Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Zene, csak úgy

+5
wurlitzer
sepi
Mr. Scott Pilgrim
GyZ
Beyonder
9 posters

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down  Üzenet [1 / 9 oldal]

1Zene, csak úgy Empty Zene, csak úgy Pént. Márc. 23, 2012 4:28 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Cronenbergről jutott eszembe: az egykor kritikusként is ténykedő GyZ kolléga készített egy, a Mester által ihletett zeneművet.

http://filmvilag.blog.hu/

2Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Pént. Márc. 23, 2012 5:48 pm

GyZ

GyZ

Kedves Beyonder,

köszcsi a promót! Alas!, on spot elkanászodtam, így beillesztek egy másikat is, hogy familiarizáljam magam a fórum kezelőfelületével, és hogy lehessen (kicsit.) válogatni. Szöveggel együtt kell a nótát hallgatni, HD minőségben. A szöveget a videó után közlöm. (Külföldiül van.) Köszi, ha csekkoljátok a nótákat.



This is a track about the reality tunnel of a rampaging Godzilla who thinks it is time to call it a wrap for now and go home for a nap.

Lyrics :

fundamental process
drives to occupy
exponential outcomes
chaos organized
unbound in all directions
inward floating face
exploding into time
bathing it in space

totality fragment
desolation home
limited by total
immunity form

flexible immensity
a flexible immensity
fractal uniformity

the rapture
give me give me
give me the rapture
rapture
give me give me
give me the rapture

a flexible immensity

http://noiseshaft.blogspot.com

3Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Hétf. Márc. 26, 2012 9:00 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Eddig az új The Magnetic Fields a legjobb album, amit idén hallottam. Nehéz kedvenc dalt választani, de legyen most ez a "The only girl I ever loved was Andrew in drag" sorért.

4Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Kedd Márc. 27, 2012 12:29 am

Beyonder

Beyonder
Admin

Ez ilyen homoszekszuális muzsika mint a Franc Ferdinánd? Shocked Smile

http://filmvilag.blog.hu/

5Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Kedd Márc. 27, 2012 12:49 am

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Beyonder írta:Ez ilyen homoszekszuális muzsika mint a Franc Ferdinánd? Shocked Smile
A frontember ugyan meleg, de alapvetően nem. Very Happy Az albumon szinte mindegyik dal egy-egy külön sztori. Az egyik kedvencem az első szám, amiben egy konzervatív keresztény lány beszél a barátjával a házasság előtti szexről (visszatérő sora: "I love you baby, but God want us to wait").

6Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Csüt. Márc. 29, 2012 10:08 pm

sepi

sepi
Admin

Alkalomhoz illően a Plagiarism c. EP-ről:



http://prizmafolyoirat.com

7Zene, csak úgy Empty Truth Trauma Hétf. Ápr. 02, 2012 12:47 am

GyZ

GyZ

Kedves Emberek,

Truth Trauma :


HD-ben, szöveggel kell, és köszi, hogy.

This is a track about the realization of a truth that radically contradicts with your OH!, so favorite belief system.

Lyrics :

this is the favorite legendarium of the found specie
in which everything it thinks constitutes the truth
the interpretation of the environment
in which this truth resides must submit to the truth

otherwise the environment must be regarded as false by the specie
illusionary construct seeking to compromise truth imposed
the environment needs to be readjusted

administer truth trauma

truth abandon
trapped in open space

administer truth trauma

http://noiseshaft.blogspot.com

8Zene, csak úgy Empty Meshuggah - The Demon's Name Is Survelillance Hétf. Ápr. 02, 2012 12:50 am

GyZ

GyZ

The Demon's Name Is Surveillance.

Meditatív hatású, friss Meshuggah a Koloss albumról, 4 napja jelent meg kb. Szöveggel, HD-ben kell. Notifikáljátok a Minority Report-os szövegvilágot a videó alatt.



Mechanical compound eye
Imposed observance. Sentries in the sky
Vigilant lenses. Objectives belied
In blackened heavens covertly they hide

They see you. They see all. They know all indiscretions
Compiler of your dreams, your indignations
Following your every single move
They see you

All-seeing instrument. Supreme perception
Omnifocal accumulator
Thief of integrity. Its gaze upon the blind
Information divinity by man designed

The lives of all they occupy. Their eyes in dismal gloom
The all-piercing, dead oculi - mirrors of our doom
Oblivious to the trespass as you gaze into the black
The demon of surveillance insultingly staring back
- Into you

They own your every secret, your life is in their files
The grains of your every waking second sifted through and scrutinized
They know your every right. They know your every wrong
Each put in their due compartment - sins where sins belong

They know you. They see all. They know all indiscretions
Compiler of your dreams, your indignations
Following your every single move
They know you.

http://noiseshaft.blogspot.com

9Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 11:46 am

wurlitzer



boorman, ennek örülni fogsz: faith no more a volton!

10Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 12:00 pm

GyZ

GyZ

http://www.sziget.hu/volt/hirek/faith_no_more_usa.13136.html

Köszi az infót, leparkolt tőle félúton a kakaó.

Boorman : megyünk.

http://noiseshaft.blogspot.com

11Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 12:03 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Nemrég jelent meg Nick Cave oldalprojektjének, a The Bad Seeds tagokkal működtetett Grinderman második albumának a remixlemeze (Grinderman 2 RMX), és elég faszára sikerült. Mondjuk a Grinderman 2-n olyan számok voltak, hogy ezeket már csak elbaszni lehetett volna, de elég jó emberek maszatoltak vele. Pl. Josh Homme (Queens of the Stone Age, Eagles of Death Metal, Them Crooked Vultures), UNKLE, Nick Zinner (Yeah Yeah Yeahs), Cat's Eyes (a The Horrors frontemberének, Faris Badwannak a barátnőjével közös projektje), szóval ajánlom hallgatásra (illetve ha a Grinderman eddig nem lett volna meg, akkor előtte az eddig elkészült zseniális két albumot).

12Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 12:59 pm

boorman

boorman

wurlitzer írta:boorman, ennek örülni fogsz: faith no more a volton!

HELL YEAH!

GyZ

GyZ




http://noiseshaft.blogspot.com

14Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 3:45 pm

boorman

boorman

Csak azt ne próbáld bebizonyítani, hogy Pattonnak van humorérzéke! Hivatalos forrásból tudom, hogy nincs. Rolling Eyes

15Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 4:01 pm

GyZ

GyZ

Uuuhm... hogy érti ezt a Danika? Csak mert én úgy figyeltem meg, hogy kifejezetten jó poénjai vannak Pattonnak az emberi interakciók során. Azt láttad amikor halálravált fejjel van leakadva a Wolfmother együttes zenéjén egy fesztiválon, és kérdezi, melyik évszázadban van? Linkelem is.

A perzisztens/kérlelhetetlen arckifejezés 0:47-től, miután közölte, hogy a Wolfmotherek szakkolnak, szerintem megfizethetetlen.

Egyébként Patton most Olaszországban él úgy tudom, és amikor valami kitüntetést vett át a lokál Tarlós Istvántól a nyilvánosság előtt, ilyet szól : "Mercíííí, Don Corleone." Ez is fent van YouTube-on.

Szóval, hogy ne lenne humorérzéke, ez irónia volt, vagy tudsz valami pletyót valakitől, akinek belegázolt a harmatos privátlelkébe?


http://noiseshaft.blogspot.com

16Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 5:03 pm

boorman

boorman

GyZ írta:Uuuhm... hogy érti ezt a Danika? Csak mert én úgy figyeltem meg, hogy kifejezetten jó poénjai vannak Pattonnak az emberi interakciók során. Azt láttad amikor halálravált fejjel van leakadva a Wolfmother együttes zenéjén egy fesztiválon, és kérdezi, melyik évszázadban van? Linkelem is.

A perzisztens/kérlelhetetlen arckifejezés 0:47-től, miután közölte, hogy a Wolfmotherek szakkolnak, szerintem megfizethetetlen.

Egyébként Patton most Olaszországban él úgy tudom, és amikor valami kitüntetést vett át a lokál Tarlós Istvántól a nyilvánosság előtt, ilyet szól : "Mercíííí, Don Corleone." Ez is fent van YouTube-on.

Szóval, hogy ne lenne humorérzéke, ez irónia volt, vagy tudsz valami pletyót valakitől, akinek belegázolt a harmatos privátlelkébe?

Nekem gázolt a lelkembe pár kolléga a minap, a nagy Doors kontra Velvet Underground- és Pearl Jam kontra Nirvana-vitában, ahol szegény Faith No More is kapott pár maflást, ugye, wurli? Smile
Bár valszeg az se teljesen mindegy, kinek milyen a humorérzéke. Az pölö elég kemény volt, amikor a múltkor a Lángoló Gitárok és/vagy a Quart vehemen dühvel rácsodálkozott Patton akkor már bő 10 éves Fantomas-projektjének egyik koncertfelvételére... Na, ez tényleg szánalmas sztori. (És nem azért, mert én szeretem a Fantomast [nem igazán], hanem mert a "szakemberek" nagyon csúnya bizonyítványt állítottak ki önmaguknak, különös tekintettel Naprakészség és Szakértelem tantárgyakra.)

17Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 5:37 pm

GyZ

GyZ

Hmmmmm. A Nirvana VS Pearl Jam vita lefolytatása 2012-ben legalább olyan izginek tűnik számomra mint a saját mellbimbómat nyalogatni. (Ez nagyon a szelíden mérsékelt alatt van.)

Egyébként aki Faith No More-nak a tudományos komolyság igényével ront neki tökkomolyan, az a polgári társadalomra többszörösen veszélyesnek tűnik, hiszen a brigád befolyása az úgynevezett "szórakoztatózenére" máig esszenciális, és hihetetlen süketnek kell lennie valakinek, hogy ezt ne hallja. Picike Faith No More motívumokból zsánerek nőttek ki az évek során.

Pattonnak mindig is kilencmillió projektje volt egyszerre, legalábbis amióta én figyelem őt mint fangörl. Tomahawk, Peeping Tom, repperekkel is variál, nem szarul, General Patton név alatt, videójáték-őrültként videójátékokat szinkronizál - Portal, Darkness 1 és 2 stb. A Mondo Cane projectjét ismered? Blaszfém kérdés egy Mario Bava / Lucio Fulci aficionádótól, mi? Very Happy

Velvet Underground-hoz nem tudok mit hozzányúzni, mert a Loutallica projekt után - !toccs!jé, van benne répa, anya! - egyelőre még kocsonyarettegésben vagyok Lou Reed nevének hallatán, de Danika ha lesz kedve / ideje majd mutathat tőlük valami alaphalmazt, hogy betapaszthassam ezt a deficitet.

http://noiseshaft.blogspot.com

18Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 6:18 pm

Mr. Scott Pilgrim

Mr. Scott Pilgrim

Annyit szólnék csak hozzá, hogy a The Velvet Underground életmű közel hibátlan, Lou Reed meg egy zseni (bár a Lulu szerintem sem volt jó, a Metal Machine Musicért meg annyira nem vagyok oda). Ha mondjuk legjobb album, akkor a "banános" The Velvet Underground & Nico. Itt alant meghallgatható egyben a teljes album.

(jah és a Pearl Jam szerintem szar... Very Happy)

19Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 6:40 pm

GyZ

GyZ

Köszönöm a linket! Meg fogom hallgatni hamarosint.

Eddi(e)(g) én is csak egy nótájukat szeretem igazán, de van, hogy tagadom az egészet.

http://noiseshaft.blogspot.com

20Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 6:52 pm

wurlitzer



az a sörözés, és vita - egyre inkább úgy érzem - be fog kerülni a magyar filmkritikaírás almanachjába!

és most annyit tennék hozzá: nagyon szeretem a Patton tábornokról szóló filmet Geogre C. Scottal!

21Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 7:21 pm

boorman

boorman

A Velvet Underground nagyon jó cucc, tényleg, csak a Nico nevű német transzvesztitával rögzített számokat kell átléptetni. Very Happy

Ami a vita eszmei alapjait illeti, annyit szeretnék csak egyértelművé tenni, hogy a nem kicsit ittas társaság egyik szellemi szélsősége (ez én voltam) azt a mocskoslibsi elképzelést védte, mely szerint nem kell választani a média által erőszakolt ellentétpárok közül, tehát lehet akár szeretni a Nirvanát ÉS a Pearl Jamet stb. A másik szélsőség (nevezett Nagy V. Gergő) ellenberger nem így gondolta, ő a választás kényszere mellett tört lándzsát, és még azt a (sajnos meglehetősen valós, könnyen bizonyítható) kapcsolatot is tagadta, mely a "nyavalygós-komolykodós" Doors és a punk alapjait lefektető Stooges tagjai között volt.

Remek este volt! Cool

wurlitzer írta:az a sörözés, és vita - egyre inkább úgy érzem - be fog kerülni a magyar filmkritikaírás almanachjába!

Erre valóban megvan minden esély!

wurlitzer írta:és most annyit tennék hozzá: nagyon szeretem a Patton tábornokról szóló filmet Geogre C. Scottal!

Ki nem?! Rolling Eyes

22Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 7:23 pm

boorman

boorman

Mr. Scott Pilgrim írta:(jah és a Pearl Jam szerintem szar... Very Happy)

Ezzel nincs különösebb baj, amíg nem kétes ideológiákkal támasztod alá a véleményed. Smile (Mellesleg én sem tartozom a legnagyobb fanok közé.)

23Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 7:40 pm

GyZ

GyZ

Veled értek egyet, Danika. Ámde. Véredényem szerint nem "mocskosliberális" álláspontot védtél, "csak" józant. Az ritkán a legócskább.

Bennem sohasem vetődött fel semmilyen kizárólagos rajongásmánia zenével kapcs. A zene szerintem ezt nem akarja. Nem is értem a koncepciót magát. Rengeteg jó stimulus van ahhoz, semminthogy beszubmittáljon valaki egynek, mintha "tulajdonolná" az a zene a hallgatót. Szerintem senki sem hallgat/csinál zenét azért, hogy a másiknak szar legyen, de a választómegszállottak alighanem "félnek" attól, hogy talán lemaradnak a "nekik még jobban tetszőről", amibe nem "fektettek" - via a puszta hallgatás - annyi energiát. Ezért kompulzíve kinevezi a kedvencét - amibe a legtöbb energiát fektette, és természetesen HELYESEN - mint Abszolút Zenei Mérvadványt és Origót, ahhoz képest minden csak vacak, langyos ígéret, kérem.

E ponttól kezdve lehet belefogni egy legendakör legyártásába magamról mint fanboyról és az "ÉnKedvencEgyüttesemről", hogy minden más csak szükségtelen, silány deviancia a Merő Normalitáshoz képest, amit az ÉnKedvencEgyüttesem jelent. Az a legjobbabb, mert az az ÉN kedvecem. Ez egy korlátos, durván egocentrikus, silány és életellenes gondolkodásmód természetesen.

A srác hogy képzelte egyébként a választás kényszerét? Ha véletlenül Nirvana fanként valaki hall egy Pearl Jam nótát ami tetszik neki, beledől a katanába, vagy lemászárolja a zenekartagokat, vagy kirobbantja a dobhártyáit, vagy mind ez egyszerre, vagy mivan.



A hozzászólást GyZ összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Ápr. 05, 2012 2:21 am-kor.

http://noiseshaft.blogspot.com

24Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 7:51 pm

boorman

boorman

GyZ írta:A srác hogy képzelte egyébként a választás kényszerét? Ha véletlenül Nirvana fanként valaki hall egy Pearl Jam nótát ami tetszik neki, beledől a katanába, vagy lemászárolja a zenekartagokat, vagy kirobbantja a dobhártyáit, vagy mind ez egyszerre, vagy mivan.

Meg kell védenem a Gergőt, mert szerencsére nem látja ennyire fekete-fehéren a dolgokat*, másnap sűrű smiley-k közepette tisztáztuk is a nyilvánvalót, vagyis hogy nincs harag, korábban se volt. Saját bevallása szerint alkohol befolyása alatt képes ilyen "gimis színvonalú" vitákba hergelni magát és a környezetét, de ezzel egyrészt nincs különösebb gond, másrészt én remekül szórakoztam (valszeg a nagy felháborodás mögött ő is Smile ).

Beyonder, wurlitzer, ti hogy éltétek meg a zenei Vader-Skywalker összecsapást? Question

*Az sem mindegy talán, hogy egyetemista korában egy olyan közös haverunkkal volt összezárva a koliban (albérletben?), aki megszállott Pearl Jam-rajongóként szeretett mások számára is nyilvánvaló módon (vö. hangos zenehallgatás, éneklés) hódolni az idoljai előtt. Ez azért egy szimpatizánsból is elő tudná hozni az állatot szerintem, de mindenképpen maradandó nyomokat hagy a pszichében.

25Zene, csak úgy Empty Re: Zene, csak úgy Szer. Ápr. 04, 2012 7:57 pm

GyZ

GyZ

Nem kell megvédened, nem támadtam őt. A szélsőséges fanboyságról futtattam eszmét.

http://noiseshaft.blogspot.com

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 9 oldal]

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.