Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Mit láttál legutóbb?

+8
Balakin
sepi
wurlitzer
Beyonder
boorman
Mr. Scott Pilgrim
scorsesefan
admin
12 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down  Üzenet [3 / 6 oldal]

51Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Május 21, 2012 7:14 pm

Thunderstick

Thunderstick

wurlitzer írta:Men in Black 1: elmegy, de jobbat vártam , meglepő számomra, hogy ebből hatalmas siker lett.
Érdekes, hogy ezt mindenki szereti, a másik hasonló Sonnenfeld/Smith filmet, a Wild Wild West-et meg senki se. Pedig simán van olyan jó, meg hát western.

52Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Május 22, 2012 9:10 pm

scorsesefan

scorsesefan

King Kong (1933)

Ami nekünk most az Avengers, valami olyasmi lehetett a 30-as években ez a "szörnyfilm" alapvetés, amin azért véleményem szerint fogott az idő - itt nem a trükkökre gondolok, hanem a színészi játékban és a ritmusban mutatkozó problémákra. A film második fele, Kong megjelenésétől jóval érdekesebb és izgalmasabb (és szinte egy stop-motion film), sok (már-már egy paraszthajszálnyit monoton) akcióval. Az Empire State Building-es lezárás hibátlan.

8/10

53Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Május 23, 2012 5:16 pm

wurlitzer



úristen. nehéz lesz ebből a fejbevert állapotból magamhoz térnem, még nagyon a hatása alatt vagyok. nem bírtam ki, és csak megnéztem gyorsan a red riding további két részét, a középső kicsit gyengébb a többinél, a harmadiknál pedig nagyon észnél kell lenni, hogy tudd mi történik, de így is, egyben nézve a három részt, a tökéletesség határát súrolja ez a mini-sorozat. nézzétek meg.

54Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Május 23, 2012 8:50 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

Men in Black 3

Ismét bevált a jó alaposan beharangozott blockbusterekkel szemben alkalmazott nézői stratégiám: nem voltak különösebb elvárásaim, úgyhogy nem is volt miért csalódnom. Az időutazásnál elcsépeltebb sci-fi-ötlet nem nagyon van, itt se sikerült semmi újat kihozni belőle, ettől függetlenül jót tett a történetnek és Smith karakterének, hogy kiszakították a film jelenéből. (Gyanítom amúgy, hogy az ötlet eleve azért merült fel, hogy Tommy Lee Jonesnak ne kelljen végigszaladgálnia a filmet.) Josh Brolin nagyon jó volt a fiatal K-ként, de a főgonosz figurája is tetszett. Kedvenc SNL-komikusom is kapott egy rövid szerepet, úgyhogy a castingra nem lehet panasz. Ha a sztoriban lenne 1-2 csavar, akkor oda lehetne tenni simán az 1. rész mellé, így csak annyi az érdeme, hogy jobb mint a 2. rész, és alkalmas a nosztalgiázásra, merthogy pont olyan, mint ha ez is a 90-es években készült volna. (Minusz a 3D.) Sokáig azért erre sem fogunk emlékezni.

10/7

(A szinkronért természetesen kár.)

http://filmvilag.blog.hu/

55Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Május 23, 2012 10:53 pm

wurlitzer



A bosszúállók és a men in black 3 ugyanúgy hetes nálad? azért ez meglepő!

56Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Csüt. Május 24, 2012 5:18 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

wurlitzer írta:A bosszúállók és a men in black 3 ugyanúgy hetes nálad? azért ez meglepő!

Kerekítettem: a MIB-et 6.5-ről, a Bosszúállókat 7.5-ről. Amúgy simán lehet, hogy a Bosszúállók pontszáma 2. nézésre változik (felfelé) ha elmúlt a hype, a MIB-ről ugyanezt nem tudom elképzelni.

Vissza a MIB-hez: óriási waddőfak élmény volt, amikor megtudtam, hogy a főgonosz a Flight of the Conchords Jemaine Clementje. Szürreális élmény, ahogy újzélandi akcentussal, a szokásos hanghordozásával megszólal:

http://filmvilag.blog.hu/

57Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Csüt. Május 31, 2012 5:46 pm

wurlitzer



Hatalmas nagy pozitív meglepetés volt a Hófehér és a vadász. Itt áradozok róla, pofátlan önreklám, de annyiból önzetlen gesztus is, hogy a tippem szerint legtöbbeket nem akarja ezt a filmet megnézni, persz engem könnyen le lehet venni a lábamról tájképekkel, furcsa teremtényekkel meg várakkal, de ezzel együtt is, ajánlom.



A hozzászólást wurlitzer összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 31, 2012 11:13 pm-kor.

58Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Csüt. Május 31, 2012 9:20 pm

scorsesefan

scorsesefan

Holdfény királyság

Állat volt, nem éreztem azt, amit az origo tudósítói mondtak (hogy a díszletek meg a stílus mögött a karakterek háttérbe szorulnak), így elsőre nagyon bejött, tán még azt is megkockáztatnám, hogy a legjobb Anderson filmek közt a helye.

9/10

59Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Csüt. Május 31, 2012 11:15 pm

wurlitzer



ha minden jól megy, hétvégén megnézem, izgatottan várom, 9/10 az nagyon jó.

(most már a hófehérkés link is működik)

60Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Jún. 03, 2012 3:20 pm

scorsesefan

scorsesefan

Pár csudajóságról, amihez mostanában szerencsém volt (elnézést, de csak röviden):

A balfácán (The Jerk)

Steve Martin-os komédia a fiatalabb korából (rendezte Carl Reiner). Nem sírva röhögős (azért van egy-két ilyen poén is, például a Martin karakter bukásának oka), de jó a humora, a főhős igen eltalált karakter.
8,5/10

Cape Fear (1962)

Elég jó, a két főszereplő Gregory Peck és Robert Mitchum (=legnagyobb) viszi a filmet, jól felépített, nem unalmas. Azon kivételek egyike, amikor a remake nagyjából ugyanolyan jó, mint az eredeti.
8/10

Rémségek kicsiny boltja

Elég stilizált, színpadias (nem véletlenül) musical és horror keverék jó dalokkal, jó színészekkel (Steve Martin ebben is van, de feltűnik Bill Murray is), néhol vicces is. Jópofa, lehet szeretni.
7,5/10

Algíri csata

Fú, ez baromi nagy volt, nem véletlen, hogy Refn Criterionos listáján a 2. helyen volt.
9,5/10

A mandzsúriai jelölt (1962)

Nem mai, de még mindig működik. Piszkosul erős atmoszférája van, a paranoiát, a "nem-bízhatsz-senkiben" érzést igen-igen jól átadja. Angela Lansbury valami félelmetes.
9/10

Exiled - Száműzöttek

Az első Johnnie To akciófilmem (eddig csak a Sparrowt láttam) - nagyon tisztességes, a pisztolypárbajok gyönyörűek, a karakterek szerethetőek (a barátságot mutató jelenetek, mint a közös pakolás, meg a marhulások működnek), valami kicsi mégis hiányzott, hogy nagyot üssön, de most nem is tudnám megmondani mi. A zenéje az pazar.
8,5/10

61Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Jún. 03, 2012 10:00 pm

Thunderstick

Thunderstick

scorsesefan írta:
Cape Fear (1962)

Elég jó, a két főszereplő Gregory Peck és Robert Mitchum (=legnagyobb) viszi a filmet, jól felépített, nem unalmas. Azon kivételek egyike, amikor a remake nagyjából ugyanolyan jó, mint az eredeti.
8/10
Ugyanolyan jó? Mérföldekkel jobb. Ez a régi se nem hiteles, se nem izgalmas, se nem ijesztő. Egyedül a zenéje emlékezetes, amit remake okosan le is nyúlt.

62Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Jún. 03, 2012 10:50 pm

boorman

boorman

Thunderstick írta:Ugyanolyan jó? Mérföldekkel jobb. Ez a régi se nem hiteles, se nem izgalmas, se nem ijesztő. Egyedül a zenéje emlékezetes, amit remake okosan le is nyúlt.

ÓVÁS!!!!! Evil or Very Mad Csak hogy egyetlen dolgot említsek: De Niróért életem-halálom, de Robert Mitchum KICKS ASS!

63Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Jún. 03, 2012 11:41 pm

manuva



Robert Mitchum tényleg nagyon jó, de szinte minden más szempontból érdekesebb vagy emlékezetesebb Scorsese filmje szerintem is.

64Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Jún. 03, 2012 11:57 pm

scorsesefan

scorsesefan

A vitázás nem az életem, de kitartok a véleményem mellett (mi szerint a két prezentáció egyenértékű, a remake nem jobb, de ugyanolyan jó, mint az eredeti - és hogy nem a levegőbe beszélek (aKa elfogultságom ellenére is) azt legalábbis a nicknevem megsúgja).
A remake jóságához a szememben többek között az olyan változtatások is hozzájárulnak, mint a főhős árnyaltabbá tétele (apró megj. - a morális "kilengések" súlya csökken) például azzal, hogy csalfa, amiktől a film kellőképpen "más" lett ahhoz, hogy felérjen az eredetivel, de én se nem untam, se érdektelennek nem találtam az eredetit, ezer bocs.

Viszont az észrevételt köszönöm, a zenét tényleg nem említettem, ami viszont okkal (mert király és BernardHermannakköszönhetőakiaTaxisofőrzenéjétiscsináltaamimegalegeslegkirályabbfilmazegészvilágonbijács) lett újrahasznosítva a Scorsese filmben.

65Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Jún. 04, 2012 3:52 pm

Thunderstick

Thunderstick

Azért ne akadjatok már ki, csak mert más a véleményem. (Főleg, hogy igazam van. Smile)
Mitchumot meg nem kell bevédeni, mert szerintem is király színész, és ha normális karaktert írnak hozzá, ő is tud olyan fenyegető lenni (például a The Night of the Hunter-ben), mint De Niro Cady-je, de ebben részben a kor cenzúrája miatt se, nem tudták hitelesen bemutatni.
Gregory Peck-re meg a családjára, viszont egy kicsit sem mentség a film kora, mert semmi karakterük nincs. Tipikus, dögunalmas mintapolgárok. Azzal, hogy Scorsese őket is bemocskolta, és jobban kidolgozta őket, sokkal érdekesebb lett a sztori.
De képileg is jóval jobb a remake.

66Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Jún. 04, 2012 6:07 pm

scorsesefan

scorsesefan

Thunderstick írta:Azért ne akadjatok már ki, csak mert más a véleményem.

Nem akadtam ki, nekem semmi bajom a véleményeddel, csak nem osztom, ennyi. Písz megilyenek.

67Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Jún. 04, 2012 6:32 pm

boorman

boorman

scorsesefan írta:
Thunderstick írta:Azért ne akadjatok már ki, csak mert más a véleményem.

Nem akadtam ki, nekem semmi bajom a véleményeddel, csak nem osztom, ennyi. Písz megilyenek.

+1

68Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Jún. 04, 2012 7:16 pm

Thunderstick

Thunderstick

Akkor bocsesz, nekem egy kicsit úgy tűnt.

69Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Jún. 04, 2012 10:35 pm

boorman

boorman

Thunderstick írta:Akkor bocsesz, nekem egy kicsit úgy tűnt.

Mindössze ugyanazzal a határozottsággal nyilvánultunk meg a témában, mint te, ez okozhatott gondot. Smile Wink

70Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Hétf. Jún. 04, 2012 11:56 pm

wurlitzer



Boorman ajánlott egy hugh grant-filmet a blogon, és mivel nem volt túl izgalmas a meccs,egyre többször átkapcsoltam, aztán már csak azt néztem. Beyonder kedvenc szavával élve, korrekt kis thriller, gyenge hatos. halálos terápia volt a címe. a pók hálójábant is hasonló okokból néztem még múlt héten, az egy kicsivel erősebb thriller, erős hatos.

71Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Jún. 26, 2012 11:03 pm

scorsesefan

scorsesefan

Összeszedtem párat a mostanában látottak közül:

Perdita Durango

A Veszett a világ bizarr változata (a hasonlóságot erősíti, hogy mindkét film alapját Barry Gifford könyv szolgáltatta) egy eszméletlen durván kinéző Javier Bardemmel. Nem ütött akkorát, de teljesen jó. És Rosie Pereznek milyen teste van, hmmm...
8/10

Egy őrült szerelem balladája

Na ez már inkább ütött, ilyen filmet nem is tudom mikor láttam utoljára moziban. Vad, zsigeri, a politikai áthallás, metafora nem jött át kristálytisztán "alulműveltségem" okán, de így is kivételes élmény volt.
8,5/10

Halálos szívdobbanás

Egy régi Harvey Keitel film (Fingers) remek remake-je (Very Happy) Franciaországból Jaques Audiard-tól, szinte lélegzik, a főszereplő ráadásul baromi jó. A próféta jobban tetszett, de azért oda lett ez is téve rendesen.
9/10

Sierra Madre kincse

Méltó a hírnevéhez, Bogart karaktere és alakítása fantörpikus.
9/10

Shotgun stories

Puritán, egyszerű mozi erős konfliktussal, alakításokkal, atmoszférával. A második felére igencsak beleerősít, első filmnek igen-igen tetszetős (rendező Jeff Nichols, ld. még Take Shelter - nekem még nem volt meg, az lesz legközelebb).
8,5/10

Crimewave - Bűnözési hullám

Olvastam valahol, hogy olyan kicsit, mint egy élőszereplős rajzfilm - csak megerősíteni tudom, mind a történésekben, mind a szereplőkben látszik a törekvés, amire a hanghatások rá is tesznek. Coenék részvétele a projektben szerintem egyértelműen megmutatkozik a végeredményen (bár természetesen ez a fajta játékosság Raiminak is sajátja). Nem mondanám mesterműnek, de érdekes, szerethető cucc.
7,5/10

72Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Kedd Jún. 26, 2012 11:26 pm

wurlitzer



A halálos szívdobbanás iránti rajongásom már ott tart, hogy a múlt évtized egyik legjobb filmének tartom! A Fingerst is megnéztem miatta, az is fasza volt.

Két szép találatom volt mostanában:

The Last Seduction

Izgalmas neo-noir egy hihetetlenül ördögi női főszereplővel (Linda Fiorentino). Nagyon kevés pénzből készülhetett, de ez nem rontja az élvezetet, a szinészi játék makulátlan, a történet csavaros, és végig kitartott az ámulat, hogy mekkora egy számító boszorkány ez a csaj. 8/10

The Hot Spot

Na ettől már teljesen lehidaltam, és rögtön bekerült a kedvenc filmjeim közé. Ez is kilencvenes évekbeli neo-noir, iszonyú lassú, és iszonyú hangulatos. Dennis Hopper rendezte, aki nagyon figyelhetett a Kék bársony forgatásán, mert ugyanaz a nyugtalanító kisvárosi közeg van ebben a filmben is. A folyamatos indusztriális zörejek is Lynchtől jöhettek. Aki az átlagosnál jobban szereti a film-noir-os kliséket, az mindenképpen nézze meg: szélhámos érkezik a kisvárosba, az unatkozó kurvás szőke feleség magához édesgeti, bankrablás, de a férfinak inkább a szüzies fekete kell, erre a szőke bepipul. És mindez 130 percben, szóval bőven van arra is idő, hogy a város éjszakai fényeit nézzük.

Jól írta Ebert: “A film this simple can best be appreciated by a fairly sophisticated viewer, I think. Your average workaday moviegoer will relate to it on Level One and think it contains cliches and stereotypes.Only movie lovers who have marinated their imaginations in the great B movies from RKO and Republic will recognize “The Hot Spot” as a superior work in an old tradition - as a manipulation of story elements as mannered and deliberate, in its way, as variations on a theme for the piano.” Magyarul íródott véleményt a filmről eddig csak negatívat találtam, unalmas, vontatott, szerintem meg közel hibátlan. 9/10

73Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 8:00 am

boorman

boorman

scorsesefan írta:Perdita Durango

A Veszett a világ bizarr változata

Nem volt elég bizarr önmagában is? Very Happy

scorsesefan írta:És Rosie Pereznek milyen teste van, hmmm...

Csak az a fej... Neutral

scorsesefan írta:Crimewave - Bűnözési hullám

Olvastam valahol, hogy olyan kicsit, mint egy élőszereplős rajzfilm - csak megerősíteni tudom

Ezt vagy a magyar DVD-n, vagy a megboldogult Sokkmagazin hasábjain olvastad - mindkét helyen tőlem származik. Smile Igaz, a kiadó cseszte kiírni a nevem a borítóra, de sebaj. Neutral

Sad Sad Sad

74Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 8:33 am

Thunderstick

Thunderstick

wurlitzer írta:A halálos szívdobbanás iránti rajongásom már ott tart, hogy a múlt évtized egyik legjobb filmének tartom! A Fingerst is megnéztem miatta, az is fasza volt.

Két szép találatom volt mostanában:

The Last Seduction

Izgalmas neo-noir egy hihetetlenül ördögi női főszereplővel (Linda Fiorentino). Nagyon kevés pénzből készülhetett, de ez nem rontja az élvezetet, a szinészi játék makulátlan, a történet csavaros, és végig kitartott az ámulat, hogy mekkora egy számító boszorkány ez a csaj. 8/10

The Hot Spot

Na ettől már teljesen lehidaltam, és rögtön bekerült a kedvenc filmjeim közé. Ez is kilencvenes évekbeli neo-noir, iszonyú lassú, és iszonyú hangulatos. Dennis Hopper rendezte, aki nagyon figyelhetett a Kék bársony forgatásán, mert ugyanaz a nyugtalanító kisvárosi közeg van ebben a filmben is. A folyamatos indusztriális zörejek is Lynchtől jöhettek. Aki az átlagosnál jobban szereti a film-noir-os kliséket, az mindenképpen nézze meg: szélhámos érkezik a kisvárosba, az unatkozó kurvás szőke feleség magához édesgeti, bankrablás, de a férfinak inkább a szüzies fekete kell, erre a szőke bepipul. És mindez 130 percben, szóval bőven van arra is idő, hogy a város éjszakai fényeit nézzük.

Jól írta Ebert: “A film this simple can best be appreciated by a fairly sophisticated viewer, I think. Your average workaday moviegoer will relate to it on Level One and think it contains cliches and stereotypes.Only movie lovers who have marinated their imaginations in the great B movies from RKO and Republic will recognize “The Hot Spot” as a superior work in an old tradition - as a manipulation of story elements as mannered and deliberate, in its way, as variations on a theme for the piano.” Magyarul íródott véleményt a filmről eddig csak negatívat találtam, unalmas, vontatott, szerintem meg közel hibátlan. 9/10
Ezt a Hot Spotot én is a napokban terveztem megnézni, csak magyar felirat híján eddig nem tudtam rávenni magam. De ma már lehet nekimegyek.

Amit meg Ebert ír az maximálisan igaz az általam legutóbb látott filmre is, a The Majestic-re. Az átlag mozinéző csak a giccset látja benne, de aki minimálisan otthon van John Ford, de főleg Frank Capra munkásságában, az imádni fogja.

75Mit láttál legutóbb? - Page 3 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 10:09 am

boorman

boorman

Thunderstick írta:Az átlag mozinéző csak a giccset látja benne, de aki minimálisan otthon van John Ford, de főleg Frank Capra munkásságában, az imádni fogja.

Ez így sajnos nem igaz. Sad Valamennyire otthon vagyok Ford és Capra világában (szerintem átlag mozinéző se vagyok), de a Majesticben így is csak egy olyan filmet látok, ami jó lehetett volna.

Ezt írtam róla a filmnaplóba anno:

MI LENNE, HA? - Émelyítően nyálas és sablonos, de valahol van benne egy jó film, ami néha működik. Carrey jó, de nem eléggé. (10/5 - od)

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [3 / 6 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.