Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

FILMVILÁG - általános topik

+5
schanda
sepi
boorman
Beyonder
admin
9 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

26FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Vas. Júl. 15, 2012 3:28 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

boorman írta:

- Mike Gunther távolról sem az első ember, aki követendő példa lehet a kaszkadőrök számára mint rendezővé avanzsáló kolléga: Craig R. Baxley (pl. Jackson, a vadállat), Buddy van Horn (3 Eastwood-film: Bármi áron, Holtbiztos tipp, Rózsaszín Cadillac) és főleg Hal Needham (Smokey és a bandita 1-2., Hooper, a kaszkadőr, Kaktusz Jack, Ágyúgolyófutam 1-2. etc.) már évtizedekkel ezelőtt bizonyított ezen a vonalon;

Nem állítottam, hogy Gunther az első... Smile Azért kösz a triviát.

http://filmvilag.blog.hu/

27FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Hétf. Júl. 16, 2012 7:44 am

boorman

boorman

Beyonder írta:Nem állítottam, hogy Gunther az első... Smile Azért kösz a triviát.

Nem tudom szó szerint idézni, de kb. az volt a lényeg, hogy "most már van valaki, aki a kaszkadőröket arra motiválhatja, hogy sikeres rendezővé avanzsáljanak". Ilyen legkésőbb a Smokey és a Bandita óta van, ennyi. Smile

28FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Hétf. Júl. 16, 2012 3:08 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

boorman írta:
Beyonder írta:Nem állítottam, hogy Gunther az első... Smile Azért kösz a triviát.

Nem tudom szó szerint idézni, de kb. az volt a lényeg, hogy "most már van valaki, aki a kaszkadőröket arra motiválhatja, hogy sikeres rendezővé avanzsáljanak". Ilyen legkésőbb a Smokey és a Bandita óta van, ennyi. Smile

Nem a kaszkadőrökre van igazából kihegyezve, hanem arra, hogy kellő kapcsolati tőkével bármilyen tűz közelben lévő dilettáns összehozhat egy filmet. Az általad sorolt nevek nyilván nem ebbe a kategóriába tartoznak.

http://filmvilag.blog.hu/

29FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Hétf. Júl. 16, 2012 4:41 pm

boorman

boorman

Beyonder írta:Az általad sorolt nevek nyilván nem ebbe a kategóriába tartoznak.

Nézd meg a Tollas futamot! Very Happy

Egyébként a mondanivalóm lényege ugyanaz: nem friss jelenségről van szó, sőt, Új Hollywood fénykorában kvázi bárkit a kamera mögé engedtek, de nem mindenki tett le aztán olyan filmet az asztalra, mint James William Guercio (Electra Glide in Blue). Mindegy, értelek, túlbeszéltük.

30FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Csüt. Szept. 27, 2012 4:17 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Könyvosztás!

Megsúgom, hogy A gandzsa uraiból még senki nem kért...

http://filmvilag.blog.hu/

31FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Csüt. Nov. 15, 2012 1:21 pm

boorman

boorman

Az Őfelsége titkosszolgálata (1969) után történt, ami óriási fiaskó volt...

A film címe valójában "Őfelsége titkosszolgálatában", és csak a városi legenda szerint volt óriási fiaskó, valójában az év egyik legsikeresebb filmje volt, vegyes kritikai fogadtatással, ami időközben jelentősen javult (olyannyira, hogy ma sokan a legjobb Bond-filmnek tartják, beleértve számos kritikust is).

Ilyenkor, ha lehet, még nagyobbat bukik a film, ahogy ez például - már túl a hatvanas éveken - az 1975-ös Holdkeltével történt.

Ami akkorát "bukott", hogy a GoldenEye-ig a széria anyagilag legsikeresebb filmje volt... (Mellesleg kritikai szempontból sem volt bukás, de azon vonalon már inkább támadható, még ha nem is túl meggyőzően, tekintettel a filmmel kapcsolatos végletes véleményekre. Mindenesetre távolról sem ez a legrosszabbul fogadott vagy legkevésbé kanonizált Bond-film.)

32FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Csüt. Nov. 15, 2012 7:20 pm

scorsesefan

scorsesefan

Köszi. Majdnem biztos vagyok benne, hogy már több helyen is olvastam, hogy Az őfelsége titkosszolgálatában mekkora bukás volt... Kiben bízhat az ember ha már a Filmvilágban sem??? Crying or Very sad

33FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Csüt. Nov. 15, 2012 8:16 pm

Thunderstick

Thunderstick

Ráadásul a Holdkelte '79-es. Nem véletlenül nem veszem a Filmvilágot.

34FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Pént. Nov. 16, 2012 9:08 am

boorman

boorman

scorsesefan írta:Kiben bízhat az ember ha már a Filmvilágban sem??? Crying or Very sad

Thunderstick írta:Nem véletlenül nem veszem a Filmvilágot.

Nana, azért nem kell túlzásokba esni. Smile Ez a cikk tényleg nem sikerült annyira fényesen, de azért a Filmvilág számok átlagos minőségére nem lehet panasz szerintem. Minden számba becsúszik 1-2 necces írás, de ez egyáltalán nem annyira rossz arány, ráadásul már évek óta javul a tendencia (amikor elkezdtem járatni a lapot, még minden második írás nyugodt szívvel ki lehetett hagyni). Szóval nyugi: hibák voltak, vannak, lesznek, de a Filmvilág azért még mindig minőségi sajtótermék, és sokkal fogyasztóbarátabb a hírénél. Smile

35FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Pént. Nov. 16, 2012 10:33 am

scorsesefan

scorsesefan

Én veszem, tévedés ne essék, és pont azt sajnálom kicsit, hogy becsúsznak ilyen hibák, mert amennyire tudom felkészült emberek írnak bele, és a tényeket (ugyebár a fenti hibák nem véleményes dolgok, hanem konkrét tények) általában készpénznek szoktam venni.
De amúgy a Filmvilág jó, jók a cikkek, a tematikus összeállítások (a fenti cikk sem rossz alapvetően a tévesztések ellenére). A Mozinet megszüntetése után csak itt van ez a fajta esszézős, elemzős filmújságírás (no meg a Prizmában, de az ugye más tészta kicsit).

36FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Pént. Nov. 16, 2012 1:42 pm

boorman

boorman

scorsesefan írta:Én veszem, tévedés ne essék, és pont azt sajnálom kicsit, hogy becsúsznak ilyen hibák, mert amennyire tudom felkészült emberek írnak bele, és a tényeket (ugyebár a fenti hibák nem véleményes dolgok, hanem konkrét tények) általában készpénznek szoktam venni.

Mondjuk a tények relatív vagy abszolút voltáról már a FV berkein belül is voltak viták, de ebbe ne menjünk bele, maradjon meg a kulisszák mögött. Wink

scorsesefan írta:De amúgy a Filmvilág jó, jók a cikkek, a tematikus összeállítások (a fenti cikk sem rossz alapvetően a tévesztések ellenére). A Mozinet megszüntetése után csak itt van ez a fajta esszézős, elemzős filmújságírás (no meg a Prizmában, de az ugye más tészta kicsit).

Ez így igaz.

37FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Pént. Nov. 16, 2012 6:40 pm

Thunderstick

Thunderstick

Nekem nincsenek túl pozitív emlékeim az újságról, bár igaz, az elmúlt években nem vettem egyet se. De ha már ennyire fényelitek, lehet befizetek a mostanira.

38FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Szomb. Nov. 17, 2012 12:00 am

scorsesefan

scorsesefan

Mondjuk azt nézd meg, hogy milyen cikkek vannak benne, hogy ne esetleg olyat vegyél, amiben nem nagyon érdekel semmi.

39FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Vas. Nov. 18, 2012 7:24 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Kvízkérdés: ha a teljes Filmvilágot összesen két ember szerkeszti, és ebből az egyik egész nap hirdetések után kénytelen rohangálni, pályázatokat írni (többnyire hiába), akkor vajon mekkora esély van rá, hogy sikerül minden hibát kiszúrni a cikkekben?

http://filmvilag.blog.hu/

40FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Vas. Nov. 18, 2012 11:37 pm

boorman

boorman

Beyonder írta:Kvízkérdés: ha a teljes Filmvilágot összesen két ember szerkeszti, és ebből az egyik egész nap hirdetések után kénytelen rohangálni, pályázatokat írni (többnyire hiába), akkor vajon mekkora esély van rá, hogy sikerül minden hibát kiszúrni a cikkekben?

Nem rémlik, hogy bárki basztatta volna a szerkesztőket... Neutral

Kvízkérdés: a szerzőnek nem dolga jól megalapozott cikket írni ahelyett, hogy a tényeket torzítja a véleményének kedvező formába? Suspect

41FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Hétf. Nov. 19, 2012 1:31 am

scorsesefan

scorsesefan

boorman írta:Nem rémlik, hogy bárki basztatta volna a szerkesztőket... Neutral

Nekem se, én is a szerző(k)ről beszéltem. Neutral

42FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Vas. Nov. 25, 2012 3:22 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

boorman írta:
Beyonder írta:Kvízkérdés: ha a teljes Filmvilágot összesen két ember szerkeszti, és ebből az egyik egész nap hirdetések után kénytelen rohangálni, pályázatokat írni (többnyire hiába), akkor vajon mekkora esély van rá, hogy sikerül minden hibát kiszúrni a cikkekben?

Nem rémlik, hogy bárki basztatta volna a szerkesztőket... Neutral

Kvízkérdés: a szerzőnek nem dolga jól megalapozott cikket írni ahelyett, hogy a tényeket torzítja a véleményének kedvező formába? Suspect

A szerző nem csak direkt torzíthat, hanem akaratlanul is: rosszul emlékszik, félreérthetően fogalmaz, stb. Ilyenkor a szerkesztőnek (is) feladata, hogy résen legyen. Jó esetben erre van ideje. -> Erre próbáltam utalni.

http://filmvilag.blog.hu/

43FILMVILÁG - általános topik - Page 2 Empty Re: FILMVILÁG - általános topik Vas. Nov. 25, 2012 8:45 pm

boorman

boorman

Beyonder írta:A szerző nem csak direkt torzíthat, hanem akaratlanul is: rosszul emlékszik, félreérthetően fogalmaz, stb. Ilyenkor a szerkesztőnek (is) feladata, hogy résen legyen. Jó esetben erre van ideje. -> Erre próbáltam utalni.

Alapvetően igazad van, de szerintem itt nem ez volt a gond. A szerző egyszerűen felkészületlen volt, megvezette önmagát. A szerkesztő persze újraírhatja a cikkét, de elvárásként ezt azért nem fogalmaznám meg. Na mindegy. Azért annyit szerencsére elmondhatunk, hogy a "nehéz idők" nem nagyon látszanak meg a Filmvilágon.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.