lehet hagyom akkor Very Happy

jah meg itt nem a Földért folyna a harc, hanem a Föld, és lakóinak uralmáért, nincsenek jó űrlények és rossz űrlények Very Happy

Szóval Men in Black akció és vígjáték elemek nélkül? Nem rossz ötlet.

Nem ironizáltam ebben tényleg van még potenciál. Ha már teljesen eredeti történeteket nem lehet kitalálni, akkor érdemes ugyanazt más tónusban, műfajban, ritmusban megcsinálni. Jó példa: Sebezhetetlen. Egy milliószor látott / olvasott szuperhős eredettörténetet mutat be egy más szemszögből.

Ilyen velünk lakós-politizálós idegenek is vannak sokan, csak főleg sorozatokban divatosak, pl. V, Földönkívüli zsaru, X-akták, etc.
Azon gondolkodok, van-e olyan, amiben több faj bandázik itt és nem viccelik el.

http://prizmafolyoirat.com

33Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Vas. Jún. 24, 2012 3:17 pm

sepi

sepi
Admin

Thunderstick írta:Én egy olyan horrorkomédián gondolkoztam, amiben a démon/szellem/vírus/akármi, azzal ölné meg az embereket, amire éppen gondoltak. Mint a Szellemirtók végén. Lehetne is hozzá egy rakat folytatást gyártani, mert a halálnemek kifogyhatatlanok.

Pennywise szeret ilyesmivel szívózni, de a Halálmesternek is hasonló a taktikája. Very Happy

http://prizmafolyoirat.com

34Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Kedd Jún. 26, 2012 1:43 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Beyonder írta:
Nem ironizáltam ebben tényleg van még potenciál. Ha már teljesen eredeti történeteket nem lehet kitalálni, akkor érdemes ugyanazt más tónusban, műfajban, ritmusban megcsinálni. Jó példa: Sebezhetetlen. Egy milliószor látott / olvasott szuperhős eredettörténetet mutat be egy más szemszögből.
akkor lehet gondolkodok még rajta Smile talán egyszer meg is írom (bár már van egy régi heist ötletem is, amin már 3 éve ötletelek, csak még punci voltam nekikezdeni írni. Syd Field könyvét olvastam, de még akarom Robert McKee-ét, addig úgy sem merek nekifogni Razz)

35Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Kedd Jún. 26, 2012 7:26 pm

cj

cj

Mr. Scott Pilgrim írta:Syd Field könyvét olvastam, de még akarom Robert McKee-ét, addig úgy sem merek nekifogni

Azt kell kitalálni mi alapján, hogyan fejted ki a cselekményt és az milyen jellegű. Az ilyen könyvek ebben nem nagyon tudnak segíteni, általánosságokat tartalmaznak. (Olykor nem is jókat. Pl. azt mondják karakterváltozás (change) kell - pedig nem mindig - vagy Syd Fieldnél az actok felosztása erősen kifogásolható.)

Ennél az ötletednél kapásból eldöntendő: az idegenek hatalomátvétele a cselekmény része vagy előzmény? (És az ilyen kérdéshez nem kell Syd Field, legfeljebb Arisztotelész.) Ha az inváziót is be akarod mutatni, akkor ha kitalálod hogyan legyen, máris megvan a film eleje.

Azt is vegyük észre, az idealista felkelő mellett nem túl impliciten ott van Jézus a leírásodban: "megváltsa magát, illetve az emberiséget". Ha ilyen parafrázist akarsz, akkor ezt ki tudnád aknázni. Lásd a Mátrixot, elég jól kitalálták. Ez esetben gépek helyett földönkívüliek lennének, akció helyett pedig thriller.

36Filmötletek - Page 2 Empty Re: Filmötletek Csüt. Jún. 28, 2012 3:50 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

cj írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:Syd Field könyvét olvastam, de még akarom Robert McKee-ét, addig úgy sem merek nekifogni

Azt kell kitalálni mi alapján, hogyan fejted ki a cselekményt és az milyen jellegű. Az ilyen könyvek ebben nem nagyon tudnak segíteni, általánosságokat tartalmaznak. (Olykor nem is jókat. Pl. azt mondják karakterváltozás (change) kell - pedig nem mindig - vagy Syd Fieldnél az actok felosztása erősen kifogásolható.)

Ennél az ötletednél kapásból eldöntendő: az idegenek hatalomátvétele a cselekmény része vagy előzmény? (És az ilyen kérdéshez nem kell Syd Field, legfeljebb Arisztotelész.) Ha az inváziót is be akarod mutatni, akkor ha kitalálod hogyan legyen, máris megvan a film eleje.

Azt is vegyük észre, az idealista felkelő mellett nem túl impliciten ott van Jézus a leírásodban: "megváltsa magát, illetve az emberiséget". Ha ilyen parafrázist akarsz, akkor ezt ki tudnád aknázni. Lásd a Mátrixot, elég jól kitalálták. Ez esetben gépek helyett földönkívüliek lennének, akció helyett pedig thriller.

Persze, nem is arra számítok, hogy ha elolvasom, megtanít forgatókönyvet írni, de segít. Egyrészt szerkezeti szempontból, másrészt felhívja a figyelmem olyan tipikus hibákra, amiket így nem követek el. Smile ez a Jézusos dolog tetszik, átnézem az Evangéliumokat, köszi Smile

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.