Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Közéleti megmondó

+9
frank
Balakin
Metalucifer
schanda
boorman
Mr. Scott Pilgrim
sepi
Beyonder
admin
13 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down  Üzenet [2 / 4 oldal]

26Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Szer. Ápr. 11, 2012 5:07 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Közéleti megmondó - Page 2 Tumblr_m2bh79KQty1qzlswgo1_400

27Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Szer. Ápr. 11, 2012 5:37 pm

Balakin

Balakin

Tudom, hogy én vagyok a mélységesen naiv de folyamatosan ledöbbenek az emberek hozzáállásán. amikor azt mondják nekik már negyvenedszerre is, hogy " a gyereked nem lesz buzi ha meglát egy buzit" akkor a reakció rá csípőből az, hogy "de az lesz!". ezekkel hova álljak le vitázni?
Meg amikor valaki kifejezi csalódását az emberekkel kapcsolatban, hogy ilyen törvénytervezet egyáltalán szóba kerülhet, az a reakció rá, hogy "költözz el ha nem tetszik".
Egyszerűen képtelen vagyok felfogni ezt a fajta hozzáállást. Sose vonzódtam más férfiakhoz, sőt kifejezetten gusztustalannak találom amikor két férfi szekszel, node istenem, a lepkéktől is undorodom, mégse akarom kiírtani őket.
A múltkori trolletetős-nácis posztnál volt ez linkelve, elég jó:
http://azbeszt.blog.hu/2008/06/08/ne_legy_mar_buzi

http://balakin1.deviantart.com/

28Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Szer. Ápr. 11, 2012 5:44 pm

sepi

sepi
Admin

Igazából én basztam el, ennek az indítványnak semmi egyéb funkciója nincs azon kívül, hogy legyen egy kis hájp a Jobbik körül (meg imponáljon az ultrabázisuknak), nem volt bölcs dolog tovább "tematizálni a közbeszédben".
Átkúrtak a szemetek Sad

http://prizmafolyoirat.com

29Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Pént. Május 11, 2012 7:05 pm

sepi

sepi
Admin

Szegény BKV-t az ág is húzza.
Ez már télleg röhej.

http://prizmafolyoirat.com

30Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Csüt. Május 17, 2012 4:53 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Ncore-os kommenteket olvastam. Nem kellett volna, megy keményen a náculás. Mad

A Mein Fuhrer című vígjáték alatt:

Nem hiszem,hogy a 2.világháborút így ki lehetne parodizálni,főleg egy olyan személyt aki sokat tett a világért,de hát a zsidóknak ugye mindent szabad.

Én Mauthausen-ről csinálnék egy ilyen jellegűt, de olyan jelentekkel, amit ténylegesen kellett volna tegyenek a szemetekkel.

Az egész felfogás kérdése, mindenkinek saját dolga hogy miben hisz és hogy mit reagál! Abban viszont biztos vagyok, hogy Hitler forog a sírjában ennek a zsidó filmnek köszönhetően! Nem védem, de azért megalázó rá nézve.

A Chaplin-féle Nagy diktátor alatt meg valaki elkezdett kampós orrúzni, erre volt aki már csak így merte megdicsérni a filmet:

Ha nem közelitjük meg a filmet magyar vagy zsidó szemszögböl akkor egészen jó !

Magyar létemre nekem tetszik a film !

http://filmvilag.blog.hu/

31Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Csüt. Május 17, 2012 5:15 pm

boorman

boorman

OFF

Beyonder írta:A Chaplin-féle Nagy diktátor alatt

Itthon a címe simán "A diktátor".

32Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Csüt. Május 17, 2012 11:46 pm

sepi

sepi
Admin

Beyonder írta:Ncore-os kommenteket olvastam. Nem kellett volna, megy keményen a náculás. Mad

Túlhájpolod, 3-4 főnáci tette tiszteletét a topikokban, a kezdeményező ráadásul minkét helyen ugyanaz a figura. Az ncore méretes felhasználó-bázisához viszonyítva ez szóra sem érdemes légszennyezés (fing a szélben, hogy úgymondjam, és még le oltják őket minkét filmnél).
.

http://prizmafolyoirat.com

33Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Pént. Május 18, 2012 4:41 pm

sepi

sepi
Admin

A Jobbik megmenti a magyar mozikultúrát.

Csodás, ilyen jóakarókkal ellenség már nem is kell.

http://prizmafolyoirat.com

34Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Pént. Május 18, 2012 5:38 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

sepi írta:A Jobbik megmenti a magyar mozikultúrát.

Csodás, ilyen jóakarókkal ellenség már nem is kell.
mos' mér'? ha a Jobbikon múlna, fellendülne a magyar horrorfilm gyártás is. Lenne zombizsidós, meg vámpírzsidós, meg a zsidóslasher, meg mindenféle gonosz zsidós horrorfilm. Very Happy

35Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Szomb. Május 19, 2012 2:24 am

frank



jó ötlet.

és százmilliós haszon fölött 40-százalékot fordíthatna magyar filmre.


36Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Szomb. Május 19, 2012 4:00 pm

sepi

sepi
Admin

Teljesen értelmetlen lenne bevezetni egy 10%-os kvótát, ha a bemutatott magyar filmek összvissz nem teszik ki a teljes filmfelhozatal 10%-át, és ennek az esélye kb. 0, még "néhány év múlva is". Vagy játsszák addig a Magyarország 2011-et meg az SOS Love-ot, amíg ki nem jön a 10%?
Arról sem vagyok meggyőzve, hogy ha valami "trösztellenes" törvénnyel szétszedik a Cinema City-monopóliumot, akkor a nép majd visszazúdul az art mozikba. Miért tenne ilyet, ha a plázamozikban jobban érzi magát, teljesen függetlenül attól, ki a tulaj?
A "Marslakók árából forgassunk történelmi filmeket" meg simán nevetségesen demagóg.

Jóféle kurucos vérzsidó-vadászós horrorokra én is befizetnék, Witchhunter Gárda és Vona Helsing.

http://prizmafolyoirat.com

37Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Vas. Május 20, 2012 11:51 am

Beyonder

Beyonder
Admin

A kvóta hülyeség, de a monopólium se oké, és nem a tulaj származása miatt. Elvileg a Forum Hungary és a Cinema City közös tulajdonba van, így előbbi filmjeit utóbbi "ingyen" játssza le, tehát nem kell fizetniük azért, hogy műsorra kerüljenek. A többieknek viszont igen, és állítólag a Cinema City ilyenkor nem garantálja azt, hogy az adott filmet mondjuk a legjobb esti idősávban vetíti, teljesítheti délelőtti vetítésekkel is a vállalt vetítésszámot. Ez nyilván a kisebb forgalmazóknak prombléma, akik csak 2-3 kópiával mutatnak be egy filmet.

Fogalmam sincs hogy lehetne ezen változtatni, nem is értek ehhez a témához (az infók egy forgalmazásban is érintett kollégától vannak), de gondolom, ahogy a gazdaság egyéb területein is káros ha egy vállalatnak monopóliuma van, úgy itt se épp ez az ideális felállás.

http://filmvilag.blog.hu/

38Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Vas. Május 20, 2012 1:36 pm

sepi

sepi
Admin

Az már más tészta, hogy a Cinema City meg a Fórum össze van olvadva, ezt szerintem is szét kell kapni. Nem értek hozzá én sem, de asszem az ilyesmi eleve verseny- meg törvényellenes, hátrányba hozza a többi forgalmazót vagy mi a tököm.

http://prizmafolyoirat.com

39Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Csüt. Május 24, 2012 5:06 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Twitteren osztotta egymást Dajcstomi és a Compact Disco

elég gáz, hogy a magyar zenészek nagyjából 95%-a még mindig nem tud mit kezdeni a negatív véleménnyel, és egy kritikusabb mondat után fűrdőskurva módjára sértődnek meg. személyes támadásnak veszik, aztán személyeskednek.

40Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Csüt. Május 24, 2012 8:09 pm

boorman

boorman

Mr. Scott Pilgrim írta:Twitteren osztotta egymást Dajcstomi és a Compact Disco

elég gáz, hogy a magyar zenészek nagyjából 95%-a még mindig nem tud mit kezdeni a negatív véleménnyel, és egy kritikusabb mondat után fűrdőskurva módjára sértődnek meg. személyes támadásnak veszik, aztán személyeskednek.

Azért az se teljesen mindegy, ki kritizál... Smile

41Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Csüt. Május 24, 2012 11:43 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

boorman írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:Twitteren osztotta egymást Dajcstomi és a Compact Disco

elég gáz, hogy a magyar zenészek nagyjából 95%-a még mindig nem tud mit kezdeni a negatív véleménnyel, és egy kritikusabb mondat után fűrdőskurva módjára sértődnek meg. személyes támadásnak veszik, aztán személyeskednek.

Azért az se teljesen mindegy, ki kritizál... Smile
én alapvetően a "vita" egyik résztvevőjéhez sem kötődök, mindkettőt egyformán nem szeretem Smile de nem mindegy, ki mondja? jó, Dajcstomi nagyobb nyilvánosságot kap, de akkor is, zenész basszus, viselje a kritikát, vagy zenéljen a fürdőszobában, ott majd senki nem mond csúnyát arra, amit csinál. És most nem csak ez kapcsán, de folyton kiakadnak a magyar zenészek, ha valaki leszólja a zenéjüket, annyira hozzá vannak szokva a seggnyaláshoz.

42Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Csüt. Május 24, 2012 11:47 pm

boorman

boorman

Mr. Scott Pilgrim írta:
boorman írta:
Mr. Scott Pilgrim írta:Twitteren osztotta egymást Dajcstomi és a Compact Disco

elég gáz, hogy a magyar zenészek nagyjából 95%-a még mindig nem tud mit kezdeni a negatív véleménnyel, és egy kritikusabb mondat után fűrdőskurva módjára sértődnek meg. személyes támadásnak veszik, aztán személyeskednek.

Azért az se teljesen mindegy, ki kritizál... Smile
én alapvetően a "vita" egyik résztvevőjéhez sem kötődök, mindkettőt egyformán nem szeretem Smile de nem mindegy, ki mondja? jó, Dajcstomi nagyobb nyilvánosságot kap, de akkor is, zenész basszus, viselje a kritikát, vagy zenéljen a fürdőszobában, ott majd senki nem mond csúnyát arra, amit csinál. És most nem csak ez kapcsán, de folyton kiakadnak a magyar zenészek, ha valaki leszólja a zenéjüket, annyira hozzá vannak szokva a seggnyaláshoz.

Alapvetően egyetértek veled, csak éppen Dajcstomi a jól fejlett kritikai érzéke mellett sztem annyira vállalhatatlan minden szempontból, hogy szinte már csak az lehet jó, amit ő utál. Smile De egyébként tényleg igazad van, meg aztán én se vagyok egy Compact Disco fan, to say the least. albino

43Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Szer. Május 30, 2012 10:03 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Mogács doktornak nem sikerült ebben az interjúban megcsillogtatnia ragyogó intellektusát. Csalódtam benne. Crying or Very sad

– Hogy áll a politikához? A Kétfarkú Kutya Párt polgármesterjelöltsége és a Dr. mogácsos videók után azt biztosan állíthatjuk, hogy nem apolitikus jellem.
– Kezdjük a demokráciával. Ebben a szóban minden problémám benne van. Egy ilyen országban nem működhet ez a fajta politikai rendszer. A hatalom olyan sok ember kezében oszlik szét, hogy ellenőrizhetetlenné válik. A középkori királyság fogalmában hiszek. Ebben a király köré bárók csoportosulnak, és csak néhányan befolyásolhatják a politika alakulását. Egy király sokkal több nemzeti érzéssel tekint hazájára, mint egy mai párt.
(...)
Tudom, hogy lehetetlen óhaj, de azt szeretném, ha egy olyan ember állna az ország élén, aki tényleg az ország felvirágoztatásában látja a jövőt, és a benne élőknek is jót akar. Emellett érti is a dolgát, és akár meghalna az igazságért. Ezért is mondom, hogy a királyság lenne az üdvös államforma. A legnagyobb birodalmak egy legfőbb vezető, egy diktátor keze alatt virágoztak fel. Nem élek álomvilágban, pontosan tudom, hogy nem csak jó királyok uralkodtak, de a nagy birodalmak többet gyarapodtak egy-egy jó vezető alatt, mint amit egy léhűtő vagy őrült király rontani tudott. A mostani kétharmados felhatalmazás is jó ilyen szempontból, hiszen szinte korlátlan hatalmat ad a kormányzó párt kezébe.

http://filmvilag.blog.hu/

44Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Szer. Május 30, 2012 10:08 pm

boorman

boorman

Beyonder írta:Mogács doktornak nem sikerült ebben az interjúban megcsillogtatnia ragyogó intellektusát.
[/quote]

Question Suspect Question Evil or Very Mad Shocked Question No Question

45Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Szer. Május 30, 2012 10:29 pm

cj

cj

Beyonder írta:A középkori királyság fogalmában hiszek. Ebben a király köré bárók csoportosulnak, és csak néhányan befolyásolhatják a politika alakulását. Egy király sokkal több nemzeti érzéssel tekint hazájára, mint egy mai párt.
(...)
a királyság lenne az üdvös államforma. A legnagyobb birodalmak egy legfőbb vezető, egy diktátor keze alatt virágoztak fel. Nem élek álomvilágban, pontosan tudom, hogy nem csak jó királyok uralkodtak, de a nagy birodalmak többet gyarapodtak egy-egy jó vezető alatt, mint amit egy léhűtő vagy őrült király rontani tudott.

Erről a múltba révedő süketelésről a Woody Allen amúgy elég lagymatag filmje, az Éjfélkor Párizsban jut eszembe, amiben a szereplők a régen volt aranykort hajhásszák. Röhej.

46Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Pént. Jún. 15, 2012 1:30 pm

sepi

sepi
Admin

Ez már igen, nem szarozik az öreg.
szegény bolond

http://prizmafolyoirat.com

47Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Pént. Jún. 15, 2012 2:07 pm

wurlitzer



Az alkotmányos monarchia szerintem jó dolog. Mindig irigykedve nézem azokat a nyugat-európai országokat, ahol még mindig van király, királynő. Jelképes csak a hatalmuk ugyan, de ezek a szimbolikus dolgok is sokat számítanak. Életük végéig uralkodnak, ők tényleg az országot képviselik, és nem négyévente cserélődnek.

48Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Pént. Jún. 15, 2012 2:08 pm

boorman

boorman

sepi írta:szegény bolond

Nem tudom sajnálni. Itt lenne az ideje, hogy egyszer az életében valamiért tényleg vállalja a felelősséget. ("Ami jár, az jár." - mondta nemrég. Na, ez igaz! Neki már járna egy kurva nagy tasli.)

49Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Pént. Jún. 15, 2012 2:16 pm

sepi

sepi
Admin

boorman írta:
sepi írta:szegény bolond

Nem tudom sajnálni. Itt lenne az ideje, hogy egyszer az életében valamiért tényleg vállalja a felelősséget. ("Ami jár, az jár." - mondta nemrég. Na, ez igaz! Neki már járna egy kurva nagy tasli.)

Most éppen házhoz megy a lófaszért, de milyen nyomorult lehet már az az ember, akinek senki se szól, hogy mosmá nyugodni meg kushadni kéne?

kedvenc államformám a katonai junta, ott rend van meg szexi egyenruhák

http://prizmafolyoirat.com

50Közéleti megmondó - Page 2 Empty Re: Közéleti megmondó Pént. Jún. 15, 2012 3:28 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

wurlitzer írta:Az alkotmányos monarchia szerintem jó dolog. Mindig irigykedve nézem azokat a nyugat-európai országokat, ahol még mindig van király, királynő. Jelképes csak a hatalmuk ugyan, de ezek a szimbolikus dolgok is sokat számítanak. Életük végéig uralkodnak, ők tényleg az országot képviselik, és nem négyévente cserélődnek.

Én kicsit luxusnak érzem állami pénzből fenntartani egy ilyen kirakatintézményt, csak azért, hogy legyen kinek integetnie az út szélén összegyűlt lakosságnak a nemzeti ünnepeken meg a királyi esküvőkön. De az tényleg szerencse, hogy nincs hatalmuk, az évszázados beltenyészet miatt általában nem az intelligencia a legfőbb skilljük. Very Happy

http://filmvilag.blog.hu/

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 4 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.