Interzóna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyesült magyar filmes fórum!


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Mit láttál legutóbb?

+8
Balakin
sepi
wurlitzer
Beyonder
boorman
Mr. Scott Pilgrim
scorsesefan
admin
12 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down  Üzenet [4 / 6 oldal]

76Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 10:11 am

sepi

sepi
Admin

boorman írta:
Thunderstick írta:Az átlag mozinéző csak a giccset látja benne, de aki minimálisan otthon van John Ford, de főleg Frank Capra munkásságában, az imádni fogja.

Ez így sajnos nem igaz. Sad Valamennyire otthon vagyok Ford és Capra világában (szerintem átlag mozinéző se vagyok), de a Majesticben így is csak egy olyan filmet látok, ami jó lehetett volna.

Ezt írtam róla a filmnaplóba anno:

MI LENNE, HA? - Émelyítően nyálas és sablonos, de valahol van benne egy jó film, ami néha működik. Carrey jó, de nem eléggé. (10/5 - od)

Fullba nyomja a Caprát. Sose szabad fullba nyomni a Caprát.

http://prizmafolyoirat.com

77Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 11:15 am

Thunderstick

Thunderstick

Csak hogy ez szándékosan ilyen. Mert Capra is nyálas. Az ő filmjeit mégis minden IMDB-s birka meri szeretni (én is imádom, mielőtt félre értenétek, és nem rátok értem a birkaságot) mert régi. Pedig szerintem a Majestic is van simán olyan jó mint mondjuk a Váratlan örökség.

78Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 12:33 pm

sepi

sepi
Admin

Thunderstick írta:Csak hogy ez szándékosan ilyen. Mert Capra is nyálas. Az ő filmjeit mégis minden IMDB-s birka meri szeretni (én is imádom, mielőtt félre értenétek, és nem rátok értem a birkaságot) mert régi. Pedig szerintem a Majestic is van simán olyan jó mint mondjuk a Váratlan örökség.

Vagy simán az lehet, hogy Frank Capra tényleg ügyesebben tolja a Frank Caprát, mint Frank Darabont. Suspect

http://prizmafolyoirat.com

79Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 1:39 pm

manuva



Én sem szeretem azt a filmet, pedig Az élet csodaszépet imádom. Nem is értem, hogy kapcsolódik hozzá Ford, bár őt nagyon kevéssé ismerem.

80Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 1:40 pm

boorman

boorman

Mondok én egy filmet, ami caprás, mégsem nyálas: The Hudsucker Proxy. És érdekes módon ez is megbukott, akárcsak a Majestic.

81Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 1:43 pm

boorman

boorman

Thunderstick írta:Az ő filmjeit mégis minden IMDB-s birka meri szeretni (én is imádom, mielőtt félre értenétek, és nem rátok értem a birkaságot) mert régi.

Azért az nem teljesen mindegy, hogy régi-e. Mást jelentett 1930akárhányban őszintén hinni a kisember boldogságában és a kisvárosi értékek nagyszerűségében, mint ma. Ez a filmeken is meglátszik, ott van a celluloidon a hitelesség.

82Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 1:44 pm

sepi

sepi
Admin

boorman írta:Mondok én egy filmet, ami caprás, mégsem nyálas: The Hudsucker Proxy. És érdekes módon ez is megbukott, akárcsak a Majestic.

Az télleg jó vót, a Majesticet egyébként kifejezetten untam (Az élet csodaszépet, a Becsületből elégtelent meg az Ez történt egy éjszakát nagyon bírom Caprától, a Váratlan örökséget kikapcsoltam 20 perc után).

Viszont a másik Coen/Raimi retrópartit, a fentebb is emlegetett Crimewave-et határozottan utáltam.

http://prizmafolyoirat.com

83Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 1:46 pm

manuva



wurlitzer írta:A halálos szívdobbanás iránti rajongásom már ott tart, hogy a múlt évtized egyik legjobb filmének tartom.

A próféta azért jobb, nem?

Ha rajta vagy a kilencvenes évek neo-noirjain, szerintem mindenképp nézd meg az After Dark, My Sweet-et is, ha még nem láttad volna.

84Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 1:50 pm

sepi

sepi
Admin

+ This World, Then the Fireworks, ha kilencvenes évek és Jim Thompson, igazi méltatlanul elfeledett ínyencfalat

http://prizmafolyoirat.com

85Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 2:17 pm

Thunderstick

Thunderstick

boorman írta:
Thunderstick írta:Az ő filmjeit mégis minden IMDB-s birka meri szeretni (én is imádom, mielőtt félre értenétek, és nem rátok értem a birkaságot) mert régi.

Azért az nem teljesen mindegy, hogy régi-e. Mást jelentett 1930akárhányban őszintén hinni a kisember boldogságában és a kisvárosi értékek nagyszerűségében, mint ma. Ez a filmeken is meglátszik, ott van a celluloidon a hitelesség.
Szóval az a baj a Majestic-kel, hogy ma már nem annyira aktuális amiről szól? Nem hinném, hogy annak kéne lennie, mert ez egy nosztalgiamozi. A kisvárosi értékek dicsőítésénél meg azért több van benne, szerintem szép emléket állít egy korszaknak a film.

A nagy ugrást meg még nem láttam, de most szerintem meg fogom nézni.

86Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 2:28 pm

Thunderstick

Thunderstick

A neo noirokra én is rá vagyok pörögve mostanság, a '90-es évekből eddig ezeket sikerült összegyűjteni: Mulholland Falls, Croupier, Red Rock West, Kill me Again, Miami Blues, Dead Again, White Sands, U-Turn, Bound, The Two Jakes, Desperate Hours, Final Analysis

87Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 2:47 pm

scorsesefan

scorsesefan

boorman írta:
scorsesefan írta:És Rosie Pereznek milyen teste van, hmmm...

Csak az a fej... Neutral

Na igen, ez is csak egy újabb "papírzacskóval orvosolható" probléma. Smile

boorman írta:
scorsesefan írta:Crimewave - Bűnözési hullám

Olvastam valahol, hogy olyan kicsit, mint egy élőszereplős rajzfilm - csak megerősíteni tudom

Ezt vagy a magyar DVD-n, vagy a megboldogult Sokkmagazin hasábjain olvastad - mindkét helyen tőlem származik. Smile Igaz, a kiadó cseszte kiírni a nevem a borítóra, de sebaj. Neutral

Sad Sad Sad

Szemetek.

88Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 3:04 pm

manuva



Thunderstick írta:A neo noirokra én is rá vagyok pörögve mostanság, a '90-es évekből eddig ezeket sikerült összegyűjteni: Mulholland Falls, Croupier, Red Rock West, Kill me Again, Miami Blues, Dead Again, White Sands, U-Turn, Bound, The Two Jakes, Desperate Hours, Final Analysis

Amit láttam ebből, az többnyire király: Mulholland Falls, Miami Blues, Dead Again, U-Turn, Bound, a Red Rock West, a White Sands és a Final Analysis se rossz, a többit nem ismerem.

89Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 3:43 pm

boorman

boorman

sepi írta:Viszont a másik Coen/Raimi retrópartit, a fentebb is emlegetett Crimewave-et határozottan utáltam.

Mert már megint tévedel. Smile

Szóval az a baj a Majestic-kel, hogy ma már nem annyira aktuális amiről szól? Nem hinném, hogy annak kéne lennie, mert ez egy nosztalgiamozi. A kisvárosi értékek dicsőítésénél meg azért több van benne, szerintem szép emléket állít egy korszaknak a film.

Szerintem a nosztalgiához a fele is elég lenne, de ízlések és pofonok. Smile

Neo-noir ügyben felkészült vagyok, emitt egy rövid (szubjektív) szamárvezető:

Mulholland Falls - Nagy kár érte, túltolták, bennfelejtődött a sütőben, pedig minden megvolt benne a nagy durranáshoz.
Croupier - Zsenejális.
Red Rock West - Szolid remekmű.
Kill me Again - Határán van a szolid remekműnek.
Miami Blues - Jó cucc.
Dead Again - Van baja.
White Sands - Összességében sajnos csak korrekt.
U-Turn - Ez is bennfelejtődött a sütőben, ráadásul kvázi ugyanaz, mint a Red Rock West.
Bound - Jó cucc!
The Two Jakes - Nem éppen egy Kínai negyed, de határozottan jó cucc.
Desperate Hours - Van baja.
Final Analysis - Van hangulata, de baja is.

+

Hot Spot - Jó cucc, szinte csak hangulat az egész némi halovány sztorira felfűzve, de egyébként abszolút rendben van.
Az utolsó csábítás - Jó cucc!
After dark, my sweet - Jó cucc!

90Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 4:07 pm

wurlitzer



danke, ez tökéletes lesz irányvezetőnek! a red rock westet és a mulholland fallst néztem ki eddig következőknek, de akkor lehet a fallst lecserélem.

91Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 6:47 pm

Thunderstick

Thunderstick

Mi a baj a Dead Againnel? Nekem anno bejött.

92Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 7:19 pm

boorman

boorman

Thunderstick írta:Mi a baj a Dead Againnel? Nekem anno bejött.

A legfőbb baj vele az, hogy szinte semmire nem emlékszem belőle, pedig annyira nem láttam régen. Sad Valami rémlik, hogy nem volt bődületesen gyenge, de az is, hogy csak részleteiben tetszett. Mindenesetre sok jobb neo-noir készült, ebben teljesen biztos vagyok.

93Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szer. Jún. 27, 2012 9:47 pm

manuva



A Who Is Harry Kellerman and Why Is He Saying Those Terrible Things About Me? látta valaki? Nekem tetszett, bár nem egy nagy szám, de van benne egy zseniális jelenet is. Aki szereti a 60-as évek végén, 70-es évek elején készült amerikai szatírákat, annak ez is biztos bejön.

94Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szomb. Jún. 30, 2012 12:28 pm

wurlitzer



Szerintetek rá lehet mondani a The Limey-ra, hogy neo-noir? Megnéztem, és úgy feküdtem le, hogy egész jó film, felkeltem és most már azt mondom, kurvajó. És ez nagy szó, mert Soderbergh-et sosem szerettem különösebben. Bővebben kicsit később, erről a filmről van mit írni. Láttáttok? Mert akkor majd vitatkozzunk is!

95Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Szomb. Jún. 30, 2012 1:25 pm

manuva



wurlitzer írta:Szerintetek rá lehet mondani a The Limey-ra, hogy neo-noir? Megnéztem, és úgy feküdtem le, hogy egész jó film, felkeltem és most már azt mondom, kurvajó. És ez nagy szó, mert Soderbergh-et sosem szerettem különösebben. Bővebben kicsit később, erről a filmről van mit írni. Láttáttok? Mert akkor majd vitatkozzunk is!
Én láttam, nekem is tetszett. Szerintem ha nagyon akarjuk, rá lehet fogni, hogy neo-noir.

96Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Júl. 01, 2012 2:50 pm

scorsesefan

scorsesefan

Nekem meg is van dvd-n. Jó film, bár kurvajónak nem mondanám, Terence Stamp hatalmas benne. Lehet újra kéne néznem.

Kill the Irishman

Lényegében variáció a Nagymenőkre, klassz cucc, válogatott színészekkel élükön a fantasztikus Ray Stevensonnal. Történet, stílus, színészek - helyén van minden.
8/10

97Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Júl. 01, 2012 5:54 pm

Beyonder

Beyonder
Admin

The Believer (Magyar cím: A hitetlen Rolling Eyes)

Természetesen Szegedi Csanád kamingoutja adta az ötletet, hogy bepótoljam ezt a korai Goslingot, ahol az ikon egy náci zsidót játszik. Közben jött rá, hogy már láttam, vagy legalábbis részleteket belőle. A téma miatt nehéz elkerülni a didaxist, nem is igazán sikerül, ennek ellenére, korrekt a film. Felveti az összes érdekes kérdést, ami felvetni érdemes, egyedül a befejezést nem sikerült frappánsan megoldani.

10/7.5

http://filmvilag.blog.hu/

98Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Júl. 01, 2012 9:33 pm

boorman

boorman

wurlitzer írta:Szerintetek rá lehet mondani a The Limey-ra, hogy neo-noir? Megnéztem, és úgy feküdtem le, hogy egész jó film, felkeltem és most már azt mondom, kurvajó. És ez nagy szó, mert Soderbergh-et sosem szerettem különösebben. Bővebben kicsit később, erről a filmről van mit írni. Láttáttok? Mert akkor majd vitatkozzunk is!

Kurvajó film, és neo-noir, igen. (Variáció egy másik kurvajó, klasszikus neo-noirra, a Point Blankre.)

99Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Júl. 01, 2012 9:39 pm

Thunderstick

Thunderstick

Ha '90-es évekbeli Point Blank varáció neo noir, akkor Full Contact. Annál menőbb film kevés van.

100Mit láttál legutóbb? - Page 4 Empty Re: Mit láttál legutóbb? Vas. Júl. 01, 2012 9:43 pm

boorman

boorman

Thunderstick írta:Ha '90-es évekbeli Point Blank varáció neo noir, akkor Full Contact. Annál menőbb film kevés van.

Jó cucc, az biztos. De az Acélváros is Point Blank-variáció a kilencvenes évekből, és az is jó cucc (minden ellenkező híresztelés ellenére). A legszarabb cucc ebből a körből szerintem (bár sokan szeretik) pont a "hivatalos" Point Blank-variáció, a Visszavágó. Smile

Vonatkozó írás:

http://filmvilag.blog.hu/2011/09/13/tarantino_nyomaban_tartalek

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [4 / 6 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.