Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Mit láttál legutóbb?

+8
Balakin
sepi
wurlitzer
Beyonder
boorman
Mr. Scott Pilgrim
scorsesefan
admin
12 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down  Üzenet [6 / 6 oldal]

126Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Szept. 30, 2012 11:37 pm

boorman

boorman

Beyonder írta:Nem láttam, de fogadni mernék, hogy az a szerep nem is áll neki annyira jól, mint amikor madman-t játszik. Smile

Azért nem teljesen. Smile A filmet nem ajánlom jó szívvel (A kilenc királynő remake-je, de feleannyira sem ütős), viszont MS alakítása elég jó, amire az is bizonyíték, hogy egyáltalán emlékszem rá, mert más se nagyon maradt meg a filmből. Smile

127Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Okt. 01, 2012 1:12 am

scorsesefan

scorsesefan

Looper

Jó tanács: először nézd meg a filmet, ha érdekel, inkább csak utána olvasgass véleményeket, kritikákat.
Kezdem azzal, hogy nálam Rian Johnsonnak van némi hátszele - a Brick az elmúlt 10 évből az egyik kedvenc filmem, a Brothers Bloom is tetszett, plusz rendezett két (jó) Breaking Bad részt - van bennem némi elfogultság iránta.
Joe (Joseph Gordon-Levitt) egy Looper - a jövőben feltalálták már az időutazást, és a maffia úgy tesz el láb alól és tüntet el embereket, hogy visszaküldik őket a múltba, ahol is egy Looper megöli, majd eltünteti a hullát. Egyik esetben viszont Joe az idősebb Joe-val találja szemben magát, akit ugyanúgy ki kéne nyírnia. A felismerés miatt azonban tétovázik, és idősebb Joe (Bruce Willis) meglép. Így viszont ifjabb Joe-nak is menekülnie kell, mert aki nem végez az áldozatával, annak befellegzett. Többet elmondani vétek lenne.
Jól felépített és megírt film, Johnson remekül zsonglőrködik a műfajokkal - filmje végig élvezetes és nem válik súlytalanná, olyan döntéshelyzetekbe kergeti szereplőit, amelyekből nem nagyon vezet ki egyenes, tiszta út. Bruce és Levitt is igen tisztességet alakítanak, de Levittnél azért sok múlik azon is, hogy hogyan fogadod a sminkjét (Bujdosó Borinak az origónál például komoly baja volt vele, én cserébe hamar megszoktam). A film középtájt kissé leül, viszont a sztorija érdekes fordulatot vesz, amit nem vágtam előre - ez esetben az 1. trailer apró félrevezetését nem bántam. Többeknek problémája volt az azonosulással, amit egyrészt értek a karakterek tettei miatt, másrészt JGL-ben is, Willisben is találtam kapaszkodókat az szimpatizálás elősegítéséhez, és nekem például sikerült is ez. Összességében azt mondanám, hogy a Bricket nem, a Bloomot viszont sikerült überelni, a District 9 óta ez a legjobb sci-fi amit láttam. Az új Total Recall-t például gond nélkül eszi meg reggelire. Az év legjobbjai között a helye eddig.

9/10

128Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Okt. 21, 2012 9:06 pm

manuva



Láttátok már a Killer Joe-t? Elég fasza kis film, szerintem jobb, mint a Bug. De mindenképp viccesebb, szórakoztatóbb.

129Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Okt. 22, 2012 2:08 am

boorman

boorman

manuva írta:Láttátok már a Killer Joe-t? Elég fasza kis film, szerintem jobb, mint a Bug. De mindenképp viccesebb, szórakoztatóbb.

Megvolt! Cool

Letts, Friedkin & Co. RULEZ! Már a Bug is kurvajó volt, és ez semmivel sem rosszabb. Többszörnézős! Elsőre: (10/9,5 - od)

Jobbnak nem mondanám a Bugnál, inkább kevésbé artisztikusnak (ld. "viccesebb, szórakoztatóbb", könnyebben érthető és fogyasztható), de még úgyis meg akarom nézni, és már a Bugnak se volt elég csak egy megtekintés.

130Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Okt. 24, 2012 11:13 pm

scorsesefan

scorsesefan

Killer Joe

A Take shelter mellett egy újabb remek (hogy azt ne mondjam, fantasztikus) film, ami nem kerül nálunk moziba. A Bug után Friedkin újra egy Tracy Letts darabból dolgozik, és a film hasonlóan is épül fel abban az értelemben, hogy lassan építkezik és a végére összetorlódik, megőrül igazán. Az utolsó 20-25 perchez hasonló intenzív filmélményben nem sokszor volt részem mostanában. Szórakoztatóbb, könnyebben megközelíthető, mint a Bug volt (jobbnak talán nem mondanám, inkább ugyanolyan jónak), Matthew McConaughey alakítása fenomenális, minden vásznon töltött perce arany. A szereposztás ellen amúgy sem lehet senkinek kifogása olyan mellékszereplők mellett, mint Thomas Haden Church, Emile Hirsch, Gina Gershon és külön kiemelve Juno Temple-t, aki mint fiatal, ártatlan, romlatlan "végzetlánya" a mozi egyik központi alakjává válik. Összegezve Friedkin megcsinálta újra, a Killer Joe a tavalyi (és az idei) év egyik legjobb filmje lett nálam, és ha azt nem is ígérhetem, hogy mindenkinek ennyire fog tetszeni, egy próbát feltétlenül megér.

9/10

131Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szomb. Nov. 17, 2012 1:05 pm

Thunderstick

Thunderstick

scorsesefan írta:Killer Joe

A Take shelter mellett egy újabb remek (hogy azt ne mondjam, fantasztikus) film, ami nem kerül nálunk moziba. A Bug után Friedkin újra egy Tracy Letts darabból dolgozik, és a film hasonlóan is épül fel abban az értelemben, hogy lassan építkezik és a végére összetorlódik, megőrül igazán. Az utolsó 20-25 perchez hasonló intenzív filmélményben nem sokszor volt részem mostanában. Szórakoztatóbb, könnyebben megközelíthető, mint a Bug volt (jobbnak talán nem mondanám, inkább ugyanolyan jónak), Matthew McConaughey alakítása fenomenális, minden vásznon töltött perce arany. A szereposztás ellen amúgy sem lehet senkinek kifogása olyan mellékszereplők mellett, mint Thomas Haden Church, Emile Hirsch, Gina Gershon és külön kiemelve Juno Temple-t, aki mint fiatal, ártatlan, romlatlan "végzetlánya" a mozi egyik központi alakjává válik. Összegezve Friedkin megcsinálta újra, a Killer Joe a tavalyi (és az idei) év egyik legjobb filmje lett nálam, és ha azt nem is ígérhetem, hogy mindenkinek ennyire fog tetszeni, egy próbát feltétlenül megér.

9/10

A legnagyobb sokk nekem az volt ebben az egészben, hogy Gina Gershon 50 évesen is mennyire jó nő. Egyébként tényleg jó film, de Friedkintől az én ízlésemhez még mindig a To Live and Die áll a legközelebb.

132Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szomb. Nov. 17, 2012 1:33 pm

scorsesefan

scorsesefan

Thunderstick írta:A legnagyobb sokk nekem az volt ebben az egészben, hogy Gina Gershon 50 évesen is mennyire jó nő. Egyébként tényleg jó film, de Friedkintől az én ízlésemhez még mindig a To Live and Die áll a legközelebb.

Gina Gershon tényleg jó nő még mindig, lassan GILF. Smile

Friedkintől nekem szerintem halálomig a kedvenc filmem a Francia kapcsolat, máig meghatározó filmélmény, az egyik kedvenc zsarufilmem.

133Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szomb. Nov. 17, 2012 8:28 pm

manuva



Catherine Deneuve is jó nő, pedig ő aztán inkább GILF, mint MILF. Friedkintől meg nekem a Portyán a kedvencem.

134Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szomb. Nov. 17, 2012 10:01 pm

scorsesefan

scorsesefan

manuva írta: Friedkintől meg nekem a Portyán a kedvencem.

A Portyán is király. De ha nem Francia kapcsolat, akkor Sorceror. Cool afro

135Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Nov. 18, 2012 7:05 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

scorsesefan írta:Killer Joe

A Take shelter mellett egy újabb remek (hogy azt ne mondjam, fantasztikus) film, ami nem kerül nálunk moziba.

Januárban jön.

http://filmvilag.blog.hu/2012/11/16/az_ordogi_kapcsolat_killer_joe

http://filmvilag.blog.hu/

136Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Nov. 18, 2012 7:06 pm

scorsesefan

scorsesefan

Így van, azóta szerencsére változott a helyzet. Smile A cikk fejrészében február van.

137Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Nov. 20, 2012 9:49 pm

manuva



Holy Motors

Talán nem remekmű, de mindenképpen nagyon figyelemreméltó film. Néhol sajnos fárasztó és lassú, nem a legmegoldottabb a forgatókönyv meg a dramaturgia (az utolsó poén például nagyon kevéssé hatásos az utolsó előttihez képest), de mindenképp nagyon impresszív, tele zseniális ötletekkel. Olyan kevés film van manapság, ami meghökkent vagy amit akár egy kicsit is eredetinek éreznék (mondjuk a Szimbólum volt ilyen), szerintem ez nagyon megérdemelné, hogy sok ember megnézze. Van olyan érdekes, mint az agyonsztárolt Gaspar Noé (ha nem is olyan provokatív).
Apropó Szimbólum, ti láttátok A legnagyobb japánt vagy a rendező újabb filmjét? Illetve láttatok mást Carax-tól, mert számomra ez volt az első.

138Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Nov. 25, 2012 3:19 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Láttam a Szimbólumot és A legnagyobb japánt is, utóbbi a vége felé már nem tetszett annyira, talán mert nem értettem annyira a referenciákat, amennyire mondjuk egy japán vagy valaki, aki benne él a japán kultúrában. A Szimbólum viszont végig működött, hála szűk térnek és az eleve az absztrakt játszadozásra kitalált alapszituációnak.

Felhőatlasz

Többet ér (izgalmasabb, érdekesebb, szórakoztatóbb) részleteiben, mint egészében. Nem tudtam a spirituális üzenetet komolyan venni, ellenben el kell ismerni, hogy óriási filmalkotói eredmény volt összehozni a filmet. Alig van benne gyengébb pillanat, soha nem unalmas - igazi moziélmény.

10/8

http://filmvilag.blog.hu/

139Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szomb. Dec. 01, 2012 3:26 pm

cj

cj

The Dark Knight Rises

(SPOILERES)

Kb. harmadik nekifutásra sikerült megnéznem. (Csak azt nem tudom minek.)
Rögtön az elején túl hihetetlen az a bizonyos repülős jelenetsor. Lehet sokat várok egy agyatlan látványfilmtől, amelynek szereplői idétlen kosztümökben rohangálnak, és nem arra készült, hogy valaki kicsit is belegondoljon valamely részletébe. Mint például, hogy az a földalatti szabadságharcos-terrorista Bane (aki nem tud saját bombát készíteni, hanem úgy lopja) állandóan a fején azzal a szarral hogyan tud táplálkozni. Lehet dőreség bármiféle realitást várni (a White House-t azért beletették), de akkor is.
Hollywoodi tömegtermék létére túl hosszú a film, egy órát vagy legalább fél órát simán ki lehetett volna hagyni belőle. 165 perc. Kell azért némi türelem órákon át nézni ahogy különféle járműveivel a sötét batman lovag trükkösen bevesz minden kanyart. Mindezt azért, hogy a saját fegyverei ellen harcolhasson.
A karakterekből is túl sok van, illetve nem tudnak velük mit kezdeni. Van itt minden, börtönben cigánykerekező macskanőtől kezdve a súlytalan Morgan Freemanig.
Jól mutatja ezt a hibát, amikor az író/rendező Michael Caine karakterét szögre akasztja. Beszól az öreg, hogyha a batman megöletni készül magát, akkor ő most lelép a történetből.
Sőt, a fő karakterrel is majdnem ugyanezt teszik, berakják egy lukba, hadd poshadjon, amíg a film cselekménye zajlik. Majd csontkovácsolást követően kioktatják a halálfélelem hasznáról. (Tudható a hős útjának melyik része ez, és ennél azért nem lett volna nehéz valami jobb megoldást találni.)
Az egész mutatványban - jobban mondva: szemfényvesztésben - a jó oldalt jóformán semmi veszteség nem éri, statiszták hullanak mint a legyek, egy mellékszereplő rendőrt lelőnek.
A kitalált Gotham lakosságáért nem nagyon lehet izgulni. Édeskevés ez a drámához.
A gonosz oldalon pedig a saját emberek esztelen ritkításánál nem sok klisésebb dolgot láthatunk akciófilmen.

Gyerekeknek - az erőszaktól eltekintve - az ilyen felszínes bugyutaság talán elmegy, csakhogy felnőtt közönségnek is szánják.
Mint üzlet: 10/10, mint film majdnem totálisan üres. Műanyag, ami nyomokban lelki fröccsöt, szájbarágott tanulságokat tartalmaz. Jellemző, hogy ez a kilúgozott idétlenség az IMDb tömege szerint 8.8/10.

140Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szomb. Dec. 01, 2012 5:45 pm

scorsesefan

scorsesefan

Nem akarom védeni a filmet, de szerintem kicsit már túl cinikus vagy. Több dologban igazad van (pl. túl sok szereplő, akiket nem lehet igazán kibontani), egy-két dolog véleményes (a hihetetlen repülős akciót szerintem leforgatták Nolanék, azaz meg is valósítható), a film ürességét illetően pedig minden viszonyítás kérdése. Van benne egy-két érdekes mozzanat (mint a tőzsdei támadás, a terrorista akcióval felérő pályarobbantás, visszaadni a népnek a hatalmat), amivel igaz, hogy nagyon sokat nem kezd a film, de azért elgondolkodni el lehet dolgokon (lásd pl. Beyonder írása). A legtöbb Sötét lovag kategóriájú moziban nem nagyon van még ennyi tartalom sem. A filmért én sem vagyok annyira oda, mindkettő előző Nolan Batmannél gyengébb, de jól szórakoztam rajta a hibái ellenére, és alapvetően elégedett voltam a "saga" lezárásával.

Az imdb-n meg ugyanez a tömeg a Keresztapának, A jó, a rossz és a csúfnak, a Hét szamurájnak, a Nagymenőknek ugyanúgy 8.8-at vagy még nagyobb értékelést szavazott meg. Akkor azok sem jók?

141Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Dec. 04, 2012 10:48 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Ha már megemlítődtem: most már lehet, hogy nem adnék rá csak 70%-ot. Pont azért, mert minden erénye ellenére látszik, Nolan ezt a részt már csak elalibizte.

Grabbers (2012)

Ír horrorvígjáték a Guardista és a Attack the Block nyomán, csak nem olyan jó. A nagy ötlet, hogy az alienek nem bírják a piát, ezért aki kegyetlenül berúg, annak van esélye a túlélésre. Ez leírva viccesebb, mint a filmben, de pár poén azért akad. (10/6)

http://filmvilag.blog.hu/

142Mit láttál legutóbb? - Page 6 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Dec. 05, 2012 1:52 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Na igen, adódik pár kérdés:

http://filmvilag.blog.hu/

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [6 / 6 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.