Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Zene, csak úgy

+5
wurlitzer
sepi
Mr. Scott Pilgrim
GyZ
Beyonder
9 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down  Üzenet [6 / 9 oldal]

126Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Pént. Május 04, 2012 8:53 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

meghalt Adam MCA Yauch a Beastie Boysból Sad nekem ez a kedvenc BB dalom

127Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Május 05, 2012 12:05 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Sad


Nekem ez jött be a legjobban:

http://filmvilag.blog.hu/

128Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Május 05, 2012 10:46 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Nem is tudtam, hogy ezt is Yauch rendezte:

http://filmvilag.blog.hu/

129Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Május 05, 2012 11:28 am

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

sőt, a Beastie Boys klipek nagyrészét is (csak Nathanial Hörnblowér álnéven)

130Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Május 05, 2012 12:27 pm

boorman

boorman

Bazzeg. Sad

131Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Május 09, 2012 3:34 pm

Balakin

Balakin

http://balakin1.deviantart.com/

132Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Május 09, 2012 9:57 pm

GyZ

GyZ

Szerintem jobb helyen nyomja már szerintem.



hádébenbezúzd

Szöveg :

look out, you're hurting yourself again
entangled and twisted
in deathly deviations again
fluorescent lipstick, your name on a fence
the mood of a crowbar
what's the difference

I'm baffled by your every smile
you brought them Marilyn Monroe style
and when I apply your favorite lipstick on your face
how good it would be if you'd be alive instead

fluorescent lipstick
fluorescent lipstick
you're STD statistic
the rest of you is putrid
the darkness in the room
is hiding in your gloom
fluorescent lipstick
I don't want you without it

baby, I'm in no haste
I'm gonna put on your very best face
a little something to emphasize and praise
a little something to conceal and erase

and oftentimes I do wonder
what's left of you to remember
and when I'm losing myself against penumbrae
on your face
I take a glimpse and I'm right there on your retinae

fluorescent lipstick
fluorescent lipstick
you're STD statistic
the rest of you is putrid
the darkness in the room
is hiding in your gloom
fluorescent lipstick
I don't want you without it

http://noiseshaft.blogspot.com

133Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Május 16, 2012 10:14 pm

GyZ

GyZ

Iiiiiiiiiiiiiiiigen??????????sokkérdőjel

Akkor Blúzos Merengés, Boormannek :

http://noiseshaft.blogspot.com

134Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Csüt. Május 17, 2012 4:03 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Eddig ez a legjobb produkciód. Asszem.

http://filmvilag.blog.hu/

135Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Csüt. Május 17, 2012 4:19 pm

GyZ

GyZ

bounce

http://noiseshaft.blogspot.com

136Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Csüt. Május 17, 2012 5:13 pm

boorman

boorman

GyZ írta:Akkor Blúzos Merengés, Boormannek :

Merengésről jut eszembe!

137Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Pént. Május 18, 2012 12:10 am

GyZ

GyZ

Rászístá zene!!!

Csupa néger. Nademostkomolyan. Tök jó volt, főleg a produkciós stratégia tetszett, nemkicsit a Motown produckciós étoszt - szuperkorai Dzsekó - idézi, szerintem. Notice : azok a lemezek lehet, hogy ősiek, de ma is rendkívül fegyelmezetten-, szuperszigorúan hangzanak, mert azokban az időkben külön tudományos tím felelt hogy mettől meddig lehet a háttérszaxofonokat huzigálni a keverőpulton.

@Boorman :
most ismerkedem a Primus-sal. Már TUDOM miért akartad hogy a képregényben Claypool legyél. Az új albumukkal mi a kotta? 1-től 100-ig mennyire bejövetel? (Nem Claypool, hanem a zene. [De ha gondolod, én speciel akár azt is.])

http://noiseshaft.blogspot.com

138Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Pént. Május 18, 2012 7:53 am

boorman

boorman

GyZ írta:Rászístá zene!!!

Csupa néger. Nademostkomolyan. Tök jó volt, főleg a produkciós stratégia tetszett, nemkicsit a Motown produckciós étoszt - szuperkorai Dzsekó - idézi, szerintem. Notice : azok a lemezek lehet, hogy ősiek, de ma is rendkívül fegyelmezetten-, szuperszigorúan hangzanak, mert azokban az időkben külön tudományos tím felelt hogy mettől meddig lehet a háttérszaxofonokat huzigálni a keverőpulton.

@Boorman :
most ismerkedem a Primus-sal. Már TUDOM miért akartad hogy a képregényben Claypool legyél. Az új albumukkal mi a kotta? 1-től 100-ig mennyire bejövetel? (Nem Claypool, hanem a zene. [De ha gondolod, én speciel akár azt is.])

A Primus egy istenkirályság, pont. Claypool egy istenkirály, pont. Az új lemez meglehetősen kurvajó lett, de egy szám majdhogynem önremake, ezért "mindössze" 88 pontot adok rá.

Ui. A Fishbone is egy istenkirályság, de azért nem annyira, mint a Primus. Itt egy meglehetősen NEM Motownos érzésvilágú dalocskájuk:

139Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Pént. Május 18, 2012 11:39 am

Balakin

Balakin

A Fishbone is olyan mint a Living Colour. Nagyjából behatárolhatatlan királyság amire a legjobb jellemző az, hogy négerek hangszerekkel Very Happy
Primus is atom!

http://balakin1.deviantart.com/

140Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Pént. Május 18, 2012 11:51 am

boorman

boorman

Balakin írta:A Fishbone is olyan mint a Living Colour.

Én is bírom a Livin Colourt (sőt, a Bad Brainst-t is, ha már "négerek és hangszerek" a téma), de egyik sem győzött meg annyira, mint a jó öreg Fishbone. Smile
Egyébként van egy nem kicsit beteg szám, amit Fisherék Claypool közreműködésével vettek fel egy Fishbone EP-re. Sőt, elérhető egy fasza bootleg is, amin a Primus akusztikus felállásához (alias Bob Cock and the Yellow Sock) egyszercsak csatlakozik Angelo Moore. És akkor Claypool és Norwood Fisher közös mókáiról még egy szót sem ejtettünk... clown

141Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Pént. Május 18, 2012 3:41 pm

GyZ

GyZ

Boorman ne irogassad a kedvenc Claypool zenéidet hanem mutogassad!

És ez?



Na é sez?



Esetlegez????


http://noiseshaft.blogspot.com

142Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Pént. Május 18, 2012 4:55 pm

boorman

boorman

GyZ írta:Boorman ne irogassad a kedvenc Claypool zenéidet hanem mutogassad!

Pár szám, tényleg csak amúgy random módra:







GyZ írta:És ez?

Na é sez?

Esetlegez????

Ezek nem a kedvenc Claypool zenéim. Sőt, titkon még az is megfogalmazódott bennem, hogy ez nem is Claypool zene... Suspect Attól függetlenül nem tűnik rossznak.

143Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Pént. Május 18, 2012 7:29 pm

GyZ

GyZ

Meghallgattam őket, kicsit nyitva maradt a szám és nyál csordult belőle mejjem bimbajára a harmadik nóta végére.

Mint viselkedés, érdekesek - no irony - a nóták. Szerintem nem akarnak sehova sem "menni", hanem elpacigálnak/időznek egy adott ötleten, hangulaton. Szerinted nem olyanok? Nálam a három szám, amit linkeltél, most éppen fordítottan arányos az azokat illető globáltetszési indekszemmel. De a harmadikat nem értem mi a kotta vele. Nekem totál börtönzenének tűnik. Ha négy szénnészedált életfogytost beterelek egy betechnikázott börtöncellába tele hangszerekkel, kábé ezt az eredményt várom kihallani.

Örülök, hogy a Mastodon bejövetel. A "Czar" című szerintem főleg fog tetszeni, de nekem bejön mindhárom amit mutattam. A "Black Tongue" különösen rémisztő, ahogy elkészül ez a manticore antiistenállat.

http://noiseshaft.blogspot.com

144Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Május 19, 2012 3:28 pm

boorman

boorman

GyZ írta:Szerintem nem akarnak sehova sem "menni", hanem elpacigálnak/időznek egy adott ötleten, hangulaton. Szerinted nem olyanok?

De, ezzel egyet tudok érteni.

GyZ írta:De a harmadikat nem értem mi a kotta vele. Nekem totál börtönzenének tűnik. Ha négy szénnészedált életfogytost beterelek egy betechnikázott börtöncellába tele hangszerekkel, kábé ezt az eredményt várom kihallani.

Nem kizárt, ha ők a világ zeneileg legképzettebb szénnészedált életfogytosai... A hangzásról beszélünk, vagy magáról a számról?

145Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Május 19, 2012 4:19 pm

GyZ

GyZ

Mindkettőről. Ez a Charles Manson Orchestra. (Nem feltétlenül totál negatív megjeGyZés, hiszen írt remek nótákat. Sad sad game és annak ganszenrózsás feldolgozása?) De a benyomáson még nem tudok enyhíteni, mert az első két linket érteni vélem, mit szeretsz rajtuk. Mindkettő konvergál ahhoz a zenehergelési viselkedéshez, amiről beszélünk. Plusz, a hangzás mindkét helyen nagyon organikus, bájosan és erősen "lim-lom". Mintha utcán talált dolgokból csináltak volna hangszereket, és nem nyughattak, míg jól nem hangzik.

Nem értem ezt "a világ legképzettebb zenészei" megjegyzést. Mihez képest és ki és hol milyen autoritásnak "jött ez ki?" Neked, baszd? Very Happy Nem vallanak rád ezek az elszállt kijelentések, Ernő! Claypool zenéjéből eddig nekem a világon semmiféle technikai brillírozási önigény nem jön le, hanem sokkal inkább az, amivel - nagy örömömre - te is egyetértesz, hogy zenei hangulatokat-, csendéleteket teremt meg, és "tart életben". Kétségtelenül nagyon eredeti az ürge. De ennek szeritem semmi köze önmagában sem a zenei képzettséghez, sem pedig a kapcsolódó képzettség "felmutatási kényszeréhez". Bármikor odaalszom neked bárhová egy drímsziétör - fap! fap! fap! fap! - experimentális masztiszessziótól, amitől ugye szociokultúrálisan ígyúgypozicionált rétegek lépnek maguknak spirituális szinteket.

De közben a zenei egyetemek nem Dream Theater masztit, hanem Meshuggát tanítanak, lám! (Az itt már felmerült Devin Towsend megjegyzése? "While we all have lots of bands who influence still…we all rip off Meshuggah!")

Note : ezzel természetesen nem állítom hogy ne lehetne Claypool szuper basszgitáros, klipeken látom, hogy lazán menőn és micsoda sikkel kezeli a villanyciterabőgőt.

http://noiseshaft.blogspot.com

146Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Május 19, 2012 5:19 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

van egy új kedvenc bandám, kb. két hét múlva jön a debüt albumuk, eléggé várom

147Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Szomb. Május 19, 2012 6:55 pm

boorman

boorman

GyZ írta:Mindkettőről. Ez a Charles Manson Orchestra. (Nem feltétlenül totál negatív megjeGyZés, hiszen írt remek nótákat. Sad sad game és annak ganszenrózsás feldolgozása?) De a benyomáson még nem tudok enyhíteni, mert az első két linket érteni vélem, mit szeretsz rajtuk. Mindkettő konvergál ahhoz a zenehergelési viselkedéshez, amiről beszélünk. Plusz, a hangzás mindkét helyen nagyon organikus, bájosan és erősen "lim-lom". Mintha utcán talált dolgokból csináltak volna hangszereket, és nem nyughattak, míg jól nem hangzik.

Whatever. Smile Nekem ez egykurvajó szám, oszt kész. A hangzás pedig azért olyan, amilyen mert a Brown Albumon tudatosan a leglepusztultabb eszközökkel vettek fel mindent, egyfajta váltásként (innen az album címe is, ld. White Album, Black Album etc.).

GyZ írta:Nem értem ezt "a világ legképzettebb zenészei" megjegyzést. Mihez képest és ki és hol milyen autoritásnak "jött ez ki?" Neked, baszd? Very Happy Nem vallanak rád ezek az elszállt kijelentések, Ernő!

Vallanak vagy sem, nem te vagy egyetlen, akinek volt már a kezében hangszer, Csucsu, jómagam is zenélgettem a magam idejében, és mit ad isten, pont basszusgitáron! Úgyhogy -- ha nem is én vagyok a legnagyobb virtuóz a világon -- prímán meg tudom ítélni, mennyire színvonalasan adják elő magukat a Primus tagjai, különös tekintettel Herr Claypoolra. És ez a színvonal az überkolosszális technikai felkészültségnek és az innovatív hozzáállásnak az a kombinációja, amiért minden rendesebb muzsikus a fél kezét odaadná. Vagy ha nem, akkor hülye. Szerintem. (A "legképzettebb" alatt persze nem azt értem, hogy konzit végeztek, "csak" azt, hogy leiskoláznak szinte bárkit a hangszerükön.)
Egyébiránt a "szakma" is elismeri a képességeiket (Claypoolt hívták a Metallicába, Larry LaLonde Steve Vai tanítványa volt stb.), szóval egyikük sincs rászorulva arra, hogy a magamfajta dilettáns dicsérgesse. Smile Olvass utána, béjbe!

GyZ írta:Claypool zenéjéből eddig nekem a világon semmiféle technikai brillírozási önigény nem jön le, hanem sokkal inkább az, amivel - nagy örömömre - te is egyetértesz, hogy zenei hangulatokat-, csendéleteket teremt meg, és "tart életben". Kétségtelenül nagyon eredeti az ürge. De ennek szeritem semmi köze önmagában sem a zenei képzettséghez, sem pedig a kapcsolódó képzettség "felmutatási kényszeréhez". Bármikor odaalszom neked bárhová egy drímsziétör - fap! fap! fap! fap! - experimentális masztiszessziótól, amitől ugye szociokultúrálisan ígyúgypozicionált rétegek lépnek maguknak spirituális szinteket.

De közben a zenei egyetemek nem Dream Theater masztit, hanem Meshuggát tanítanak, lám! (Az itt már felmerült Devin Towsend megjegyzése? "While we all have lots of bands who influence still…we all rip off Meshuggah!")

Note : ezzel természetesen nem állítom hogy ne lehetne Claypool szuper basszgitáros, klipeken látom, hogy lazán menőn és micsoda sikkel kezeli a villanyciterabőgőt.

"Brillirozási önigény"? "Felmutatási kényszer"? Ezeknek semmi köze ahhoz, amit én képzettségen értek, de ezt már említettem fentebb. A prog rock és metál az esetek többségében tényleg arról szól, hogy a zenészek masztiznak teljes erőből, de hogy ettől képzettek vagy akár jók lennének, azt semmiképpen se merném állítani (a DT bőgőse nagyon ért a hangszeréhez, de még virtuozitásban se merném Claypoolhoz mérni, nem hogy innovációban).
Asszem az se mindegy, mennyit ismersz a Primus művészetéből. Tommy the Cat megvolt már? Milyen szóló az mán, én kérek elnézést?! Zseniális, ofkorsz. És még ma sem elcsépelt, pedig kb. 25 éve írta a számot, és még koncerteken is folyton variálja a témákat. (A Primus koncerteken is érdemes elidőzni, imádnivaló, ahogy nagyképűség és virgázás nélkül hozzák azt a nívót, amit sok "nagy" még lemezre, stúdiótechnikával is alig-alig képes előállítani, csak ők közben még improvizálnak, idézgetnek, poénkodnak is.)

A Meshuggát nincs szerencsém ismerni, de biztosan tökjó. (Mióta a múltkor a cimborákkal vitába keveredtünk a Pearl Jam "gagyisága" propóján, elég sok PJ-t hallgatok. Sympathy for the Underdog, höhö. What a Face )

148Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Vas. Május 20, 2012 5:31 am

GyZ

GyZ

@boorman : a progresszív metálról adott villámelemzésed ilyen formában nyilván súlyosan előítéletes és általánosító, de tudtad hogy ez lesz mondva. De azt osztom, hogy rengeteg nyomorult csinál progresszív metált. Viszont óvatosan a műfaj full leírásával. Anubis Gate self titled, Symphony X : Iconoclast, ha akarsz jó friss progmetált.

Mindazonáltal.

Itt van némi Meshuggah. Ezek Svédek a Meshuggah tagok. A "meshuggah" héberül bolondot jelent. "Mesüge", magyarul. Érdekes, hogy eddig akiktől kérdeztem, nem is ismerték a "mesüge" szót, de én valahonnan igen. Szerintem egy régi szocreál hazai bohózatból. Jó lenne ha végighallgatnátok a dalt, bele van embeddelve a szöveg.



Boorman, mivel ugye nem szereted a synth popot, érdemes lesz figyelned egy dologra ebben a Meshuggah nótában - meg mindenkinek - 3:00-tól beindul egy riff, ami TOTÁL '80s synth pop nyolchúros szörnygitárokkal. Very Happy (Ne csaljatok, ne ugorjatok oda!! Tessék végighallgatni.) Notice a mély gitárok tetején táncoló "high frequency detailt" 3:00 és 3:45 között, ahogy a döbbent szörnygitárok fokozatosan beszubmittálnak ennek a kis hülye flipperautomata videójáték-gitárnak, ez adja meg az egész riff szerintemletaglózó karakterét. Véredményem szerint ebben a dalban is egy Philip K. Dick-i disztopikus para jelenítődik meg a szövegvilágban. Mint a Kamera által homályosan - nak a legvége, olyan a nóccsi szerintem.

Fakk, elkapott az ékszíj, ezért mutatok egy másikat is tőlük, a 2008-as albumukról.



Szöveg :

Humanity peeled from our bones
Deprived of integuments that make us real.
Shadows of flesh to maintain the system
Our own blood splashes as we kneel.

So meticulously machined
Into these obedient devices
- Puppets, finetuned submissive drones
Replicas of each other, clones

We're dormant accumulations of flesh
In a crimson filtered twilight
Mute witnesses to the game
Wrenches to keep the bolts of lies tight

We're the fabric concealing the stains,
The red tainted existence
The gullibles to bless your sins away
Rags to wipe your blooded trails

We give in to the atrophy,
To the twining of self-thought knowledge
The purpose of the human mind reviled
Everlasting ignorance realized
The scarlet flood inundates our powerless thoughts
Defenseless minds with lies overfed

Every thought stained, defiled
- Painted the color, the shade of electric red

Külön notice pölö a riffet ami 4:57-től indul, a befejező riff. Az egész zenéjük erre a vezérstratégiára épül. Egy négynegyedes megjelenített középtempóhoz képest deviál MINDEN. Ettől az utolsó rifftől meghibásodott robotágyúk jutnak eszembe. ŐRÜLET!

Véleményeket várok Meshuggáról, Boorman, ne fogjad vissza magad! De ne ilyen felületes instantsápítást írjál plíz, először lécci hallgasd meg őket szöveggel.

http://noiseshaft.blogspot.com

149Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Vas. Május 20, 2012 10:40 am

Balakin

Balakin

elismerem zenei tudásukat de attól még unalmas. Kb úgy vagyok vele mint a Dream Theatre-el, de Messugah-t előbb hallgatok mint DT-t.

http://balakin1.deviantart.com/

150Zene, csak úgy - Page 6 Empty Re: Zene, csak úgy Vas. Május 20, 2012 11:54 am

boorman

boorman

GyZ írta:@boorman : a progresszív metálról adott villámelemzésed ilyen formában nyilván súlyosan előítéletes és általánosító, de tudtad hogy ez lesz mondva.

Már ne is haragudj, de ez csak és kizárólag akkor igaz, ha bajod van a masztizással. Mondd meg őszintén: bajod van a masztizással? Nem nyúlsz magadhoz, és nem tölt el örömmel, ha egy csini csaj (fiúcska?) megörvendeztet annak látványával, hogy enmagának örömet okoz? Hmm? Akarsz róla beszélni? Question Question Question

lol!

Nekem semmi bajom a progrokkal, a legjobb barátaim között is vannak progrokkerek, és többen közülük masztiznak is. Very Happy

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [6 / 9 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.