Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Stand up comedy

+2
Mr. Scott Pilgrim
GyZ
6 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Stand up comedy Empty Stand up comedy Vas. Aug. 12, 2012 2:07 am

GyZ

GyZ

Láttál egy embertelen jó standup komédiást, és szeretnéd, hogy másnak is jó legyen? Az Ausztrál Jim Jefferies véredényem szerint csak az általam ismert legnagyobbakhoz - Carlin, Hicks, boorman - mérhető, ezért küldöm Alcoholocaust c. sóját. Jöjjenek a fincsi licitek!

http://noiseshaft.blogspot.com

2Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Vas. Aug. 12, 2012 1:47 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

akkor Carlinon, Hicksen túl

Pablo Francisco


Russell Peters


Craig Ferguson


Ricky Gervais


és természetesen Eddie Izzard


na meg Louis CK

3Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Vas. Aug. 12, 2012 2:42 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

meg Simon Amstell is, akit a Never Mind The Buzzcocks-ból ismerek (ahol kb. a legjobb host volt a műsor igen hosszú történetében)

4Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Vas. Aug. 12, 2012 6:53 pm

GyZ

GyZ

sejtettem, hogy szellem lesz ebben a palackban!

legendás riszponz! Very Happy

http://noiseshaft.blogspot.com

5Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Hétf. Aug. 13, 2012 3:45 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Most már van 2 stand up-os topik is. Smile

Ez a Jefferies elég taplónak tűnik az első pár perc alapján, de megszakértem, hátha az összkép pozitívabb.

http://filmvilag.blog.hu/

6Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Kedd Aug. 14, 2012 2:03 am

GyZ

GyZ

@Beyonder: Jim Jefferiest letaplónaktűnikezni szerintem csak annyira áll meg, mint zajnak dekódolni a mesügéket, és ezzel boorman is egyet tud érteni. A tőled megszokott józan mértékletesség jegyében történő megszakértés nyomán fogant verdiktedet mindazonáltal örömmel olvasnám, és boorman is. Érdekességképp' itt van egy cikk, ahol éppen kábé az általad közölt felszíni villámészlelések felől - "you got to be obscebe to be heard " - közelít egy néger, szerintem színvonalasan :

http://www.3ammagazine.com/3am/you’ve-got-to-be-obscene-to-be-heard/

Ami a topikot illeti, kerestem is standupos témakört, azt gyanítva, hogy ennyi kigyúrt kultúrsznob mint én között már tuti létezik sztendaptopik, de nem találtam. Szerencsére, Scott Pilgrim pósztja után már barbarizmus lenne letörcsizni ezt a threadet, köszi, Scott Pilgrim!!

Ihol jön a Fear Factory műsorvezető, de méginkábbsokkaljobban UFC kommentátor Joe Rogan Evolution of Dumb People című szekvenciája, plusz egy villámkritika a Bibliai Noé Bárkájáról. Rogantől érdemes még a Talking Monkeys From Outer Space-t is.



http://noiseshaft.blogspot.com

7Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Kedd Aug. 14, 2012 9:41 am

boorman

boorman

GyZ írta:@Beyonder: Jim Jefferiest letaplónaktűnikezni szerintem csak annyira áll meg, mint zajnak dekódolni a mesügéket, és ezzel boorman is egyet tud érteni. A tőled megszokott józan mértékletesség jegyében történő megszakértés nyomán fogant verdiktedet mindazonáltal örömmel olvasnám, és boorman is.

Így van!

Egyébiránt meg az összes sztendapos elmehet a rákba, az Umbilical Brothers százszor jobb bármelyik sztorizós komikusnál.





De ha már a vallomások órájában vagyunk: néztem ezt a hangutánzó mexikóit a Komédia Centrálon, és végig azon járt az agyam, hogy mi értelme van Michael "vicces feka a Rendórakadémiából" Winslow után ebbe még ennyi energiát fektetni, ráadásul ilyen gyenge eredménnyel.

Hát ennyi. What a Face

8Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Kedd Aug. 14, 2012 4:17 pm

GyZ

GyZ

boorman írta:

Egyébiránt meg az összes sztendapos elmehet a rákba, az Umbilical Brothers százszor jobb bármelyik sztorizós komikusnál.


MA MÉG ne ájulj a szélsőséges megállapításaid köré, boormanus. Egy nagyon titkos részed TUDJA, hogy a sztendapot és ezt a típusú, egyébként tényleg ütőshanxer kreatívbábzást - új nekem ez a duó - teljesen hatékonytalan egymással összevetni. A minőségi sztendap természetesen messze túlmutat a "merő" sztorizós bratyizós baszósfingósegymástrészegenviccesenlehányós humoron, mivel a minőségi sztendap elsősorban komoly intellektuális/spirituális teljesítmény, mely küldetésszerűen, szándékosan keretezi újra a létezést. Ha nem keretezi újra, akkor az a sztandepos szolidan szar, és csak törpék dugják.

A sztendapnak "csak" alapeszköze a humor, de valójában a meghökkentő újraketerezéseken röhögsz, amelyek szembe mennek a dögunalom konszenzussal. Újrakeretezést tudni felmutatni : autentikus intellektuális/spirituális teljesítmény. Ahogy az általad linkelt Umblical Brothers sem áll meg a humornál. Az első vidi, amit linkelsz, másfél perc csupán, de a legkeményebb jellemkritika. Az sem "csak" humor. Hiszen, még csak az elsőt láttam, és esküGGYek, a malacka te vagy!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

http://noiseshaft.blogspot.com

9Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Kedd Aug. 14, 2012 9:59 pm

boorman

boorman

GyZ írta:esküGGYek, a malacka te vagy!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

A nyuszi* és a koala közül? Igen, én a malacka vagyok. pig

Egyébiránt meg igazad van, csak eddig annyira nem találtam igazán érdekes/izgalmas/vicces/stb. sztendapost, hogy az már ijesztő (Hofin kívül, ofkorsz). Pedig a Comedy Central tolja őket az arcomba, ha akarom, ha nem, és anno még vorszti kredenc egyik nagy favoritjától is hallgattam pár számot, de már csak arra emlékszem az egészből, hogy miközben én egyszer se mosolyodtam el, a manus majd megszakadt a saját poénjain. De pl. Henry Rollins dumáit nagyon bírom, csak ő ugye nem "igazi" sztendapos, hanem valami átmeneti kategória (ahogy Jeff Dunham, aki mellesleg szintén vicces).

*A nyuszi akár még lehetnék is, csak én kb. a második próbálkozás után mindent megbocsátanék, és a keblemre ölelném a koalát. Aztán ha megint kibaszna velem [vagy ő, vagy az animátora], akkor hosszú pampogás helyett én lőném le a páncélököllel, egyből, kímélet nélkül. Twisted Evil

10Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Kedd Aug. 14, 2012 10:43 pm

GyZ

GyZ

A "Vorszti Kredenc" szinte már gonosz volt. Tudtam én, hogy beérik a potencialitásod!

Henry Rollins a mesélős performanszokkal szerintem simán belefér a standup-ba, csak nem konkrét comedy. Bill Hicks üzenete pölö "to the core" transzhumanisztikus, nem a nagy rihere nála SEM a prioritás. Emlékszem az első Rollins cuccra, amit mutattál - larobatóriumi egerek stb - és teljesen ütött az ügy.

Gyanakvás : ha majd lesz időd és úgy döntesz, veszed a fáradságot, hogy meghallgasd akár az itt linkelteket, szinte totálbiztos vagyok benne, hogy neked is marhára tetszenének.

Talán mondanom sem kell a Nagy Titokot, hogy az alaphozzáállásom nekem (is?) az, hogyha valaki csinál valamit, az nyilván ultraciki, és az Eredendő Ősszar poétikus deklarációja, és EHHEZ képest lehet próbálkozni pozitíven meglepni engem.

Az ember mindig azt reméli, hogy MEGTÖRTÉNIK ez a meglepetés, hogy meg tud röhögtetni az üzenet, hogy meg tud érinteni a médium. Amiket itt linkelünk, ezekben MIND megtörténik mindez, már aszerint, aki éppen linkel. :]

Gratula a könyvhöz itt is!!

Linkeld majd a rádióműsort számtálymsz, számvör!

http://noiseshaft.blogspot.com

11Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Szer. Aug. 15, 2012 1:14 am

Beyonder

Beyonder
Admin

GyZ írta:
Ihol jön a Fear Factory műsorvezető, de méginkábbsokkaljobban UFC kommentátor Joe Rogan Evolution of Dumb People című szekvenciája, plusz egy villámkritika a Bibliai Noé Bárkájáról. Rogantől érdemes még a Talking Monkeys From Outer Space-t is.


Ezt már láttam, nem rossz, de Noé témakörben tudok jobbat:

http://filmvilag.blog.hu/

12Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Szer. Aug. 15, 2012 9:24 am

boorman

boorman

GyZ írta:A "Vorszti Kredenc" szinte már gonosz volt. Tudtam én, hogy beérik a potencialitásod!

Igyekszik az ember. Embarassed

Viszont jeleznem kell, a gúnynév nagybetűs átírásával nem tudok azonosulni.

GyZ írta:Henry Rollins a mesélős performanszokkal szerintem simán belefér a standup-ba, csak nem konkrét comedy. Bill Hicks üzenete pölö "to the core" transzhumanisztikus, nem a nagy rihere nála SEM a prioritás. Emlékszem az első Rollins cuccra, amit mutattál - larobatóriumi egerek stb - és teljesen ütött az ügy.

Rollins azért nehéz ügy, mert egyrészt teljesen önmagát adja, nem a poénokra vagy hülye karakterre utazik, másrészt a vicces sztorikról képes seccperc alatt áttérni arra az incidensre, amikor a legjobb haverját tőle fél méterre kinyírták, ami után még a rendőrök homofób röfögését is végig kellett hallgatnia, asszem bilincsben, a járőrautó hátsó ülésén... Vagy mondjuk nekiáll verset mondani.

GyZ írta:Gyanakvás : ha majd lesz időd és úgy döntesz, veszed a fáradságot, hogy meghallgasd akár az itt linkelteket, szinte totálbiztos vagyok benne, hogy neked is marhára tetszenének.

Megeshetik, de azért ne tartsd addig vissza a levegőt. Smile

GyZ írta:Gratula a könyvhöz itt is!!

Köszke! Eddig nem túl erősek az eladások, úgyhogy húzzatok bele mindannyian, lécci! I love you I love you I love you

GyZ írta:Linkeld majd a rádióműsort számtálymsz, számvör!

Megtenném, ha tudnám. Sad Majd közreadok egy átiratot, vagy valami.

13Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Szomb. Aug. 18, 2012 12:04 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

GyZ írta:
Ami a topikot illeti, kerestem is standupos témakört, azt gyanítva, hogy ennyi kigyúrt kultúrsznob mint én között már tuti létezik sztendaptopik, de nem találtam. Szerencsére, Scott Pilgrim pósztja után már barbarizmus lenne letörcsizni ezt a threadet, köszi, Scott Pilgrim!!
nincs mit, a jó szuperhős segít, ha tud Very Happy

14Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Hétf. Nov. 12, 2012 10:58 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Most hallottam róla először, de nem rossz, sőt:

http://filmvilag.blog.hu/

15Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Hétf. Nov. 12, 2012 2:25 pm

scorsesefan

scorsesefan

(Pedig úgy emlékszem valamelyik fórumon már linkeltem tőle videót, de akkor lehet, hogy nem, mindegy.)

Stewart Francist bírom, az egy kis bajom vele, hogy a Youtube-on megtalálható videóin van több poén, ami átfed. Bár most néztem Louis CK-től régebbi felvételt, és ő is azért még a 2000-es években is mondott olyan poénokat, amiket már '96-ban is.
SF-t amúgy a Mock the Week-ben láttam először, azt érdemes nézni, több ilyen tehetséges komikus van benne (hogy csak a legnyilvánvalóbbat mondjam Frankie Boyle, bár ő egy ideje már nincs a MtW-ben).

16Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Vas. Nov. 18, 2012 7:10 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Végignéztem egy egyórás műsorát is, úgy azért nem üt akkorát, nagyon hasonló módon építi fel az összes poénját. Mondjuk a one line comedy eleve nem a legizgalmasabb fajtája a stand upnak, de pl. Jimmy Carr valahogy jobban fel tudja dobni a műsorait. Részben a durvább poénokkal, részben a közönséggel folytatott interakciókkal. SF nem nagyon improvizál, én legalábbis még nem láttam rá példát.

http://filmvilag.blog.hu/

17Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Hétf. Nov. 19, 2012 1:25 am

scorsesefan

scorsesefan

Beyonder írta:SF nem nagyon improvizál, én legalábbis még nem láttam rá példát.

Ezzel egyet tudok érteni. A Mock the week-ben (bocs, hogy megint ezt hozom fel) például sokszor a stand-up rutinjaiból vesz ki odavágó részeket, keveset is szól hozzá alapvetően. Az improvizációs készségéről max. az adás végi "Scenes we'd like to see" adhat némi képet.

Jimmy Carr nagyon profin nyomja, sőt, ő tudomásom szerint nagyon komolyan veszi a hivatását, azt hiszem könyvet is írt a humorról, komédiáról.

Érdekes egyébként, hogy sok amerikai komikushoz képest a britek mennyire építenek a közönségre. Például egy Frankie Boyle stand-up estben, amit láttam, nagy részt kitett az, mikor a komikus beszólogat a közönség tagjainak.

18Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Hétf. Nov. 19, 2012 6:40 pm

manuva



Lenny Bruce-t meg Andy Kaufmant csipázzátok?

19Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Kedd Nov. 20, 2012 12:58 am

scorsesefan

scorsesefan

Lenny Bruce-ról csak olvastam (jókat), Andy Kaufmant a Taxiban láttam, meg a Jim Carrey-s filmet róla, azok alapján szimpatikus.

20Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Kedd Nov. 20, 2012 9:54 pm

manuva



Én is csak az életrajzi filmeket láttam róluk, de azok alapján nagyon szimpatikusak. Meg én is láttam a Taxit.

21Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Vas. Nov. 25, 2012 3:12 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

A Lenny Bruce-film eddig még kimaradt, de pótlom mindenképpen.

Még egy klasszikus Carr:



Ebben az imprózásban azért persze van trükk is: nyilván sejtette, hogy milyen reakciók jönnek majd a közönségtől (gondolatolvasás pl.), bár a Rapeboy-os viccet aligha tervezte be előre. Smile

http://filmvilag.blog.hu/

22Stand up comedy Empty Re: Stand up comedy Vas. Nov. 25, 2012 5:22 pm

manuva



Az az érdekes, hogy Bob Fossénak minden filmje jó.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Similar topics

-

» Stand up komédia

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.